allah beterinden saklasın diyorum hala ama isyan etmek üzereyim artık..

gams

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
26
1
neden herşey hep üst üste gelir insana

inadına siz bi dertle başa çıkamazken daha beteri gelir bulur

bazn neden ben diyorumm neden hep taşıyamayacağım kadar çok fazla şeyi yüklenmek zorunda kalıyorum

bir değil çok derdim var aslında

1.çok seviyorum bi insanı ama nedense ailem onaylamıyor

çok üzülüyodum buna hemde çok..

neden herkes gibi sıradan mutlulukları yaşayamadım.. her genç kız gibi ailemin karşısına çıkarıp bakın buda benim sevdiğim diyemedim..

yetmedi

2.babam rahatsızlandı.. ama ne hastalık sebebi bulunamaya bi boğaz ağrısı geçmek bilmeyen..

onun derdine düştüm.. ya babama bişey olursa korkusuyla yaşadım günlerce..

yine yetmedi..

3.bizle yaşayan beni büyüten babaanem felç geçirdi.. annem çalıştığı için ben ilgilenmek zorunda kaldım zaman zaman.. beceremedim pek aslında..

ve yine yetmedi..

4.göğsümde bi kitle oluştu.. ameliyat oldum..

ve inanırmısınız artık sırada ne var diye bekliyorum.. acaba şimdi kim hastalanacak kime ne olacak diye düşünüyorum.. her geçen gün bi parça daha mutsuzluğa bir parça daha umutsuzluğa doğru sürükleniyorum..

kendime engel olamıyorum.. neden ben diye sormak istemiyorum..

tek istediğim sorunsuz bi hayat ve küçük mutluluklar

canım çok geçmiş olsun...hayat çok acımasız bazen, haklısın..her zaman istediğimizi sunmuyor bize.. ama herşeye ragmen güçlü olmayı ve tüm bu sorunlarla yüzleşmeyi ve savaşmayı bilmekten başka çaremiz yok ..umutlarını tüketme..iyiliğin gücüne inan... ve hep söylerim bunu ;''HAYAT ENGELERLE DOLU AMA UĞRUNA YAŞAYABİLECEĞİMİZ DEĞERLERLE''
HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN... SEVGİLER...

çok geçmiş olsun. herşey üst üste gelmiş. Allah beterinden saklasın. isyan etmeyin hiçbir zaman.

sağlık sorunu birçok kimsede var. stres de bunları tetikliyor. stres yapmamaya çalışın.

eşimle benim de, ailelerimizde de hastalıklar, sıkıntılar var.küçümsenecek şeyler de değil. çevremdeki herkesin bir sıkıntısı var. dertsiz insan yok.
dönem dönem sıkıntılar toplanıp gelir, güçlü olmaya çalışın. böyle bir dönemden geçiyorsunuz. zamanla onlar geçecek, yerine başka küçük sıkıntılar gelecek. ben onlarla yaşamayı öğrendim.

Allah ölüm acısı vermesin,ona çare yok sadece.
sevdiklerinizle sağlıklı uzun ömürler geçirirsiniz inş.

arkadaş ne olursa olsun beterin beteri var diyerek avut kendini herşey bundan daha da kötü olabilirdi allah kimseye taşıyamayacağı yükten fazlasını vermez sabret sadece sıkıntılar geldimi üst üste gelir ama belkide bu sitede bile senden çok daha fazla derdi olanlar var...ne olursa olsun hayatın bir yerinden sıkıca tutunmak gerekiyor herşeyin daha güzel olacağını hayal et umud et herşey düzelecektir buda belki senin vermen gereken bir sınav ve inşallah atlatırsın en güzel ödül senin olur...

cok gecmıs olsun cnm..umarım sımdı ıyısındır..bence ısyan etme cunku bu hıc bırseyı kolaylastırmaz..cevrene bır bak bakalım kac ınsan gercekten mutlu, hıc acı cekmemıs..herkesın neden ben dıye sordugu zamanlar olmuyor mu ..kim sormamıstır ki..herkesın buyuk yada kucuk kendıne gore sorunları var..hayatın gercegı bunlar aydınlık oldugu kadar karanlıkta var..umarım butun sorunlarını atlatırsın...ne guzel demıssın allah beterınden korusun..ınsallah hersey ıstedıgın gıbı olur..

bende ust uste cok sorunlar yasadım ve aynı senın gıbı sırada ne var dıye bekleyenlerdenım!
bırtek sen degılsın ınankı neler yasıyoruz neler bızden beterlerı bıle vardır emın ol!
ınsallah bu gunlerde gececek ben ınanıyorum rabbım bızım sabrımızı denıyo!

