Anksiyete Kaygı Bozukluğu

Benibanasor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2021
219
121
26
Merhaba herkese nerden başlasam nasıl başlasam bilmiyorum son 3 yıldır yoğun stres üzüntü ve kayıplar yaşadım. İlk başlarda anlamadım farkına varamadım ama hem ruhsal hem bedenen beni yiyip bitirmiş bu durumlar en son psikiyatriye gitmeye karar verdim oda anlattıklarıma ve yaşadıklarıma ilişkin bana citolees 10 mg başladı. Sürekli en kötüsünü düşünmek sabahları kaygılı uyanmak içinde nefes alacak kadar bile yer yokmuş gibi hissetmek ddüşünmek aşırı düşünmek aşırı endişelenmek kendini önemsememek başkaları için kendinden hayallerinden vazgeçmek 3 yıldır yaptığım şeylerin özeti ama artık kaldıramıyorum. Daha önce bu tarz bi tedavi görüp sonradan ilacı bırakanlarınız var mı ilaca yeni başladım ama sürekli kullanmak bağımlı olmak istemiyorum tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevirim

Şubat'ta yazmışsınız yeni gördüm inşallah iyisinizdir. Ben 26 yaşındayım burada yazdıklarınızı son 6 aydır yaşıyorum. Daha bu gün psikiyatriye gittim selex ve cipralex yazdı bana da, 2017-18 senesinde intihar ederek başlayan psikiyatri sürecim 1 yıl sürdü doktor ilaçları azalta azalta bitirdi o zaman için bipolar bozukluk başlangıcı var demişti zestat, zedperex ve tegratol kullanmıştım. 1 yıl içinde azaltarak bitirdi üstüne işe girdim, arkadaşlar edindim hatta evlendim 2 yıl oldu fakat son 6 aydır ataklar başladı maalesef yaşam şartlarından dolayı oluyor insanlara imrenmekten oluyor sürekli yetti yetmedi derdinden oluyor bunlar da beynimizden gelen Serotonin hormonunu yeteri kadar salgılanmasına engel olduğu için mutsuzluk, dengesizlik, değersizlik ve sürekli düşünce içinde oluyoruz. Bu arada ilaçlar bağımlılık yapmıyor çünkü yüksekten düşüğe ilerletiyorlar.

Şubat'ta yazmışsınız yeni gördüm inşallah iyisinizdir. Ben 26 yaşındayım burada yazdıklarınızı son 6 aydır yaşıyorum. Daha bu gün psikiyatriye gittim selex ve cipralex yazdı bana da, 2017-18 senesinde intihar ederek başlayan psikiyatri sürecim 1 yıl sürdü doktor ilaçları azalta azalta bitirdi o zaman için bipolar bozukluk başlangıcı var demişti zestat, zedperex ve tegratol kullanmıştım. 1 yıl içinde azaltarak bitirdi üstüne işe girdim, arkadaşlar edindim hatta evlendim 2 yıl oldu fakat son 6 aydır ataklar başladı maalesef yaşam şartlarından dolayı oluyor insanlara imrenmekten oluyor sürekli yetti yetmedi derdinden oluyor bunlar da beynimizden gelen Serotonin hormonunu yeteri kadar salgılanmasına engel olduğu için mutsuzluk, dengesizlik, değersizlik ve sürekli düşünce içinde oluyoruz. Bu arada ilaçlar bağımlılık yapmıyor çünkü yüksekten düşüğe ilerletiyorlar.
o dusunceler gitti mi

o dusunceler gitti mi
Merhaba bende yaklaşık 2 ay citoles kullandım ilk ayı berbattı her şey fazlalaştı ama 2 ay daha rahattım sonra bazı sebeplerden ötürü gidemedim doktora ilaca devam etmedim eskiye göre daha iyi sayılırım ama tekrar gidip tedavime devam etmem gerekecek hepsi geçmiş değil

Merhaba bende yaklaşık 2 ay citoles kullandım ilk ayı berbattı her şey fazlalaştı ama 2 ay daha rahattım sonra bazı sebeplerden ötürü gidemedim doktora ilaca devam etmedim eskiye göre daha iyi sayılırım ama tekrar gidip tedavime devam etmem gerekecek hepsi geçmiş değil
hayatımda ılk kez psikolojik sorun yasıyorum ıntıhar boyutundayım ılaclar fayda etcek mı acaba

hayatımda ılk kez psikolojik sorun yasıyorum ıntıhar boyutundayım ılaclar fayda etcek mı acaba
Neler yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ilaçlara yeni başladıysanız sabırlı olmaya çalışmalısınız benim ilaç kullanmaya ilk başladığım günler hatta ilk 2 hafta berbattı daha çok tetikledi ben içtiğim gün sakinleşmeyi düşünmemeyi istiyordum acele ediyordum ama öyle olmuyormuş ilk zamanlar önemli sabredin evden dışarı çıkın kendinizi dışarı atın size iyi gelen şeyleri yapın dua olur meditasyon olur ben ilaç kullandığım sürece evden ayrıldım kuzenlerimin yanına farklı şehire gittim hem ilaç hemde evden uzaklaşmak bana çoook iyi geldi

Bunları paylaştığınız için teşekkür ederim insanız kimse dört dörtlük bir yaşam sürmüyor herkesin maddi manevi sıkıntısı var herkesin dertsiz sıkıntısız kimse yok gerçekten etrafta ama bazılarımız çok kafaya takıyoruz daha ince daha detay daha çok düşünüyoruz uykusuz kalacak kadar uykuyu bölecek yemeden içmeden kesilecek kadar çok takıyoruz birazda kişilik meselesi ben hep çok evhamlıydım ciddi olaylar yaşayınca bunu kontrol edemez oldum her olayda en kötü senaryoyu yazıp çizer oldum dayanamayınca doktora gittim ilaç tedavisine ön yargılıydım hep deli miyim ben ilaç ne içmem diyordum ah salak kafam keşke önce gitseydim 2 ay bile beni inanılmaz rahatlattı her şey gelip geçici ülkemizde yaşanan depremden ibret aldım kendimce 1 sn sonramın garantisi yokken neden akıp giden hayatıma yön vermeyeyim dedim akan suya kapılıp gidip bi birikinti önünde yığınlar önünde durup kalmaktansa suyun akacağı yatağı kendim belirlemeliyim dedim daha pozitifim hamd olsun ama ilaca devam edeceğim doktorum yeterli görene kadar allah hepimize sağlık sıhhat kalplerimize ferahlık versin inşallah

Merhaba bende anksiyete hastasıyım cok kötü bir durum maalesef bir hafta oldu ilac kullanıyorum cok fazla ilac kullanmaya sicak bakmayan bir insanim ama bu hastalık beni mecbur etti ne yapacağımı nasıl davranacagimi bilmiyorum Allah'ım kimseye vermesin çok zor bir hastalık ama yinede şükür ediyorum beterin beteri var diye Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun benim bir sorum var bu ilacı kullanirken neler yediniz nasil bir yemek yeme düzeni oluşturdunuz yoksa herseyden yiyebiliyormuyuz çünkü bazi yiyecekler kullandigimiz ilaclarla etkileşim yapabiliyormus bunlara dikkat ettinizmi beni bilgilendirirseniz sevinirim

X