Ankara Beypazarı çok güzeldi

selma_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
63
0
arkadaşlar eşimle deniz kenarına tatile gitmek yerine Beypazarına gidip iki gece üç gün tatil yaptık. Oh be dinlendikte geldik. Orda konaklarda kalınabiliyor. internetten araştırabilirsiniz.
Biz Cırcırlar Konağında kaldık. İsmi komik ama :) olsun. Bahçesi geniş olan konak aradık orayı bulduk.
Çok güzeldi. Odamızın içinde eskiden anneannelerimiin evlerinde gördüğümüz gömme dolap şeklinde banyo vardı. Ama tabii fayanslı falan yapmışlar.
Neyse, geç saatlere kadar bahçede meyve, çekirdek ikramı. Çok otantikti. Odada tv yoktu, bu sayede bol bol kitap okuduk.
Arabayı almanıza gerek yok. Eski Garajlardan otobüs kalkıyor. Biz de öyle yaptık. kişi başı 5 ytlye gidiliyor. Üstelik arabanızı alırsanız devamlı size ayak bağı olacaktır. birçok yeri de görmeden kaçırabilirsiniz. Biz o yüzden arabayı almadan karış karış gezdik. ama çocuk varsa zor tabi. Müzeleri, konakları mutlaka gezin. zindancık tesislerinde güveç yiyin.
Çoook uzağa gitmeye gerek yok.a.s

Son düzenleme:
eşimin dayısı beypazarı'nda ve sürekli bizi davet ediyor,televizyonda seyrettiğim kadarıyla mükemmel bir yer ,yemekleri,tarihi yerleri ve gümüş işçiliği yapan yerleriyle gerçekten güzel bir yere benziyor,en kısa zamanda gitmeyi düşünüyoruz,tavsiyen için sağol canım :1hug:

Bende gitmiştim Beypazarına gerçekten çok güzel bir yer. eğlenceli güzel yerleri var.
orada kaplıcalarda var sağlığa faydalı birçok hastalıklara çözüm sunuyor.

ben de çok sevmiştim ama o kadar çok gümüş aldım ki tüm param bitti orda =)

Her sene Haziran'ın ilk haftası Beypazarı Festivali olur.Ve ben gitmeden duramam. Zindancık'ta da bir güzel yemeğimizi yeriz, sonra döneriz. Benim gezim günübirlik ama olsun, karış karış gezerim Beypazarını. Tavsiye ederim herkese:1rolleyes:

arkadaşlar eşimle deniz kenarına tatile gitmek yerine Beypazarına gidip iki gece üç gün tatil yaptık. Oh be dinlendikte geldik. Orda konaklarda kalınabiliyor. internetten araştırabilirsiniz.
Biz Cırcırlar Konağında kaldık. İsmi komik ama :) olsun. Bahçesi geniş olan konak aradık orayı bulduk.
Çok güzeldi. Odamızın içinde eskiden anneannelerimiin evlerinde gördüğümüz gömme dolap şeklinde banyo vardı. Ama tabii fayanslı falan yapmışlar.
Neyse, geç saatlere kadar bahçede meyve, çekirdek ikramı. Çok otantikti. Odada tv yoktu, bu sayede bol bol kitap okuduk.
Arabayı almanıza gerek yok. Eski Garajlardan otobüs kalkıyor. Biz de öyle yaptık. kişi başı 5 ytlye gidiliyor. Üstelik arabanızı alırsanız devamlı size ayak bağı olacaktır. birçok yeri de görmeden kaçırabilirsiniz. Biz o yüzden arabayı almadan karış karış gezdik. ama çocuk varsa zor tabi. Müzeleri, konakları mutlaka gezin. zindancık tesislerinde güveç yiyin.
Çoook uzağa gitmeye gerek yok.a.s

bende hamile olduğum için uzun yola tatile gitmek istemiyorum.. 2-3 gün kafamı dinleyeceğim bir yerler arıyordum ankaraya yakın.. tavsiyen bizim için iyi oldu.. bu arada ne kadara mal oldu tatiliniz.. mesela otel fiyatları ne kadardı

ben de haftasonu pazar günübirlik gitmeyi düşünüyodum ama acaba cts den gidip kalsak mı bir gece otel fiyatı ne kadardı aydınlatırmısın kızılcahamamda sormuştum asya oteli fiyat astronomikti valla bu da öleyse pazar sabah gidip akşam geliriz bi de bu ara çok sıcak olur mu acabaa??

