İlköğretim Yorum ve Soruları Ankara özel okul tavsiye ve tecrübeleri...

story_story

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
4
0
Merhabalar, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında anaokuluna başlayacak olan oğlum için Ankara'daki özel okullarla ilgili tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?
Odtü , Bilfen, Bahçeşehir, Bilkent kolejleri öncelikli merak ettiklerim...Şimdiden ilginize teşekkürler...

Merhabalar, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında anaokuluna başlayacak olan oğlum için Ankara'daki özel okullarla ilgili tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?
Odtü , Bilfen, Bahçeşehir, Bilkent kolejleri öncelikli merak ettiklerim...Şimdiden ilginize teşekkürler...

Ben de Eryaman ABC koleji ve Pi koleji hakkında bilgi rica edeceğim. Yazın Eryaman'a taşınacağız.
Kızım 5 yaşında. Eve yakın bir okul olsun istiyorum. Eryaman veya Batıkentte bir okul önerebilir misiniz?

Merak edenler için Ankara'da gezip gördüğüm okullarla ilgili tecrübelerimi sizlerle de paylaşmak isterim:

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

Simpaş inşaatlarının arasında kalmış bir okul. Çocukların açık havada vakit geçirebileceği bir bahçeleri yok ne yazık ki isimleri gibi. Anaokullarının kullandığı bir tane var ama 1 kaydırak 1 salıncak sığıyor sadece. Bahçe dermisiniz bilemiyorum. Birşeyler hala oturmamış gibi geldi bize.

4 yaş sınıflarının birinde gördüğümüz bir ısıtıcı da düşündürmedi değil bizi!!!

BİLFEN KOLEJİ

Eskişehir yolu üzerinde güzel bir yapıları var. Binalar ayrı ayrı. Biz sadece anaokulunu ziyaret ettik. 2 katlı bir bina. Branş derleri farklı sınıflarda. Yüzme havuzları var. Yemekleri Ankara’da kendi yapılandırdıkları yemek firması tarafından yapılıp tüm Bilfen okullarına dağıtılıyor. Güvenlik gerekçesiyle çocukları kesinlikle dışarı gezilere götürmeyi tercih etmiyorlar. Tüm gösteri,oyun vs okula getiriyorlar.Başarı odaklı olduklarını müdüre hanımın konuşmalarından çıkarmak çok zor değil. Çocuklar ilkokula geçtiklerinde okuma-yazmayi öğrenerek geçiyorlar. Anaokulunda yabancı uyruklu öğretmen bulundurmuyorlar. Sınıfta 2 öğretmen var. Biri Türkçe diğeri sürekli İngilize konuşuyor.

ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI

En içime sinen okul diyebilirim. Yemyeşil bir alan içerisinde gösterişten uzak ama herşeyin düşünüldüğü, sosyal ve başarılı çocuklar yetiştirmeyi dengeli olarak benimsemiş bir okul.

Ayrı binalar,ayrı girişler,ortak bir tören alanı...hepsi yemyeşil bir bahçeye bakan sınıflara sahip bir anaokulu... Ama gel gelelim fiyatlar bu sene coşmuş...idari personelin çocuklarına yapılan indirimler diğer ailelerden çıkarılıyormuş hissi rahatsız edici biraz...

ZAFER KOLEJİ

Eskişehir yolu üzerinde dev bir arazi üzerine kurulmuş bir okul. Kurucusu mesleğe yılları vermiş bir Biyoloji öğretmeni. Okula girer girmez havadar,geniş bir alan karşılıyor sizi. Aynı havadarlığı sınıflarda da hissetmeye devam ediyorsunuz. Yeni kurulduğu için (sanırım 2014) dayalı döşeli boş sınıflar bile var.biz yine bizi ilgilendiren kısmı gezebildik sadece. Yani anaokulunu.... Sınıflarda herşey düşünülmüş. Branş derleri için ayrı ayrı sınıflar var yine. Haftada 1 kez yüzme dersleri var. Çocukların kek ve kurabiye yapıp yemeleri için ayrı bir mutfakları var mesela. En çok bunu sevdiklerini söylüyorlar J güzel bir kütüphaneleri var. Gözü düzensiz kitap kalabalığıyla yormadan dizayn edilmiş.

