Allahim ne olur neni yanina al

PAPATYA38

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
123
0
Çok yorgunum arkadaşlar çok gücüm kalmadı artık tükendiğimi hissediyorum konularımı takip eden arkadaşlarım bilir 8 ay önce eşimden ayrıldım ayrılış nedenim ailesiydi ve eşimin hep onlardan yana olmasıydı çok içim acıyor onlar yüzünden bütün düzenim değişti hayallerim tükendi kanadı kırık kuş misali kala kaldım öyle senağlama en çok zoruma giden onca yapılana karşılık ayrılırken bile yüzlerine gelip birşey demedim çok hakkıma girdiler işte bunu kabullenemiyorum günahsız yere yaşadıklarımı kabullenemiyorum yeni başka bir şehire tayinim çıktı ama herşey boş geliyor yaşaıklarım okadar canımı acıtıyorki ben bunları hak edecek birşey yapmamıştım Allahım ben çok kötü bir insanmıyım diyorum neden dualarım kabul olmadıki diyorum isyan değil ama artık gücüm yetmiyor dayanamıyorum hep dua ediyorum hep acılarım dinsin diye ama yaşadığım haksızlıklar canımı çok yakıyor senağlama ben çok bişey istememiştimki beni sevsin korusun istedim senağlama gücüm yetmiyor artık yoruldum hep güçlü olmaya çalışmaktan Allahım ne olur beni yanına al ne olur ümitlerim yok artık hayallerim yok artık yokkkk hayal bile kurmaktan korkuyorum her başlangıç kötü olacakmış gibi geliyor ne olursunuz dua edin kızlar ne olursunuz çok ama çokkkkkkkkkkk ihtiyacım var

Arkadasim bu aziz mübarek günlerde böyle düsüncelerden uzak dur!!

Sen olumlu düsünmezsen sen kendini toparlamazsan sen kendi kendine moral vermezsen biz istedigmiiz kadar sana dua edelim teselli verelim nafile....

Ilk basta Sen sen pozitif olman gerek....

Tamam kötü seyler yasadin allah birdaha yasatmazsin böyle ücüncü kisiler yüzünden evliliginin bitmesine cok üzüldüm ama inanki esin olacak adam seni sevseydi isteseydi herseye ragmen ayrilmaya evet demezdi....:1closedeyes:

Degmez kendini bu kadar hayatan koparmaya...:1no2:

Allah büyük her karanligin birde gündüzü olacaktir rabbim yar ve yardimcin olsuna.s.

canım arkadaşım yaşadıkların gerçekten zor allah sana sabır versin inan çok üzüldüm neden acı çeken hep biz bayanlar oluyoruz çokmu zayıfız neden hep darbeler bize geliyo oysa çok şey istemiyoruz sadece sevilmek eşlerimiz tarafından korunmak istiyoruz sahiplenmek istiyoruz erkekler için bunlar gerçektende çokmu zor canım inan bütün dularım sana unutma rabbim sevdigi kullarına taşıyamayacagı yükü yüklemez canım bol bol dua et sabır iste rabbimden şu mübarek günlerde sana dogru gösterir ben buna inanıyorum senin gibi iyi bir insan kötülükleri haketmiyo canım kendini üzme lütfen.

Ne demek beni yanına al Allahım...
Mübarek gün şirk koşmayın yaradana...
Hayatta kalıp kalmamak sizin bileceğiniz şey değil...
Dünyaya bir sebeple geldik o sebep varoldukça da yaşamaya devam edeceğiz...
Eşinden boşanan hayalleri umutları yıkılan tek sizmisiniz...
Tek siz misiniz haksızlığa uğrayan, hakettiğini bulamayan...
Kim bilir yaşayacak ne kadar güzel günleriniz var...
Bu şekilde isyan ederek ne geçecek elinize...
Bir musibet gelir başınıza yaşayan ölüye dönerseniz Allah'ım korusun..
Yaşama sebebiniz sadece sizsiniz...

