Allah'ı anlatan bir kitap önerisi istiyoruum :)

tasavvuf kitabı istersen sana fatih duman ENE, PİR, SIR kitaplarını önerebilirim harika o kadar akıcı ki e-kendine bağlıyor diyebilirim... Abdulkadir Geylaninin FETHUR RABBANİ sinide okuyabilirsin

Yani Bence en iyisi Kuran-i Kerim Olur....
aleyna aleykümüs selam önceelikli böyle hassas ve çok ince bir konu açtığınız için sizi tebrik ederim Rabbimi arayan O'nu cc bulur elhamdülillah :) size cevşenül kebir_i Allah için tavsiye edebilirim Rabbimi tanımak isteyen O'nu bilir peki O'nu cc gerçekten tanıyor muyuz? "Peygamber efendimiz sav efendimizinde hadislerde bildirdiği "Rabbimin 99 adı vardır Onları tam olarak anlayıp müşahade edip ezberleyen cennete gider " Allah'ı ananı Allah cc zayi etmez konu dışı gözüküyor ama kestirme yol vesselam :)

Hayır kendim için :)
çok özür dilerim sitede yeniyim yanlış kişiye cevap vermişim kusurlarımızı Rabbim afv etsin
nacizane şöyle yazdırdı Allah cc
--aleyna aleykümüs selam öncelikle böyle hassas ve çok ince bir konu açtığınız için sizi tebrik ederim Rabbimi arayan O'nu cc bulur elhamdülillah :) size cevşenül kebir_i Allah için tavsiye edebilirim Rabbimi tanımak isteyen O'nu bilir peki O'nu cc gerçekten tanıyor muyuz? "Peygamber efendimiz sav efendimizinde hadislerde bildirdiği "Rabbimin 99 adı vardır Onları tam olarak anlayıp müşahade edip ezberleyen cennete gider " Allah'ı ananı Allah cc zayi etmez konu dışı gözüküyor ama kestirme yol vesselam :)

Merhabaa Allah'ı anlatan,tanıtan bir kitap istiyorum .Acaba önerir misiniz

Allah'ı ancak onun bize gönderdiği mesajı olan Kur'an'dan tanıyabilirsin. En mantıklısı da budur.
Sana tavsiyem, okurken ayetlerin sonunda geçen sıfatlarına dikkat et, ayetin içeriği ile örtüşür mesajlar içerir, hitabın kime olduğu da çok mühimdir, mesela ey insanlar diyorsa inanan inanmayan herkese sesleniyor, ey amenü olanlar diyorsa inananlara sesleniyor vb.. eğer objektif bir gözle Kur'an'ın kendi kendini tefsir ettiği gerçeğini kabul etmiş bir kişinin mealini okursan hayata bakış açın değişir önce şok olursun sonra İslam adı altında dönen dolapları görürsün ve Rabbi gerçekten tanır hayran kalırsın.

Allahi en iyi anlatan kitap Kurandır. .Bütün kitapları bir yana bıraktım. Ve onu kurandan tanıyınca bana dayattiklari Allah tasavvuru için kendimden utandım. Bana Allahi hep zalim gösterdiler. Oysa Kuran diyor ki Allah zulmetmez. Kul kendine yapar.

X