Ameliyat sonrası dren

merda9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
199
44
24
Kızlar doktorum ameliyat sonrası dren takıp 2 gün sonra çıkaracağını söyledi normalde pek meme büyütmede takılmıyor diye biliyorum sizde takıldı mı

Merhaba ben ayın 12sinde ameliyat oldum drenler 4.günde çıkardı normalde daha kısa tutuyorlar fakat bende bu şekilde uygun gördü doktor. Drenleri çıkarınca anında ağrın %40 azalıyor. Çıkarkende hiç acımıyor korkmana gerek yok :)

2 gün dren kaldı. Drenle ameliyat sonrası tanıştım ama çıkan kanı görünce iyi ki takılmış dedim.

Kızlar doktorum ameliyat sonrası dren takıp 2 gün sonra çıkaracağını söyledi normalde pek meme büyütmede takılmıyor diye biliyorum sizde takıldı mı
Bırakın takılsın dren bende sizin gibi hiç istemedim dren ama ameliyat olduktan sonra sağ göğsümde seroma oluştu yani ödem kaynaklı akıntı doktor boşalttı tabi boşaltırken dikişlerin birazı açıldı tekrar dikiş attı ondan beş gün sonra yine oldu yine boşalttı dikiş attı ve en son olmadı komple açıp temizleyip dren taktı yeniden komple dikti öyle pişman oldum dren istemediğime eğer ameliyatta diren takıldisaydı bunu yaşamayacaktım o yüzden iki değil gerekirse dört gün dursun o drenler ama takılsın herkeste bunlar olacak diye bişey yok ama olma ihtimali de var risk almamak lazım

Dün sabah ameliyat oldum direnlerim var bence rahatsız edici bir şeyi yok doktorunuza güvenin nasıl uygun görüyorsa onu dinleyin.

X