Aldatmak sayılır mı? Nasıl davranmalıyım?

Hanımlar öncelikle merhaba.
Eşimden normalde hiç şüphelenme beni sevdiğini düşünürüm hep asla aksini düşünmem. Ama dün telefonuna sosyal medya üzerinden arkadaşından bir video geldi bende yanlışlıkla üstten bildirime basıp mesaja girdim. Bir de ne göreyim. Bekar bir arkadaşıyla sürekli birbirine kız videoları göndermişler özellikle de benim eşim göndermiş. Sürekli açık saçık kızlar dans eden kadınlar vs vs daha bir kaç şey daha sürek atmışlar böyle videolar birbirlerine. Hatta bizim burada bir Cafe restoran tarzı bir yer açıldı. Sürekli açık saçık erkek tavlamaya çalışan kızlar gidiyor. Oraya giden bir kadının videosu çıkmış eşimin karşısına arkadaşına atmış. " çok kız oluyormuş burada sürekli" diye yazmış. Arkadaşı da "orada takılıyor böyle kızlar gidelim bir ara" yazmış. Eşim de "gidelim kral" demiş. Bunları görünce çok üzüldüm çok kırıldım
Eşim 26 yaşında ben 21 yaşımdayım. 7 aylık hamileyim. Her zaman yatakta aktif biri oldum sürekli farklı farklı şeylerle karşısına çıkardım hiç bir sınırım yok yatakta elimden geldiğince şu ağırlaştığım zamanlarda bile sırf kendini yoklukta yanlızhissetmesin diye yine tatmin etmeye çalışıyorum. Kilolu bir insan değilim güzel olduğumu söyler herkes. Ama anlayamıyorum. Bir insanın gözü niye dışarı kayar daha yeni senemiz doldu. O kadar kırıldım ki. Ben gördüğüm sıra bu mesajları videoları eşim uyuyordu. Uyandığında yüzümden belliydi sordu söylemedim sonra kendi geldi ne oldu anlat dedi. Akşam o kafeye gidin dedim. Ne alaka anlamadım dedi. Şu arkadaşınla gidin ama dedim çok kız oluyor orda dedim. Telefonumu mu karıştırdın sen dedi. Kalktı gitti yanımdan. Dün akşam dışarı çıkacaktı öptü çıkarken karşılık vermedim. Bugün de sabah işe giderken yüzüme bile bakmadı sinirlendim
İlk bir şey demedim. Sonra dayanamadım mesaj attım. Bugün nöbetçi iş yerinde yarın geldiğinde konuşalım dedim artık çünkü mesajlarda anlaşamıyor gibiydik. Tamam dedi. Sanki hatalı olman benmişim gibi o da bana tavır yapıyor. Durumu düzeltme gibi bir çabası yok.
Ben nasıl güvencem artık yaa hiç mi sevmiyor beni hiç mi düşünmüyor. Dünden beridir bir lokma yiyemedim yutamıyorum. Durup durup ağlıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Yazdıklarına bakılırsa boşanmayacaksın. Bir gün düşüncesini eyleme dökecek yine affedeceksin.
Adamın telefonunu kurcalama boşuna bari.
Ha eğer bir şey bulduysan da o telefonu o adama yuttur.

