Alımlı Biri Olmak İstiyorum :) Dalga Geçmeyin :)

Kızlar ya ben birşeyi çok merak ediyorum. Mesela bazı kızlar var çok zarifler, bazıları var acayip güzeller. Bazen onları görünce ben niye böyle değilim diye hayıflanıyorum.

Güzel bir kız değilim, kiloluyum, bakımlı pek sayılmam. Ama kararlıyım, kilo veriyorum, spor yapıyorum, bakımlı olmaya çalışıyorum. Giyimime dikkat etmeye başladım, daha modern giyinmeye çalışıyorum. (Daha önce ayağımda kot pantolon ve bir tunikle hoppidi hoppidi gezen bir tiptim :KK70: )

Herşeyi bi şekilde ucundan kıyısından yapabiliyorum ama nazik biri olamıyorum sanırım. Mesela biraz dikkat edeyim diyorum ama bir süre sonra kendimi puhohahah diye kahkaha atarken ya da saçma sapan ve hiç de kadınsı olmayan bir şekilde yürürken buluyorum. Ya ben nasıl alımlı bir bayan olurum :KK53:

Canim kilo verme takintisi hepimizde var, nekadar zayiflarsak zayiflayalim, hep 5 kilo fazlamiz var :) Seni mutlu edecekse yürüyüsüne dikkat edebilirsin. Mesela üzel giyinmek insani Güzel hissettirir herzaman. Ama ne olur senin tabirinle "puhahahah" diyen gülüsünü hic bir Zaman degistirme! Cünkü insanin gülüsü okadar önemliki, en azindan benim gözümde. Bazen Hayat o gülüsü caliyor senden, insallah seninkini calmaz. Seni seven oldugun gibi sevsin. Herkezin karakteristik bir gülüsü vardir üstelik, düsünsene her kiz "ehemehem" diye gülseydi eger, senin gülüsünü sen yapan hic birsey olmayacakti..

bencee okuduğumm kadarıncaa senn işvelisinn kuzumm:KK66: bu cokk iyii kiloo ver motivee ol valla bidee biraz moda dergisii tarzınıı değiş tamamdırr :KK66:

Zerafet ve naiflik doğuştan gelir, sonradan zorlayarak olmaz eğreti durur. Nazik bir Hanımefendi gibi görünmek için kendini kasarsan bu sefer yapay bir görüntü çıkar ortaya ve tam ters etki yapar bu sefer itici olursun. Bu yüzden kendin ol...

ıyh o zariflik bende de varmış...sanırım toplum
önünde başta mesafeli ve cool durduğum için...
ama ben istemiyorum ki bunu puhahaa diye höykürmek istiyorum,o da tipimden dolayı
abes durucak...o yüzden sadece çok samimi olduklarımla anca....
zariflik için zayıflık şart değil bunu ilk ve tek olarak dayımın eşinde gördüm :)
hatun uzun boylu ultra bakımlı hoş alımlı
ama iri yapılı ve 9 aylıkmış gibi karnı var
ama o zarifliği ile o işve cilvesi ile o göbeği göremiyorsun resmen...

bende istiyorum öyle olmak ama ne yalan söyliyim olmayınca olmuyor işte. yeni biriyle tanışırken dikkat ediyosun zarif olmaya.sonra aradan zaman geçince samimiyet olunca cümle aralarına argolar karışıyo. Bide kendimi çok yapmacık hissediyorum öyle davranmaya çalıştığım zaman.Ben böyle değilim sonuçta kimi kandırıyorum ki diyorum.Ama bayana zarif olmak yakışır buda bi gerçek:KK16:

Toplum içinde kahkaha atan,aşırı hareketleri olan kadınlar itici geliyor bana.Hep kaçmışımdır böyle ortamlardan. Her ne kadar yapı meselesi de olsa bence frenlemeyi bilmek lazım. Güzellik Allah vergisi ama zariflik kadınların elinde.

Allahımmm yaaa benim derdimden birinde daha varmış...
Kilom yok, boyum uzun, makyajıma kişisel bakımıma giyimime de dikkat ediyorum ama gel gelelim ağır Başlı naif olamıyorum

Hele ki bazen ben gülümseyerek bişey söylüyorum karşımdakiler tip tip bakıyor sanki farklı bi dil konuşmuşum gibi bön bön kalıyorum

Biraz ağır olayım diyorum kasıyorum kasıyorum en fazla iki gün, sonra hooop bi pot kırmışım en başa dönmüşüz
Bak yine sinir oldum kendime

Son düzenleme:
Bence neysen o olmalisin, olmadigin bir sey icin zorlamak yapmacik ve garip duruyor.

