Gebeliğe Hazırlık Amh yüksekliği, amh>5

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşallah bi sorun çıkmaz. Rabbim yardımcınız olsun

8,34 ise amh aslında polikistik over a işaret ediyor.
Polikistik over olabilirsiniz ama sendromlarını yaşamıyorsunuzdur. Zaten polikistik görünüm de varmış. Ki gebelik zor olabiliyor. Bence bunun üzerine gitmelisiniz
Bir de bana polikistik over için doktor gynositol verdi. Araştırın isterseniz.

Teşekkür ederim ancak dediğim gibi hiçbir doktor polistik oversin demedi ve bununla ilgili bi yol izlemediler geçen ay sebepsiz infertilite için ilaç tedavisine başlayacaktım ancak sağ tarafta kistim olduğu için doktor kisti atmadan ilaç tedavisi uygulanamayacağını söyledi. Ben polikistik over miyim diye sordum polikistik diyemeyiz dedi neden gebe kalamıyorum dediğimde ise eşinde de sende de sorun yok sebepsiz dendi. Polikistik over bi hastalık değil ancak yine de bana söylenirdi diye düşünüyorum....

Ben geçen sene pholicaps diye bi vitamin takviyesi kullandım gynositol de aynı etkide sanırım 3 ay kullandım ancak yine de gebelik elde edemedik maalesef...bekliyorum beklemedeyim bende

Arkadaslar, adet gununden 2 3 gun once tamamen kivamsiz soluk kahve, kiremit rengi gibi, afedersiniz sildikce gelen bir akinti yerlesme kanamasi olabilirmi? 28 günde bir adet olurum ara da bir de 30 gunde bir.. Şuan 30.gündeyim, tam sökülme olmadi. Yarim günde bir anca lekelenme oluyor. Göğüs buyumesi ve klasik karinda kasiktaki adet olacakmiş hissi disinda hicbir belirti yok. Şuanki tablo tamamiyle her ay yaşadigim adet belirtileri.. Özellikle belirtiyorum, göğüslerde aci koyulasma vs hicbir belirti yok, fiziksel olarakta bi anormallik yok :) şuan 1 2 gün rotar var ama hala sildikce gelen bir lekelenme.. (bu her ay oluyor ama şuan günüm geçti)Varmi benzer birsey yaşayan acaba ?

Benim de tek bir doktor dışında kimse söylemedi. Ki az sayıda farklı doktora muayene olmadım.
Bu doktor 1 yıl ara ile muayene edince pko dedi ve amh ı o istedi.

Ben geçen sene pholicaps diye bi vitamin takviyesi kullandım gynositol de aynı etkide sanırım 3 ay kullandım ancak yine de gebelik elde edemedik maalesef...bekliyorum beklemedeyim bende

İnşallah en kısa zamanda sağlıkla nasip olur

Bende bi çok doktora gittim devlette özelde hayırlısı buymuş demek ki..nasip rabbim ol der olur İnşallah hayırlısı nasip olur

Bende bi çok doktora gittim devlette özelde hayırlısı buymuş demek ki..nasip rabbim ol der olur İnşallah hayırlısı nasip olur
Merhaba. Ben şimdi doktordan geldim. Amh ı sordum. “Amh 6 nın üstündeyse polikistik over tanısı alır Ama korkulacak bir şey değil. Hamileliğe engel olmaz. Eğer diğer hormonlar normal değerdeyse” dedi.

Kızlarrr merhaba ben suan tüp bebek sürecindeyim ama yazmak istedim . Benim amh 4.64 ama pco var dendi bana . Zayıf oldugum için fazla etkilemiyomuş . Doktorum 4 ün üstü pco oluyor demişti

Benim de 5.03 çıktı. Doktor polikistik yok demişti. Ama burda arkadaşların çoğuna 4 ün üstü polikistik over denmiş. Ben de yarın tekrar doktora gideceğim. 11. ay oldu ve hala gebelik oluşmadı.
Benim de sizin gibi 5 çıktı değerim. Evlendiğimden beri de 2 yıldır korunmuyorum annemin de uzun süre çocuğu olmadığı icin doktora gitmiştim. 1 sene gittim geldim iğneler de kullandım gebe kalamadım hala daha. 3 aydır kafama takmıyordum reglim gecikince kan tahlili için gittim prolaktinim de yüksek çıktı. Doktoruma atınca senin sorunun amh yüksekliği, çocuk olmama sebebi o dedi. Ama bana da polikistik diyemeyiz demişti. Kendi haline bıraktım artık bilemiyorum..

Ben amh ı çok sordum. Yaşına göre gayet iyi demişti. 31 yaşındayım. 17 yaşında ergenliğe girmiştim ona bağladı. Ben en sonunda hsg istedim doktordan. O da siz bilirsiniz isterseniz çekin dedi ve sonuç iki tüpüm de tukalıymış. 1 hazirandan sonra laparoskopi olacağım. Sonrasında da ameliyat ve tüplerin duruma göre ya kendiliğinden gebe kalacağım ya da tüp bebeğe başlayacağız.

Benim de amh 6 iki farklı doktora gittim hatta biri cok iyi değerin rezervlerin dolu dedi olumlu konustu hormonlarıma baktı ultrasonla baktı pco olmadıgımı söyledi bence başka bi doktora daha danısın

Benim de amh 6 iki farklı doktora gittim hatta biri cok iyi değerin rezervlerin dolu dedi olumlu konustu hormonlarıma baktı ultrasonla baktı pco olmadıgımı söyledi bence başka bi doktora daha danısın
en baştan beri amh değerimin yüksek çıktığı için olmadığını iddia ediyor. yumurtalık rezervlerin dolu olduğu için hepsi büyüyüp çatlayamıyor filan diyor. klomen ve çatlatma iğnesi kullandım olmadı. gonal f çatlatma iğnesi kullandım olmadı, rahim filmi çektirdim yapışıklık varsa bile açıldı dedi olmadı. şimdi başka bir sağlık sorunum var,o hallolursa insallah tekrardan baska doktora görüneceğim bende

senin yorumundan sonra kafama takıldı araştırdım doktorsitesi var orda uzman doktorlara sorulan sorularda bizim değerlerin normal oldugunu gebeliğe engel olmadıgını yazmıslar hep için raaht olsun amh yüksekliğinden yumurta catlamıo diyelim o zaman çatlatma iğnesi niye etki etmedi onunla bi alakası yok

Amh yüksekliğini öğrendikten sonra gynositol kullandım. Kullandığım ilk ay gebe kaldım. Bir de çatlatma iğnesi vuruldu.
İsterseniz araştırın. Belki sizde de olumlu etki eder

Amh yüksekliğini öğrendikten sonra gynositol kullandım. Kullandığım ilk ay gebe kaldım. Bir de çatlatma iğnesi vuruldu.
İsterseniz araştırın. Belki sizde de olumlu etki eder
bugun adet düzensizliğim olduğu için cyclo yazdı, iki aydır adet olmuyorum. iki ay kullanıp düzene sokmam gerekiyormuş.
gözümde problem var belki lazer olabilirim o yüzden ikinci plana attım ama sağlık problemimi halledip bunu bir araştıracağım. çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…