Alerjik bebek mamalarının hangisi daha iyi ??

zehraksy6

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2023
3
2
29
merhabalar. Bebeğim 8 ayını bitirdi ve alerjik bir bebek. Doktor bize aptamil pregomin as maması için rapor çıkardı.bebeğim mamadışında ek gıda sürecine çok kapalı ne yapsam yediremiyorum.
İştahı azaldı ve ne kadar uğraşsamda mamayı bile çok zor yiyor .kendi istemedikçe asla içiremiyorum.
Acaba başka alerjik bebek maması kullanan anneler yardımcı olabilir mi
Elinde başka mamalardan fazla olan varsa bana gönderebilir mi tatları değişiyor mu bilmiyorum acaba sürekli aynı şeyi yemekten mi bıktı diye düşünüp duruyorum.

merhabalar. Bebeğim 8 ayını bitirdi ve alerjik bir bebek. Doktor bize aptamil pregomin as maması için rapor çıkardı.bebeğim mamadışında ek gıda sürecine çok kapalı ne yapsam yediremiyorum.
İştahı azaldı ve ne kadar uğraşsamda mamayı bile çok zor yiyor .kendi istemedikçe asla içiremiyorum.
Elinde başka mamalardan fazla olan varsa bana gönderebilir mi tatları değişiyor mu bilmiyorum acaba sürekli aynı şeyi yemekten mi bıktı diye düşünüp duruyorum.
Bizde yeni başlayacağız bebeğinizin kilo alımı nasıl acaba bizimki iki aylık 4.200 zayıf denildi

Merhaba çözüm bulabildiniz mi alerji mamayı içmesi için ?

Ben ilk pekmez denemiştim ama onu hiç sevmedi . daha sonra monin marka vanilya şurubu aldım onunla yedi şuanda da şurupsuz direk içiyor . şurubu bir çay kaşığı felan katıyordum göz kararı kokusunu vermesi yeterli. Şimdi mmaayı ilk açtığımda biraz üstünü açık bırakıyorum ilk yoğun kokusu gitsin diye bana bile kokusu norml geliyor .

Bizde yeni başlayacağız bebeğinizin kilo alımı nasıl acaba bizimki iki aylık 4.200 zayıf denildi
Benim kızım şuan 10 aylık oldu 8 kilo . 8 aylıkken zaten diş çıkarma döneminden dolayı mamasını bile çok zor yediriyordum bir ara çok az yiyordu 9. Aydan sonra normal yemeye başladı ama ek gıda sürecimiz çok sıkıntılı bizimde her şeyi yiyemiyor sevmiyor .iştahsız bir çocuk zaten . bize hiç zayıf demediler ama benim ilk aylarda gelişimi güzeldi anne sütünü yiyordu sadece o zaman alerjisini bilmiyorduk.kilo alımı her ay 1 kilo bence yeterli.hepimiz istiyoruz bebeklerimizin iştahla yemesini ama malesef .yinede sağlıklı kilo alması yeterli üzülmeyin bende çok kafama takıyordum şimdi daha sakin davranıyorum enerjisi huzuru yerindeyse mutluysa sıkıntı etmeyin.

Ben ilk pekmez denemiştim ama onu hiç sevmedi . daha sonra monin marka vanilya şurubu aldım onunla yedi şuanda da şurupsuz direk içiyor . şurubu bir çay kaşığı felan katıyordum göz kararı kokusunu vermesi yeterli. Şimdi mmaayı ilk açtığımda biraz üstünü açık bırakıyorum ilk yoğun kokusu gitsin diye bana bile kokusu norml geliyor .
merhaba sizde alerjik mama mevcutmu acaba bana bir tane yollasaniz bebegim alerjik ama testi temiz cikti ama belirtileri var mukus egzama 3 aydir gecmedi sizde varsa lutfen ban bir tane yollarmisiniz cok caresizim duzelirse doktora soylerim rapor cikarsin bize

X