AMH neden yükselir?

Çikolata kistinin olup olmadığı nasıl anlaşılır acaba? Ben alttan ultrasona girdim doktorum öyle bişeyden bahsetmedi. Olsaydı çıkmaz mıydı ki bilemedim... Ama kist ve miyom mevcut. Onlar da çok önemsiz çok küçük dedi doktor.
Vajinal ultrasonla gorurlerdi mutlaka. Ben de son 20 gunde olusmus olabilir mi diye dusundum ama sanmiyorum. Subat ayinda hsg cekindim olsa orada da cikardi. Benim degerlerimdeki farklilik buyuk ihtimalle hastaneden kaynakli ama hic boyle bisey okumadigim icin yine de anlam veremiyorum ve kizginim.

Hikayeniz gercekten sasirtici ve mucize gibi. Gule gule saglikla buyutun evlatlarinizi. amh 0.6 ciktiginda derhal infertilite poliklinigine gidin dedikleri gun şok yasamistim. Sonrasinda oyle bir strese ve bunalima girdimki, birkac ay klomenle deneyelim diyen doktorun verdigi iliski gunlerinde ya ben ya da esim sıkinti yasadi. Yani gereken eylemi yerine getiremedik. Getirdigimizdeyse zaten olmayacak umutsuzlugu ve mecburiyet hissiyati vardi. Halbuki ilk gebeligimde ne amh biliyordum, ne ovulasyon, ne iliski gunu. Istedik ve oldu sukur. Tup bebek doktorum sizin olur, biraz daha deneyin demesine ragmen, ben gec kalmaktan korktugum ve olmayacagina sartlandigim icin, stresimizi artik yonetemedigimizden haftaya bu surece baslayacagim :KK43: Belki de psikolog destegi alip dogal denemek de bir yol olabilirdi. Su an amh degerimin 1.02 cikmasi kafami karistirdi. Cok buyuk bir sektor oldugu kesin ama yasam tarzimiz, maruz kaldigimiz olumsuz kosullar, kaliteli besine ulasamama vs. de bu konuda etkili diye dusunuyorum.
Allah razı olsun, çok teşekkür ederim. Benim eşimin ilk sperm sonucu cok kötü çıkmıştı. Başka bir hastanın ki ile karıştırmışlar nereden biliyorsunuz der iseniz embriyolog yanımıza gelip bu sonuc size ait olamaz biz sperm de hiç bir sorun görmedik cok iyi dediğinde şok olmuştuk.
Ben zaten gebe kalmıştım fakat ameliyatlık sorunlarım yüzünden düşük oluyordu kimyasal gebelik oluyordu.
Benim rahim yumurtalık ve tek tüpüm de hic sorun yok.

Kesinlikle ve kesinlikle hakkımı bana bunları yaşatan doktorlara helal etmiyorum.
Aldığım sentetik hormonlara mı yanayım, boşu boşuna giden 10 bin kusur dolarımıza mı, yumurtalarım kalitesiz sanıp ne vitaminler kullandım sentetik hormon ve vitaminler yüzünden aldığım kilolaramı yanayım, 2 sene bize hayatı zindan etmelerine mi…

Madem çocuğum olmazdı neden ameliyat olduktan 5 ay sonra gebe kaldım. Şu an istesem gebe kalırım.
Doktorum bile gayet iyi hiç bir sorun yok istiyorsan gebe kal dedi. Ben çok zor hamilelik geçirdiğim ve yürüyemediğim için hamileliklerimde; oglumda hiç yürüyemedim kızımda da 6. Aydan sonra yürüyemedim. Bu yüzden doğurmak istemiyorum.
Bu sorunlarım olmasa 3. yü doğururum.

Amh değerinin genel geçerliliği yok.
Hastane de doktorlar söyledi, kadınlar klubünde 0.01 amh ile dogum yapan kadınlar dolu. Hatta ikinciye doğuranlar var.
Fsh 150 ile gebe kalan hastamdan sonra gebe kalamazsın hiç bir hastama demiyorum diyen doktor biliyorum.

Ne olacak ki insanları ellerinde oyuncak ettiler. İnstagram da tüp bebek doktorları gebe kalan hastalarına renkli kalpler dağıtıyor yok şu kadar bu hafta hastam gebe kaldı diyorlar. Ki o kadar hastanın gebe kalmasının imkanı yok aklı başında etik doktorlar bunları hayretler içinde yorumluyor.

