Aldiklarinizin Maliyeti Kac ?

CORUMUNCADISI

3 yavrum kuzumlarim
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
6.852
16
37
kizlar simdiye kadar aldiklarinizin toplam fiyatini bilen var mi ?
simdiye kadar ilk aldiklarinizdan itibaren bebege kac ytl, euro harcadiniz
???:uhm:
ben pek bi sey almadim daha bildiginiz gibi ondan bakalim kac gitmis tabi isterseniz solersiniz yerimseniben

benım 6 aylık olana kadar kaynanamlar aldı hastane cıkısı bornozu alt açma mınderı zı-bınları bıberonu esofmanı emzıgı besıgıde annemler aldı yanı ben anlıyacagınız hıç kıyafet almadım

sadece kuvetı sampuanı kozmatıgı aldım 140 ytl bıde yatagını alacagım toplamda 250 ytl falan olacak

tabı ıcınde arabası otu koltugu falan yok

onlar sonrakı işler gıbıme gelıo

herhalde en az harcayan benım kızlar bana bırakmıyorlarkı aman sen alma bebek bu hemencecık buyur bostan yere para verme haklılar tabı

hiç hesaplamadım ama corumluu baaya bi tuttu.. sıfırdan oda yapmadığım halde tüm eksiklerini kendim tamamladımm herşeyini kendim aldımm. çok hevesim vardı herşeyi seçerek ben almak istedim. hiç eksiği kalmadıı çok şükürr.. kıyafetlerine tarağına kadar herşeyi full kızımın... herşeyin en iyisini almaya çalıştımm. en azından içimde kalmadıı.

Corumlu ben daha dun toplu aldım hepsi 3.700 ytl tuttu.1.700 ü mobilyaydı.Mobilya takımı-bebek araba-puset-dondolıno besik-sterilizator(2 biberon içinde)-soguk buhar mak.-7/8 takım kıyafet-alt acma-kadife battaniye-hastane cıkısı (12li) ve(5li)- bebek bakım seti-uyku seti-abajur-sepet-oyun minderi-emzik,işte tarak burun şeyi vs
Once de kıyafet ve alt acma almıstım o 170 tuttu.
Bi de 140 yine kıyafet almıstım.Ama bunlar ilk pakete extra oldu.

benim tek oldugum icin herseyini kendim aldim,dahada tamamlamadim,600 euroya mobilyasini aldim,esyalri kiyafet felan 1000 euro olmustur,arabasiyla,araba koltugu alinacak,besik ici yatagi alinacak sonra tamam insallah,2000 bulacak sanirim,corumlu senin birinciden cogu seyin oldugu icin sanslisin ikincide bizde ilk oldugu icin herseyi tamamlamaya ugrasiyoruz canim,

vallaha canim birinciden bi yatak var dogru durust bi iki kiyafet baska da bi sey yok
yani ilk bebek gibi buna da cok sey almam lazim
zaten puseti vardi onu da kirdilar kuzenler kardeslerim falan surerken
kac tane puset aldik ogluma bilsen en az 4 olmustur
simdi kizima almam lazim ama bunu ilk yaptigim gibi ona buna yitirmem vallaha
ah manyaklar nolcek :)
daha kiyafet alincak ama o bebekle de alinir
mobilya almam lazim oglumun var yani dolap
bi de kizima alcam cunku oglan kendi dolabini desiyor bazen saga sola atiyor bi de kizin giysileri icinde olursa delirer galiba saka bi yana hepsinin kendi dolabi olsun diyorum yani bi odada iki dolap olcak ama olsun bakalim nasil olcaksa
neyse benim dizi basliyor sonra gelirim tek turkiye dizisi
hadi optum kizlar

canım farklı farklı zamanlarda ve parça parça aldığım için hesaplamak biraz zor olacak ama aklıma takıldı şimdi bir liste yapıp yaklaşık fiyat çıkaracağım:sm_confused::sm_confused::sm_confused:

