Allah'ım Bana Yardım Et...

BolSekerli

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
4.015
1.088
Merhaba Kızlar,
İnanın kime anlatsam, kimle dertleşsem bilemiyorum... Öyle çok daraldım ve bunaldım ki...
20 gün önce ne yazık ki babamı kaybettik... O zamandan beri sudan çıkmış balık gibi yaşıyorum... Babamın hayatta olduğu dönemlerde de sıkıntısını çektiğimiz para konusu bizi iyice bunalttı. 64 milyar kredi kartı borcuyla başbaşa kaldık. Kirada oturuyoruz, babamın maaşı icralıydı ve öldüğü için düşecek 400 YTl kadar alacağız, kardeşim ve ben çalışıyoruz çok şükür ve artık çalışmak zorundayız...
Ama babamı kaybettikten sonra insanların gerçek yüzünü anlamaya başladım... Biz amcamın kaynının evinde kiracıyız ve kirayı, evle ilgili her şeyi üstlenen yengemdir... Daha babamı kaybedeli 7 gün olmuşken mezarlıkta bizden kirayı istedi üstelik bir gün öncesinde 3 ay sizden kira almayacağız demişti... 600 YTL kira veriyoruz ve yetmeyecek bunun için evden de çıkmamız gerekiyor...
5 gündür işe gidip geliyorum, daha önce beni çok sevdiğini söyleyen, 1 senedir hiç bir zaman, ne hatam olursa olsun bana kızmayan patronum, cenazeden sonra işe başladığımdan bu yana bana inanılmaz kötü davranıyor ve hiç bir şekilde destek vermedi... Ağlayarak çalışıyorum sürekli...
Annem zaten kendini iyice salmış durumda, her gün evde sinir krizleri geçiriyor, işe geliyorum ama nasıl geliyorum bir ben bir Allah biliyor, sigara içmesi kesinlikle ona da bana da yasak ama sigara içiyor, en son dün gece sinirlendim paketini sakladım, az önce aramış ağlayarak paketim nerde söyle bana karışmayın diyor...
Offffff kızlar offffff, kalbim sıkışıyor, patlayacağım kendimi zor tutuyorum, ne işe gelmek istiyorum ne eve gitmek, işten kurtulmak istiyorum ama çıkamam ki çalışmak zorundayım, annemle nasıl baş edeceğim???
Ne yapmalıyım, nasıl geçecek bu kara günler?

bırak ağlasın annen acısını doya doya yaşasın şimdi yaşasın...
bu baska türlü atlatılmaz siz yine işe gidiosunuz geliyorsunuz bi şekilde az da olsa telaş içinde kafanızdan atabiliyorsunuz ama o evde tek başına başka türlü teselli edemez kendini
daha çok taze
öncelikle basınız sağolsun ALLAH unutturmasın...
Rabbim sizin sabrınızı ölçüyor elbette geçecek bu zamanlar her şerde bi hayr vardır
size etrafınızdaki çıkarcı insanların gerçek yüzünü gösterme fırsatı verdi kimseye güvenmiyeceksin arkadas bu zamanda...
siz işinize adapte olun öncelikle zaman herşeyin ilacı

Başı sağolsun canım.babanı kaybedeli daha 20 gün olmuş.babanın üzüntüsü bir taraftan insanların gerçek yüzünü gördün,bu kadar acımasız olabiliyorlar,:kızgın:canım çok üzgünüm ne diyeceğimi inan hiç bilmiyorum.insanların gözünü para bürümüş.kimsenin kimseyi düşündüğü yok.düştüğün anda yanında kimse yok

Allah yardımcınız olsun burcu...
çok zor gercekten
yazıklar olsun akraba, dost bildiklerinize
Allah kimseyi vicdan yoksunu yapmasın
onlar da aynını gorecekler hiç süphen olmasın
ektigini bicer her insan...
annecigin için çok zor cidden
şu dönemde sigarasini saklamak cok akıl karı değil
birak icsin
icmezse daha kötü hissedicek, daha cok bunalıcak belli ki
sigortanız varsa bi psikiyatriste gitmesini oneririm
şu durumda ilaç hatta psikolog destegi alması onun faydasına olacaktır...
Allah yar ve yardımcınız olsun...