ben doğma büyüme beypazarı:)ama 5 senedir gidemiyorum benim duyduğuma göre cok değişmiş yaşamak için olmasa da sanırım 3 günlük tatil için cazip bir yer olmuş..

Arkadaşlar oraya gidecekseniz otelde değilde konaklarda kalmanızı tavsiye ederim. malum, tahta ev otantik ve huzurlu oluyor.
Cırcırlar Konağı'nda çift kişilik oda kahvaltı dahil 80ytl. Çocuk varsa aynı şekilde bir oda da tutulabilir veya aynı odaya yatak atıveriyolar ekstra para ödemiyosun.

http://www.circirlar.com/pansiyon.asp

Hanımlar güneş kremi ve şapka olmadan çıkmayın derim.

teşekkürler selmacımm ben de pazar gidip gezmeyi planlıyordum ama cts akşamından konakta kalmak da cazip geldi sen böyle söleyince değişik bir hava olur sanırım haftaya gitcezz

güzeldir oralar benim arkadaşımın memleketi...
beypazarı kurusu da getirseydin bize :)....

bizde sürekli gideriz beypazarına.hatta dünde ordaydık.ilk önce cevizlibağda güzel bir kahvaltı yaptık arkadaşlarla.orayı çok severim ve tavsiye ederim biz hep orada kahvaltı yaparız.daha sonra gümüşçüleri gezdik yüzük aldım kendime.akşam yemeğinide taşmektepte yedik orasıda çok güzel.höşmerimde süpermiş bu arada denedim ilk defa hoşuma gitti.......

hanımlar ben beypazarlıyım hepinizede gidip görmenizi tavsiye ederim eminim memnun kalacaksınız

beypazarını bende gitmiştim. çok güzel restore edilmiş konaklar vardı.
müzesinede bayılmıştım.:asigim:
gözleme ve ayranda bir başka güzeldi. bende tavsiye ederim görmenizi:)sırnaşık şey

Arkadaşlar oraya gidecekseniz otelde değilde konaklarda kalmanızı tavsiye ederim. malum, tahta ev otantik ve huzurlu oluyor.
Cırcırlar Konağı'nda çift kişilik oda kahvaltı dahil 80ytl. Çocuk varsa aynı şekilde bir oda da tutulabilir veya aynı odaya yatak atıveriyolar ekstra para ödemiyosun.

http://www.circirlar.com/pansiyon.asp

Hanımlar güneş kremi ve şapka olmadan çıkmayın derim.

ay çok güzel ya ben bayılırım böyle ahşap evlere
ah ah böyle bir ahşap evim olsun isterdim
beypazarınamı yerleşsem ne:roflol:

ay çok güzel ya ben bayılırım böyle ahşap evlere
ah ah böyle bir ahşap evim olsun isterdim
beypazarınamı yerleşsem ne:roflol:

ayy bizde eşimle bayılıyoruz ahşap evlere. hatta annemlerin var böyle bir evi.sırnaşık şey
kayınbabamında vardı ama yeni betonarme ev yaptırıp oraya geçtiler::jeyyar:

aa cnm bende bu hafta sonu yani cumartesi oradaydım gerçekten çok güzeldi...8 bin yıl önce ankaradaki denizden çıkan istiridye kabuklarını gördüm düşünün yani...müzedeki gelin odasıda muhteşemdi...yine gitcem valla..

X