Ankara'da ameliyat olmak isteyenler ve ayrıca korkuları olan tüm arkadaşlar okusun!!!

T

tatishka

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi tatishka
Değerli arkadaşlar, öncelikle bu siteye üye olmam sadece sizlerle deneyimimi paylaşmak ve arayışınız sırasında size biraz kolaylık sağlamaktır. Bu siteyi seçmedeki nedenim ise saygıdeğer doktorum Prof. Dr. Kenan Atabay’ın ismine siteniz aracılığıyla ulaşmamdandır. Öncelikle biraz kendimden bahsetmek istiyorum ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Ameliyatım 30 Temmuz 2009 tarihinde Ankara Güven Hastanesinde gerçekleşti. Ben oldukça korkak bir insanım yani canım aşırı tatlıdır.:ecrin_bebek: Dolayısıyla sabrından ötürü doktoruma minnettarım hele bir de ilk ameliyatım olunca her şey ürkütüyordu beni haliyle. Sizlerinde benim yaşadığım gereksiz stresi yaşamanızı istemediğimden bu tecrübemi sizlere yansıtmak istedim. Öncelikle ameliyat olmadan önce son 10 gün içerisinde yapılmış kan tahlilleri gerekiyor. Dışarıda her hangi bir yerde yaptırıp sonuçları doktorunuza gösteriyorsunuz. Bir problem çıkmadıysa ki inşallah çıkmaz ameliyat günü kesinleşiyor. Beklemeye başlıyorsunuz. Benim kadar korkak biri için epeyce zorlu bir dönem ameliyat olacaksın iğneler, damar yolu falankaydirigubbakcemile hepsi baya can sıkıcı gözüküyor hiç bilmeyene sizleri biraz da bu konuda rahatlatmak istedim. Ameliyat günü 2 saat önce hastanede olmanız gerekiyor. Orada odanıza alınıp beklemeye başlıyorsunuz. O sırada sizinle ilgilenecek ilk hemşireyle tanışıyorsunuz. Ben çok hassas olduğum için damar yolu takılımıyla ilgili ameliyat öncesi anestezi uzmanları tarafından takılması kararlaştırılmıştı. Ancak hemşirem kendine bu konuda güvendiğini 3 e kadar saymamı ve biteceği konusunda beni ikna etti ve korka korka taktırdım. İşte ameliyatın en acı veren yanı buydu bütün samimiyetimle söylüyorum ki öyleydi. O da serum taktırmaya alışkın kimseler için hiç de problem değildir eminim ama ben hayatımda ilk defa taktırdığım için baya tırstım açık konuşursak canım yandı ama dayanılmayacak kadar değil dediğim gibi. Ondan sonrası korkularım devam ediyor tabi… Damar yolundan ilaç verip sakinleştirdiler ve bayıldım. Sonrası doktoruma emanetti. Neyse ki ameliyat 2–3 saat sürmüş ve ayıldım hiçbir problem yoktu hiç bir ağrı sızı yoktu. Doktorum geldi her şeyin iyi geçtiğini bir problemin çıkmayacağını söyledi rahatladım. Zaten kendisi de çok tatlı bir adam, konuşmaları espriyle karışık. Rahatlattı baya… Birkaç saat bir şey yememek gerekiyormuş anestezi nedeniyle mide bulanabilirmiş. Ağızdan nefes alındığından ağzım çok kurumuştu doktorum bir su şişesinin kapağı kadar su verdi fazlası yok dedi neyse onunla yetindim napim:1rolleyes:Sonra o gece orda kaldık her ihtimale karşı. Gece boyunca sık sık gözüme buz torbaları kondu. Bu da şişme ve morarmaları minimuma indirmek içinmiş. Nitekim çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Gerçekten doktorumda şaşırdı morarmam çok çok az oldu zaten beyaz tenli biriyim çok açık sarı göz altımda oldu ve göz kapaklarımın üstünde kalem çekilmiş gibi incecik kızarıklık o kadar:nazar:Ama olabiliyormuş bu tamamen benim şansım dediğim gibi. Bunu bilerek gidin ama 10–15 güne bir şey kalmıyormuş. Birde benim yüzüm şişti su toplamış gibi normalde uzun bir yüzüm varken yusyuvarlak oldu annem bu halimi çok beğendi yani ameliyatlı halim bana yakıştızemuszemus… Ameliyat sonrası ağrım olmadı ama yine olabilir düşüncesiyle akşamı hastanede doktorumun isteğiyle kalçadan iğne yapıldı ona da karşı çıktım. Onu da daha önce hiç yaptırmamıştım. Korka korka o da yapıldı ince uçlu iğneyle yaptı hemşiremin eli çok hafifti hiç acımadı diyebilirim çok samimiyim. Öyle güzel bir ilaçtı ki zaten yeşil reçeteyle satılıyormuş. Böyle baştan ayak parmaklarıma uyuşturuyor o kadar güzel bir duygu ki… Tavsiye ederima.s Sabaha kadar ağzımdan nefes almanın gerektirdiği ağız kuruluğu