Almanya Güncel Haberler Paylasim Alani

Sucu bir baskasinin üzerine atmaktan kolay bir sey ne var bu dünyada.

Bir etrafimiza bakalim, bir cok insan genellikle ben sucluyum demez, kendini her zaman temize cikartmaya calisir, ve sucu hep baskalarinda arar, neden?

Cünkü bu en kolayi, cünkü o zaman kendisini degistirmesine gerek yok, o deyissin, neden ben degiseyim demi ama?!

Demek istedigim, biz gibi yontulacak kazlar varken, neden biz kötüyüz desinlerki ... Güzelliklen, daha dogrusu iki yüzlülüklen bu isi halledip, hem kendilerini temize cikartacaklar, hemde bu bahaneylende biz türklerden kurtulmus olacaklar. Ama kötü insanlar oldugumuzdan, deyil sadece bizim ne derece iyi, hosgörülü, misafir perver, vs. insanlar oldugumuz icin bir neyvi kiskancliktan tabi, vede bize artik muhtac olmadiklarindan, bizden artik kurtulmak istiyorlar.

Burda issizlik almis basini gidiyor. Ama issiz olanlarin aslinda bir coguda almanlar, türkler deyil.

Türklerin cogunlugu burda kendi baslarina kendi didindikleriylen is yerleri kurdular ve daha neler neler, yani biz tembel deyiliz onlar tembel ... Ama yabanci olursan istedigin kadar calis onlarin gözüne hic bir zaman giremessin.

Ben kendimdem mir misal vereyim, ben burda benim calistigim yerde tek türküm ve digerleri alman veya rus ve inanin, sadece biz yabancilar calisiyoruz, almanlar göz boyamak icin bir kac is yapiyorlar sonra bol bol gevezeliye basliyorlar, ama yinede biz kötü oluyoruz.

Olsun ben diyorum bu her zaman böyle gitmez, belki bizleri def ettikten sonra, anlarlar degirmenin suyunun nerden geldigini, vardir bundada bir hikmet.

Allah büyük!
a.s

Gulcin
Neden sinirleniyorsunki adamlarin tarihine bak Hitlerin yaptigi sucu acaba dunyadaki tum yabancilar gelip suc islese esitleyebilir mi?Kendileride biliyo bunu.Bazen kendilerini oyalamak icin is yapmayan kisi is yapar gibi gorunmek isiyorsa bu tur projeler bicilmis kaftan.O zaman tamamen kapasinlar hic yabanci almasinlar yapabilirler bunu kimse gik diyemez aliyosa sorumlulugunuda aliyor.Yinede bunlar ne yapsa haklidir dicem cunki her horoz kendi coplugunde öter mantigi var.Bizim devletimiz hangi hukumette almancilari dusunmus ki bunlarin hukumeti dusunsun.Cocugum buyudukce almancayi ogrendikce sorunlari dahada buyuk goruyorum.Anladigim tek sey buraya tek basian geldiysen tum haklarinida tek basina savunucan baska caren yok artik herkes gucunu gosterecek.Biraz bos bos havaya bakmayi birakip ne gibi imkanlardan yararlaniriz onlara baksak bu adamlari uc kurusa satin aliriz adamlar degerimizi bilip bizden korkuyo biz degerimizin farkinda diiliz bende buna sinir oluyorum.Farkinda olmasalar bu kadar korkarlarmiydi :KK66:

Nokia'da kıyım

Nokia, Almanya'nın Bochum kentindeki fabrikasını bu yılın ortasında kapatıyor. Kapatmadan Nokia'nın iki bin 300 işçi ile aracı firmalar üzerinden çalışan bin işçinin etkilendiği bildirildi.

DÜNYANIN en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, Almanya’daki tek fabrikası Bochum’u bu yılın ortasında kapatma kararı aldı. Böylece Almanya’da cep telefon üretimini tümüyle durduracağını bildiren Nokia, Bochum’u kapatmaya gerekçe olarak üretim maliyetinin yüksekliğini gösterdi.

Bochum’un kapatılmasıyla Nokia’nın kendi iki bin 300 işçisi ile aracı firmalar üzerinden çalışan bin işçi sokağa atılacak. Ayrıca, Nokia’nın kapatılmasıyla tedarikçi firmalarda da iki bin işyerinin yeri tehlikede olduğu bildirildi.