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah.
Umarım hemen gelir bebeğiniz.
Ani karar vermeyin cok geriliyor iseniz ilişki öncesi gevşetici şeyler için.
Yediklerimiz tabi ki etkiler ama doğurganlık aile ile de alakalı benim araştır araştır cok bilgim var bu konuda. Ailenizde tek cocuk doğurmuş bir daha çocuğu olmamış birinci derece kadın akrabaniz yoksa ve anneniz erken menapoza girmedi ise çocuğunuz olur. Hayırlısı ile gelsin 2. bebek.
Tüm pozotif enerjim sizinle…

Benim 9,84 rezervim mesela ama pcos gorunumu var bir yumurtalıkta ve sadece amh yuksek geri kalan tum tahlillerim normal. Ama hep ayni cikiyor tahlillerde. Belki degerin yuksek gorunmesine neden olan baska bir etken vardir. Doktora sorunca yazar misiniz merak ettim ben de.
Benim de tam olarak 9,84 ve doktor pcos görünümü olmadıgını söyledi. Lh da yüksek ve adet düzensizliğim var. 2 yıldır da gebe kalamıyorum. Sizin nasıldı adet düzeniniz? Bu arada siz gebesiniz tebrik ederim ve sağlıklı bir süreç dilerim

Benim de tam olarak 9,84 ve doktor pcos görünümü olmadıgını söyledi. Lh da yüksek ve adet düzensizliğim var. 2 yıldır da gebe kalamıyorum. Sizin nasıldı adet düzeniniz? Bu arada siz gebesiniz tebrik ederim ve sağlıklı bir süreç dilerim
Cok tesekkur ederim Allah bir an once size de nasip etsin. Baska bir doktora daha gorunmenizi tavsiye ederim. Bana da pcos goruntusu yok, sadece bir tarafta var, iki tarafta da var diyen bir suru doktor oldu. Ama söyledikleriniz direkt pcosu isaret ediyor. Benim diger hormonlarim normaldi hamile kalmaya engel bir durum yoktu. Aslinda rezervin cok olmasi iyi bir sey ama dezavantaji su: doğduğumuz andan itibaren menapoza gireceğimiz gun belli ve bizim cok sayida yumurtamiz oldugu icin onlari bitirmek icin her ay cok sayida yumurtluyoruz ve beyin hangisini tam anlamiyla büyüteceğini şaşırıyor o yuzden cogu ay hicbiri gelismiyor. Bu benim 2. hamileliğim endiselenmeyin hamile kalmaya engel bir durum yok sadece bazen ufak dokunuslar gerekebiliyor. Ovulasyon testlerinde yumurtlama görüyordum ama bir turlu siliklesmiyordu yani çatlamıyordu doktora bunu soyledim o da yumurta takibi yapalim dedi ama o ay olmadi ilaclar da yan etki yapmisti bir daha da denemedim sonra mayısta kendiliginden oldu. Yalnız ovitrelle igne kullandigim aydan sonraki aylar adetlerim hep 31 gune sabitlendi. Bir de mutlaka hsg cektirin. Pcos konusunda uzman bir doktora gitmeyi deneyin.

Yo genç değilim.
37 yaşında oğlumu 38 yaşında kızımı doğurdum.
İstesem hemen gebe kalırım.

Bu işler ticarete dönmüştür, tv lerde de konuşluyor bu durum. En son Seray Severi izledim.

İnsanların en hassas noktaları olduğu için aaaa yok efendim olmaz aaaa amh 1 in altında kesin tüp bebek aaaa bide tek tüpünüz var hemen hemen.
Benim hikayem çok uzun aratır iseniz konularda neler neler yaşadım.
İki tüp bebek denettirdiler boşu boşuna.
Ameliyatlık sorunlarım vardı. Ameliyat olduktan 5 ay sonea gebe kaldım. Oğlum doğdu 8 ay sonra kızıma gebe kaldım.

Üstelik 4 geni bozuk biri homozigot olmakla birlikle trombofili hastası olduğumu oğluma gebe kaldığımda öğrendim ve damarlarımı etkiliyor bu durum fakat gebe rahatlıkla kalıyorum.

Şunu belirtmek isterim bu yolda mücadele eden Arkadaşlara işi ticarete dökmüş amaçları ne kadar daha yolabilirim diyen doktorlardan uzaklaşıp iyi bu işin yeminine uygun doktorlarla ilerlesinler.
Merhabalar,

Öncelıkle hayırlı uğurlu olsun. Ben de 35 yasındayım, henüz bebek için hiç deneme yapmadık eşimle, rutin kontrole gittik amh 0,850 cıktı. Ümit hoca ile hemen tedaviye başlayalım dedık, sımdı hasta olmamı bekliyoruz, test yapıp tedaviye hemen başlıyoruz. Tedavi ne olur test sonucuna göre bakıcaz.
Ümit hoca gerçekten cok iyi olduğunu duydum, başka bir yere bakma ihtiyacı hiç hissetmedim. Sizin önerileriniz varmıdır bana ? Amh değişmez diyolar 1 ay arayla bile farklı cıkıyomus insanların, ben kafamı cok yormamak için ölçtürmedim bidaha, regli olmayı bekliyorum tekrar gidicem.