dışında bir problem olmadı bir de zırt pırt hemşire gelip gözüme buz koydu zannediyorum morarmamasında etkisi büyük ona da minnettarım. Sabah doktorum ziyaretime geldi. Sorun olup olmadığını sordu her şey yolundaydı. Konuştuk, çıkabileceğimi söyledi ve taburcu oldum. Açık konuşmak gerekirse sitenizde yazan fiyatlarla kıyaslarsak biraz tuzluya mal oldu ama sağlık bu her şeyden önemli dolayısıyla hiç paraya acınacak bir durumu yok. Durumu çok iyi olmayan arkadaşlara da tavsiyem biraz bekleyip para biriktirmeleri ucuz olsun deyip tanımadıkları doktora yaptırıp pişman olmaktansa çünkü bunun düzeltmeleri oluyormuş daha da pahalıya patlayabilir bunları düşünerek en iyisi olsun dedik doktoruma çok güvendim ve haklı da çıktım. Fiyatı:7.200 bir de hastanede refakatçi kalınması istenirse ekstra 150ytl daha ödeniyor hepsi bu kadar. Biliyorum pahalı ama gerçekten iyi Sağlık riske atılmamalı bence… Ben paylaşayım da olup olmamak size kalmış tabi. Nerde kalmıştım biraz uzadı ama samimi olabilmek için uzun uzun yazıyorum. Eve geldiğimde hiç bir sorun yoktu zaten yine doktor tavsiyesiyle alınması gereken ilaçlar vardı onları da düzenli alınca hiçbir ağrım olmadı. Benim için problem olan şeyler gece çok fazla ağzım kuruyordu. Saat başı kalkıp su içiyorum birde yüzüstü yatmayı severim sırt üstü yatmam gerekti o kadar… Sonra 4 ya da 5.gün tampon meselesi korkulu rüyam olmuştu ama hep bu sitelerde okuduğum olumsuz yorumlar yüzünden hiç ama hiççç acımadı hatta doktorum espri yaptı gülerken hoop ılık ılık çekti ve hiç acımadı gıdıklanma gibi korkulacak bir şey kesinlikle değil bakın ben ki korkak biriyim hakikaten değil… Hadi o da geçti dedim 7. veya 8.gün alçı ve dikişler alınacakmış. Dikiş mi eyvah! Haberim bile yoktu neyse bekleme döneminde araştırdım yine açık ameliyatta dikiş gerekiyormuş benimde doktorum açık yapıyor ameliyatı ve ilk başlatanlardan biri… O gün geldi yani bugün aldırdım. Alçım da değişti çünkü sağlam kaynaması için 2 hafta alçıda kalmasından yana doktorum ve önce alçımı çıkardı çok garip bir his ağrı yok acı da yok ama böyle deri soyma gibi alttan alçının altından yavaş yavaş ilerliyorlar gevşetip üstten çok hafifçe kırıyor alçıyı çok kolay ve ağrısızdı. Tabi korkuyordum ya ağrırsa diye ama ağrımadı ve korkulu rüyam dikişler gerçekten en çok ondan korktum çünkü
Sürpriz oldu dikiş konusunda hiçbir bilgim yoktu ameliyata girerken ama o bile acımadı düşüncesi baya ürkütüyor dokunamadığın derecede hassas bir yerden dikişleri çekecekler diye düşünüyordum. Ancak öyle olmadı 6–7 dikişim vardı hepsini çok yavaş aldırdım. Sadece biri çok çok az o da oranın daha hassas olmasından kaynaklı sızladı diğer yerler cımbızla kaştan kıl koparmak tabi sağlamken kaştan yarayken bile değil o kadar bir duygu çok fazla olmasa gerek zaten 6 tanecik ve bitiyor. Sonunda o kadar rahatım ki… Alçım çıktığından aynada kendime bir baktım hakikaten çok şirin olmuş burnum çok da hoşuma gitti yüzüme de gitmiş ve bu en kötü hali dedi doktor bey şiş haliymiş ama bu Halide çok güzel ilerisini hayal bile edemiyorum. Son olarak yine alçıya aldı artık o duyguyu da bildiğimden korkmuyorum. Haftaya rahat rahat gidip son alçımı da çıkartacağım ve ben şu an bitti gözüyle bakıyorum. Gözümde morluklar fark edilmeyecek derecede ben bile var mı yok mu emin olamıyorum ki daha 1 hafta oldu yüzüm eski uzun şekline yaklaştı ama çok hafif ödem var gibi tam da oturmadı eski yüzüm… Birkaç güne o da iner çok ama çok memnunum tavsiye ediyorum gerçekten korkulacak bir yanı yok. En büyük acı intraket takılmada alışkın olanların hiç acı çekeceğine inanmıyorum ki damarlarımda sorun falan da yok gayet güzel de açtı hemşire ama acı eşiğim düşük o biraz acıdı 3 snlik bir acı ve şimdi çok güzel bir burnum var bütün korkularım geçtiği için taze taze yazma gereği hissettim. Herkese şimdiden geçmiş olsun… Sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim…
07.08.09