Eşimden normalde hiç şüphelenme beni sevdiğini düşünürüm hep asla aksini düşünmem. Ama dün telefonuna sosyal medya üzerinden arkadaşından bir video geldi bende yanlışlıkla üstten bildirime basıp mesaja girdim. Bir de ne göreyim. Bekar bir arkadaşıyla sürekli birbirine kız videoları göndermişler özellikle de benim eşim göndermiş. Sürekli açık saçık kızlar dans eden kadınlar vs vs daha bir kaç şey daha sürek atmışlar böyle videolar birbirlerine. Hatta bizim burada bir Cafe restoran tarzı bir yer açıldı. Sürekli açık saçık erkek tavlamaya çalışan kızlar gidiyor. Oraya giden bir kadının videosu çıkmış eşimin karşısına arkadaşına atmış. " çok kız oluyormuş burada sürekli" diye yazmış. Arkadaşı da "orada takılıyor böyle kızlar gidelim bir ara" yazmış. Eşim de "gidelim kral" demiş. Bunları görünce çok üzüldüm çok kırıldım
Eşim 26 yaşında ben 21 yaşımdayım. 7 aylık hamileyim. Her zaman yatakta aktif biri oldum sürekli farklı farklı şeylerle karşısına çıkardım hiç bir sınırım yok yatakta elimden geldiğince şu ağırlaştığım zamanlarda bile sırf kendini yoklukta yanlızhissetmesin diye yine tatmin etmeye çalışıyorum. Kilolu bir insan değilim güzel olduğumu söyler herkes. Ama anlayamıyorum. Bir insanın gözü niye dışarı kayar daha yeni senemiz doldu. O kadar kırıldım ki. Ben gördüğüm sıra bu mesajları videoları eşim uyuyordu. Uyandığında yüzümden belliydi sordu söylemedim sonra kendi geldi ne oldu anlat dedi. Akşam o kafeye gidin dedim. Ne alaka anlamadım dedi. Şu arkadaşınla gidin ama dedim çok kız oluyor orda dedim. Telefonumu mu karıştırdın sen dedi. Kalktı gitti yanımdan. Dün akşam dışarı çıkacaktı öptü çıkarken karşılık vermedim. Bugün de sabah işe giderken yüzüme bile bakmadı sinirlendim
İlk bir şey demedim. Sonra dayanamadım mesaj attım. Bugün nöbetçi iş yerinde yarın geldiğinde konuşalım dedim artık çünkü mesajlarda anlaşamıyor gibiydik. Tamam dedi. Sanki hatalı olman benmişim gibi o da bana tavır yapıyor. Durumu düzeltme gibi bir çabası yok.
Ben nasıl güvencem artık yaa hiç mi sevmiyor beni hiç mi düşünmüyor. Dünden beridir bir lokma yiyemedim yutamıyorum. Durup durup ağlıyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Eğer sesini çıkarmaz yaygara çıkarmazsan aldatmaya gidecek evet. Bu mesajların hepsini lütfen ona patlamadan önce bir yere kayıt et elinde delil olsun bi şekilde kopyala hepsinini. Terbiyesiz daha yaşın kaç kaç sene evlisin ki sen ne yaşadın ki böyle bir şeye yönleniyorsun. Ben olsam yaygara çıkarırım kucağına valizi veririm eve almam ama önce delil alacaksın eline ailesine rezil rüsva edeceksin önce yüzü kızaracak..

Boşuna konuşmayın zaten barışmak üzerine şartlamış
esrar var karı kız var şimdi sen uyanma diye hemen ikinci çocuğu ister sen de kocam eve bağlansın diye yaparsın sonra buraya eşim beni aldattı bir de dövdü ama ikinciye hamileyim ilki de küçük bizde boşanma yok dersiniz.

Bizde de pek boşanma yoktu ben boşandım ama kimse ölmedi bişi olmuyor baban da arkanda yasın da genç , düzgün olanları tenzih ederim ama çoğu askeri personelde şiddet wğilimi zaten oluyor. Çantanı hazırla babanı ara git oraya. Hiç öyle çocuğum için romantizmine de gerek yok ben çocuğum için boşanmadım yalanına inanmıyorum o çocuklara daha da zehir oluyor hayat siz kendi konfor alanınızı bozmak zora gelmek çalışmak tekrar ders çalışıp atanmak vs istemiyorsunuz ömür boyu size biri baksın ben de fedakar anne olayım diyorsunuz da öyle olmuyor o fedakarlık

Evet onu yapmaya çalışıyor. Ben suçluymuşum gibi davranıyor tavır yapıyor. Bilmiyorum yarın işten gelince konuşacağız. Bana diyor ki yarın bebeğin alışverişini yapalım yarın. Önce konuşuruz sonra gideriz dedi. Ayrıyetten ona da sinirlendim şimdi. Yarın ama detaylıca gerekirse sert bir dille konuşmayı düşünüyorum. Bu durumu anneme anlatsam mı çok kararsızım. Sabah konuştuk annemle kızım neyin var bir. Şey mi oldu sesin iyi gelmiyor dedi. Hamilelikten dolayı halsizim dedim. Pek inanmadı ama kabul etti.
Ne kadar sakinsin kardeşim,gördüğün an o telefonu kafasında kırsaydın,sanki suçlu sensin gibi davranamazdı.Yıkman lazımdı ortalığı,sendeki sakinlik onu yüzsüz yapmış.Ne konuşacaksın ki artık.Bir daha yapma tamam mı diyeceksin ,o da tamam diyecek.Gidemeyecek dahi olsan bunu bilmemeli eşin.En ufak hatasında gemileri yakacaksın diye bilmeliydi seni.