İşçiler şok oldu

Kapatma kararını Nokia’nın basın açıklamasından öğrenen işçiler şok oldular. İşçiler, gözyaşları arasında tepkilerini kameralar karşısında dile getirdiler. İşçiler, kapatma kararına karşı dün işbırakma eylemi yaptılar. Geçen yıl da Tayvanlı cep telefonu üreticisi BenQ, Bocholt, Kamp-Lintfort ve Münih’teki fabrikalarını kapatmış, toplam 3 bin 350 işçiyi sokağa atmıştı.

Nokia Denetleme Kurulu Başkanı Veli Sundbaeck, Bochum’u uluslararası düzeyde rekabet edebilecek düzeye getirmek için çok yatırım yaptıklarını, ancak bunun yeterli olmadığını söyledi.

Sundbaeck, Bochum’u kapatmaktan başka çareleri olmadığını savundu. Sundbaeck, üretimin Bochum’dan Romanya, Macaristan ve Finlandiya’ya kaydırılacağını bildirdi. Nokia yönetimi, işçilerin geleceği hakkında önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacağını bildirdi.

Sübvansiyonları geri alabiliriz

Nokia’nın kapatma kararına sert tepki gösteren Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyalet Başbakanı Jürgen Rüttgers, Nokia’ya sağlanan toplam 83 milyon Euro sübvansiyonu geri talep edebileceklerini bildirdi.

Kapatma için hiç bir gerekçe bulunmadığını söyleyen Rüttgers, eyalet hükümeti olarak işçiler için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını bildirdi. NRW SPD Başkanı Hannolore Kraft da, Nokia’nın Bochum’u kapatmasını, Bochum ve Ruhr Bölgesi için kara bir gün olarak niteledi.

16 yaşındaki gence Sibirya rehabilitasyonu

Almanya'nın Hessen eyaletinden 16 yaşındaki saldırgan bir genç, "rehabilitasyon" amacıyla Sibirya'ya gönderildi.

Giessen kenti Gençlik Dairesi tarafından bugün yapılan açıklamada, annesine ve eğitimcilerine saldıran, ancak sabıkası olmayan gencin psikiyatri kliniğinde tedavisinin mümkün olmadığı, bu nedenle bir eğitimciyle birlikte 9 aylığına Sibirya’nın ücra bir köyünde kalmayı kabul ettiği bildirildi.

Sibirya’nın tesadüfen seçildiği ve ortamın gencin rehabilitasyonu için "uygun" olduğu belirtilen açıklamada, gencin televizyon ve internetin bulunmadığı bir köyde yaşadığı kaydedildi.

Alman basınındaki haberlerde, adı ve milliyeti açıklanmayan gencin Sibirya’nın Sedelnikovo köyündeki "sürgün hayatında" ısınmak için kendi odununu kendisinin kestiği, soğuğa rağmen 2,5 kilometre mesafedeki okula yürüyerek gidip geldiği, hatta tuvalet olarak kullanmak üzere bahçede çukur bile kazdığı belirtildi.
Gencin 9 aylık "tedavisinin" büyük bölümünü tamamladığı, 2 ay sonra Almanya’ya döneceği kaydedildi.

Almanya'da tren bileti fiyatları artacak

Alman Devlet Demiryolları (DB) yönetiminin Alman Makinistler Sendikası'yla (GDL) sağladığı anlaşma nedeniyle ülkede tren bileti fiyatlarının artacağı bildirildi.

DB Yönetim Kurulu Başkanı Hartmut Mehdorn bugün başkent Berlin’de yaptığı açıklamada, makinistlere verilen tavizler nedeniyle işten çıkartmaların olabileceğini ve bilet fiyatlarının artacağını belirtti.

Alınacak somut önlemler hakkında açıklama yapmayan Mehdorn, gelecek 5 yıl için milyarlarca Avro’luk ek yük üstlendiklerini kaydederek, 'Sonuçlar bizim için çok acı olacak' dedi.

DB ve GDL yöneticileri hafta sonunda Ulaştırma Bakanlığında yaptıkları toplantıda, bir toplu sözleşme hazırlanması konusunda temel noktalarda anlaşmaya varmıştı.