Dipnot: Doktorumun muayenehanesi Arjantin caddesindeki starbucks kafenin üst katı 2.katta bunu da ekliyorum çünkü ulaşması zor oluyor.kaydirigubbakcemile5 turkbayragi

• Konu Sahibi tatishka
Teşekkürler canım inşallah senin de ameliyatında hiç bir problem olmaz her şey yolunda gider alçım açılınca foto çekip ekleyebilirim.Ama dediğim gibi daha bugün 2. alçım konuldu.1 hafta sonunda ekleyebilirim.Sana da şimdiden geçmiş olsun canım dediğim gibi sakın gözünde büyütme kolay bir ameliyat diğer ameliyatları bilmiyorum ilk ameliyatımdı ama gerçekten rahat geçti.Bir tek stres çok yaptım o da cahilliğimden dediğim gibi:)Bol Şans Diliyorum Canım...

• Konu Sahibi tatishka
7200 tl cok pahalı bir burun ameliyatı için ben olsam o kadar paramda olsa genede yaptırmazdım ....
cunku 2000-3000-3500 genel ortalama fiyatları ve pahalı ameliyat yapan bi çok dr dan daha iyi iş cıkaranlar var ... :umursamaz: o kadar parayı verip memnun olmayanlarda var sonra verdiklerine yanıyorlar ...
bu arada sanada gecmiş olsun a.s.

