Amh karmaşası??

Gizemates17

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
223
1
32
Herkese merhaba yaklaşık 2 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz ama olmadı malesef eşim varikosel ameliyatı oldu ama yinede çözüm olmadı sayıları çok düşük hala. Var olan sorunlar yemtmezmis gibi doktorumun son istediği amh testi geldi 6.24 sonuç. 4 ay önce başka bir yerde yapılmıştı oda 3.36 gelmişti her ikiside yüksek sanırım acaba pkos mu var bende

6.24ü bilemem ama 3.36 üzerinden yazayim kendi basima gelenleri.
Benim 3.64tü amh, bazi doktorlar pcos icin sadece amh.a bakiyor bazilari regl.ye bakiyor. 4 ayri doktora gittim 2si pcos dedi 2si ne alakasi var dedi.
Istanbulun çok meşhur bir doktoruna gittim "bana pcos dediler" diye, bana 2 soru sordu;
1. Zamaninda regl oluyor musun?
2. Regl oldugunu hissediyor musun? Agri falan?
Pcos olanlarin regl duzensizligi oluyormuş ve regl olduklarinda agri falan hissetmezlermiş.
Benim regl hep düzenlidir, 28 gün, ve regl olacagimi ve oldugumu hissederim. Sen pcos degilsin demişti o doktor bana.
Sonra yasadigim sehirdeki doktoruma sordum "hocam karar verin artik ben pcos muyum degil miyim" diye. Bana "sen pko.sun ama sendrom degilsin, yumurta sayin fazla ama sendrom olmasi icin birkac kriterin bir araya gelmesi lazim" dedi.
Yani sizin regl.inizi bilemem ama sizin de yumurta sayınız fazla olabilir.

Teşekkürler cevabınız için reglim düzenli sayılır yılda bir yada iki kez 1 haftalık gecikme olabiliyor sadece onun dışında 29 gün aralığı.agrimda oluyor hissediyorum aynı sizin gibi birkaç Dr bana pkos dedi birkacida ne alakası var dedi

Ben demiştim o İstanbuldaki doktora "ömrümde 2-3 defa şaşmıştır regl.im" diye o da cevap olarak "yılda 2 defaya kadar gözardı ediyoruz" demişti. Yani sizinki de duzensiz degil merak etmeyin
Bence sizin durumda benimki gibi, yumurta sayınız fazla ama sendrom değilsiniz. Tabii ben doktor degilim, basimdan gecenlere istinaden bunlari söylüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…