Amh değerim düşük çıktı ne yapmam lazım?

iremce

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
68
27
29
Kızlar merhaba yakında 28 yaşıma gireceğim. Doktora gittim ve amh değerim 0.72 çıktı doktorum vakit kaybetmeden tüp bebek denemeni öneririm dedi. Eşim de sperm testi verdi çok iyi çıktı sonucu.ne yapmam lazım. Nasıl hamile kalabilirim 😔

Son düzenleme:
Aslnda bende eskiden olsa endise edip hemen tup bebek derdim ama o kadar cok amh i 0.01 olmasina ragmen dogal yolla hamile kalan kisiye denk geldim ki artik bu sayilar rakamlar benim icin eskisi kadar onemli degil. Yerinizde olsam dogal olarak dener elimden geleni yapar. Dort bes ay icinde de olmazsa tup bebege giderdim.

Başka bir rahatsızlığınız var mı önemli olan o bence tek sıkıntı amhsa yaşınız genç takviye kullanıp biraz daha doğal deneyebilirsiniz diğer hormonlarda yumurtalıkta vs bir sorununuz var mıymış

Kızlar merhaba yakında 28 yaşıma gireceğim 8 aydır bebek deniyoruz olmuyor. Doktora gittim ve amh değerim 0.72 çıktı doktorum vakit kaybetmeden tüp bebek denemeni öneririm dedi. Eşim de sperm testi verdi çok iyi çıktı sonucu. Bu konularda tecrübesizim ne yapmam lazım. Nasıl hamile kalabilirim 😔
Benim de 7 yil once 0.87 cikmisti o zaman 29 yasindaydim,ilk kizimi 2020 de tup bebekle kucagima aldim,ardindan dogal gebelik ve bir kizim daha oldu.Oncelikle amh dusuk olmasi seni korkutmasin Allah dilerse her sekilde oluyor,ne degerlerle hamile kalan var,sen de kalirsin insallah.

Aynı problem bende de var . Doktor direkt tüp bebek önerdi. Biz henüz korunmadan ilişki yaşamadığımız için 6 ay kadar kendimiz deneyeceğiz. Fshın falan nasıl

Aynı problem bende de var . Doktor direkt tüp bebek önerdi. Biz henüz korunmadan ilişki yaşamadığımız için 6 ay kadar kendimiz deneyeceğiz. Fshın falan nasıl
Fsh 6.91 / prolaktin 19 / esradiol 29/ biz de 2-3 ay daha deneyelim diyoruz eşimle. Senın kaç amh

Başka bir rahatsızlığınız var mı önemli olan o bence tek sıkıntı amhsa yaşınız genç takviye kullanıp biraz daha doğal deneyebilirsiniz diğer hormonlarda yumurtalıkta vs bir sorununuz var mıymış
Hayır doktor diğer her şey normal dedi bir tek problem amh dedi zaman kaybetme istersen dedi tüp bebek için. Tiroidim normal yumurtalıkların güzel dedi.

Benim de 7 yil once 0.87 cikmisti o zaman 29 yasindaydim,ilk kizimi 2020 de tup bebekle kucagima aldim,ardindan dogal gebelik ve bir kizim daha oldu.Oncelikle amh dusuk olmasi seni korkutmasin Allah dilerse her sekilde oluyor,ne degerlerle hamile kalan var,sen de kalirsin insallah
Benim de 7 yil once 0.87 cikmisti o zaman 29 yasindaydim,ilk kizimi 2020 de tup bebekle kucagima aldim,ardindan dogal gebelik ve bir kizim daha oldu.Oncelikle amh dusuk olmasi seni korkutmasin Allah dilerse her sekilde oluyor,ne degerlerle hamile kalan var,sen de kalirsin insallah.
Amin inşallah🙏 sizce hemen tüp bebek deneyelim mi yoksa birkaç ay daha deneyelim mi eşimle. Ne yapmam lazım? Saraçaoğlunun incir kürünü yapayım diyorum bugün incir aldım 🥺

6.91 fsh degerinin amh sonucu 0.72 olmaz olamaz.
Kanınız dışarı da fazla kalinca düşük çıkıyor sonuç.
İyi merkezde güvenilir bir merkezde amh testini tekrarlatın.
0.72 düşük bir deger degil bu degeriyle de gebe kalırsınız.
0.001 amh degeri ile kk’da bir degil 2 cocuk doguran zibilyon tane üye var.