Üçüncü şahıslar yüzünden evliliğinizin bitmesine çok üzüldüm.. ama eşiniz sizin yanınızda olmadığına göre sizi hakedecek biri değilmiş..mağdur olan sizseniz haklı olan sizseniz, diğer taraf anne- babası da olsa sizin yanınızda olması gerekirdi..olmadığına göre böyle biri için kendinizi yıpratıp üzmeyin..unutmayın, bu dünya imtihan dünyası, hepimizin başına neler neler geliyo..ama bir şekilde hayat devam ediyo.. düştüğümüz yerden kalkmazsak çekilmez hale gelir hayat.. gayret edin , kalkmaya çalışın, ümitsiz olmayın..her işte bir hikmet vardır.. kim bilir sizin için belki bu daha hayırlıdır.. inş mutlu olduğunuz haberlerinizi de okuruz burdan.. mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler..

canım benim yaşadıkların zor durumlar. insanın başkaları tarafından haksızlığa uğraması ve o nedenle evliliği bitmesi eşinin yanında olmaması ne demektir yaşayan bilir. bende yaşadım boşanmaktan kıl payı döndük.
bikere hayatta en önemli varlık sensin. kim için bu kadar üzülmek kahretmek harap olmak. bırak edenler allahından bulsun. senin eskı kocan olacak hödükte karısına sahip çıkamayacak kabiliyette bi insansa senin öyle bi insandan kurtulman şans olmuş derim. yolu açık olsun ailesinin eteğinde yaşamaya devam etsin.
bak işte ne güzel başka bi şehire tayinin çıkmış. yepyeni bi başlangıç için bundan iyi bir şans olabilir mi sence. yepyeni bir hayat yepyeni insanlar anlşadığım kadarıyla öğretmensin yepyeni çocuklar. her bitiş bi başlangıç. kötü bir hayat geride kaldı yeni ve güzel bir hayata merhaba de. yaşananları unut gitsin bir gün sana o kötülükleri edenler ile karşılaşırsan böyle hayattan gönlün geçmiş kendini salmış bakımsız falan onlara hiç hoş olmaz istediklerini vermiş olursun. ama onların karşısına kendine güvenen dimdik sapasağlam fıstık gibi çıkarsan ne kaybettiklerini belki anlarlar.
o nedenle topla kendini kesinlikle aklından öyle kötü düşünceler geçmesin. eski hayatına dair ne varsa at çöpe gitsin. okötü zamanları hatırlatacak hiç bişi kalmasın sende. git bi duş al kuaföre git önce görüntünde sana moral verecek şeyler yap boyat kestir yap bişilerişte. az biraz dozunu kaçırmadan alışveriş yap almayacak bile olsan çok beğendiğin bi elbiseyi dene aynada bak kendine ne kadar güzelsin dimi ve yaşadığına şükret allah beterinden saklasın. sonra gideceğin yer için hazırlıklarını yap ve yeni hayatına başla mutluluklar seninle olsun unutma senden değerlisi yok bu dünyada.....a.s.

sakın ama sakın ölüm isteme yüce Rabbimden...
ölüm istemek zulüm istemektir güzel arkadaşım...

hangimiz istedigimiz hayatı yaşiyabiliyoruz ki?
hangimizin hayatı 4/4lük?
hangimizin çektigi acilar yakmadi canini?
bol bol dua et, canını acitiyorsa eğer; geçmişinle yaşama, geleceğe bak...

şükret haline, elinde meslegin var, kendi ayaklarının üstünde durabiliyorsun.
ya bu olmasaydı, ailen de sirt cevirseydi, tutunacak dal bulamasaydın?

siteyi biraz gez
goreceksin ki ilk evliliğinin kahreden acisini unutturabilen güzel insanlarla tanişip ikinci evliliklerinde mutluluğu yaşayan bi çok arkadaşımız var
ve şükrediyorlar...
Allah bazen yanliş insanlar çikarir karşimiza bizi sınamak, sabrımızı ölçmek için...
sonra doğru insani gonderir ki eskiyle yeni arasındaki farkı görüp şükür etmeyi bilelim...

ben inanıyorum ki senin de yaralarını saracak bir babayiğit çikacak karşina...
sarip sarmalayacak, kanatlarinin altina alip sevildigini hissettirecek...

lütfen dua et, sabır dile...
Allahım yardımcın olsun...