Herkes naif olmak zorunda degil, dogal olmak daha iyi bence.

Mesela Mila Kunis'te naifligin n'si yok ama cok cekici. Kadindan cakallik akiyor, gozleri kurnazlik ve zekayla parliyor. Zeki, eglenceli ve cekici. Black Swan'da Natalie Portman naif, Mila Kunis cakaldi, ikisinin de kendine ozgu cazibeleri vardi.

Muhtesem Yuzyil'daki Hurrem Sultanin kahkahasi pozitiflik saciyor. Toplum icinde kahkaha itici demisler ama bence bu karaktere yakisiyor. Kanuni'nin bu hatuna verdigi isim de gulenyuzlu zaten, Hurrem neseli ve eglenceli bir insan. Naif, zarif, terbiyeli, olculu , saray adabiyle yetismis guzeller guzeli Mahidevran degil; neseli, eglenceli, zeki , pek de guzel olmayan Hurrem kanuni'nin kalbini fethetmis. Belki de herkesin edep, adap diye kasildigi bir yerde , Hurrem'in dogalligindan etkilenmistir, kimbilir? Her erkek zarif kadindan etkilenir diye bir sey yok ki, her erkek farkli tiplerde kadindan hoslaniyor cunkue erkekler de cesit cesit.

Gercek bir femme fatale olan Lou Salome, dibine kadar feminist, yazilari da fikirleri de curetkar, kiskirtici , kendisi gibi. Zamaninda hicbir kadinin cesaret edemeyecegi seyleri soyluyor. Butun erkekler karakterine hayran , hepsi pesinden kosuyor. Naif'in zittinin Lou Salome oldugunu soyleyebilirim.

Gwen Stefani , Madonna tarzi kadinlarda da naifligin n'si yok, umursamaz ve curetkar imajlari ve tavirlari var. Madonna cicekli elbise giyseydi, kendi olabilir miydi?

Onemli olan kendi tarzinin temsilcisi olmak, kendi tarzinin icinde cekici olmak. Naif olmayan insanlarin da cekiciligi var bence. Her insan farkli farkli, herkes naif olsaydi dunya cok tekduze olurdu. Her naif insan cekici diye bir sey de yok bence,

Ozet geceyim, kendin ol. Icinden gulmek geliyorsa gul, kendini kisitlama. Olmadigin biri gibi davranmak icin hayat cok kisa.

Son düzenleme:
Toplum içinde kahkaha atan,aşırı hareketleri olan kadınlar itici geliyor bana.Hep kaçmışımdır böyle ortamlardan. Her ne kadar yapı meselesi de olsa bence frenlemeyi bilmek lazım. Güzellik Allah vergisi ama zariflik kadınların elinde.

ben katılmıyorum size bir kadın gülmeli ve güldürmeli tabi herkesin yaradılışı farklı annem güler ama ağzını bile açmaz çok naiftir ama benim kahkahalarım 7 mahalle öteden duyulur mesela.

Herkes yazmis zaten ben de yazayim yine de, ne olursan ol kendin ol, kahkahani, tavirlarini degistirmeye calisma, ben her kadinin kendine ozgu bir cekiciligi oldugunu dusunuyorum, kimininki feminen, kimininki maskulen ya da cocuksu ama her kadinin ayri bir seksapeli var illa ki.
kilolarini ver, vucuduna yakisan, icinde kendini rahat ve kendin gibi hissedecegin giysiler giy (bu topukluysa topuklu, parmak arasi terlikse terliktir ama senin icindr kendini kendin gibi hissettigin seydir.) Sonrasında zaten kendini guzel hissedeceksin :KK66:

Herkes kendin ol demiş de kız da başkası olmak istiyorum dememiş ki nasıl alımlı görünürüm demiş,kilo verip bakımlı olduğunda o kendinde beğenmediğin hakeretler gibi zarif durur,başkasının davranışları değil ki sonuçta kendinsin.

