Anamın evi

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
Ah arkadaşlar ahhhhhhh
Nasıl anlatsam bilmem ki. Ben bu adamla evlenip ayrı eve çıkalı pek bir şaşkınım. Anamın evi böyle değildi. Pek bir değişikti. Neler mi değişikti? Ben yazayım siz okuyun bakalım bana hak verecek misiniz?
1) Anamın evinde buzdolabında peynir, zeytin, yoğurt ve diğerleri hiç bitmezdi. Her kapağı açtığımda hepsi yerli yerinde dururdu. Yerdik içerdik misafire ikram ederdik. Dolabı bi açardık ana hepsi yine yerli yerinde.
2) Anamın evinde sabahtan kirli diye odamda bıraktıklarım akşamdan tertemiz ütülenmiş olarak yatağımın üstünde olurdu. Ben kirletirdim, onlar yıkanır ütülenir yatağıma dizilirdi. Oysa burda ben kirlileri bırakıyorum bir bakıyorum üstüne bir de kocamın kirlileri gelmiş.
3) Anamın evinde çöp kutusu hiç kokmaz, dolmazdı. Biz çöp atardık, o boşalırdı. Hep gider bakardım. Miss gibi içinde torbası ile beni bekliyor ki çöp atayım. Oysa koca evinde öyle mi? Çöp kovası doluyor da kokuyor da.
4) Anamın evinde tuvalet banyo hiç kirlenmezdi. Girerdik, çıkardık, yıkanırdık yine banyo tuvalet mis gibi olurdu. Yerler kuru, küvet pırıl pırıl, klozet tertemiz. Oysa kocamın evinde küvette saçlar var, kenarda yosunlar. Hatta klozette ilk geldiğim kadar günkü beyaz değil sanırım. Lavaboda epey kıllı. Acaba jiletle mi alsam, ağda mı yapsam diye düşünüyorum hala.
5) Anamın evinde her daim yemek vardı. Dolabı açardın tencereler dolu, masaya bakardın tabaklar dolu. Ya kocamın evi ben pişirdikçe o yiyor. Ne tencere doluyor ne tabak.
6) Anamın evinde her yer piru pak idi. Toz, tüy yok idi. Pencereler tertemiz perdeler kolalı idi. Oysa şimdi bu ev ne biçim bir evse her yeri toz, yerler tüy, camlardan dışarıyı görene aşkolsun. Bu perdeci de bizi kazıklamış zaten perdeler güneşi gördükçe grileşti.
Ahhhh ahhh dedim ya kızlar. Anamın evi hiç böyle değildiiiiiiiiii.

"ALINTIDIR"

• Konu Sahibi EU2
bende durum böyle değildi
annem kendimi bildim bileli çalıştığı için ev işlerini hep ben yapardım
ama mecbur değildim anamın evinde bilirdimki ben yapmasam yapıcak arkamı toplıycak biri var senağlama
şimdi istesende istemesende ya seve seve ya seve seve yapmak zorundasın
mecbursun ve ben bu mecburiyetlikten çok sıkıldım
yaramı deştin be :a015:

• Konu Sahibi EU2
paylaşımın harika ...ah annelerimiz ahhh hepsi öyle değilmidirler eli öpülesi analarımız....

• Konu Sahibi EU2
OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

YARAMI DEŞTİNİZ ANA EVİ GİBİ VARMI YAW

YEMEK HAZIR ÇMAŞAIR BULAŞIK YOK TEMİZLİK YOK HİÇ BİŞEY YOK.

