alttan muayene zararlı mı???

M

meleğimsin

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi meleğimsin
arkadaşlar ben hamile değilim ama şüpheleniyorum 1 haftadır regl ağrıları gibi ağrım var adetime de 1 hafta var bugün ağrılarım için doktora gittim alttan muayene etti ama az önce arkadaşım zararlı düşüğe neden oluyor dedi çok moralim bozuldu gerçekten zararlı mı?ben alttan ultrason zaralı diye biliyorum ama bunu bilmiyordun ne olur cevap yazınsenağlama

• Konu Sahibi meleğimsin
üzülme canım zararlı değil..gebelikte ilk üç ay alttan muayene eden doktorda var , sadece keseyi ve kal atışını görene kadar bakanda..zararlı birşey olsa dr lar bakmazlar heralde değilmi..ben 6 aylık hamileyim ilk ayımda alttan bakılmıştı hep..zararı yok korkma...

• Konu Sahibi meleğimsin
hiç ilgisi yok ne zararı ben de 9. haftama kadar hep alttan muaynee oldum, heralde doktorla bilinçli bişekilde sokuyo ultrasonu öyle olsa hamile olduğunu daha öğrenmeden cinsel ilişkide bulunduğumuzda oluyo ozamanda zararı olmalı değilmi ama yoooooook.

• Konu Sahibi meleğimsin
canlarım sağolun ama benim ultrasonla bakılmadı dr. kendi mueyene etti yani afedersiniz başka bir aletle baktı.

• Konu Sahibi meleğimsin
hiç farketmez ; sanırım spekulum takmış merak etme 4 aylık hamileydim banada o aletle baktı ..sen endişelenme..hiç bişey olmaz..

• Konu Sahibi meleğimsin
çok sağolun valla iyi ki varsınız nasıl rahatlattınız içimi çok kötü olmuştum ya...

• Konu Sahibi meleğimsin
benim iki arkadaşım alttan muayene yüzünden bebeklerini düşürdüler bence dikkatli olmalısın

• Konu Sahibi meleğimsin
benim iki arkadaşım alttan muayene yüzünden bebeklerini düşürdüler bence dikkatli olmalısın
bu ne şimdi kız zaten tedirgin..alttan muayene yüzünden bebek düşmez..bebeğin düşmesinin başka sebepleri vardır ona bağlamışlardır sebebini..sanırım daha önce bu şekilde muayene olmadığınız için bilgisizsiniz ve kulaktan dolma şeylerle konuşuyorsunuz..daha önce açmış olduğunuz konudan da tecrübesiz olduğunuz belli ..yalnış düşünce..

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi meleğimsin
arkadaslar saçma sapan batıl inançlara inanmayın öyle bir sey olsa doktorlar alttan bakmaya tenezzül ederler mi, ben böyle saçmalık duymadım canım sen içini rahat tut bu hamile kalan her bayanın basına gelen bir sey,düşügün baska nedenleri vardır ona baglamışlardır....kafanı böyle seylerle bozma üzme kendini saçma sapan vesvese bunlar...

Bir doktorun bebeğe zarar vereceğini bile nile bir işlem yapması mümkün mü ya arkadaşlar! Gebeliğini erken farkedip giden hemen hemen tüm anne adaylarına alttan muayane yapılır, ben de ilk gidişim de hem elle hem de alttan muayene oldum ve allaha şükür 23. haftamdayım. İster alttan olsun, ister karından olsun ultrason aleti sadece ama sadece ses dalgaları yayarak herşeyi tespit eder. Mantıklı düşünüldüğü zaman ses dalgasının bebeğe ne zararı olabilir ki! "Meleğimsin" arkadaşım sen içini ferah tut ve sana söylenen her türlü hurafeye de kulak asma, sözünü dinleyeceğin tek kişi doktorun olmalı.

Bir doktorun bebeğe zarar vereceğini bile nile bir işlem yapması mümkün mü ya arkadaşlar! Gebeliğini erken farkedip giden hemen hemen tüm anne adaylarına alttan muayane yapılır, ben de ilk gidişim de hem elle hem de alttan muayene oldum ve allaha şükür 23. haftamdayım. İster alttan olsun, ister karından olsun ultrason aleti sadece ama sadece ses dalgaları yayarak herşeyi tespit eder. Mantıklı düşünüldüğü zaman ses dalgasının bebeğe ne zararı olabilir ki! "Meleğimsin" arkadaşım sen içini ferah tut ve sana söylenen her türlü hurafeye de kulak asma, sözünü dinleyeceğin tek kişi doktorun olmalı.

sağol canım şimdi bende bu yüzden düşürdüler diye okuyunca gözlerim fal taşı gibi açıldı sonra sizin yazılarınızı okuyunca kendime geldim.

bu ne şimdi kız zaten tedirgin..alttan muayene yüzünden bebek düşmez..bebeğin düşmesinin başka sebepleri vardır ona bağlamışlardır sebebini..sanırım daha önce bu şekilde muayene olmadığınız için bilgisizsiniz ve kulaktan dolma şeylerle konuşuyorsunuz..daha önce açmış olduğunuz konudan da tecrübesiz olduğunuz belli ..yalnış düşünce..

