Amh yüksekliği

hobi dunyasi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2022
38
12
32
Merhaba arkadaşlar. 7 senelik evliyim ve tedavi sürecine yeni başladık. Amh degerim 15,7. Pkos olduğunu biliyorum ama tedavi surecini etkileyen bir durum mu acaba yuksek olmasi? Bu şekilde olup tedavi goren arkadaslar nasil bi yol izlendi acaba?
#pcos #polikistikover #amhyuksekligi #diyarbakirtupbebek

Son düzenleme:
Ben de Diyarbakir Memorial hastanesi
Rahim filmi yaptım tüpler açık kızlık zarın hala duruyor birde rahmin önünde et parçası vardı dedi hepsini almışlar dedi nasıl ilişkiye görememeden anlamlıydın (doktorlar bana vajinismus demişti hep) doğal yolla kalmanı bekliyorum hamile dedi eahmin önündeki et engelliyormuş dedi

Rahim filmi yaptım tüpler açık kızlık zarın hala duruyor birde rahmin önünde et parçası vardı dedi hepsini almışlar dedi nasıl ilişkiye görememeden anlamlıydın (doktorlar bana vajinismus demişti hep) doğal yolla kalmanı bekliyorum hamile dedi eahmin önündeki et engelliyormuş dedi
Nasil oyle oluyomus ki ilk defa duydum 🙄 inşallah doktorun dedigi gibi dogal yolla gebelik olur 🙏

Gittigim doktor 1-4 aralığı normal , üstü pcos oluyor dedi ve ne kadar degeriniz yuksek olursa ileri derece polikistik over oluyo yani sendromlarıni daha agir yasiyormusuz. Sizin eger ultrasonda polikistik görünüm yoksa farklı bişey olabilir ama en azindan degeriniz düşük değil öyle düşünün düşük olmasi tedavide basariyi olumsuz etkiliyormus

Ben her ay yumurtlama goruyorum adetlerim duzenli ultrasonda kistik yapida yok. Doktorumda pco olmadigini soyledi boyle birsey basina gelen var mi acaba 🙄🙄
Turkiyede yuksek amh degerine hemen pcos teshisi koyuyorlar ama yanlis. Ben 35 yasindayim amh sonucum 7.20 geldi. Hep duzenli adet gorurum, doktor diger degerlerime de bakarak kesinlikle pcos degil dedi. Genetik olarak rezervim cok yuksekmis. Cikolata kistim var, o tupumu tikamis, hsgde acilinca hemen hamile kalabildim. Yani benim icin yuksek rezerv gayet olumlu oldu.

X