Ameliyat fotoğrafında burnu kavisli olup ameliyattan sonra kavisi göremeyen var mi?

dilanokcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2023
15
1
25
ben 9 martta ameliyat oldum ve ameliyat fotoma asik olmustum. hafif bir kavis vardi ve cok dogal duruyordu. ama hâlâ o kavisi göremiyorum ben düz iniyor burnum. en son gittigimde doktorum sis olduğunu soyledi ve burun ucuna ve burun ucu arkasina masaj verdi. su an sisligi biraz daha indi ama kavis hala yok. boyle bir durumla karsilasan oldu mu? boyle mi kalacak burnum?

ben 9 martta ameliyat oldum ve ameliyat fotoma asik olmustum. hafif bir kavis vardi ve cok dogal duruyordu. ama hâlâ o kavisi göremiyorum ben düz iniyor burnum. en son gittigimde doktorum sis olduğunu soyledi ve burun ucuna ve burun ucu arkasina masaj verdi. su an sisligi biraz daha indi ama kavis hala yok. boyle bir durumla karsilasan oldu mu? boyle mi kalacak burnum?
Ödem geçince toparlanırmı bilmiyorum ama benim dr umun yaptıgı burunlara bakıyorum kavis var hastanın 2 hafta sonraki fotosuna bakıyorum düz iniyor dediginiz gibi ödem kaynaklı büyük ihtimalle

İki kez burun ameliyatı olmuş biri olarak söylüyorum. Masadaki fotoğrafla birebir olmuyor burun çünkü burun iyileşirken şişiyor, burun ucu hafif düşüyor, farklı reaksiyonlar verebiliyor.
Ayrıca o fotoğrafta burun içi araç olduğu için ucu daha kalkık olduğundan daha kavisli görünüyor.
Kendi tecrübemden yola çıkarak şunları söyleyeyim, burun ameliyat sonrası sizin doğru müdahalelerinizde şekillenebiliyor.
Ben evde ilk 5 ay yatmadan burnumun kavis kısmına kavisin belirginleşmesi için ve baskı oluşturup düşmemsi için burnumun alt kısmına ince kısmına bant takıp yatmıştım.
Öncesinde de burnumda da ciddi bi eğrilik vardı, ameliyat sonrası da devam etti.
Her gün eğriliğin aksi yönüne doğru burnuma nazikçe baskı yaptım.

İki kez burun ameliyatı olmuş biri olarak söylüyorum. Masadaki fotoğrafla birebir olmuyor burun çünkü burun iyileşirken şişiyor, burun ucu hafif düşüyor, farklı reaksiyonlar verebiliyor.
Ayrıca o fotoğrafta burun içi araç olduğu için ucu daha kalkık olduğundan daha kavisli görünüyor.
Kendi tecrübemden yola çıkarak şunları söyleyeyim, burun ameliyat sonrası sizin doğru müdahalelerinizde şekillenebiliyor.
Ben evde ilk 5 ay yatmadan burnumun kavis kısmına kavisin belirginleşmesi için ve baskı oluşturup düşmemsi için burnumun alt kısmına ince kısmına bant takıp yatmıştım.
Öncesinde de burnumda da ciddi bi eğrilik vardı, ameliyat sonrası da devam etti.
Her gün eğriliğin aksi yönüne doğru burnuma nazikçe baskı yaptım.
bazi insanlarin ameliyat sonrasi 1. aylarinda bile kavisleri belli oluyor ve moralim cok bozuluyor. su anda da burnun düşük yorumları aliyorum ve cok üzülüyorum. doktor burun ucun kalin ve yagli sis olur demisti zaten ama cidden kafama takiyorum.

Ayni dertten muzdaribim burnumun ucu ameliyat masasinda kalkikken su an dumduz iniyor. 6 martta ameliyat oldum.dogal.olsun istemistim ama hic ameliyat olmamisim gibi duruyor zamana biraktim artik
Screenshot_20230421_232728_Instagram.jpg
20230422_121805.jpg

Nostril retainer sanki burun ucunu destekliyor gibi ama doktor kontrolünde kullanılmalı tabiki ☺️

X