HERŞEYDEN ÖENMLİSİ NAZIMIN GEÇECEĞİ ANACIM DAN UZAĞIM DERDİMİ KAHRIMI ÇEKERDİ HERBİŞEYİMİ YAPARDI BAZEN KIZARDI HİÇ BİŞEYE ELİNİ SÜRMÜYORSUN BİDAHA ODANI TOPLAMIYCAM ÇAMAŞIRLARINI NAPIYORSAN YAP DERDİ YİNE DE DAYANAMAZ YAPARDI ÇOK ÖSLEDİM KEŞKE BEKAR OLSAM ANAMIN BABAMIN YANINDA OLSAM KOCAMI SEVSEM DE EL OĞLU İŞTE ANANIN BABANIN YERİNİ TUTARMI HİÇÇ BENİ AİLEM ANLAR ONLAR SEVER HASTALIĞIMDA ONLAR KOŞAR ONLAR YANARLAR NE KOCA NEDE KOCANIN AİLESİNDEN HAYIR YOK AHHH AHHH ANNECİĞİM AHHH:çok üzgünüm:senağlama

• Konu Sahibi EU2
Evet anneler bir harika kirk firin ekmek yesek ulaşamayiz onlarin tahtina ama koca evi değil şimdi yaşadiğimiz yer ev bizim evimiz........çocuğun olupta 3- 5 sene geçince sende annen gibi ana olunca herşeyi yerli yerine koymayi zamaninda işleri yapmayi tencerenden yemekleri bir çirpida tabak tabak taşirip insanlari doyurmayi öğreniceksin ....yeni evlisin diye hatirliyorum.....ilkj zamanlar bizede zor gelirdi herşey zamanla öğrendik hele ben 5 sene çocuk yapmadim kral gibi yedim içtim gezdim...çocuk olunca anyayi konyayi herşeyden önce ana olmayi öğrendim.....zamanla sanada herşey çok kolay gelicek hiçbirşey gözünde büyümücek...zaman herşeyin ilaci benim ana dediğim anam on parmağinda on marifet olan anam.....iki yumurta kirmayi bilmezmişte amcam takilir dururmuş ona yumurta kiramada yiyemeyelim kebire diye......anlatirdi gülerdik....ben annem çaliştiği için yetişme çağimda her işi yapardim hiç zorlanmadim ev düzeninde....haldir haldir yapardim bi çirpida ama yemek yapmayi evlendikten sonra eve 2 ay kapanip her tarifi uygulayip zavalli kocama tattirarak bir zaman sonrada ufak misafir gruplari çağirip onlarin üstünde denem yanilma yoluyla öğrendim bu günlere geldimm.....şimdi 27 yaşindayim yapamayacağim şey yok derim yeter ki istek olsun.....ananada sanada selam olsun güzel kiz....zaman........

• Konu Sahibi EU2
ANNECİĞİME GÜVENİR BİR KAP BİLE KALDIRMAZDIM HASTA HASTA DOLANIRDI PEŞİMİZDEN ARADA DA AHHHH KIZIM AHHH BANA BÖYLE YAPIYON KENDİ EVİNDE DE Mİ BÖYLE YAPICAN DERDİ BARİ BİRAZ BİŞEY ÖĞRENDE GİTİĞİN YERDE NE BİÇİM ANASI VARMIŞ BİŞEY ÖĞRETMEMİŞLERMİ DEDİRTME DER BEN HİÇ TIN DUYMAZDIM.AHHHH ŞİMDİ ANAM EVİME GELİYORDA AHHH KIZIM ANANIN EVİNDE NİYE YAPMIYORDUN O KADAR SÖYLÜYORDUM DER AHHHH ANACIM İŞ BAŞA DÜŞÜNCE ÖYLE YAPILIYORKİ ŞİMDİ SEN YOKSUN ARKAMI TOPLAYAN DÜZELTEN YOK OFFFFFFFFF ÖSLEDİM ANNEMİİ BEN BEKAR OLUP BABMIN EVİNDE OLMAK İSTİYORUM:a015:

• Konu Sahibi EU2
Gün gelir devran döner...
Bu işler parayla değil sırayla diye bir söz vardır....