Ah güzelim çok gençsin daha.
Daha yolun başındasın.
Yaşadıkların çok zor olmakla birlikte birçok insana göre daha şanslı olduğunu düşünmelisin.
Bardağın dolu tarafını gör ve şunu aklından çıkarma hiçbir zaman Hayat = Sınav.
İsyan ise herşeyden önce günah.
Yüce Rabbimiz hiçbir kuluna kaldıramayacağı yükü vermez.
Sabret, dua et, şükür et...

canım beterin beteri var.herzaman bunu düşün.Dua et sabret.Rabbim her zorluğun arkasından bi kolaylık verira.s

öncelikle ablan olarak şunu söyliyeyim...şimdi sırada ne var dersen hep.... emin ol birşey sıraya girip seni bulur...şurası 55.000 üyesi olan bir site...hepsine tek tek sorsan emin ol en az 3/2 si hayatında çok kötü şeyler yaşamıştır...demek istediğim tek değilsin .... herkes boğuşuyor....:sm_confused:ben bir zamanlar çok kötü bir dönem geçirirken yolda yürürken gülen insanlar görüyordum ve ne güzel gülüyorlar...ama nasıl gülüyorlar bunların hiç sıkıntısı olmadı galibadiye düşündüğümü bilirim...sanki olağanüstü birşeyi başarıyorlardı....sonra günler geçip sıkıntımın birazını üstümden atıp,geri kalanı ilede çaresiz yoldaşlık yapmaya başladığımda(alışma de,kabullenme de ne dersen de işte)...baktım hep gam,hep kasvet olmuyor...:sm_confused:kendimi yiyip tüketsemde sıkıntı dağ gibi,taş gibi karşımda duruyor...üstelik sıkıldıkça daha sıkılıyor,bunaldıkça daha bunalıyordum...bir kısır döngü...sonra birgün yine yolda giderken kedinin biri oluğa asılı kalmış bir paçavra ile oynaşıyordu...hali öyle komiktiki güldüm...hemen aklıma önceki düşüncem geldi...demekki dedim insanlar gülüyorlar diye sıkıntıları veya çileleri yok anlamına gelmez:sm_confused:işte sıkıntı hala benle idi ama,bir kedi beni güldürebildi o andaa.sişte hayat ve insan böyle bir çelişki yumağıdır...önemli olan bulutların arasından güneşi ve ışığını görmeye çalışmak...onun orda olduğunu er veya geç bulutların arasından çıkacağını bilmelsin...buluttan sağnakda yağsa,gökyüzü tufan olup boşalsada güneş hep doğar...kesinlikle doğar...buna kimse engel olamaz....ben buna inandım....o yaşadıklarımın üstünden yıllar geçti...hala daha onun onun uzantısı problemler veya sebeb olduğu problemleri ve yarattığı şartları yaşıyorum ...bitmiyor yani...ama yıllardır birçok kezde kahkahalarla güldüm...hayatın kendi bu canım yapacak birşey yok...:sm_confused: herkesin böyle dönem dönem sıkıntıları olur...onları tolere edip hayata yine sevgiyle,aşkla bağlanmalı ve yarın yeni bir gün herşey çok güzel olacak,zamanın ilaç olmadığı sıkıntı olmaz...bunları aşacağım...sabırlı ve sakin olmalı hayatı kaçırmamalıyım diye sürekli kendine moral ver...güneşin senin için birgün doğudan yükseleceğine inan....bugün parçalı bulutlu ama kimbilir yarın güneşli olabilir değil mi....ha birde şu aerkek arkadaş olayına gelince ....ailen tasvip etmiyorsa bildikleri bir şey vardır..birşeyler gözünden kaçıyor olabilir...ilişkini daha dikkatli gözlemle derim.....sana ve babana geçmiş olsun...sevgiler:teselli:

Neden ben diye düşünme be güzelim.

İnsan böyle çıkmaz dönemlere girince her şey kendine sanıyor.
Evet biliyorum, başkalarının da sorunları, hatta daha ciddi sorunları olduğunu bilmek, senin o andaki dertlerini alıp götürmüyor.
Ama bi sen değilsin. Hepimizin başında ne dertler var neler neler.