Şuanda tek çözüm yolu ayrılmak gibi mi düşünüyorsunuz? Şuan bir yol oluşturabileuim diye yardım almak amacıyla buraya sordum anlatma gereği duydum sorunu.
Evet haklısınız. Zamanında annem de babam tarafından çok kez aldatıldı bir türlü boşanamadı biz 3 kardeş yıllarca sıkıntı çektik.
Annem de istedi ki evleneyim yuvamı kurayım. Daha üniversiteye hazırlanıyorum annemin yönlendirmesiyle böyle bir adım attım. Yoksa hiç aklımda yoktu. Bilemiyorum şimdi karnımdaki çocukla ne yapacağım.
21 yaşında yuva kursun diye kızını evlendirmek akıl kârı olmamış. Kendisi defalarca kez aldatılmış hiç mi aklı yokmuş ki annenizin bu yaşta başınızı yakmış. Daha üniversiteye hazırlanıyorum diyorsunuz. Yanlış anlamayın ama sizin yaşınızdakiler mezun olacaklar neredeyse... Çocuk geliyor vs zor yani. Babanız arkanızda durur mu bari? Askeri personel mi ayrıca? En net uzak durulmasi gereken erkek meslek grubu bu arada. 😬

21 yaşında yuva kursun diye kızını evlendirmek akıl kârı olmamış. Kendisi defalarca kez aldatılmış hiç mi aklı yokmuş ki annenizin bu yaşta başınızı yakmış. Daha üniversiteye hazırlanıyorum diyorsunuz. Yanlış anlamayın ama sizin yaşınızdakiler mezun olacaklar neredeyse... Çocuk geliyor vs zor yani. Babanız arkanızda durur mu bari? Askeri personel mi ayrıca? En net uzak durulmasi gereken erkek meslek grubu bu arada. 😬
Evet çok haklısınız bizzat deneyimledim bunu bu kısa sürede. Evet babam arkamda durur dediğim gibi istemiyordu da zaten evlenmemi hiç. Yarın sert bir dille konuşup tavrına bakacağım eğer aynı şekilde davranırsa babamı ararım ben geliyorum diye. Hemen boşanmam ama en azından haline tavrına bakarım ona göre boşanıp boşanmayacağıma karar veririm.

Eğer sesini çıkarmaz yaygara çıkarmazsan aldatmaya gidecek evet. Bu mesajların hepsini lütfen ona patlamadan önce bir yere kayıt et elinde delil olsun bi şekilde kopyala hepsinini. Terbiyesiz daha yaşın kaç kaç sene evlisin ki sen ne yaşadın ki böyle bir şeye yönleniyorsun. Ben olsam yaygara çıkarırım kucağına valizi veririm eve almam ama önce delil alacaksın eline ailesine rezil rüsva edeceksin önce yüzü kızaracak..
Evet tüm mesajlar vs hepsi benim telefonumda gizli klasörde duruyor. Daha önceki uyuşturucu muhabbeti de dahil

Bak ablacım yaşın daha çok genç. Hamile olduğun halde eşinin cinsel isteklerini karşıladığını söylüyorsun. Zor bir hamilelik geçirseydin cinsel birliktelik yasak olsaydı ne olacaktı bunu düşündün mü. Seven erkek zaten eşi hamileyken öyle uçkurunun peşine düşmez. Burda mesajlarını yakaladığını söylüyorsun belki başka şeyleri de oldu bilemezsin ki bir kere yapan hep yapar. Bekar bir arkadaş buraya gidelim diye evli bir adama mesaj atabiliyorsa bunun çok çok öncesi de vardır. Hele ki esrar hadi kendini düşünmedin kocanı affettin aldatmalarına göz yumdun. Uyuşturucu kullanan biriyle nasıl bir evlat büyütmeyi düşünüyorsun. Kullanan arkadaşı da evinize girip çıkıyor bi de. Ne kadar sağlıklı bir baba ne kadar sağlıklı bir aile ortamı. Babam arkamda diyorsun babana kocanın uyuşturucu kullandığını söylesen zaten seni ordan alır hiçbir baba bu kadar vicdansız değildir. Kendini süşünmüyorsan bebeğini düşün o masum böyle bir ortamı hak etmiyor. Bunun içenler de öyle ha deyince bırakmıyor bilgin olsun

Evet tüm mesajlar vs hepsi benim telefonumda gizli klasörde duruyor. Daha önceki uyuşturucu muhabbeti de dahil
Ben yerinde olsam kendimi kurtarırım böyle insandan , gülüm hamileyim demiştin sanki okadar yorum yaptım ki konulara çoğu hamile kariştirdiysam aff ola ama bebek doğunca karı kız muhabbeti daha çok artması Uyuşturucu olayı çoğalması ,lohusa sürecinde kendini yalnız hissetmen bunlar çok daha zor süreç kendin büyüt bebeği daha iyi yani bide bunu yaptığı için gram pişmanlık hissetmeyen birini neden yanında tutuyorsun ki ? Ver valizi eline alma içeri telefonunda tutma delilleri alır sileri başka yere geçir o bilgileri.