Varılan anlaşmaya göre, makinistlere bir defaya mahsus olmak üzere 800’er Avro verilecek, ücretleri de 2009 yılı sonuna kadar kademeli olarak yüzde 11 oranında artırılacak.

Makinistlerin haftalık çalışma süresi de 1 Şubat 2009 tarihinden itibaren aynı ücretle 41 saatten 40 saate düşürülecek.

Noro-Virüsü yayılıyor

Noro Virüsü'nden ötürü Almanya genelinde 170 bin kişi hastalandığı açıklandı. Sadece Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde geçtiğimiz 5 ayda yaklaşık 14 bin kişiye virüsün bulaştığını açıkladılar.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde ortaya çıkan Noro-Virüsü Almanya'da da yaygınlaşmaya başladı. Robert Koch Enstitüsü'ne göre, virüsten ötürü Almanya genelinde 170 bin kişinin hastalandı. Sadece Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti'nde geçtiğimiz 5 ay içinde yaklaşık 14 bin kişiye virüsün bulaştığı belirlendi.

Şiddetli karın ağrısıyla başlayan hastalıkla ilgili bilgi veren Münster'de Eyalet Sağlık Enstitüsü Sözcüsü Kirsten Bradt, '2007 yılı içinde 42 bin kişi Noro Virüsü'nden ötürü hastalandı. Bu sayı geçen yıla oranla 25 bin kişi daha fazla. Hastalık birçok durumlarda pek tehlikeli olmamasına rağmen, dayanılmaz karın ağrılarıyla başlıyor. İnsanları bir anda yatağa düşürüyor. Ancak üç gün sonra ağrılar bir nebze olsun azalıyor. Ancak yaşlı insanlarda bazı durumlarda ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Bu virüsün de yol açtığı hastalık nedeniyle şu ana kadar 18 kişi yaşamını yitirdi' dedi.
Leichlingen'deki bir huzurevinde yatan 39 kişinin yeni yılda mide ve bağırsak hastalığı nedeniyle tedavi altına alındığı ortaya çıktı. Bergisch Gladbach Sağlık Dairesi yetkilileri, olayın Noro-Virüsü ile bağlantısı olabileceği şüphesi üzerine huzurevindeki birlikte kullanılan odaların kapatılıp dezenfekte edildiğini söylediler.

Noro-Virüsü'ne karşı normal hijyenik kurallara uyulması gerektiğini belirten sağlık dairesi uzmanları, tuvalet sonrası, otobüs yolculukları sonrası mutlaka ellerin yıkanması, çok sayıda insanın bulunduğu ortamlardan kaçınılması tavsiyesinde bulundular.

Şimdi soruyorum yabancı gençleri bu hale getiren sizin elit sistemleriniz değimli?.

Almanyadaki egitimin eliter bir sistem oldugu her zaman ortadaydi...ne yazikki burda yasayan türk aileler bunun malesef görmedi (görmek istemedi diye ben düsünüyorum artik) ...nasil olsa sosyal devlet ...issizlik parasi var cocuk parasi var diyip...burdaki okul sisteminin niye böyle oldugunu hic bir zaman sorgulamamalari...egitimde böyle bir esitligin aslinda olmadigini bilmemeleri mesele...Yaa ben cocuklgumun büyük bir bölümünü komsularimizin cocuklarinin veli toplantilarina katilmak mecburiyetinde kaldim...önce tercüme etmek icin...sonuda artik sirf beni gönderiyorlardi ...anneler babalar gelmiyordu...cocuk aklimla sosyopat anne babalari desteklemisim...:kızgın:
(kirka geldim hala yirtiniyorum burda bile veli toplantilarina gidin diye, artik sosyopatlari desteklemiyorum:dilcikar:)
Cocuk okula gidiyormu...eh gidiyor
Ilk okuldan sonra cocuklarin elendigini ...cocuklarinin tüm hayatininin ilk yillarda belirlendigini simdiki burda dogup büyüyen nesil biliyor...yillarca türk cocuklari icin burdaki egitim rus ruleti gibiydi...sansliysan ...ögretmen önyargilari olmayan bir insan'sa ...Gymansium'a girebiliyordun ...yoksa gittin...Haupt hatta Sonderschule...
Anne baba cocuklarinin okudugu kitablarda ne yazdigini bilmiyor...
destek veren yok...anlamadiklarini özel dersle sonradan ögrensin...buna zaten parada verilmiyor...Klassenfahrten...hala gönderilmiyen türk cocuklari var...türkiyeden millet dünyanin bir ucuna gönderiyor cocugunu okusun diye...almanyada basit bir okul gezisine gönderilmiyen türk cocuklari var...zaten bu geziler ates pahasi ...o da ayri bir dert...(benim kizim bu sene elinde üs kiyatla eve geldi...Oberstufe'de...Avustralya ögrenci degistrime projesi varmis, aborijinler hayati arastirilacak orda...Ingilizcede iskocyaya gidilecekmis...birde Konzentrazionslager Polonya nazi kamplari gezilecek ...:bbo: esimle ikimizin agzi acik kaldi:1shok:)

