Gebeliğe Hazırlık Amh düşüklüğü

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hepsensiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2020
30
5
44
Amh 0,02 çıktı 😞 Yumurtlama olmaz mı amh düşük olunca yardım edin lütfen ovülasyon testine başladım yumurtlamam oluyor mu diye bugün 19. gün hala yok adetlerim düzensiz 😞

Amh 0,02 çıktı 😞 Yumurtlama olmaz mı amh düşük olunca yardım edin lütfen ovülasyon testine başladım yumurtlamam oluyor mu diye bugün 19. gün hala yok adetlerim düzensiz 😞
Cok düşük ama kimileri boyle degerleri yükseltiyor incir kürüyle bide hergun yumurta ve avakado yiyerek bir araştır istersen ben 2aydir busekilde besleniyorum buay yumurtlama 2 gun surdu insallah sanada etki eder..0.01 degerle hamile kalan çok..

YouTube da bir videoda denk gelmiştim Saraçoğlunun tüp bebek merkezlerinde senin çocuğun olmaz amh düşük denilen hastalarımın incir havuç kürü ile gebe kaldığından bahsetmişti. Umutsuz olmayın inşallah 🙏 olur

Amh oldukça düşük. Kür vs vs ile Zaman kaybetmeyin lütfen. Bir tüp bebek merkezi ile görüşme yapın. Eşinizin sperm durumu nasıl o da bir sperm testi yaptırsın.
Zaman aleyhimize işliyor çünkü.
Umarım hayırlı sonuçlar alırsınız.

3 yıl önce amh değerim 0,06 çıktı şuan nedir bilmem ama şunu söyleyim hamile kalmak cidden psikilojik. Benim 2 tüp bebek denemem var negatif. En son başkent Üniversitesine gittim doktor 1 yumurta ancak çıkar senden dedi. Ben sonrasında doğal yoldan o bir yumurtayla hamile kaldım. Şimdi yine tedaviye başlayacaktım tekrar doğal yoldan hamile kalmışım. Demem o ki amh ye takılmayın 1 yumurtanız olsun yeter, önemli olan psikolojiniz iyi olsun. Ben kafam dağılsın diye hep örgü ördüm birde kilo verdim cidden etkili oluyor. Kendinize uğraş edinin kafanızı dağıtın gerisi Allahın izniyle geliyor

3 yıl önce amh değerim 0,06 çıktı şuan nedir bilmem ama şunu söyleyim hamile kalmak cidden psikilojik. Benim 2 tüp bebek denemem var negatif. En son başkent Üniversitesine gittim doktor 1 yumurta ancak çıkar senden dedi. Ben sonrasında doğal yoldan o bir yumurtayla hamile kaldım. Şimdi yine tedaviye başlayacaktım tekrar doğal yoldan hamile kalmışım. Demem o ki amh ye takılmayın 1 yumurtanız olsun yeter, önemli olan psikolojiniz iyi olsun. Ben kafam dağılsın diye hep örgü ördüm birde kilo verdim cidden etkili oluyor. Kendinize uğraş edinin kafanızı dağıtın gerisi Allahın izniyle geliyor
Hayirli olsun. Adet duzenli mi fsh degeriniz ne birde iliski sikligi cok mu yumurtlama dönemi

Hayirli olsun. Adet duzenli mi fsh degeriniz ne birde iliski sikligi cok mu yumurtlama dönemi
Teşekkür ederim darısı isteyen herkese inşallah. Adetim tüp bebek denemesine kadar düzenliydi. Tüp bebekten sonra düzensizleşti. Bazen ayda 2 kere adet oldum bazen adet 10 gün geçti. İlişki konusunda ilk hamileliğim de yumurtlama döneminde 4,5 kere birlikte oluyorduk, ikinci hamileliğim de normalde eşim korunuyordu(bebeğim küçük olduğu için) 1 kere korunmadık o zamanda hamile kaldım. Fsh değerimi hatırlamıyorum ama yüksekti galiba doktor ilaç vermişti düşsün diye.

Teşekkür ederim darısı isteyen herkese inşallah. Adetim tüp bebek denemesine kadar düzenliydi. Tüp bebekten sonra düzensizleşti. Bazen ayda 2 kere adet oldum bazen adet 10 gün geçti. İlişki konusunda ilk hamileliğim de yumurtlama döneminde 4,5 kere birlikte oluyorduk, ikinci hamileliğim de normalde eşim korunuyordu(bebeğim küçük olduğu için) 1 kere korunmadık o zamanda hamile kaldım. Fsh değerimi hatırlamıyorum ama yüksekti galiba doktor ilaç vermişti düşsün diye.
Maşallah. Benim de amh o civarlarda tuplerim acik .yumurtlama oluyo ovulasyon ile teyit ediyorum ama hiç gebelik oluşmadı

Merhaba hanımlar. Ben 32 yaşındayım daha dört aylık evliyim. Bebek istiyordum ama açıkçası gönlümden geçen tarih yaz sonrasıydı. Ve bu dönem içinde hiç korunmadım. Hic bi sıkıntım yoktu düğün sonrası aldığım kiloları verebilmek için diyetisyen genel bi tahlil istedi. Tahlil sonrası nasıl bi süreç yaşadım bilmiyorum kilo falan suan pek umrumda degil. İlk gittiğim doktor vakit kaybetmeden tüp bebek yapmamı söyledi ve teşhisi erken menopoz. İkinci doktor bu değerlerle tüp bebek bile olmayacağını söyledi. Aklım bu söylenenleri kabul etmiyo duygusal olarak zaten çöküntüdeyim :KK43:

amh değeriniz nedir? benzer sorun bende de var yumurta toplaması sonrası adet düzensizliği, gecikmesi

Cok düşük ama kimileri boyle degerleri yükseltiyor incir kürüyle bide hergun yumurta ve avakado yiyerek bir araştır istersen ben 2aydir busekilde besleniyorum buay yumurtlama 2 gun surdu insallah sanada etki eder..0.01 degerle hamile kalan çok..
Merhaba canım yumurtalama 2 gün sürdü diyince sormak istedim :)) Ben de bu ay hergün incir, bal tarçın çörek otu, keçiboynuzu özü yedim ve diğer aylara göre bu ay yumurtlamam 2 gün sürdü şaşırdım ve iyi şekilde etki ettiğini düşündüm.

Yumurtlamanın 2 gün sürmesi kalitenin arttığını mı gösteriyor sence de? Aynen devam etmeliyiz o zaman değil mi :)

Merhaba 37 yaşındayım amh değerim 0,61 normal yolla hamile kalamazsın aşılama da olmaz dedi dr lar. 3 ay promotil women kullandım sonra üzüm çekirdeği ekstresi kullandım devamında 3 ay boyunca femara yumurta geliştirici çatlatma iğnesi kullandım. Yumurtam gelişiyor çatlıyor ama hamilelik oluşmuyordu. Dr um menopur iğne uyguladı yine olmadı, bıraktım iğne ilaç ne varsa son ay adetimin başladığı günden 14. gününe kadar sabah akşam yemeklerden 15 dk önce aç karına hayıt otu suyu içtim. Ve Rabbime binlerce kere şükürler olsun hamile olduğumu öğrendim. İnşallah okuyanlara faydası olur.

Keşke üye olsaydınız,ne güzel örneksiniz.

X