Ali Ağaoğlu: Burası adam gibi ülke olsaydı Rıza Sarraf'a şeref madalyası takardık

Bunlarda işlerine gelince Rabbim Cleveland dedi deyip koştura koştura Amerika'ya tedaviye giderler, içlerinden biri tutuklanınca tüüüüü Amerika.

Ali Ağaoğlu sizin daha karanfil açıklamanız taze, biraz susunda arası soğusun, unutulsun

Ben de Rabbime sordum bana da Cleveland dedi ama para yoktu İzmit Devlet Hastanesi'ne gidip kuyruğa girdim.

Hala diyor ki nezarethanedeki somyalar benim paramla yapıldı,hala gösteriş peşinde adam. Ben şok
Eskiden piyasadaki emsallerine nazaran marka değeri vardı Ağaoğlu'nun ama kendi kendini bitirdi.

yeni inşaat projesinin izni henüz geçmemiş demekki.
bu kadar yağlayıp ballayıp ,yaşadığı, ekmek kazandığı ülkeye hakaret edecek kadar devreler yanmış.
Durdurulan projeler en kısa zamanda hızla başlar be "ağam"
bende ona bir Osmanlı örneği vereyim :

Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemine damgasını vurmuş biri olarak dünya nimetlerinin yanında ahiret ve ölümü hiç bir zaman unutmamış. Vasiyetinde bile insanların bunun farkındalığına varması için ince isteklerde bulunarak tüm tebaasına büyük bir ders vermek istemişti. İşte Kanuni Sultan Süleyman’ın o müthiş vasiyeti …

Kanuni Sultan Süleyman’ın Vasiyeti

Ölümün eşiğinde, olan cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman komutanlarını çağırıp son üç arzusunu iletmiş.

1] Tabutum dönemin en iyi doktorlarınca taşınmalı.
2] Elde ettiğim tüm zenginliğim [altın, gümüş ve değerli taşlar] yol boyunca tabutum mezara gelene kadar serpiştirilmeli.
3] Ellerim, herkesin görebileceği şekilde tabutun dışına sarkmalı.

Komutanlardan biri, bu isteklere anlamveremeden şaşkın şaşkın, nedenini sormuş.

Kanuni Sultan Süleyman, açıklamış:

1] Tabutumu en ünlü doktorların taşımasını şu nedenle istiyorum: Herkes bilsin ki, Doktorlar ne kadar iyi olursa olsun, onlar bile ölümün karşısında çaresizdir.

2] Yerlere serpeceğiniz değerlerim de gösterecektir ki: Bu dünyada elde ettiğimiz zenginlik, bu dünyada kalır.

3] Ellerim tabutun dışında kalsın ki, herkes bilsin: Bizim için en değerli şey olan zamanımız tükenince, boş ellerle doğduğumuz gibi, boş ellerle de gideriz.

Kaynak: http://www.kareay.com/2013/03/10/kanuni-sultan-suleymanin-son-uc-arzusu/#ixzz46XDdtvyI
Bu yazı yukarıdaki linkten alınmıştır.

Oyle mi dedi hakkatten? Rabbi mi soylemis Cleveland diye?
Bunlarin da hepsi milletin yumusak karnini ogrenmis, hepsi ayni yoldan gidiyorlar desene..

Bunu diyen Unakıtanın karısıydı yıllar önce. Epey geyiği dönmüştü. Türk doktorlarına Allah bile güvenmiyosa napsın kadın. Sanırsın Cebrail'le haber geldi kadına. Başka türlü Allah direk konuşmuş olamaz, tövbe ya.

Sahi ne oldu Unakıtan'lara ? Ayy şimdikiler de kaybolur mu böyle ortadan bir gün ?

bunlar valla tam komedi. O zamanlar ben haber filan okumuyor, gormeye duymaya tahammul edemiyordum.. Bunu kacirmisim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…