Canim benim allah sabir versin ..ama madem bu kadar seviyordun anladigim kadariyla ole yani niye ayrildin belki ileride duzelirdi bende yillarca cok cektim ve esime daha yeni anlatiyorum ....bazi seyleri..madem ayrildin ozaman yeni bir sayfa ac kendin icin ve tayinin ciktigi yere gidip onu tamamen unutmalisin ....sadece benim fikrim tabiki insan ne yasadigini kendi bilir

Ne yazıktır ki, genelde küçüklerin büyüklerin suyuna gitmesini ve olgunluk göstermesini beklemekteyiz. Zamanında kendileri de aynı yollardan geçmiş olmalarına rağmen kaynanalık yapabilmekte ve eşlerini de kendilerine arka çıkmaya zorlamaktadırlar. Anne şefkati, anne sevgisi vs. derken "elin kızına", "geline" diş bileyip, kendilerinin önde gelmesini talep etmektedirler. Evli çiftlerin, anne ve babalarına değer vermekle birlikte, kendi evliliklerini daha ön plana almaları gerekir. Aralarında, ailelerinin sorunlarını konuşup, bunu birbirlerine aşkla yedirmeleri ve sindirmeleri esastır. Çok vahim durumlarda psikolojik yardım alıp, anne ve baba baskısında kurtulmayı deneyebilirler. Bu baskı, iyi niyetle, sevgi ve şefkatle bile yapılmış olsa; her ailenin kendi halinde kararları alabilmesi lazımdır. Yine de unutmayalım ki; evlilik zaten iki ayrı insanın birlikteliği olarak bile güç bir müessesedir. Buna birdenbire tanımadığınız "yabancı" anne babaları ekleyip, problemlerimizi arttırmayalım.

seni çok ii anlıyorum canım allahtan mukaddes bir mesleğin var.Her doğan gün yeni umut unutma.....Allah herşeyi gönlüne göre versin.....

oldu guzelim seni Allah yanina alsin geride biraktigin adam baska birini bulup gununu gun etsin 1yil sonra hatirlanmayan bir hatira olarak bir cercevede resim oluvermissin............kalk silkelen biran once sana bunu yapanlara inat ayaga kalk saril hayatina askina evliligine deger vermemis ustelikte o kadar lafa maruz kaldigin adam icin birde depresyon oldu canim dusun bir kere kac insan var yeryuzunde gozu gormeyen, yuruyemiyen ,organ bekleyen ,evladini kaybeden ,ailesini yitiren, bosanan ,issiz kalan,iflas eden yazsak sayfalar yetmez ama herkez al beni Allahim yanina demiyor gencsin meslegin var sapasaglamsin onunde ne guzel uzun upuzunnnnnnnnnnnnnnnnn yillar var 1yil sonra gulersin bu actigin basliga hemde .....................oranla yani sil o hayatinin kismini onune bak seni sevenleri uzmenin alemi ne hayat nasil guzel nasil civil civil biryerlerde seni sevip ayaklarini yerden kesicek seni mutluluktan delirtcek biri var oda seni bekliyor karsilasacaginiz gun icin ona bunu yapmaya hakkin yok zaman herseyin ilacidir arkadasim yeterki umudun olsun hayallerini sakin birakma o bir avuc densiz insana inat ABLA LAFI DINLE...............:))

bir ışık ne olur Allahım ne olur ..... demişsin...Böyle devam et.Dualardan vazgeçme sakın.Rabbim hiçbir kuluna taşıyamayacağından fazla yük vermez.Bak ne güzel mesleğinde var.Arkana dönüp bakma canım.Geçmisini sil demiyorum ama bu kadar kafana takıp yıpratma kendini.Bol bol dua et ve duanı ederkende kabul olmayacakmış gibi karamsar deil dileğin her an için yerine gelecekmiş gibi inanarak dua et.Sana kötülük edenleride Rabbime havale et o her şeyin en iyisini layığını bilir çünkü.Umarım bu isyanın ufak bi bunalımdan kaynaklanıyordur.Ne kendine ah et ne de başkalarına beddua.Mübarek günlerdeyiz yapma ölüm gelmez hastalık gelir ALLAH KORUSUN.