İlköğretim-lise binalarını gezmedim ama gezdiğim okullar içinde en güzel tesise sahip okul diyebilirim. Okulda açık-kapalı yüzme havuzu,basketbol sahası, tenis kortu,squash salonu,hayvanat bahçesi...herşey var. Yok yok okulda J kurucuları Ali bey büyükçe bir alana meyve ağaçları ektirmiş.Çocuklar doğayla iç içe olsunlar diye.

Anaokulu öğretmenleri en az 8 yıl tecrübeli. 16 seneden daha fazla mesleki tecrübesi olanları da anaokulunda pek tercih etmiyorlar. Çocuklar ile aralarındaki dönem farkından ve enerjik olmaları gerektiğinden. Okuma yazmaya hazırlık yapıyorlar ama asla öğretmiyorlar... Okuma yazma bizde 1.sınıfta başlar diyorlar.dışarı gezilere giderken hemşireleri,okul müdürü,güvenlik,öğretmenler hepsi birlikte gidiyor.bir ailenin katılımını da istiyorlar.
Gezdikleri yerler: müzeler,sanat atölyeleri,sergiler vs.. öyle avm gezileri yok. biz gezeceksek çocuklara birşey katacak yerlere götürüyoruz onları diyorlar.

Genel olarak okul gözlemlerim bunlar. varsa sorusu olan beklerim :) :)

Bu Bahsettiğiniz okullar çok Pahalı. Bu kadar para verebiliyorsanız TED i tercih edin bence. Benim Bahsettiğim Eryamandaki okullara giden tanıdığı ya da çocuğu olan yok mu?

Ben de Eryaman ABC koleji ve Pi koleji hakkında bilgi rica edeceğim. Yazın Eryaman'a taşınacağız.
Kızım 5 yaşında. Eve yakın bir okul olsun istiyorum. Eryaman veya Batıkentte bir okul önerebilir misiniz?
arkadasım ABC bılemıcem bımethını duymadım. bkentteyım bende. pi kolejı cok ıyıdır unludur ama orasıda pahalıdır. ha eryamanda acıldı uygun fıyatlı dıyorsan bılemem. dıger konulardakı arkadaslarada aynısını soylıcem. bkentte tavsıye etmeyecegım okul var , edecegım devlet okulu kolejde var..

arkadasım ABC bılemıcem bımethını duymadım. bkentteyım bende. pi kolejı cok ıyıdır unludur ama orasıda pahalıdır. ha eryamanda acıldı uygun fıyatlı dıyorsan bılemem. dıger konulardakı arkadaslarada aynısını soylıcem. bkentte tavsıye etmeyecegım okul var , edecegım devlet okulu kolejde var..

Çok teşekkür ederim. Pi Koleji yeni açılıyor Eryaman da gittim bilgi aldım. Şu an çok pahalı değil. Seneye 2 katına cikacakmis. ABC Nino ya gittim haftasonu. Beğenmedim. Istedikleri fiyata uygun bir okul değil. Bildiğin kreş. Ozelliksiz. Eryaman Amerikan Kültür desen pislik içinde. Benim kızım Keçiören Amerikan kültüre gidiyor bu yıl. Çok memnunum. Ama sanırım seneye için Eryaman pi yi seçeceğiz. Şu an ağırlıklı o var.

N Nimfu pi nin fiyatı nedır acaba ?
şimdi web sayfasına baktım sadece ıncekte dıye bır ıbare koymuslar. farklı bır pi olabılır mı ?

bu arada eryanaman ıngılız kultur amerıkan kıltur vs boş okullar tercıh etmemekle ıyı etmıssın. orda ogretmen tanıdıklar var hocaları bıle memnun degıl..