Merhaba Kızlar,
İnanın kime anlatsam, kimle dertleşsem bilemiyorum... Öyle çok daraldım ve bunaldım ki...
20 gün önce ne yazık ki babamı kaybettik... O zamandan beri sudan çıkmış balık gibi yaşıyorum... Babamın hayatta olduğu dönemlerde de sıkıntısını çektiğimiz para konusu bizi iyice bunalttı. 64 milyar kredi kartı borcuyla başbaşa kaldık. Kirada oturuyoruz, babamın maaşı icralıydı ve öldüğü için düşecek 400 YTl kadar alacağız, kardeşim ve ben çalışıyoruz çok şükür ve artık çalışmak zorundayız...
Ama babamı kaybettikten sonra insanların gerçek yüzünü anlamaya başladım... Biz amcamın kaynının evinde kiracıyız ve kirayı, evle ilgili her şeyi üstlenen yengemdir... Daha babamı kaybedeli 7 gün olmuşken mezarlıkta bizden kirayı istedi üstelik bir gün öncesinde 3 ay sizden kira almayacağız demişti... 600 YTL kira veriyoruz ve yetmeyecek bunun için evden de çıkmamız gerekiyor...
5 gündür işe gidip geliyorum, daha önce beni çok sevdiğini söyleyen, 1 senedir hiç bir zaman, ne hatam olursa olsun bana kızmayan patronum, cenazeden sonra işe başladığımdan bu yana bana inanılmaz kötü davranıyor ve hiç bir şekilde destek vermedi... Ağlayarak çalışıyorum sürekli...
Annem zaten kendini iyice salmış durumda, her gün evde sinir krizleri geçiriyor, işe geliyorum ama nasıl geliyorum bir ben bir Allah biliyor, sigara içmesi kesinlikle ona da bana da yasak ama sigara içiyor, en son dün gece sinirlendim paketini sakladım, az önce aramış ağlayarak paketim nerde söyle bana karışmayın diyor...
Offffff kızlar offffff, kalbim sıkışıyor, patlayacağım kendimi zor tutuyorum, ne işe gelmek istiyorum ne eve gitmek, işten kurtulmak istiyorum ama çıkamam ki çalışmak zorundayım, annemle nasıl baş edeceğim???
Ne yapmalıyım, nasıl geçecek bu kara günler?

başınız sağolsun cnm seni çok iyi anlıyorum.bende küçük yaşta kaybettim babamı okuyordum,evimiz kiraydı,anneciğim işe başladı evi geçindirmek beni okutmak için,normalde ev hanımıydı elinde bir mesleği vardı ama yıllarca çalışmamıştı.çok ağlamıştım annem işe başladığında,yalvarmıştım anneme;anneciğim nolur çalışma ben senden hiçbir şey istemem demiştim.öyle zor gelmişti ki annemin sabah erkenden işe gitmesi,okuldan geldiğimde evde kimseciklerin olmaması.camda beklerdim annemin işten dönmesini,ya annemede bişey olursa ben ne yaparım derdim,5 dk gecikse merak ederdim dua ederdim allahın ne olursun annem sağsağlim gelsin diye.öyle böyle büyüdüm işte ,mahallede küçük anne takmışlardı adımı,annem çalışıyor yoruluyor diye okuldan gelip temizlik ,yemek yapardım bunları yaşadığımda 12 yaşımdaydım.şu anda bile anlatırken gözlerim doluyor.şu anda 26 yaşımdaydım 3.5 aylık evliyim geçmişime dönüp baktığımda babamın vefatı dışında daha mutluymuşum diye düşünüyorum.allah yardımcınız olsun , sen anneciğine sımsıkı sarıl ,acısını yaşasın ,sakın desteğini,sevgini eksik etme,yanında olduğunu hissettir.Başka ne diyebilirimki allah sabırlar versin ölenle ölünmüyor ama alışmaktan başka çare yok

*angel*, gurbaa prenses, dirim, balbocEGiii hepinize çok teşekkür ederim, Allah razı olsun... Çığlıklarımı, sıkıntımı klavyem aracılığıyla anlatmak beni bir nebze olsun rahatlatıyor, çünkü artık etrafımdaki kimseye bir şey anlatamıyorum, hepsi acizliğimden yararlanmaya çalışıyor, inşallah dediğiniz gibi sıkıntılarım geçer bir gün...

cnm benim başınız sağolsun çok üzüldüm.:KK43:

canım benim bir yakınımın da borçları vardı vefat etti ne yazık ki o da borçları çocukları ve eşinin üstüne kaldı ama onlar mahkemeden yanılmıyorsam redd-i miras yapmışlardı böylece borçları ödemek zorunda kalmamışlardı

ama canım emin değilim tam acaba redd-i miras yapsanız babandan kalan maaşı etkiler mi bilmiyorum sen bir avukatla konuşsan danışsanız bir ?

canım ihmal etme ne olur bir avukata danış yanlış bilgi vermek istemem ama akrabalarım böyle yapmışlardı