canımcım; kimse için ölmeye değmezzzzzzzz. sakın ha aklına ölümü getirme. sen okadar acizmisin ki bir erkek için ölümü düşünüyorsun? o buna değermi? o senin durumunda olsaydın senin uğruna ölürmüydü? yapma gözünü seveyim yaw. tek sen değilsin eşinden ayrılan, haksızlıkla mücade eden.ağır suçlamalara maruz kalan. Belkide bu ayrılık sana Allahın bir hediyesi. birde böyle düşün. ileride daha güzel bir yaşam süreceksin. ve bu düşüncelerine kendin bile güleceksin.hayat sana daha uygun bir eş, yaşam hediye edecek. yeterki kendinle barışık kal. kendini böyle suçladıkça ölümü düşünür ve kendine küs kalırsan inan düşmanların zevkten dörtköşe olur . onlara sırf gıcıklık olsun diye kahkahalar at. yalancıktan da olsa gülümse inadına evinden dışarı çıkınca. dediğim gibi düşmanlarını şaşırt, dostların da senin sevincine kanıp sevinsinler senin adına

isyan etmiyorum edemem bilirmisin ne çok dua ettiğimi bilirmisin hergün alahıma yakarışlarımı...peki herşeye rağmen kendini çok güçsüz çaresiz hissettiğin bir an oldumu işte şuan öyleyim yoksa ben kimimki yaradanıma töğbe haşa isyan edeyim Allahım beterinden korusun ama inanın çok güçsüz kaldım kendimi çok yalnız mutsuz hissediyorum artık bir ışık ne olur Allahım ne olur .....

olmaz mı hangimizin olmadı ki...
ama başımıza gelen olaylara biz sebebiyet veriyoruz bilinçli ya da bilinçsiz...
ben her ne yaşamışsam kendi irademle sebebiyet verdiğimi kabul ettim...
ve affettim canımı yakan herkesi...
Allah'ım canımı al demedim ama...
sığındım ona bana dedim bir gün en güzel şeyleri nasip edeceksin...
zaten ona olan inancımdı yıktıran bana tüm düzenleri...
ama isyan etmedim hiç bir zaman...
hazine tükezlediğim yerde saklıymış...
bildim ve şükrettim yaradana..

cnmlütfen öyle düşünme bu mübarek günlerde rabbine dua et unutma ki ben tek deilim de benim durumumda bir çok insan var de kendine toplamaya çalış rabbim her zaman yanında olsun

hepinizden Allah razı olsun hepinizde çok haklısınız ama dediğim gibi bazen gücüm yetmiyor işte yoksa dışarıya karşı çık güçlü görünüyorum ve hep ama hep Allahıma yalvarıyorum sizlerinde dualarını bu mübarek günlerde bekliyorum

sabir sabir sabir nolur az daha sabir et kolay degil evet haklisin hersey bos geliyo senin icin ama unutmaki SENIN BIR AILEN VAR
onlar icin mecbursun"!!! zaman herseyin ilaci

Allah su mubarek gunde hakkinda en hayirlisini versin insallah tum mutluluklar seninle olsun Allaha yanina almasi icin degil sahip oldugun ailen hayatin sagligin meslegin icin sukret disari cikar basini bak dunya nasil guzel nefes almak ne kadar muhtesem bir duygu daha bu genc yasinda guzel seyleri dusun guzel seyler olsun arkadasim

Canim Rabbim kimseye tasiyamayacagi yükü vermezmis... Senin bu dünyadaki sinavlarindanda birtanesi bu... Sakin durumuna isyan etme, hersey dahada kötü olur.. Herzaman sükret, kendinle barisik ol... Zamanla bu acinin üstesindende geleceksin, birgün geriye dönüp baktiginda nekadar bosyere kendini üzdügünü göreceksin..

arkadaşım ne demek ya,allahım beni al yanına...
senin o adamdan öncede bi hayatın vardı öyle değilmi?
ölümü istemek gibi bi hakkımız yok...
hayat sadece bi kişi etrafında dönmüyo...
boşanmışsınız artık unutmalısın...
kendine onun olmadığı bi sayfa açmalısın...
iyi veya kötü hayat bi şekilde devam ediyo...
daha önce yazmıştım yine yazıyorum;
hayat her zorluğa ragmen yaşamaya değer...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…