Kac tane anne baba cocugunun hakini ariyorki...ben ariyanlari taniyorum...onlarin cocuklarida okuyor...
Burda cok güzel bir konuya deginmissin ama...bence esek olursan semerini vuran cok olur misali ... simdide genclerimiz bunun bedelini ödüyor:çok üzgünüm:...bu güne kadar hangi hakimizi savunabildikki...kimler sesini cikardi...bir kac kisi...Almanca cok iyi bilenlerin sayisi malesef cok fazla yüksek degil...ünüverite mezunlarimizin sayisi daha cok düsük...onun icin böyle savunmalar ve bu haklari talep edebilmemiz icin cok daha güclü olmamiz gerekiyor...bütün gün TV nin önünde kültürünü gelistiren insanlarla bu olmuyor malesef...sertifika lazim, diploma lazim...istatistikler lazim...sen ben ve zannedersem burda bir cok arkadas bunu yapabilir ama disarda sesis büyük bir kitle var ...:sm_confused:

Demek ki neymis? Evlatlarimiza gereken ilgiyi ve sevkati verip, ortamin bebatligini görüp, anlatip, gözümüzü dört acacagiz.

Alman nüfusunun büyük cogunlugunun yaslilardan olustugunu bas bas bagiriyorlar ki bir ara kindergeld artacak dediler, artik Türkler de uyandi kindergeld falan takmiyorlar.
Asil mesele bence sonrada AB ye giren ülkenin gencleri hemen her isyerinde mevcut, onlar az cok demiyor calisiyor ve alman da diyor calisan, sucsuz gencler kalsin diyor, sanki cok isleri var da :1closedeyes:

Tabiiki cok haklisiniz, hele hele hicbirimiz ne insanimiz nede Ülkemiz ile ilgili olumsuz birsey duymak isteriz. Ama suda bir gercek ki burdaki bircok Türk Genci bazi yönlerden cok cok egitimsiz ki ben kendi Milletime tek bir kelime kötü söz söyletmeyen bir insanim. Bence Aile egitimi ve okul cok önemli iki konu. Bir cok Cocuk ve Gencimizde ilgi eksikligi var.

Beni asil cok üzen Genclerimizin kendi kültürlerini tanimamalari. Beni cok üzen burada Ausländer " Yabanci " dedikleri zaman burada yasayan onca Italyan, Ispanyol, Cin, Polonyali, Rus, Hirvat v.s. varken ilk olarak bizlerin akla gelmesi. Birazda cuvaldizi kendimize batiralim derim cünkü biz kendimizi cok belli ediyoruz. Eger yeterince ilgi, güven, sevgi verilirse bir gence bir cocuga, eger anlatilirsa ne dogru ne yanlis o zaman o genclerde o cocuklarda daha az hata yapacaklardir.