sağol canım valla çok iyisiniz öpüyorum hepinizi tekrar söylüyorum iyi ki varsınız

ben arkadaşımızı daha fazla tedirgin etmek için değil sadece yaşadığımız iki olayı yazdım ben herzaman iyi dileklerimi yolluyorum ayrıca daha detaylı anlatmak isterdim nedenini ama bende arkadaşımızın psikolojisini düşünüyorum en az sizin kadar.en azından dikkatli olmasını söyledim mademki siz herşeyi biliyorsunuz söyleyecek lafım yok:kahve:

canım endişelenme banada alttan ultrasonla baktı doktorum hemde her hafta gittim.3 aylık olana kadar alttan bakıyorum ben dedi.bebeğe bişey olacağı varsa olur zaten.muayenede böyle bişey olacağını bile bile yaprlarmı bunu?mantıksız bence.mesela benim bebğiminde kalbi durmuş ve gelişim sorunu olmuş.şimdi doktorumu suçlayayım sen alttan baktında ondan oldu diye.kafana takma böyle şeyleri.
bide banada spekulum denen aletlede baktı.kanlı akıntım var dedim diye.doktoruna güven,allahına dua et bebeşin sağlıklı olsun diye,hamile olmanın tadını çıkar......gerisini boşver rahat ol ....öptüm

ben arkadaşımızı daha fazla tedirgin etmek için değil sadece yaşadığımız iki olayı yazdım ben herzaman iyi dileklerimi yolluyorum ayrıca daha detaylı anlatmak isterdim nedenini ama bende arkadaşımızın psikolojisini düşünüyorum en az sizin kadar.en azından dikkatli olmasını söyledim mademki siz herşeyi biliyorsunuz söyleyecek lafım yok:kahve:

detaylı anlatacağınıza hiç yazmasaydınız..sonuçta konuyu açanında tepkisini okumuşsunuzdur sanırım..
evet bu konuda çok bilgiliyim ve bilgilerimi de paylaşmak için buradayım..

hic bir zararinin oldugunu zannetmiyorum olsaydi bakmazlardi zaten dimi??? ama sen korkuyrsan doktoruna söylersin eger mümkünse oda göbeginden bakar ,benim ilk hamileligimde 4. ayima kadar alttan bakmisti allahima sükürler olsun hic bir sorunda yasamadim .
donorlu nun dedigi gibi doktorlara güven onlar en iyisini yapicaklardir ,iyi bir hamilelik dilerim

detaylı anlatacağınıza hiç yazmasaydınız..sonuçta konuyu açanında tepkisini okumuşsunuzdur sanırım..
evet bu konuda çok bilgiliyim ve bilgilerimi de paylaşmak için buradayım..

evet gerçektende pek bilgilisiniz ki insanların yaşamış olduğu şeylere dik çıkıp saçma sapan tepkiler veriyorsunuz burada herkes konu açıyor ama yazılan şeylere saygılı olunması lazım siz pek bilgilisiniz ama benim kötü bir amaçla yazmadığım birşeye hiç yakışmayan şekilde cevaplar veriyorsunuz ...topic sahibinnde amacımn kötü olmadığını anlamasını isterdim

arkadaşlar lütfen ben kimseye birşey söylemiyorum birbirimizi kırmayalım hepiniz çok iyisiniz.

evet gerçektende pek bilgilisiniz ki insanların yaşamış olduğu şeylere dik çıkıp saçma sapan tepkiler veriyorsunuz burada herkes konu açıyor ama yazılan şeylere saygılı olunması lazım siz pek bilgilisiniz ama benim kötü bir amaçla yazmadığım birşeye hiç yakışmayan şekilde cevaplar veriyorsunuz ...topic sahibinnde amacımn kötü olmadığını anlamasını isterdim
pardon ama ben sadece arkadaşın tedirgin olmasını istemedim ilk ters tepkiyi veren sizdiniz..benim amacım tartışmak değil bilgilendirmek..neyse problem değil ..birdaha yazdıklarıma cevap vermesseniz konu kapanmış olur ..sevgiler a.s.

arkadaşlar ben hamile değilim ama şüpheleniyorum 1 haftadır regl ağrıları gibi ağrım var adetime de 1 hafta var bugün ağrılarım için doktora gittim alttan muayene etti ama az önce arkadaşım zararlı düşüğe neden oluyor dedi çok moralim bozuldu gerçekten zararlı mı?ben alttan ultrason zaralı diye biliyorum ama bunu bilmiyordun ne olur cevap yazınsenağlama

canim benim hic bos yere korkma cunku hicbir sakincasi yok vajinal muayenenin,...ben 2 yillik evliyim dr um her gittigimde alttan bakti ta ki hamileligimin 15.haftasina kadar....ben hicbir sakincasini gormedim....zaten iyi bisey olmasa dr lar neden yapsin ki...a.s

canim benim hic bos yere korkma cunku hicbir sakincasi yok vajinal muayenenin,...ben 2 yillik evliyim dr um her gittigimde alttan bakti ta ki hamileligimin 15.haftasina kadar....ben hicbir sakincasini gormedim....zaten iyi bisey olmasa dr lar neden yapsin ki...a.s

tabii cnm cok haklisin,arkadaslar siz 6 ayda bir kadin doktorunda kanser testi yaptirmiyormusunuz? ozamanda alttan bakiliyor .... eger yaptiraniniz yoksa mutlaka 6 ayda bir kanser testi yaptirin ,kadin doktorunuz size gerekli bilgiyi vericektir

X