• Konu Sahibi tatishka
Dediğim gibi olup olmamak sizin kendi tercihinizdir.Doğrudur muhakkak daha ucuza da yapan iyi doktorlar vardır ancak ben sadece eğer ki olmak isteyenler varsa doktorumdan memnun kaldığımı belirtmek istedim.Diğer doktorlar hakkında bir deneyimim yok ama ben doktorumdan çok memnun kaldım...Bu standartlarda parayı hakkettiğini düşünüyorum ve özel hastanede rahatım yerinde bir ameliyat gerçekleştirdim.Herkes benim kaprisimi çekmezdi doğrusu...

• Konu Sahibi tatishka
benim dedigim fiyatta yapanlarda ozel hastanede yapıyorlar canım devlet hastanesinde zaten yapmazlar yada diger hastahanelerde ancak oraların estetik cerrahı yada kbb drları oralarda yapar ...
bende ozel hastanede oldum nitekim ben ve bir cok kişi ozel hastanede rahatı cok yerindeydi ... ve ortalama fiyatları heb benim soyledigim gibi ... bende onu belirtmek istedim ... ve bir ameliyat soz konusu iken mutlaka kapris olur değilmi :))) hepimiz yaşadık o anları ...

• Konu Sahibi tatishka
Merhabalar, bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ancak üye olmak bugüne kısmetmiş :) Üye olmamdaki en büyük neden ise; doktorumun ismini görmek oldu,bende birşeyler yaziim diye hemen üye oldum :)... Ben yaklaşık 3 sene önce burun estetiği ameliyatı oldum ve doktorum Prof.Dr.Kenan Atabay'dı. Kendisi mükemmel bir doktor ve mükemmel bir insandır. Ameliyatımın üstünden 3 sene geçti ve Allah'a şükürler olsun ki hiçbir şikayetim olmadı. Başta her insan gibi benimde korkularım vardı ama Kenan Bey sayesinde bu korkularımın hepsi geçti. Şu an harika bir burnum var ve ben çok mutluyum :) Eğer estetik düşünüyorsanız,uğrayacağınız ilk adres Prof.Dr.Kenan Atabay'ın muayyehanesi olmalıdır.
Aradan geçen bu kadar zamana rağmen, bu ameliyatı olduğumu bilen ve estetik yaptırmak isteyen tanıdıklarım hala arayıp doktorumun adresini ve telefon numarasını istiyorlar benden :))

• Konu Sahibi tatishka
cnm 7200 tl vererk yaptırdıgın burnunu görmek sitiyorum sakıncası yoksa...yanii bana aşırı pahalı geldiii..bide onca para almış doktrun sendennnn bari 7000 tl diyip düz hesap alsaymış o 200 ü komik geldi bana..neyseee umaırm verdigin paraya gerçekten degmiştir.iyi günlerde kullan inş:)

• Konu Sahibi tatishka
cnm 7200 tl vererk yaptırdıgın burnunu görmek sitiyorum sakıncası yoksa...yanii bana aşırı pahalı geldiii..bide onca para almış doktrun sendennnn bari 7000 tl diyip düz hesap alsaymış o 200 ü komik geldi bana..neyseee umaırm verdigin paraya gerçekten degmiştir.iyi günlerde kullan inş:)

:1shok: :1shok: delikafadulden hayatta vermezdim okadar bu ne yaa bi araba parası vereliniortak

• Konu Sahibi tatishka
:1shok: :1shok: delikafadulden hayatta vermezdim okadar bu ne yaa bi araba parası vereliniortak

burun içi altın kaplama sanırımkaydirigubbakcemile3ondan okdr pahalı kıs..kaydirigubbakcemile3

Sağlık işlerinde Paranın Bı önemi Olmaz 3 bin ytl'den aşağı yapan doktor ve hastaneyede güven olmaz Allah Kısmet ederse bende bu cuma ameliyat oluyorum Normalde doktrorumun fiyatı 5-7 milyar arası ama tanıdık vardı diye 4 milyara yapıcak Bende parayı Zorlanarak vericem ama 1-2 milyar için sağlığımı Riske atmam.