Tanrı yardımcınız olsun canım benim bu günler de geçer inan

Burcu tekrardan başın sağ olsun
şu günlerde kara günler yaşıyorsunuz çok yıpranıp çok zorlanacaksınız belki
ama bu günler göstercek size dostunuzu düşmanınızı güçlü olmalı ve annene destek olmalısın
bugunlerde gececek allahın izniyle Allah yardımcınız olsun işallah
Annenide sıkma sakın daha kötü olur içip rahatlıyacaksa bırak içsin sigasını
Rabbim kimseye kaldıramayacağı kadar yük vermezmiş derler sevdiği kullarını böyle denermiş derler güçlü olmaya çalış canım :teselli:

from623, eylul_13 çok teşekkür ederim...

Ben ve kardeşim reddi miras yapacağız ama annem yapamayacak sanırım, çünkü annemde yaparsa hiç bir şekilde maaşından ve SSK'dan yararlanamazmış, avukat öyle dedi... Yine bir avukata daha sorduk o da tam tersini, annemin de yapabileceğini söyledi... Açıkçası muallakta kaldık, 400 YTL de olsa, maaşını tamamen kaybetmek bizim için hiç iyi olmaz...

başınız sağolsun öncelikle, yaşamadım ama eminim çok zordur.

insanlar maalesef böyle günlerde yakınlaşacağına uzaklaşıyorlar.
artık başıma kalır diye düşünüyorlar nedir bilemiyorum ama maalesef öyle.
tırnağın varsa başını kaşıyacaksın yani bu durumlarda.

eğer o evden çıkmanız gerekirse eminin 600 TL'ye ev bulabilirsiniz.

annenizde çok acılıdır tabiki de.
bence de bu dönemde pek sigarasını falan saklamayın.
yasak da olsa bırakın birkaç tane içsin.
yoksa şu durumda bir de sigara içemediği için stres yapar kendine.

başın sağolsun canım..inan çok üzüldüm.allah ım düşman başına vermesin böyle üzüntüleri..
çok zor günler geçiriyorsun inşalah atlatacaksın annen sen ve kardeşin elele verin birbirinize kenetlenin kimseye prim vermeyin..amcan niye sesini çıkarmıyor yengene..kardeişi ölmüş karısının bu davranışlarına nasıl izin verir...ben tek çocuğum ve babama bişey olcak diye çok korkuyorum çünkü baba öldükten sonra etrafta amca hala kalmıyor onlar için el oluyor insan hiç güvenmiyorum onlara..
amcanla bi konuşsan güzelim?

başınız sağolsun canım
ama işte hayat devam ediyor ve acımıyor kimseye
güçlü olmanız ve birbirinize sarılmanız lazım
şuan moralman çöküntüde olduğun için işe gitmek daha fazla yıpratıyordur seni
ama sen de alışacaksın işte
ölüm acısına alışılmasa dayanılacak bir acı değil derler...
Allah sabır versin

sahra87, amcamla konuşmayı asla düşünmüyorum. Çünkü onu sildim... Babamın cenazesini memleketimiz Hatay'a götürdük...7si çıkana kadar da orda kaldık, amcam cenazeden 2 gün sonra bizim yanımıza bile gelmeden, uğramadan bırak onu telefon açmadan İstanbul'a döndü, biz İstanbul2a geleli 1 hafta oldu, hala ne aradı ne sordu ne geldi... Üstelik evlerimiz 5 dakika mesafede...O yüzden onunla konuşup daha fazla şımartmak istemiyorum...

from623, eylul_13 çok teşekkür ederim...

Ben ve kardeşim reddi miras yapacağız ama annem yapamayacak sanırım, çünkü annemde yaparsa hiç bir şekilde maaşından ve SSK'dan yararlanamazmış, avukat öyle dedi... Yine bir avukata daha sorduk o da tam tersini, annemin de yapabileceğini söyledi... Açıkçası muallakta kaldık, 400 YTL de olsa, maaşını tamamen kaybetmek bizim için hiç iyi olmaz...