Anne baba ocağının yerini hiçbir şey tutamaz diye düşünüyorum...
Evlilik muhabbeti açıldığında benim ilk sölediğim şey...
Ben işten geldikten sonra evde miss gibi yemek kokusuna bacaklarımı uzatıp dinlenmeye eve geldiğimde her yerin pırıl prıl olmasına annemin beni güler yüzlü bir şekilde kapıda karşılaması hiç bir şeye değişmem...Ben daha çocukum eşim bana bunları sağlarsa düşünebilirim he sağlıyamıyorsa ben konumumdan memnunum...:lepi:Annem bazen kızar çok rahatsın kızım gel bir işin ucundan da sen tut der...Meşhur sözleri vardır ya...Yaptığın bana öğrendiğin sana...İlerde ikinci bir kapın daha olucak bunları senden hep beklicek... Yuvayı dişi kuş yapar...O sıra elbet bizede gelicek...Bekleyen kişi değil işlerin yapılmasının beklendiği kişi olucaz...Yaşadığımız her anın tadını çıkartalım...Bazı şeyleri yaşamak için acele etmiyelim...Her şey yerinde ve zamanında yaşanırsa güzeldir...gamyoncuiremsu

• Konu Sahibi EU2

ARKADAŞIM KONU ALINTI BELİNAY ARKADAŞIMIZLA BİR İLGİSİ YOKa.s.

geçenlerde yıllık iznim için ailemin yanına gittim. bir hafta boyunca ekmek elden su gölden, yediğim önümde yemediğim arkamda misler gibi tatil yaptım. gak deyince yapıldı, guk deyince önüme kondu. eve döndüğümün sabahı eşim uyanıpta hadi kahvaltı yapmıycazmı deyince, anamı çok özlediğimi farkettim. napsak acaba?ailecek annemleremi yerleşsek:uhm:

ne güzel bir yazı bu böyle:)
annelerimizin evindeki rahatlık nerde varki? 18 yıllık evliyim halen annemin evine gidince içime ayrı bir huzur dolar . evde sabahlara kadar gözüne uyku girmeyip arka balkon, ön balkon dolaşıp duran ben annemin evinde gece gündüz uyumak isterim. bazen çocuklar zor kaldırır anne yeter artık uyan diye. yemekte öyle kendi evimde sadece çocuklar için yaptığım yemeği annemin evinde büyük bir iştahla yerim..
kıymetini bilin kızlar ana baba ocağının, her ne kadar evinizde mutluda olsanız oradaki huzuru bulamıyorsunuz bi daha hiç bi yerde..
ha bide şu var ama, tüm bunlara rağmen akşam olupta eve dönüş vakti gelince bi saniye bile fazladan kalmak istemem, doğruca evime gelmek isterim..

Allah iyiliğini versin
ben de evlendin sandım :dilcikar:

yok ayol evlensem habersiz kalmazsınızzzzz:) sadece bi yerde okudum çok hoşuma gitti

banada gelio o korku bi ara sonra aşkımla başbaşa kalınca onu görünce gidio korkum onsuz olunca sorunlu evlilikleri tartışan çiftleri görünce yine korkum geri gelio ama aşkımla konuşunca gidio bu böle devam ediyooo bende bi acaip'im :)

annemi çok özledim
bir kez daha özledimsenağlama

en önemlisi annemin evinde sıcacık bir sevgi yumağıydık hepimiz:teselli:
şimdi kopuk darmadağınız ne sevgi var ne saygı:mymeka:
çok özlüyorum gerçekten annemin evini
:asigim:

ARKADAŞIM KONU ALINTI BELİNAY ARKADAŞIMIZLA BİR İLGİSİ YOKa.s.

ALINTI OLDUĞUNU OKUDUM CANIM BEN ONU EVLİ DİYE HATIRLIYORUM BU YAZIYIDA OKUYUNCA BU KONUDAN MUZDARİPTE ONDAN HOŞUNA GİTMİŞ BU YAZI BURAYA ALINTI YAPMIŞ ZANNETTİM PARDONSSS TEKNİK HATA YAPMIŞIM...tatlicadiarzu...:1hug:
AMA OSSUN YİNEDE BÖYLE SIKINTI ÇEKEN EVKADNICAĞIZLARA GİTSİN YAZIM NAPİM DİMİ....

ana gibi yar,vatan gibi diyar bulunmazzz:lepi:

senağlamabenneyaptımki:1shok:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…