Altınoluk'ta nereleri gezmeli?

binonur

herşeyimsin sen benim.
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
152
0
arkadaşlar altınoluk a (edremit) gideceğiz ailecek ama nereleri gezmeli özellikle nereleri görmeli bilmiorum oralarda. özellikle kaçırma git gör ye :) dediğiniz birşeyler varmı lütfen birşeyler biliosanız yazıverin...bekliorummmmopuyorumnanaktan

şahin tepesi ve deresi, akçay, güre kaplıcaları, altınoluğun yukarısında bir köy var gözlemesi muhteşemdir akşam çıkıp manzarayı izleyin derim.
Aslında sabah kaplıcaya, öğlen şahin deresi ve giderseniz şelaleyi görmenizi tavsiye ederim, akşamda köye çıkarsanız süper olur kanımca...
Aslında sarı kızın köyüde var ama onun yürüme yolu var, isterseniz gidip orayıda görün.
Altınoluk, Akçay çok güzel yerler çok seviyorum ama son zamanlarda binalarda çoğaldı sanırım ileride doğal güzellikler kalmayacak...

Edremit'te gezilecek çok yer yok fakat havran'a doğru gidildiğinde termal kaplıcalar var, Zeytinli, Şahin deresinde göre Edremit'e daha yakındır, piknik için orayada gidebilirsiniz...

akçay altınoluk acayıp kalabalıklasmıs insan ve bına yıgıntısından baska bırsey yok
sana tavsıyem gezılecek yer olarak ASSOS kalesı kadırga koyu gezmenı tavsıye derım

2 gün önce geldim altınoluktan öle pek gezilecek bi yeri yok çarşısı bile küçük çok kalabalık bide.bi akşamda akçaya gezmeye gitmiştik oranın çarşısı daha büyük bide daha ucuz....

sadece altınoluk değilde o çivar için benim gezip gördüklerim şöyle

darıdere çok güzel ama yolu çok bozuk ve zor
hasanboğuldu
şahindere kanyonu
assosda athena tapınağı ve oradaki köy (adını unuttum)
zeus altarı
pınarhisar köyü
kazdağı turları - adalar turları oluyor onlarada katılabilirsin fiyatı kişi başı 30 50 arası filan
ayvalık tarafına gidersen şeytan sofrası, cunda adası

buralarda havalar nasıl olur rüzgar varmıdır.deniz soğukmudur acaba..

havalar aksamlari serin olur.hafif rüzgarli .altinoluk dan daha cok .ayvalik coook güzel .sahil boyunda aksam gezmeleri. adalar cunta adasi .alibey görmeye deger. masmavi denizi daha temiz.pazari büyük .kaz daglari da görülmeye deger. akcay da daha gelismis .

daha yeni geldim altınoluktan. malum havalar türkiye genelinde bozuk bu yaz.ama deniz çok güzeldi. bazen akşama doğru dalga oluyor. arkadaşlar gezilecek yerleri fazlasıyla yazmışlar.

iyi tatiller...

buralarda havalar nasıl olur rüzgar varmıdır.deniz soğukmudur acaba..

gittim yerinde gördüm :) süper süpeer süper... şuan dediğim şey iyiki oraya gitmişim. Denizi soğuk ama daha soğuk olur dıye korkmuştum bende ben hayattta soğuğa gelemem çünkü izmir gümüldür de girdiğimde dişlerim birbirine çarpıodu ama burda öle olmadı. sabahları özellikle öle güzel oluo kı denız anlattamam carşaf gibi ama bazı gunler aksama doğru dalga cıkıo. gıdeceksenız eger ordakı turlardan bırıne katılmanızı tavsıye ederımn öezllıkle tura mayonuzu göturun ve selalede yüzün harıkaaaaa.. carsısı küçük ama olsun kafelere takılabılırsınız ve 101 çeşit vardar dondurmacısından dondurma yıyın. sadece ankarada ve altınolukta var o dondurmacı gerçekten çok leziz dondurmaları. adını vermıcem ama böle aman da aman gaztede çıkmış ünlüler gelmiş falan die düşünüp ordakı bi pideci var sakın gırmeyın o kadar para verıp saman gibi yemek yediğimnizle kalırsınız söleyıvereyım:kedi:

X