Okudugum zamanlar haftada 3 kere staj yerine gitmek icin hem Otobüs hemde trenle yoldaydim. Koltukta oturupta karsiki koltuga ayagini uzatan ve bir yasli geldiginde ayaklarini toplamaya bile zahmet etmeyen, sokakta gürültülü bir sekilde yere tüküren ve bakan oldugunda kaba bir sekilde cevap veren, evde sen erkek cocugusun sen herkesi döversin diye yetistirilip sokaga birakilan cocuklar, maalesef iste onlarin bir cogu bizim Cocuklarimiz. Neden böyle insanlar yetistirelim ki, Aileler sahip cikmali cocuklarina, düzenli bir Aile yasami vermeliler, ellerinden geldikce Arkadaslarini, Arkadas cevrelerini tanimaya calissinlar." Hadi tamam git Arkadasinla disari " yerine " Arkadasca bir tavirla o kisi ile tanisin" Tabiiki bu demek degildirki senelerce Anne Babalarimizin , bizim emeklerimizi bir hamlede silipte bizlere baski uygulasinlar. Almanlarda daha büyük suclar isleyen var. O minicik Cocuklara yapilan seyler ( düsünmek bile istemiyorum) o hastalikli insanlar sirf kendilerinden cikiyor. Ve böyle bir olay oldugu taktirde haberlerde bunu 1 en fazla 2 gün gösterirler ama ki bir Türk birsey yapsin haftalarca Televizyondan cikmaz artik.

En önemlisi ise Cocuklar sadece kendi iclerinde kalmamali, yani sirf Türkler ile degil baska cevreden, milletten olan insanlar ilede iliski icerisinde olmalilar. Hep bir arada olduklari icin Cocuklar ne tam Almanca nede tam Türkce ögrenebiliyorlar. Bu yazimin asil sebebi ise böyle olaylar oldugunda ben kendi adima cok üzülüyorum.

Cünkü insanlar böyle seyler ile karsilastiklari zaman sadece belli bir resim olusuyor kafalarinda ve her Türk' ü o sekilde görüyorlar.

Beni gören insanlar Türk oldugumu ögrendiklerinde " ne sen Türkmüsün " diye tuhaf bir sekilde bakiyorlar. Ama onlara bizim ne uzayli nede geri kalmis cahil insanlar olmadigimizi göstermeliyiz. Hele hele Genclerimize elimizden geldigi kadar sahip cikip OKUTMALIYIZ. Sevgiler Bahar

cok üzücü bir olay.bir kadin haykiriyodu 400 milyon icin gitti.sigortasi bile yoktu diye.o an dizlerime nasil vurdum.dikkatsizlikler ayri bir konu, maliyenin sigortasiz isverenin pesine düsmemesi ayri bir konu.dahada türbanla ugrasiyolar.anlamiyorum türkiyeyi.:1no2:

arkadaslar su yangin olayindan haberiniz varmi haberi tam takip edemedim ama sok icindeyim cok uzucu hemde cok, ne diyecegimi bilemiyorum Allah hepsine sabir versin........:KK43:(

arkadaslar su yangin olayindan haberiniz varmi haberi tam takip edemedim ama sok icindeyim cok uzucu hemde cok, ne diyecegimi bilemiyorum Allah hepsine sabir versin........:KK43:(

0,1020,1086426,00.jpg

bende cok üzüldüm ...inanamadim yaa...baksana bebegi nasil atmislar kurtarmak icin ...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Arkadaşlar nerde ne zamn oldu bu olay Türkiyeden bir sürü arkadasım yazdı dikkat et diye hayırdır ne problem oldu bu aralar gene??

0,1020,1086426,00.jpg

bende cok üzüldüm ...inanamadim yaa...baksana bebegi nasil atmislar kurtarmak icin ...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Aman Aallah'im ben bu olaydan oyle cok etkilendimki anlatamam hakikaten dun gece ruyalarima girdi, Allah olenlere rahmet kalanlara sabir versin cok aci ve uzucu bir durum sanki bende o evin icindeydim o derece etkilendim....:KK43:(senağlama

SoloManset237621.jpg

Ludwigshafen'de Türkler'e ait bir binada çıkan yangında ilk belirlemelere göre 9 kişi öldü, 24 kişi bina sakinleri olmak üzere polis ve itfaiye görevlilerinin de aralarında bulunduğu 60 kişi yaralandı.

