Anlatmazsam delireceğim, kafayı sıyıracağım; bir bakın ne olur.

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
yengemin fesatlandı.şoktayım ilk defa böyle davrandı ne kadar körmüşüm en sonunda fesatlığından annem bize küçükbir hediye aldı diye anneme bağırdı üzerine yürüdü elinden gelse dövecekti bana bağırdı .....küçüçcük bebeğimden için niye ona alıp dürüyorsun diye kıyameti kopardı annemede abimedebağırdı.bana kocamın parasını yemekle suçledı..ama annmelere gidiyorum ben onun evine değilki...
ama en başından beri beni sevmiyormuş abimde zaten tartışmadan sonra dedi anlattı abimin bizimle vakit geçirmesini bana gelmesini istemiyormuş.ben ne yaptım ona anlamdım valla...annem ve benden kötüsü olmadı....bağırdı bize demediğini komadı...

Son düzenleme:
Hayatım o kadar uzun yazmışsın ki bak kimse okuyamamış
Ben biraz başından okudum.. gereksiz ayrıntılar yazmışsın
Oda okuyanları sıkıp sayfayı değiştirmeye yöneltir bence
Konuna gelirsek bende bir görümceyim gelinimizi doğru dürüst görmem
Gitmem gelmem öyle... ama yinede lafımı eder kıskanclık fesatlık diz boyu
Ha bide görüşsem ne olacak acaba... o yüzden çok sıkı fıkı olma..

canım o kadar uzun yazmışsınki okudum ama aklımda da bişey kalmadı
anladığımkadarıyla senin kızının doğum günmü için abinler bişey alamıcak diye sizmi almışsınız ben böle anladım yazdıklarından
demekkibundan sonra kimseye hakettiğinden fazla değer vermiiceksin aradak imesafeyide koruyun bundan sonra
valla bende neler yaşadım ama böyle terbiyesizlik yapmak hiç aklıma gelmedi
herhalde psikolojiside bozuk yengenin
abin ne diyo peki bu duruma

ayyy bitmedi bir türlü.
noktalama işaretlerini daha fazla kullansaydınız ve paragraflara ayırsaydınız daha okunur olabilirdi.
uzun olsa bile hep okumaya çalışırım ama buna dayanamadım.
okurken karışmaya başladı.

günaydın.yazın uzun olmuş ama senin rahatlaman önemli olan.gelin ve kayıvaldenin aynı yerde yaşaması gerçekten çok zor.hem senin annen eşin izin verdikten sonra istersen evine hiç gitmezsin onane.takma diyeceğim ama insan anne babasının üzülmesine hiç dayanamıyor.Allah kolaylık versin hepinize.

canım azimle okudum....delikafadulden
anladığım kadarıyla yengen kıskanç ve düşüncesiz biri
ama tek taraflı yorum yapmayıda pek sevmiyorum... 0nun da sinirlerini bozan mutlaka vardır birşeyler... sakın yanlış anlama sizden tarafa olmayailir... yengenin kendi akrabaları tarafından da olabilir, dolduruyor olabilirler.....
araya mesafe koyun biraz mesafeli olun bundan sonra şu an ne anlatsanız anlamayacak
biriktirmiş ve patlamış artık....

Son düzenleme:
ayy pardon kızlar yaa ben faretmemişim canımın sıkkınlığından yazmışımda yazmışım...

abim siz iyi davrabdınız tabi ben dayısıyım sevmeyecekmiyim kızdım ama anlamıyor dedi...

evet var canım evlenmden önce hebrimiz yoktu evlendikten sonra ailesi yengem hasta oldu diye geldiler ama ne olduğunu dmöemdilerdi meğre çok önceden pskolojik rahatsızlığı varmış..ama bize dememişlerdi ayrıca bebeği olmuyor onada bu aralar çok takmış durumdaydı sadece bu da değildi başkalrında kıyafet bile olsa hep bende istiyorum alacağım diye başkalarına özenmeye başlaıştı iyice çok arttırmıştı bu tavırlarını son zamanlar...CANIM YANİ GELDİĞİNDEN BERİ VARMIŞTI HERKESE KARŞI...ABİM SÖYLEDİ EN SONUNDA KAVGADAN SONRA BENDE KEŞKE BANA BAŞTAN ANLAYSAYDIN MADEM DEDİM BU KADAR BÜYÜMEZDİ OLAYLAR DEDİM ABİM OLURDU ÇÜNKÜ SÜREKLİİ BİZİ GÖZETİYİP DURUYORMUŞ....

