Alışmak mı savaşmak mı

Portuga Zeze

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
40
-1
31
Sevgili kadınlar merhaba size bir şey danışacağım ben bir girdaptayım sürüklenip gidiyorum birlerinin fikrini ya da yorumlarını görürsem en azından fikir farklılıkları beni daha doğruya sürükler diye düşünüyorum konu şudur ; evliyim severek evlendim fakat eşim ev işlerinden tutun yeni bebeğimiz oldu o da dahil olmak üzere asla bir şeyde yardım etmiyor söyleyince de ben böyleyim beni kabul et artık diyor siz diyeceksiniz ki boşan gitsin ha bu arada çalışıyorum kamuda maddi sıkıntı da yaşamam ama boşanma fikri detaylı düşünüldüğünde şu an için pek mantıklı değil bebeğimiz 8 aylık size sorum şu aslında, karşıdaki kişinin huyuna ya da huysuzluğuna alışmak mı kendi istediğimiz duruma getirene kadar savaşmak mı ne dersiniz ?

Açıkçası ben artık birini değiştirecek kadar efor sarfedemiyorum yaşlandım herhalde.
Ben böyleyim diyeni de kabul etmem öyle pok gibisin değiş işte beni uğraştırma derim.

Bu sebepten de boşanmazdım açıkçası

Malesef 13 senedir yontmaya çalıştım ama olmuyor artık ya bu deveyi güdücem ya bu diyardan gideceğim ama dediğiniz gibi boşanma konusunda da hem takatim yok hem de cesaretim

Islak odunla dövmek!
Yardım ne yahu, o onun da görevi.
Yaşadığı yer evi, o bebek kendisinin.
Evi temizlemek size yardım değil eşek değil ya temiz tutacak, pislenince temizleyecek ha yapamıyorsa parasını verip işi bilene yaptıracak!
Bir zahmet de sperminden döllenen bebeğe bakacak!
Oha ya…

Boşanma rafa kalkiyorsa deveyi gütme daha mantıklı. Ha siz diyorsanız 20 yıl bıkmadan usanmadan söylenerek hayatımı devam ettireceğim belki çorabını yerden kaldırır.

Yok bacım yok ben ne yaptıysam olmuyor gittikçe daha kötü daha çocuksu bir hal alıyor sanki aman nasıl olsa bir yere gitmezsin ben buyum kabul etmek sorundasın edalarında o böyle davrandıkça ben de öfke patlamaları yaşıyorum diyorum ah bi akışına bırakıp kabul et bunu işte bu böyle desem her şey çözülür gibi onu da inatçı ruhum kabul edemiyor

Boşanma rafa kalkiyorsa deveyi gütme daha mantıklı. Ha siz diyorsanız 20 yıl bıkmadan usanmadan söylenerek hayatımı devam ettireceğim belki çorabını yerden kaldırır.
Bunu da düşünüyorum sürekli söylemek de insanın kendine yaptığı bi eziyet gibi değil mi

Bunu da düşünüyorum sürekli söylemek de insanın kendine yaptığı bi eziyet gibi değil mi
Tükenmek ,yavaş yavaş erimek hatta. Arkadaşların dedigi gibi haftalık yardımcı gelsin ikiniz de çalışan insanlarsiniz üstelik sen yorgunsun maddi imkanınız varken neden kendini harap ediyorsun.

Yapmazsanız ne olur mesela bunu denediniz mi?
Onun çamaşırlarını yıkamayın dolayısıyla ütüsü olmayacak, yemeği kendinize göre yapın, sofraya 1 kendinize 1 bebeğinize tabak koyun, beni böyle kabul et deyin.
Nereye kadar dayanır?
Hadi yemek dışarıdan idare etse kıyafet don çorap bitecek, içtiği su bardağını bile ellemeyin o orada kalsın.
Kendisinin ne denli dağ ayısı olduğuyla yüzmeşmesi gerek ve bu konuda da sizin dirayet göstermeniz.
Veyahut versin haftalık 1500 kadın çağırın.
Ya öyle ya böyle ama onun dediği gibi asla asla asla!!!

Boşanmak için tek başına yeterli bir sebep mi bilemiyorum bunun kararını siz verirsiniz.
Beklentiye girmeyin , böylelikle sinir olmaktan vazgeçip onun bu kabullenemediğiniz davranışını göz ardı edin , maalesef ki gördüğü öğrendiği o olabilir kötülük olsun diye değil de böyle yetiştirildiği için bu şekilde davranıyor olabilir.
İşler konusunda kendinizi yıpratmayın olduğu kadarını yapın , basite kaçın , gerekirse destek alın..

Evet bunu hiç düşünmedim hep öfkelensem de yapıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…