ALMANYA’nın Ludwigshafen kentinde Türkler'e ait bir binada çıkan yangın faciaya döndü. Yangında ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre önceki gün saat 16.21'de, karnaval geçidinin hemen sonrasında alevler içinde kalan binada ölenlerin 4'ünün kadın 5'inin çocuk olduğu ve çocukların yaşlarının 1 ile 16 arasında değiştiği öğrenildi. Çoğu Kaplan Ailesi'nden olan 8 kişiye ait cesetler üçüncü kattan çıkarıldı. Ölen 9'uncu kişinin ise polisin açtığı brandaya isabet edemeyerek yere çakılan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden bir kadın olduğu belirtildi.

FACİDAN GÖRÜNTÜLER
1202146130.jpg

1202146139.jpg

1202146147.jpg

1202146676.jpg

1202146172.jpg

1202146192.jpg

KUNDAKLAMA KUŞKUSU

24’ü binada oturan Türk ailelerinden olmak üzere aralarında polis ve itfaiye görevlilerin de bulunduğu 60 kişinin yaralandığı belirtilerek, yaralıların Mannheim, Ludwigshafen, Frankenthal, Heidelberg ve çevre illerdeki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

Ludwigshafen Hemshof’ta Carl-Bosch Gyumnasium’un hemen karşısında bulunan Türkler’e ait 4 katlı binada çıkan yangının çıkış sebebi henüz anlaşılmazken, kafalarda "Yeni bir Solingen mi" kuşkularına yol açtı. Görgü tanıkların ifadesine göre, yangından kısa bir süre önce binanın merdivenlerinden yaşlı bir Alman'ın indiği görüldü. Yangınla ilgili araştırma yapan polis, kundaklama ihtimalini de gözönünde bulundurduklarını açıkladı.

Bu arada olay yerine gelen Rheinland Pfalz Eyalet Başbakanı Kurt Beck, yangın hakkında yetkililerden bilgi aldı ve olaydan büyük üzüntü duyduğunu açıkladı. "İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra en acı olayı yaşıyoruz" diyen Ludwigshafen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Eva Lohse de, kentteki tüm karnaval etkinliklerinin iptal edildiğini duyurdu.

olayi dün gördügümde sok oldum. eger kundaklama ise bu isi bu hale getirenler cezalandirlmali. secimleri kazanacagiz diye onca yabanci insani kullanip rant saglamk isteyip türk gencinin resimlerini carsaf carsaf yayinlayan medyaya soruyorum. simdi ne olacak hadi gösterin bu isi yapanlari bakalim ekranlarda. allah bilir simdi bu olayi nasil kapatsak diye bir yerleriniz tutusmustur.o ölen zavalli insanlarin cezesini ödeyebilirseniz eger.ne de olsa hitlerin pislik tohumlari gecmiste ne iseler simdide öyleler ancak insanlari yakarsiniz, insaallah sizde öbür dünyada catir catir yanarsiniz.allahim acili ailesine burdan bassagligi dlierim, allah sabir versin ya :çok üzgünüm:

ya bu nasıl bi vahşet bu nasılbi canilik kınıyorum insanlık dişi bi şey bu tek kelimeyle vahşet //çok üzgünüm ağlıyorum ya

simdi haberler tekrar gösteriyor o bebegi dayisi atmis asagiya ve türk polisi kurtarmis. olay kesinlikle kundaklama iki kiz cocuklari yapan kisiyle karsilasmislar.simdi haberler almanyanin baska yerlerindede yangin haberleri oldugunu bildirdi,almanya bizi kinarken kendi utanc veren bu olaylari nasil anlatacaklar merak ediyorum ve su an sinirimden agladim yasenağlama

beni bügün derinde üzen olayı ordaki vatantaşlarımız yazık kötü bi ölüm şittele kınıyorum ve vahşet diyorum bu vahşi insanlar Kötü Kazenne isdediler masum insanlarımızda onlar orda çalişmaya gitmişler ölüme değil senağlamaüzgünüm ve ağlıyorum ölenlerimize allahtan rahmet diliyorum türkiyenin başı sağ olsunsenağlama

bende almanyada yasayan biri olarak cok üzüldüm aglamak icin zor tuttum kendimi ama kurtarmak icin camdan atilan o bebegi görünce aglamamak mümkün degil. Allah rahmet eylesin

almah bizleri kötülemek icin elinden geleni yapiyorlar gibi geliyor bana duydugum kadariyka bugünkü gazete "anne bebegini yanginin icine atmis" buna benzer birsey yazmiz

X