anladığım kadarıyla yengen kıskanç ve düşüncesiz biri
ama tek taraflı yorum yapmayıda pek sevmiyorum... 0nun da sinirlerini bozan mutlaka vardır birşeyler... sakın yanlış anlama sizden tarafa olmayailir... yengenin kendi akrabaları tarafından da olabilir, dolduruyor olabilirler.....
araya mesafe koyun biraz mesafeli olun bundan sonra şu an ne anlatsanız anlamayacak
biriktirmiş ve patlamış artık....[/QUOTE]

Son düzenleme:
fazla samimiyetten ve senin sürekli orda olmandan kaynaklanıyo olabilir bu durumlar ..
mesafe koy arana biraz..olur insanlık hali vardır onunda derdi ya eşiyle belki ailenle bilemessin ..piskolojik sorunuda olabilir ..bence hiç aile işine karışma sen ailen ve abingil kendi halletsin sen uzak dur..bak bebeği olmuyor belki bundan dolayı çok hassastır..kıskançta olabilir kimse kimsenin içini bilemz.. ama sen onlarla mesafe koyarsan arana eminim daha az üzlürsün ..
ben anladıklarımdan bu yorumu yaptım kusura bakma..

Ben sunu iki cümle ile özetlemeye calissacam...

Sen bu zamana kadar yengenin cok iyi bir insan oldugnu onunla cok iyi anlastigni saniyordun...lakin bu hediye olayindan sonra anladinki aslinda yüzüne gülen ama arkandan kuyunu kazan birimis!!:nazar:

Dogru anladim sanirsam...kusura bakma arkadasim ama cok karisik yazmissin!!:uhm:

Konuya dönersek...

Yengenin kesinlikle senin o eve ne zaman geldigine kac gün kaldigna karismaya hakki yoktur...bu bir
Ben bir hediye olayinin bu denli abartildigni ilk defa duydum bu da iki
Yengen hastanede hemde düsük yapmis iken senin kalkip orda ballandira ballandira kizin yas gününden bahs etmen hic hos olmamis arkadasim..burda hatalisin..
Kadin orda caninla üzüntüsü ile ugrasiyor...bunlari orda duymak istememistir kanimca...bu üc...:kahve:

Bundan sonra mesafeni koyarsin olur biter buda dört...:nazar:

Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum sizin annenize böyle yapılsa kabullenebilir misiniz yoksa ben mi anneme çok düşkünüm üzerine yürüdü ortada bişey yok kiiii....annem daha 1 kere lafetmedi yengeme ben şahidim..............

Canım düşük yapalı 3 ay oluyor kulağından dolayı yatıyordu ayrıca ben3 2anlatmadım kendi sordu haberi vardı çünküüü..ben düşük yaptığında sürekli yanındaydın kızımı bile göstermedim bozulmasın diye....gelincede hemen gitmedim kızımı koyacak kimsem yoktu görüpte rahatsız olmasın diye..AYRICA BENDE İLK 3BEBEĞİMİ DOĞDUKTAN SONRA KAYBETTİM ONUN KARDEŞİNİN EŞİ BENİM BEBEĞİMLE BERABER DODU 4 YAŞINA GELDİ HİÇTE AKLINA GELMEDİ.....
.
ben sunu iki cümle ile özetlemeye calissacam...AYRICA BENDE İLK 3BEBEĞİMİ DOĞDUKTAN SONRA KAYBETTİM ONUN KARDEŞİNİN EŞİ BENİM BEBEĞİMLE BERABER DODU 4 YAŞINA GELDİ HİÇTE AKLINA GELMEDİ.....

Sen bu zamana kadar yengenin cok iyi bir insan oldugnu onunla cok iyi anlastigni saniyordun...lakin bu hediye olayindan sonra anladinki aslinda yüzüne gülen ama arkandan kuyunu kazan birimis!!:nazar:

Dogru anladim sanirsam...kusura bakma arkadasim ama cok karisik yazmissin!!:uhm:

Konuya dönersek...

Yengenin kesinlikle senin o eve ne zaman geldigine kac gün kaldigna karismaya hakki yoktur...bu bir
ben bir hediye olayinin bu denli abartildigni ilk defa duydum bu da iki
yengen hastanede hemde düsük yapmis iken senin kalkip orda ballandira ballandira kizin yas gününden bahs etmen hic hos olmamis arkadasim..burda hatalisin..
Kadin orda caninla üzüntüsü ile ugrasiyor...bunlari orda duymak istememistir kanimca...bu üc...:kahve:

Son düzenleme:
Anlatmadığın aytıntı kalmamış yanii..

