Ankara Beypazarı çok güzeldi

ayy bizde eşimle bayılıyoruz ahşap evlere. hatta annemlerin var böyle bir evi.sırnaşık şey
kayınbabamında vardı ama yeni betonarme ev yaptırıp oraya geçtiler::jeyyar:

benimde çocukluğum köyde geçtiği için büyükbabamların vardı ahşap evleri
o zaman dan beri hoşuma gider
ve öyle bir evim olmasını gerçekten isterdim ama şimdiden sonra soz artık
köylerde de kalmamış artık ahşap evler yıktırıp yenilerini yaptırmışlar

gecen hafta ordaydım gez gez doyamıyorum ben harsene yazın uğramadan gelmem evıme geleneksel hale getırdık nerdeyse gıdıp gorulecek yerler arasından hemde ucuz bı yer bence tabii duzceye oranla

kesinlikle görmelisiniz gitmelisiniz gezmelisiniz dediginiz güzel mekanlar veya tarihi yerler filan var mi önerebileceginiz ?

arkadaşlar eşimle deniz kenarına tatile gitmek yerine Beypazarına gidip iki gece üç gün tatil yaptık. Oh be dinlendikte geldik. Orda konaklarda kalınabiliyor. internetten araştırabilirsiniz.
Biz Cırcırlar Konağında kaldık. İsmi komik ama :) olsun. Bahçesi geniş olan konak aradık orayı bulduk.
Çok güzeldi. Odamızın içinde eskiden anneannelerimiin evlerinde gördüğümüz gömme dolap şeklinde banyo vardı. Ama tabii fayanslı falan yapmışlar.
Neyse, geç saatlere kadar bahçede meyve, çekirdek ikramı. Çok otantikti. Odada tv yoktu, bu sayede bol bol kitap okuduk.
Arabayı almanıza gerek yok. Eski Garajlardan otobüs kalkıyor. Biz de öyle yaptık. kişi başı 5 ytlye gidiliyor. Üstelik arabanızı alırsanız devamlı size ayak bağı olacaktır. birçok yeri de görmeden kaçırabilirsiniz. Biz o yüzden arabayı almadan karış karış gezdik. ama çocuk varsa zor tabi. Müzeleri, konakları mutlaka gezin. zindancık tesislerinde güveç yiyin.
Çoook uzağa gitmeye gerek yok.a.s

Bende bu hafta sonu Beypazarı CIRCIRLARIN KONAĞINDAYDIM. Ancak Odada TV yok demişsiniz, odalarda TV var.

Yetkilisine sordum uzun yıllardır da varmış, mesajını okuyunca TV yok anlaşılıyor.

Arkadaşlar oraya gidecekseniz otelde değilde konaklarda kalmanızı tavsiye ederim. malum, tahta ev otantik ve huzurlu oluyor.
Cırcırlar Konağı'nda çift kişilik oda kahvaltı dahil 80ytl. Çocuk varsa aynı şekilde bir oda da tutulabilir veya aynı odaya yatak atıveriyolar ekstra para ödemiyosun.

CIRCIRLAR

Hanımlar güneş kremi ve şapka olmadan çıkmayın derim.

Bu hafta sonu eşimle Cırcırların Konağında kaldık. Tavsiye ediyorum çok keyifli bir konak. Çalışanları da ilgili ve kibar.

Bu yıl da fiyatı 2 kişi 80. TL idi.

X