Gebeliğe Hazırlık Amh ile yumurta tembelliği arasında bağ var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

CrpDm12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2012
135
163
Merhaba, benim 1 sene önce bebeğin 9. haftada kalp atışları durduğu için kürtajım gerçekleşti. Kürtaj sırasında ben baygınken dr ilk denemesinde başarılı olamamış çünkü saydam bir perde varmış rahmimde. Ama gebeliğin bitmesinin bununla ilgisi olmadığını belirtti. 2. kürtaj denemesinde rahmi ilaçla genişleterek kürtajı yaptı. patoloji sonucunda 2 ay sonra tekrar hamile kalabileceğimi bir sorun olmadığını söyledi.

Bundan yaklaşık 7-8 ay sonra tekrar deneme yapmaya başladık eşimle. 1 aylık bir adet gecikmem oldu. Yaptığım testlerde hep negatifti. Tekrar dr uma gittim. Alttan muayene ettiğinde yumurtalarımın çok tembel olduğunu ve hamile kalma olasılığımın çok düşük olduğunu söyledi. Bende daha önce hamile kaldığımı hatırlattım, kendisi de nasıl olduğunu anlamamış...

İçim rahat etmedi tabi ki. Arkadaşımın önerdiği bir dr a göründüm, devlet hastanesinde. Benden AMH testi istedi. Kan verdim 1 hafta sonra sonuçları aldım. 3,7 değerimin çıktığını bir sorun olmadığını yaşıma göre normal olduğunu söyledi. Bende o rahatlama ile tembellikle arasında bağ olup olmadığını sormayı unuttum. Devlet hastanesi olduğundan arayıp soramıyorum da haliyle.

Konu hakkında bilgisi olan var mı? Değer hakkında internetten aldığım bilgiler var sadece elimde, ama öneden yaşamış kişilere de danışmak istediğim. Yada konu hakkında bilgisi olan.

Yorum yapıp görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Çok uzun oldu ama okuduysanız da teşekkürler,

X