Karşılıklı oturur da anlatırsan ya birine ibini dibini, öyle yazmışsın helal olsun..

Sorunlara gelince; olur böyle şeyler. Düzelir.takma..

maalesef çekememezlik fesatlık yapıyorlar. benim yengemde aynı. yinede dönüp bişey söylemiyorum cahil çünkü. benim annemde kızmış ayrılın kendiniz alın yiyin felan demiş. benim kavgadan sonra haberim oldu benlik bişeyde yoktu kendi aralarında tartışmışlar oda yengemin yüzünden annem çok sinirlenmiş. zaten onlara sinirine yüz felci geçirdi canım anneciğim. şimdi banada surat yapıyor aman yapsın çokda lazım. valla hiç kendine dert etme canım. ben araba aldım laf ettiler ev aldım yine kıskandılar. amcamın gelini bile ev alınca fesatlıktan kalbimi çok kötü kırdı. o anneymiş ben değilmişim falan. bende şimdi yüzlerine bile bakmıyorum. sende öyle yap bence kendini üzmeye değmezler.

Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum sizin annenize böyle yapılsa kabullenebilir misiniz yoksa ben mi anneme çok düşkünüm üzerine yürüdü ortada bişey yok kiiii....annem daha 1 kere lafetmedi yengeme ben şahidim..............

Ben olayları tam anlamadım ama onların adına kendi kızınıza hediye almanıza ne gerek vardı? Belki gururları kırılmıştır..
Tamam yengenin de hediye olayını büyütmesi yanlış, bu kadar da uzatılmaz..

ıkincisi hastanede doğumgünü için onu aldık bunu aldık, vs.. diye bahsetmeye de gerek yok bence.. Hasta zaten kadın, herşeyin yeri var onun zamanı mı yani hastane?

Yanlış anlamadıysam bu sorulara cevabım böyle.

öncelikle inanın yazdıklarınızı çok zor okudum ,
anladığım kadarına yorum yapmak istiyorum...
dediğiniz gibi bebeği olmuyor,belki tedavi görüyor ve
sizi bu anlamda kıskanıyor olabilir,
belki de bu hırçınlığının sebebi budur diye, iyi niyetli
düşünmeye çalışıyorum...ama ne olursa olsun
herzaman söylüyorum,fazla samimiyet iyi değil,
bir yerlerde patlak veriyor maalesef...
olay hediye alınması,ya da parasını kimin vermesi değil,
içinde biriktirdikleriyle önce abinizi doldurmuş,
sonrada gelip kendi patlamış...hiç hoş şeyler değil bunlar,
aile içinde olduğu zaman,en başta anneniz üzülür ve araya değişik bir soğukluk girer..
herkes yerini bilmeli ve saygılı olmalı diye düşünüyorum...
eskisi gibi olmazsınız artık ama aradaki
mesafeyi mutlaka korumalısınız...
sevgiler...

Ben sunu iki cümle ile özetlemeye calissacam...

Konuya dönersek...

Ben bir hediye olayinin bu denli abartildigni ilk defa duydum bu da iki
Yengen hastanede hemde düsük yapmis iken senin kalkip orda ballandira ballandira kizin yas gününden bahs etmen hic hos olmamis arkadasim..burda hatalisin..

aynen arkadaşin yazdıklarına katılıyorum cnm
bence mesafe koy olur biter baştan samimiyet olunca sonrdan insan böyle üzülüyo
keşke baştan bu kadar samımı olmasaydın cnm

Canım düşük yapalı 3 ay oluyor kulağından dolayı yatıyordu ayrıca ben3 2anlatmadım kendi sordu haberi vardı çünküüü..ben düşük yaptığında sürekli yanındaydın kızımı bile göstermedim bozulmasın diye....gelincede hemen gitmedim kızımı koyacak kimsem yoktu görüpte rahatsız olmasın diye..AYRICA BENDE İLK 3BEBEĞİMİ DOĞDUKTAN SONRA KAYBETTİM ONUN KARDEŞİNİN EŞİ BENİM BEBEĞİMLE BERABER DODU 4 YAŞINA GELDİ HİÇTE AKLINA GELMEDİ.....
.

Ben su hediye olayini cidden tam manasi ile anlamadim...zaten kavganin odak noktasida o hediye degilmi?? CADIARZU

Siz onun adina kiziniza hediye aldiniz?? Dogrumu anladim.? Abin bile kizdi hatta...niye benim haberim yok diye? :sm_confused:

X