anladım cnm benim bu redd-i mirasın da bir süresi varmış galiba geçirmemek lazımmış canım onun için acele etmek lazım

birkaç avukatla daha görüşün bence canım bir de maaş ve sağlık güvencesi işini bir de SSK ya sorsanız yanlış anlama akıl vermek gibi olmasın ama hani en azından araştırma yapıp yalış bir iş yapmamak için canım siz gene danışın birkaç avukata daha veya baroya bir de SSK ya çünkü borç epey fazla :KK43:

size acınızı bile yaşatmayan o adi ev sahibinize ise söyleyecek hiçbir söz bulamıyorum ama düşünüp kendini kahretme canım bu günler de geçer bir bakmışsın feraha ermişsiniz

başın sağ olsun canım...
yukarıda da arkadaşların dediği gibi sen en azından hergün evden çıkıyorsun, seni bunaltan bir işin olsa da bir iki insan görüyorsun ama annen bütün gün kafasında kurup duruyordur.
sigara annene neden yasak bilmiyorum ama en azından rahatlamak için birkaç tane içsin kısıtlandıkça daha kötü hisseder kendini..
reddi miras konusunu buradaki avukat arkadaşlara da sorabilirsin, sana fikir verirler.
bir de içine atma hiçbir şeyi...ev sahibine patronuna daha geçen gün şöyle diyordunuz diyebilmelisin..zaten acılısın bir iki sesini çıkardın mı çok fazla üstüne geleceklerini sanmam.
keşke bu dönemde psikolojik destek alabilseniz...
allah yardımcın olsun arkadaşım..

Şu hayat yolunda insanalın gerek yüzünü görmek için düşmek gerek yere.Çok üzgünüm çoook

rabbim sana ve ailene sabır versin.
Bizde dayımı kaybettiğimizde cenaze gömülüp eve gelindiğinde yenge olucak hanfendi bütün odalarını kapadı neymiş efendim hırsızlık edermişiz.
Bizim yüreğimiz yanıo bizim canımız yanıo kadın ne düşünüyor. Tabi daha başımıza cok şeyler getirdi.

Rabbim herkezi islah etsin.
güçlü ol ve annene destek ol:teselli:

sahra87, amcamla konuşmayı asla düşünmüyorum. Çünkü onu sildim... Babamın cenazesini memleketimiz Hatay'a götürdük...7si çıkana kadar da orda kaldık, amcam cenazeden 2 gün sonra bizim yanımıza bile gelmeden, uğramadan bırak onu telefon açmadan İstanbul'a döndü, biz İstanbul2a geleli 1 hafta oldu, hala ne aradı ne sordu ne geldi... Üstelik evlerimiz 5 dakika mesafede...O yüzden onunla konuşup daha fazla şımartmak istemiyorum...

anlıyorum canım..hay allah niye böyle yapıyorlar yaa...offf boşver o zaman hiç arama sorma..bişi sorcam peki annenin tarafından kimseniz yok mu?ne biliyim anneannen deden falan?

*angel*, gurbaa prenses, dirim, balbocEGiii hepinize çok teşekkür ederim, Allah razı olsun... Çığlıklarımı, sıkıntımı klavyem aracılığıyla anlatmak beni bir nebze olsun rahatlatıyor, çünkü artık etrafımdaki kimseye bir şey anlatamıyorum, hepsi acizliğimden yararlanmaya çalışıyor, inşallah dediğiniz gibi sıkıntılarım geçer bir gün...

rica ederiz canım.acılar paylaştıkça azalır umarım herşey yoluna girer sabırlı olmak gerekir,sabret herşey düzelecektir

canım öncelikle başın sağolsun
alllah sabır versin
cidden zor durumdasın,dilerim işini kaybetmezsin
yoksa durum daha kötü olacak
insanlar gerçek yüzünü böyle belli ediyor işte
annen destek alsın dicem ama bu zor durumda o da mümkün gözükmüyor
burdaki meltem hanım danış canım
allah yardımcınız olsun

Canım burcumm...bak ne dicem..aynı şeyleri hemen hemen ben 4 sene evvel yaşadım..babam ansızın öldü o ay adam ilk emekli maaşını alcaktı ki ne sıkıntılarla emekli ettik onu..

Aradan 6 ay sonra babaannem oğlunun acısıyla kucağımda öldü...

Kardeşim askerdeydi..onu ayaradılar...

Dur daha bitmedi güzelim...

Amcalarım ki amca demiyorum isimleriyle hitap ediyorum artık..babaannemden kalan mirasın çoğunu aldılar kandırarak bize gözboyamalık bişey düştü...allahlarından buluyorlar şimdi yazmıyım.

Nişanlıydım nişanlımın kötü tarafları çıktı bıraktım..

Ve ben ne yaptım anneme sarıldım...kardeşime...ve anlatmakla olmaz yüce mevlam öyleşeyler yaptı ki bana..şimdi biliyormsun derdim yok die bazen canım sıkılıyor..bazen korkuyorum hadi hayırlısı diyorum..

Senin yapcağın allaha annene ve zamana sığın...inan bak nler yaşıcaksın..

Emin ol güzelim....

X