Şu yaşıma geldimi, ölüm, hastalık, ihanet, şiddet, hepsini gördüm.
Ama hayat da tam olarak bu işte.
Anneler babalar hastalanır, büyükler vefat eder, bizlere bir şeyler olur, bir gün iyi olur öbür gün kötü olur.
Hayat da böyle geçer gider işte.

Bu kadar kaptırma kendini, Allah dağına göre kar verir bunu hiç unutma.
Her doğan günde bir hayır vardır.
Bakmışsın ki hiç ummadığın bir anda öyle güzel şeyler de olmuş ki unutmuşsun derdini tasanı.

Ayrıca mutlaka iyi şeyler de vardır...sen olumsuz ve karamsar baktığın için şu anda hep kötüyü görüyorsun.
Bi düşün bakalım... hayatında iyi olan, güzel olan (küçük de olsa) mutlaka bir şeyler vardır.
Yoksa nasıl dururduk ayakta? Nasıl yaşardık?

canım geçmiş olsun bende senin gibiyim bir türlü sorun bitmiyor imtihan diyorlar bitsin artık diyorum inş herşey istedigin gibi olur

öncelikle ablan olarak şunu söyliyeyim...şimdi sırada ne var dersen hep.... emin ol birşey sıraya girip seni bulur...şurası 55.000 üyesi olan bir site...hepsine tek tek sorsan emin ol en az 3/2 si hayatında çok kötü şeyler yaşamıştır...demek istediğim tek değilsin .... herkes boğuşuyor....:sm_confused:ben bir zamanlar çok kötü bir dönem geçirirken yolda yürürken gülen insanlar görüyordum ve ne güzel gülüyorlar...ama nasıl gülüyorlar bunların hiç sıkıntısı olmadı galibadiye düşündüğümü bilirim...sanki olağanüstü birşeyi başarıyorlardı....sonra günler geçip sıkıntımın birazını üstümden atıp,geri kalanı ilede çaresiz yoldaşlık yapmaya başladığımda(alışma de,kabullenme de ne dersen de işte)...baktım hep gam,hep kasvet olmuyor...:sm_confused:kendimi yiyip tüketsemde sıkıntı dağ gibi,taş gibi karşımda duruyor...üstelik sıkıldıkça daha sıkılıyor,bunaldıkça daha bunalıyordum...bir kısır döngü...sonra birgün yine yolda giderken kedinin biri oluğa asılı kalmış bir paçavra ile oynaşıyordu...hali öyle komiktiki güldüm...hemen aklıma önceki düşüncem geldi...demekki dedim insanlar gülüyorlar diye sıkıntıları veya çileleri yok anlamına gelmez:sm_confused:işte sıkıntı hala benle idi ama,bir kedi beni güldürebildi o andaa.sişte hayat ve insan böyle bir çelişki yumağıdır...önemli olan bulutların arasından güneşi ve ışığını görmeye çalışmak...onun orda olduğunu er veya geç bulutların arasından çıkacağını bilmelsin...buluttan sağnakda yağsa,gökyüzü tufan olup boşalsada güneş hep doğar...kesinlikle doğar...buna kimse engel olamaz....ben buna inandım....o yaşadıklarımın üstünden yıllar geçti...hala daha onun onun uzantısı problemler veya sebeb olduğu problemleri ve yarattığı şartları yaşıyorum ...bitmiyor yani...ama yıllardır birçok kezde kahkahalarla güldüm...hayatın kendi bu canım yapacak birşey yok...:sm_confused: herkesin böyle dönem dönem sıkıntıları olur...onları tolere edip hayata yine sevgiyle,aşkla bağlanmalı ve yarın yeni bir gün herşey çok güzel olacak,zamanın ilaç olmadığı sıkıntı olmaz...bunları aşacağım...sabırlı ve sakin olmalı hayatı kaçırmamalıyım diye sürekli kendine moral ver...güneşin senin için birgün doğudan yükseleceğine inan....bugün parçalı bulutlu ama kimbilir yarın güneşli olabilir değil mi....ha birde şu aerkek arkadaş olayına gelince ....ailen tasvip etmiyorsa bildikleri bir şey vardır..birşeyler gözünden kaçıyor olabilir...ilişkini daha dikkatli gözlemle derim.....sana ve babana geçmiş olsun...sevgiler:teselli:
çok doğru yazmış aynen katılıyorum...unutmaki hayatta karşılaştığımız güçlükler bizi daha güçlü kılar...pes etmek yok daha güçlü ayakta durmaya devam.:teselli:

allah daha beterinden saklasın canım isyan etme gün doğmadan neler doğar senin de mutlulkların yakındır merak etme

