amniyon sivisi sinirda, arttirmak icin ne yapilabilir ?

Fortinbras

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2015
27
5
Hanımlar merhaba, benim bebek 36+3 günlük. Dunkü muayenede doktor amniyon sivisinin sınıra çok yaklaştığını söyledi. Nst sonuçları iyi çıktı, hareketleri kalp atışı falan gayet iyi maşallah ama 2gun arayla kontrol etmek istediğini belirtti, herhangi bir azalma ihtimali nedeniyle. Azalma olursa doğuma alacağız dedi. Bebek doğum pozisyonuna girmiş gelişimi de yerinde çok şükür ama yine de zamanından önce olmasi ihtimali beni endişelendiriyor. Sıvıyı en azından bu seviyede tutmak için bir öneriniz var mi, ya da bu haftalarda doğum yapan arkadaşlar önemli sorunlarla karşılaştılar mi... ?

Senin haftalarında amnios sıvısının azalması zaten beklenen bir durum. Artık doğum olsa bile korkmanı gerektirecek bişey yok. Bebeğin artık kendi başının çaresine bakabilecek kadar büyüdü :) benim 17. Haftamda bebeğin suyunun azaldığını söylediler. 20 hafta olana kadar okuduğum duyduğum bütün kocakarı ilaçlarını denedim. Günde en az (EN AZ) 3 litre su içtim. 2 tane armut yedim. Ve haftada 1 havuç suyu içtim. Kimi yerlerde her gün 1 bardak havuç suyu yazıyordu. Ama gebelikte fazla a vitamininin bebek üzerinde olumsuz etkileri olabileceğinden dolayı ben haftada 1 içtim. 20. Haftada gittiğim detaylı ultrasonda bebeğimin suyunun normale döndüğünü öğrendim:) çok şükür. Eğer istersen sen de bunları uygulayabilirsin

Benim 34.haftamda suyum sıfıra yakın çıktı. Ben farketmeden sızıntı şeklinde gelmiş devamlı. Doktorum biraz azaldığını görünce bol su iç demişti. Daha sonra 2 gün serumlar takıldı filan maalesef bi işe yaramadı. 34+2 de sezaryanla doğum yaptım. Ama senin çok erken değil çok sıkıntı yapma kendine. Çok hareket etme ve bol su tüket.

Bakalım artık sular armutlar ise yaradı mi, yarınki muayenede anlayacagiz inşallah bir sıkıntı olmadan bu süreci de atlatiriz...

Hanımlar merhaba, benim bebek 36+3 günlük. Dunkü muayenede doktor amniyon sivisinin sınıra çok yaklaştığını söyledi. Nst sonuçları iyi çıktı, hareketleri kalp atışı falan gayet iyi maşallah ama 2gun arayla kontrol etmek istediğini belirtti, herhangi bir azalma ihtimali nedeniyle. Azalma olursa doğuma alacağız dedi. Bebek doğum pozisyonuna girmiş gelişimi de yerinde çok şükür ama yine de zamanından önce olmasi ihtimali beni endişelendiriyor. Sıvıyı en azından bu seviyede tutmak için bir öneriniz var mi, ya da bu haftalarda doğum yapan arkadaşlar önemli sorunlarla karşılaştılar mi... ?
Günde 15 bardak su ic ve Deveci armudu sabah akşam ye ben de ise yaradi

2 veya 2.5 litre su tüketmeniz lazım ayrıca; beslenmenize çok dikkat etmelisiniz örneğin: kurubaklagil, yumurta,süt, yoğurt tüketmelisiniz tabiiki meyveleride. Çay içerseniz eğer doğal çaylar için normal çay yerine rahatlatıcı melisa,adaçayı, ıhlamur çayı gibi. Beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde artacaktır :) yumurta,yoğurt ve sütü ihmal etmeyin

Bir haftayı atlattık, doktorumuz sınırın altına düşmeden devam ediyoruz dedi. Sanırım su tüketimi ise yaradı 38. Haftaya giriyoruz, şimdi sezaryen ya da suni sanciya gerek kalmadan dolayısıyla suda azalma olmadan sancıları bekliyoruz doktorumuzla bu arada da tüm önerilerinizi denemeye devam edeceğim.

Evet ada çayı rahim kasilmalarina sebebiyet verdiği için onerilmiyor. Esasen bitki çaylarını da hiç icmedim hamilelik süresince, en saglami su ve süt

su içiniz bol bol ... amniyon sıvısı bebeğin çişiyle karışık bir su ben hamileyken suyum gelmişti önerilen şey 3-4 lt su...

X