7200 azmis yaf...burunu cok merak ediyorum...benim 4000 papellik burundan dahami iyi acaba...allah bilir ben gitseydim o doktora benim burunu en az 15199 papele yapardi...:nazar:

Sağlık işlerinde Paranın Bİ önemi Olmaz 3 bin ytl'den aşağı yapan doktor ve hastaneyede güven olmaz Allah Kısmet ederse bende bu cuma ameliyat oluyorum Normalde doktrorumun fiyatı 5-7 milyar arası ama tanıdık vardı diye 4 milyara yapıcak Bende parayı Zorlanarak vericem ama 1-2 milyar için sağlığımı Riske atmam.

bazi insanlar malesef okadar safki paraya göre doktoru yargiliyor...10bin tlye ameliyat eden doktor nerden biliyorsun iyi yapiyor isini...10bin tl tek bir nedenle istiyor oda para göz oldugu icin...ben 4000 e ameliyat oldum...ve eminim 10000 isteyen doktor bana benim doktorumun yaptigi burunu yapamazdi...ve söylemem gerekiyor benim 3. ameliyatimdi...yani ben bi cok 10 tllik doktorlar biliyorum ama 3. ameliyat duyunca sacma sapan nedenler öne sürerek ameliyata iyi bakmayan...onlar ancak hic ameliyat olmamis burunlari yaparlar...
paraya degil doktorn tecrübesine bakin...yoksa bende gider 7199 tl verirdim...

bazi insanlar malesef okadar safki paraya göre doktoru yargiliyor...10bin tlye ameliyat eden doktor nerden biliyorsun iyi yapiyor isini...10bin tl tek bir nedenle istiyor oda para göz oldugu icin...ben 4000 e ameliyat oldum...ve eminim 10000 isteyen doktor bana benim doktorumun yaptigi burunu yapamazdi...ve söylemem gerekiyor benim 3. ameliyatimdi...yani ben bi cok 10 tllik doktorlar biliyorum ama 3. ameliyat duyunca sacma sapan nedenler öne sürerek ameliyata iyi bakmayan...onlar ancak hic ameliyat olmamis burunlari yaparlar...
paraya degil doktorn tecrübesine bakin...yoksa bende gider 7199 tl verirdim...

:lepi:kuzuu malumm ülkemizde nekadar pahalı okadar kaliteli mantıgı varrrrrrr..tamam burun bu önemli bi konu araştırmak gerekiyorrr ama birasda düşünmek lasım..

paraya degil doktorn tecrübesine bakin... yoksa bende gider 7199 tl verirdim ...

akannehir akannehir :roflol:

:lepi:kuzuu malumm ülkemizde nekadar pahalı okadar kaliteli mantıgı varrrrrrr..tamam burun bu önemli bi konu araştırmak gerekiyorrr ama birasda düşünmek lasım..

valla almanyada mang diye bi doktor var...ismi var kendi yok...:p adam burun icin 10 bin euro aliyor...ve yaptigi burun hep ayni...ufacik defecik minicik kalkik yapmacik...öyle burun herkese gitmez...ama sanrim adam o burundan baska bi burun yapamiyor...hersey parayla ölcülmemeli...yada buraya gelip ay ben trilyonlar ödedim burun icin...havami atiosun ne alalala...ben toplam üc ameliyat icin trilyonlar harcadim...fiyati yazsam kücük dilini yutarsin...ve senin ödediginden cok daha pahaliydi...sonuc ne...3 ameliyat...

bana 2. doktoru öven uyeninde sahte oldugu izlenimi dogdu. sanki biz kotuleyince yeni bi adres alip övüyor doktorunu haksizmiyim kizlar.....

bana 2. doktoru öven uyeninde sahte oldugu izlenimi dogdu. sanki biz kotuleyince yeni bi adres alip övüyor doktorunu haksizmiyim kizlar.....

haklısın cnmm her iki üyelikte msşlh pek bi yenii:)kaydirigubbakcemile3vereliniortak

X