Yani
Aslında medicalparka gittim özele burda en iyisi o. Fsh 6.91 gayet iyi değil mi? Bir de prolaktin değerim nasıl sizce🥹

Tüp bebek için acele etmeyin bence doğal yolla veya aşılama deneyin. Bu amh la ilk denemede aşılaması tutan 38 yaşında bir tanıdığım var

Kızlar merhaba yakında 28 yaşıma gireceğim 8 aydır bebek deniyoruz olmuyor. Doktora gittim ve amh değerim 0.72 çıktı doktorum vakit kaybetmeden tüp bebek denemeni öneririm dedi. Eşim de sperm testi verdi çok iyi çıktı sonucu. Bu konularda tecrübesizim ne yapmam lazım. Nasıl hamile kalabilirim 😔
Bence iyi bir doktor bulup tüp bebek öncesi takviyelerle deneme yapmanızı tavsiye ederim. Daha bugün haber aldım 1 in altında amh ile hamilelik olduğunu. Hem de doğal. Rabbim büyük siz elinizden gelemi yapın önce
Hapla iğneyle yumurta büyüten var
Sperm de güçlü madem
Olur Allahın izniyle 🌺

Tüp bebek için acele etmeyin bence doğal yolla veya aşılama deneyin. Bu amh la ilk denemede aşılaması tutan 38 yaşında bir tanıdığım var
Ya aslında diğer değerlerim normal neden amh düşük çıktı gerçekten şaşırdım. Özel ve bilinen bir hastaneye gittim kendi kendime acaba bilerek değiştirebilir mi diyorum tüp bebeğe yönlendirip para almak için.

Bence iyi bir doktor bulup tüp bebek öncesi takviyelerle deneme yapmanızı tavsiye ederim. Daha bugün haber aldım 1 in altında amh ile hamilelik olduğunu. Hem de doğal. Rabbim büyük siz elinizden gelemi yapın önce
Hapla iğneyle yumurta büyüten var
Sperm de güçlü madem
Olur Allahın izniyle 🌺
Gittiğim hastanede ki doktor tüp bebek dedi direkt ama bakın yorumlara da bir arkadaş yazmış 6.91 Fsh ile amh değeri 0.72 olamaz diye. Özel bir hastaneye gittim acaba değerleri yanlış gösterip bilerek tüp bebeğe yönlendirme yapabilirler mi para kazanma adına ?

Gittiğim hastanede ki doktor tüp bebek dedi direkt ama bakın yorumlara da bir arkadaş yazmış 6.91 Fsh ile amh değeri 0.72 olamaz diye. Özel bir hastaneye gittim acaba değerleri yanlış gösterip bilerek tüp bebeğe yönlendirme yapabilirler mi para kazanma adına ?
Valla hiç böyle bir ithamda bulunamam. Allah bilir 🤷🏻‍♀️ devlet hastanesinde de baktırın içiniz rahat olsun

Amin inşallah🙏 sizce hemen tüp bebek deneyelim mi yoksa birkaç ay daha deneyelim mi eşimle. Ne yapmam lazım? Saraçaoğlunun incir kürünü yapayım diyorum bugün incir aldım 🥺
Eger denemeye yeni basladiysaniz ve esinizin degerleri normalse yaza kadar deneyebilirsiniz tabiki ama olmasada tup bebek yaptirmaktan korkmayin,zor bir surec degil.

Eger denemeye yeni basladiysaniz ve esinizin degerleri normalse yaza kadar deneyebilirsiniz tabiki ama olmasada tup bebek yaptirmaktan korkmayin,zor bir surec degil.
Evet eşimin değerleri çok iyi çıktı. biraz daha deneyeceğim inşallah hamile kalabilirim❤️

Evet eşimin değerleri çok iyi çıktı. biraz daha deneyeceğim inşallah hamile kalabilirim❤️
tatlım benim fsh 8.95 amh 1.26 çıktı senin fsh gayet normal sanki amhın o degerde hatalı bence bi devlet hastanesinde tekrar baktırmanda fayda var en azından içinde rahat eder

X