PARK YATAK, DÖNENCE 275
UYKU SETİ,BEBEK KORUMA YASTIĞI,UYKU YASTIĞI,YEDEK ALT AÇMA 150
HASTANE ÇIKIŞ SETLERİ(3 SET)+ İLK KIYAFETLERİ(ALT AÇMA, BATTANİYELERİ, HAVLU, ZIBIN,TULUMLARI VS.) 150
ANA KUCAĞI 60
KANGURU 50
BEBEK BAKIM SETİ(PİŞİK KREMİ,PUDRA,BEBEK YAĞI),ÇANTA 80
KÜVET+BURUN ASPİRATÖRÜ 25
EMZİRME SÜTYENİ,İÇ ÇAMAŞIR, GECELİK-SABAHLIK SET 70
BEBEK BEZİ, HASTA BEZİ,GÖĞÜS PEDİ 30

CNM İLK BAŞTA AKLIMA GELENLER BUNLAR BUNLAR 890 TUTMUŞ AMA KANGURU VE ANAKUCAĞI HEDİYE GELDİ...DAHA KOMİDİN VEYA DOLAP (VEYA HER İKİSİNİ DE),PİJAMA VE YEDEK GECELİK ALCAM, AKLIMA GELMEYEN MASRAFLARI DA OLACAKTIR...SANIRIM 1500-2000 ARASI TUTAR İHTİYACLARI TOPLAMDA...

TABİ BEBEK ODASI YAPANLARIN BUNDAN 1000, 1500 YTL FAZLADIR SANIRIM...
a.s.a.s.a.s.

benim 2500 ytl yi çoktan geçtiiii biraz birikimimiz vardı diğerleride taksit yaptırdık oğluma feda olsun napalım yeterki onu sağılıkla alalım kucağımıza :)

Canim Ben Daha Pusetti Ana Kucağiydi Yatağinin Içine Yatak Falan Almadim Haziranda Alicam Onlari Ama Onlarla Birlikte Toplarsam 1500 Ytl Yada Daha Fazla Tutabilir.mobilya Almadim O Yüzden Az Tuttu.herşeyini Kendim Aldim Hiç Kimse Bişey Almadi..olsun Feda Olsun Oğluma Canim Benim

canım
odası,perdesi,halısı,lambası,uyku seti,park yatagı,ana kucagı,nevresim takımı gibi buyuk şeyler 3000ytl yi buldu...
banyo takımı, kıyafetleri(çok fazla bişi almadım),beslenmesi ile alakalı şeyler biberon,pompa,strelizör,biberon ısıtıcı gibi; bakım seti, şeyler 1000ytl yi buldu
benim kendime aldıklarım 250ytl civarı,daha alacaklarım var...

prensesimede daha 3-5 parça alacaklarım var ama en fazla 100ytl felan tutar...

ortalama 4000ytl gibi tuttu...herşeyi kendimiz yaptık...hayırlısıyla bir bebegimiz kaldı

Valla canım ayrı ayrı aldık hepsini ama perdesi halısı mobilyası kremleri giyecekleri işte aklına ne geliyorsa aldık bebek arabası hariç. Eşim 7,8 milyar gitti dedi.. Eminim gitmiştir de... Biz çok abarttık. Çünkü..

aboooooooo kızlar bı araba parası harcamıssınız valla ben o kadar harcamadım parası olan harcasın canım

aboooooooo kızlar bı araba parası harcamıssınız valla ben o kadar harcamadım parası olan harcasın canım

Valla bende çok harcamaktan yana değilim aslında ama eşim çok özeniyor... ne görürse alıyor.. Yani düşünün topundan, raylı yarış arabasına kadar hepsini aldı....

canım aldıgım şeyler 1-2 ay kullanıp atılacak seyler değil...kıyafet 0-3 aylık aldım...onun dısında bişi almadım...zamanı geldikçe alınır diye...ama odası felan genc odası, bazı ek parçalarla bebek odası tarzında şu anda...
oyuncak felan hiç bişi almadım...bide çalışıyorum ve içimde hiç bişi kalmasın istiyorum...

sanırım genc odası takımı alanların kendı evlerı bız göçebe adamlarız ordan oraya eşyalarım sımdıden mahvoldu kızlar yanıa anlıyacagınız ben almadım gerekte yok sobalı evde oturuyorum zatı sımdıden genç odasınada gerek duymuyorum acıkcası zamanla yanılerı çıkıyo zaten sımdılık besık yeter gıbıme gelıo sonra dusuncez artık

aman yavrularimiz hayirli evlat ve saglikli evlat olsunlar da harcadimiz paralar gitsin bos gecsin bencede
ama iste maddi durum iyiken alabiliriz herseyi ama iste
napalim elimizden geldigi kadar almaya calisiyoruz bizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…