Pi 14.500 TL diyor ama pazarlık yapıyorlar. 1000 TL de okul açılınca eğitim seti için istediler. Bu yıl Eryaman,Golbasi,Çankaya
da yeni şubeler açıyor. Oturduğu bölgeye göre fiyat değişiyor sonuçta. En güzel yani çocuklar sadece ingilizce ve Rusça konuşacak. Bir de matematik eğitimi çok farklı. Zaten dil ve matematik en önemlisi bence. Batıkent e gelince bana Kariyer Koleji'ni ovduler ama bilmiyorum. Sonuçta her velinin beklentisi farklı.

N Nimfu Cocugumu gecen ay apar topar b.kenttekı bır kolejden devlet okuluna gecırmıs bır velıyım. dedıgınız gbı herkesın beklentısı farklı. benım beklentım yuksek arkadasım. cocugumla ılgılenılecek derslerıyle ılgılenılecek rehberlıgı kuvvetlı olacak vsvsvs. okul sınav sıstemıne karsıydı bıdefa. yahu cocuklar 5.sınıftan ıtıbaren yarıs atına donusecek ve bu cocukların erken yasta sınava alıstırılması lazım. pi 'nin web sıtesını ınceledım bıraz vaadettıklerıne gore taleplerıme cevap verıyor.
kuzenım adıyaman pi'den mezun ortaokulunda. teyzemın anlattıgına gore süper. heraksam telefon yada ev baskınları sık sık bılgılendırme vs.
dedıgım gbı ıncektekı pi ile aynı okul degıl ama logolarıda az bıraz benziyor.
rusca zor bır dıl eskı okulumuzda bızde 2 dıl egıtımı alıyorduk fakat cocuklar cok fazla zorlanıyor bılgınıze. ve okul cok cıddıye almıyor 2. dılı.

Anladigim üzere Pi nin ortakları ayrılmış. ERYAMAN dakinin başına Aziz Erdoğan geçiyor. Incek pi tek sube ama bu pi Golbasi,incek ve Cankayada 3 sube olarak hizmet vereceK. Dendigine gore Pi sistemini getiren aslinda Aziz beymis. Kendisi Matematik öğretmeni. 2 yıl boyunca Eryaman da her şeyi kontrol edecekMis. Matematik Olimpiyatları'nda birinci

Pardon matematik Olimpiyatları'nda birincilikleri varmış.
Umarım dogrudur. O nedenle sordum pi de tanıdığı olan daha iyi bilir bu husumeti

http://www.haber2000.com/haber-7697-ankara dediğin dogru arkadasım. ortaklar arasında bısuru husumet var , gazetelerede cıkmıslar.
müdürümün 2 cocugu incek pi de sımdı sneın ıcın onnla konustum..
azız erdogan kurucuymus. ortaklarla arası acılmıs ve baska okullar acmaya karar verıyo gop ta ve cayyolundakı tesebbusu husranla sonuclanmıs. ıncekte o yuzden karısmıs bıraz.

Peki müdürün ortakları tanıyor mu? Hangisi doğru dürüst acaba? Galiba Incektekinin babası Yurt gazetesinin sahibiyimis ve cemaatciymis. Eğer Eryaman daki de cemaatin adamiysa kalsın. Cemaate para çıkmaz benden

N Nimfu onları bende gazetede okudumda yazmak ıstemedım fıkrını bılmedıgım ıcın. valla arkadasım pi de dini yada cemaatı savunan bırsey gormedım duymadım. mudurum ki solcu bır adamdır. ama atlantık gbı akepenın yandası okullara verecegıme cemaate yakın okullara verırım sahsen. kı ıkısınede uzak dusuncede bırı olarak ama cemaat bu konuda oldukca basarılı.

Peki müdürün ortakları tanıyor mu? Hangisi doğru dürüst acaba? Galiba Incektekinin babası Yurt gazetesinin sahibiyimis ve cemaatciymis. Eğer Eryaman daki de cemaatin adamiysa kalsın. Cemaate para çıkmaz benden
ya çok merak ettim hangi okula verdiniz çocuğu, umarım cevap verirsiniz, biz de okul arıyoruz buna göre taşınacağız, şimdiden teşekkürler

X