Bende bakiyorum kendime ve iyi giyiniyorum.Ama gel gor ki davranislarim senin gibi beni semt cocugu diye cagiriyorlar dusun a,a ben cok memnunum her girdigimiz ortami neselendiriyoruz.Kasinti olmaktansa kendimiz gibi olmamiz en iyisi:KK49:

Kızlar ya ben birşeyi çok merak ediyorum. Mesela bazı kızlar var çok zarifler, bazıları var acayip güzeller. Bazen onları görünce ben niye böyle değilim diye hayıflanıyorum.

Güzel bir kız değilim, kiloluyum, bakımlı pek sayılmam. Ama kararlıyım, kilo veriyorum, spor yapıyorum, bakımlı olmaya çalışıyorum. Giyimime dikkat etmeye başladım, daha modern giyinmeye çalışıyorum. (Daha önce ayağımda kot pantolon ve bir tunikle hoppidi hoppidi gezen bir tiptim :KK70: )

Herşeyi bi şekilde ucundan kıyısından yapabiliyorum ama nazik biri olamıyorum sanırım. Mesela biraz dikkat edeyim diyorum ama bir süre sonra kendimi puhohahah diye kahkaha atarken ya da saçma sapan ve hiç de kadınsı olmayan bir şekilde yürürken buluyorum. Ya ben nasıl alımlı bir bayan olurum :KK53:
Puhohahah nın zuhahahaha ve hatta muhahahahahahahahahahaha versiyonu da bende var. Çeyrek yüzyıl+ birkaç yıl geçti ben hala içimdeki o alımlı Şahsiyeti bulamadım. Bol şans labfaresi:KK55:

Erkeksi davranmadıkça bir problem yok bence... Otobüste vs bazı kızları görüyorum telefonda konuşuyorlar "ha, kanka tağam vs" gibi... Bu tarz konuşan birisi istediği kadar güzel giyinsin fiziği düzgün olsun hepsini alıp götürüyor bence. Konuşma kadın için çok önemli .Bir bayan argo kullanmamalı, kelimeleri yutarak çok hızlı konuşmamalı, tane tane anlaşılır şekilde ses tonunu ayarlayarak konuşmalı. Yazmışsınız ya, puhaha diye gülmek biraz kaba kaçabilir. Elbette kahkaha atılmalı ama kahkaha bile kadınsı olmalı :) Zaten konuşma, hal hareket, davranışlar vs iyi olduktan sonra kılık kıyafet saç makyaj bunun tamamlayıcısı oluyor....

en güzeli kendin ol ama ne olursa olsun temiz ol :oops:küfürlü konuşma kıyafetın ucuz olsa bıle temız olsun kombın yap oku fikrin olsun hersey hakkında bilgin kadar kendine guvenırsın cunku :KK15:

ben katılmıyorum size bir kadın gülmeli ve güldürmeli tabi herkesin yaradılışı farklı annem güler ama ağzını bile açmaz çok naiftir ama benim kahkahalarım 7 mahalle öteden duyulur mesela.
Ben kadın gülmeli ve güldürmeli kısmına elbet katılıyorum,neşeli de bir insanım ama herkese duyuracak şekilde kahkaha atmak bana göre değil.

Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsini nırnırır :KK70:
şarkı bir yana çaba gösteriyormuşun kilona giyimine vs..bencede her insan kendini geliştirmeli fakat kimisi çok ince tonla konuşur yapısı budur kimisi yapmaya çalışır çok aykırı olur ince çizgidir :) sözcük dağarcığını geliştirebilir vb eğilimlerde bulunabilirsin fakat ricam senden lütfen ağzını büzüştürenlerden yaya yaya konuşanlardan olma ,onun yerine kelime hazinene yeni kelimeler sok ..gülüşüne gelince içinden gelidği gibi gül gitsin canım benim :)
ergenken benim dönemimde tek kaş kaldırılırdı ne çekmiştim öğrenicem diye :KK70:ergen fotolarım da tek kaşım hep yukarda:KK70:

Ayy kızlar ya harikasınız :KK70: Okurken yüzümde öyle büyük bir tebessüm oluştu ki iyi ki varsınız :KK51:

En çok da MissCherryBlossom MissCherryBlossom etkiledi sanırım "hayat olmadığın biri gibi davranmak için çok kısa" ne güzel bir söz. Bundan sonra ( abartmamak kaydıyla :oops:) çok kasmayacağım kendimi.

X