Sorunsuz bir hayatmi istiyorsun???benneyaptımki

Buldugun zaman bizede haber ver tamammi!!yerimseniben

Ah be güzelim bu sitede 50.000 tane kadin var degilmi, ve inanki 50.000 ayri ayri sorunlari dertleri var!! Nerdeeee sorunsuz dertsiz bir hayat...:nazar:

Hepimiz bir sekilde imtihan oluyorsuz, bazisi hastalikla, bazisi esinle ailesinle kardesinle kimse benim derdim yok diyemezki!!:kahve:

Dönem dönem hersey üst üste geldimi böyle karamsarliga kapiliyoruz ama iste aslinda tam o an kendimizi toparlayip rabbimize yinede sükür etmemiz lazim beterinden sakla ben dertlerimden kurtar diye yalvarmamiz lazim...:Saruboceq:

Inanki hic bir aci ölüm acisindan kötü degildir, ben annemi kaybettim ne kadarda yalvarsam ne kadarda aglasam üzülsem annem geri gelmicek, :çok üzgünüm:

Kendini toparla hep dua et allah sevdiklerinden ayirmasin rabbim baska dert vermesin en önemlisi ölüm acisini en gecinden yasatsin insallah...:Saruboceq:

İYİ GİTMEYİNCE İNSANIN İŞİ MUHALLEBİ YERKEN KIRILIR DİŞİ...derler en sevdigim sözdür bu ..inan ki herkese oluyor bu dönem dönem..kimse dört dörtlük mutlu değil canım..allah sevdigi kulu zorlarmış ki of demesin isyan etmesin diye..cok az insanın her işi yolunda gidiyor onlar da istisna işte.Allah caresiz dert vermesin..geçmiş olsun bi tanem inş.bu son olur bol bol dua et maneviyat cok önemli bizlere.şimdi sana 27yıllık hayatımı anlatsam nasıl ayakta oldugumu sorarsın bana ..inanılma züzüldüm hep ama ayakta kaldım işte..allah dagına göre kar veriyormuş ya..inş.sınavlarımız bitmiştir canım..sana kocaman mutluluklar diliyorum canım rüya gibi bir hayatın olsun inş.artık.

Sorunsuz bir hayatmi istiyorsun???benneyaptımki

Buldugun zaman bizede haber ver tamammi!!yerimseniben

Ah be güzelim bu sitede 50.000 tane kadin var degilmi, ve inanki 50.000 ayri ayri sorunlari dertleri var!! Nerdeeee sorunsuz dertsiz bir hayat...:nazar:

Hepimiz bir sekilde imtihan oluyorsuz, bazisi hastalikla, bazisi esinle ailesinle kardesinle kimse benim derdim yok diyemezki!!:kahve:

Dönem dönem hersey üst üste geldimi böyle karamsarliga kapiliyoruz ama iste aslinda tam o an kendimizi toparlayip rabbimize yinede sükür etmemiz lazim beterinden sakla ben dertlerimden kurtar diye yalvarmamiz lazim...:Saruboceq:

Inanki hic bir aci ölüm acisindan kötü degildir, ben annemi kaybettim ne kadarda yalvarsam ne kadarda aglasam üzülsem annem geri gelmicek, :çok üzgünüm:

Kendini toparla hep dua et allah sevdiklerinden ayirmasin rabbim baska dert vermesin en önemlisi ölüm acisini en gecinden yasatsin insallah...:Saruboceq:

ah gülsüm sultan annelerimize bi hak tanınsa bayramlarda gelseler bi yarım saat ellerini öpsek bi bayram kahvesi içsek ,bi iki kelime konuşsak,saclarımızı okşasalar sonra gitseler di mi?en büyük acı anne acısı olsa gerek yasadıklarımdan..:a015:

arkadasım gecmıs olsun .......
bu soruları bende herzaman soruyorum kendıme ama cevap bulamıyorum....
veee hep halıme şükredıyorum sabır diliyorum...
zor ama en önemlisi şükür ve sabır...
kendini üzme sabreta.s.

X