Mrb. Benim de aralikta 0.63. Dusmus mu diye bugun tekrar yaptirdim 1.02 cikti. Ben de saskinim. Ikisi de ayni arastirma hastanesi.
Merhaba,
Ben de 35 yasındayım, henüz bebek için hiç deneme yapmadık eşimle, rutin kontrole gittik amh 0,850 cıktı. Ümit hoca ile hemen tedaviye başlayalım dedık, sımdı hasta olmamı bekliyoruz, test yapıp tedaviye hemen başlıyoruz. Tedavi ne olur test sonucuna göre bakıcaz.
Ümit hoca gerçekten cok iyi olduğunu duydum, başka bir yere bakma ihtiyacı hiç hissetmedim. Sizin önerileriniz varmıdır bana ?

Cok tesekkur ederim Allah bir an once size de nasip etsin. Baska bir doktora daha gorunmenizi tavsiye ederim. Bana da pcos goruntusu yok, sadece bir tarafta var, iki tarafta da var diyen bir suru doktor oldu. Ama söyledikleriniz direkt pcosu isaret ediyor. Benim diger hormonlarim normaldi hamile kalmaya engel bir durum yoktu. Aslinda rezervin cok olmasi iyi bir sey ama dezavantaji su: doğduğumuz andan itibaren menapoza gireceğimiz gun belli ve bizim cok sayida yumurtamiz oldugu icin onlari bitirmek icin her ay cok sayida yumurtluyoruz ve beyin hangisini tam anlamiyla büyüteceğini şaşırıyor o yuzden cogu ay hicbiri gelismiyor. Bu benim 2. hamileliğim endiselenmeyin hamile kalmaya engel bir durum yok sadece bazen ufak dokunuslar gerekebiliyor. Ovulasyon testlerinde yumurtlama görüyordum ama bir turlu siliklesmiyordu yani çatlamıyordu doktora bunu soyledim o da yumurta takibi yapalim dedi ama o ay olmadi ilaclar da yan etki yapmisti bir daha da denemedim sonra mayısta kendiliginden oldu. Yalnız ovitrelle igne kullandigim aydan sonraki aylar adetlerim hep 31 gune sabitlendi. Bir de mutlaka hsg cektirin. Pcos konusunda uzman bir doktora gitmeyi deneyin.
Amin inşallah bekleyen herkese hayırlısıyla nasip etsin. Ayrıca bu uzun ve detaylı açıklama için çok teşekkür ediyorum. Aslında gebelik düşümvesi öncesinde de başka nedenden dolayı çok fazla ve hepsi de prof olan doktora gittik pcos ile ilgili kimse net bir şey söylemedi. O zaman konumuz o değildi ama adet düzensizliği hep vardı yani. Ben bu zamana kadar tedavi bazında her aşamadan geçtim hepsi olumsuz maalesef son olarak tüp kaldı. Ama adet düzensiğine bağlıyorum ben artık her şeyi nedense bilmiyorum hakkımızda hayırlısı tekrardan teşekkür ediyorum ❤️

Hikayeniz gercekten sasirtici ve mucize gibi. Gule gule saglikla buyutun evlatlarinizi. amh 0.6 ciktiginda derhal infertilite poliklinigine gidin dedikleri gun şok yasamistim. Sonrasinda oyle bir strese ve bunalima girdimki, birkac ay klomenle deneyelim diyen doktorun verdigi iliski gunlerinde ya ben ya da esim sıkinti yasadi. Yani gereken eylemi yerine getiremedik. Getirdigimizdeyse zaten olmayacak umutsuzlugu ve mecburiyet hissiyati vardi. Halbuki ilk gebeligimde ne amh biliyordum, ne ovulasyon, ne iliski gunu. Istedik ve oldu sukur. Tup bebek doktorum sizin olur, biraz daha deneyin demesine ragmen, ben gec kalmaktan korktugum ve olmayacagina sartlandigim icin, stresimizi artik yonetemedigimizden haftaya bu surece baslayacagim :KK43: Belki de psikolog destegi alip dogal denemek de bir yol olabilirdi. Su an amh degerimin 1.02 cikmasi kafami karistirdi. Cok buyuk bir sektor oldugu kesin ama yasam tarzimiz, maruz kaldigimiz olumsuz kosullar, kaliteli besine ulasamama vs. de bu konuda etkili diye dusunuyorum.
Bende çok sasiriyorum
Amh değeri yükselmez diorlar bende korkuyorum acaba die

X