Aldatmak sayılır ama siz ne yapacaksınız orasını bilemem. Büyük ibtimalle girgirina erkek muhabbetti diyecek, sen benim telefonu karıştırdın diyecek, sen bana guvenmiyorsun diyecek... Üste çıkmak için her şeyi yapacak hatta o kusecek sen ACABA COK MU USTUNE GİTTİM diye de sorgulayacaksin kendini. Trip atmak yerine ilk sordugunda soyleseydiniz. İmali değil açık açık konusmaliydiniz. Nasıl karar vereceksiniz, hayat koşullarınız neler bilmiyoruz ama devamı gelecek haberin olsun. Yorumunuzdan okudum uyusturucu da kullaniyor heralde ? Bütün bunları hamileyken mi öğrendiniz ?

Bak ablacım yaşın daha çok genç. Hamile olduğun halde eşinin cinsel isteklerini karşıladığını söylüyorsun. Zor bir hamilelik geçirseydin cinsel birliktelik yasak olsaydı ne olacaktı bunu düşündün mü. Seven erkek zaten eşi hamileyken öyle uçkurunun peşine düşmez. Burda mesajlarını yakaladığını söylüyorsun belki başka şeyleri de oldu bilemezsin ki bir kere yapan hep yapar. Bekar bir arkadaş buraya gidelim diye evli bir adama mesaj atabiliyorsa bunun çok çok öncesi de vardır. Hele ki esrar hadi kendini düşünmedin kocanı affettin aldatmalarına göz yumdun. Uyuşturucu kullanan biriyle nasıl bir evlat büyütmeyi düşünüyorsun. Kullanan arkadaşı da evinize girip çıkıyor bi de. Ne kadar sağlıklı bir baba ne kadar sağlıklı bir aile ortamı. Babam arkamda diyorsun babana kocanın uyuşturucu kullandığını söylesen zaten seni ordan alır hiçbir baba bu kadar vicdansız değildir. Kendini süşünmüyorsan bebeğini düşün o masum böyle bir ortamı hak etmiyor. Bunun içenler de öyle ha deyince bırakmıyor bilgin olsun
Evet çok haklısınız. Güzel dille anlatınız için çok teşekkür ediyorum. Herkes beni eleştirer şekilde durumu yorumlamış.
Söylediklerinizi aklımda bulunduracağım
Çok sağolun

Aldatmak sayılır ama siz ne yapacaksınız orasını bilemem. Büyük ibtimalle girgirina erkek muhabbetti diyecek, sen benim telefonu karıştırdın diyecek, sen bana guvenmiyorsun diyecek... Üste çıkmak için her şeyi yapacak hatta o kusecek sen ACABA COK MU USTUNE GİTTİM diye de sorgulayacaksin kendini. Trip atmak yerine ilk sordugunda soyleseydiniz. İmali değil açık açık konusmaliydiniz. Nasıl karar vereceksiniz, hayat koşullarınız neler bilmiyoruz ama devamı gelecek haberin olsun.
Evet haklısınız uyuşturucu muhabbetinde de öyle oldu acaba çok mu üstüne gittim dedim arada ama sonra iyi ki gitmişim dedim. O günden sonra o arkadaşına hiç gitmedi o ark ize hiç gelmedi ancak karakolda iş ortamında görüştüler
Ama bu durumun devamı gelebilir elbet dediğiniz gibi. Yarın iyice ölçüp tartıp değerlendireceğim ona göre bir karar vereceğim.. Teşekkür ediyorum

Evet çok haklısınız. Güzel dille anlatınız için çok teşekkür ediyorum. Herkes beni eleştirer şekilde durumu yorumlamış.
Söylediklerinizi aklımda bulunduracağım
Çok sağolun
Senin yazdıklarını okuyunca kendi başıma gelmiş gibi sinirlendim herkes de aynı şekilde hissetmiştir zaten. Kimse burda kötülüğüne bişey yazmamış kimseyi yanlış anlama o yüzden normal aranıza bir tartışma olsa ailenden sakla tabi ki kocanla aranızda kalsın ama bu iki olayda çok büyük normal şeyler değil. Sen mutlu olmadıktan sonra bebeğin de mutlu olmaz. Mutlu anne mutlu bebektir. Bu adam seni mutlu edemez. Şuan bebeğini ve kendini düşün herkes boşanabilir. Ne ilk ne de sonsun öyle düşün. Yaşın daha çok genç bebeğini mahkeme bile bu kanıtlarla zaten sana verir. Kendine yeni bir hayat kurabilirsin gençliğine bebeğine yazık etme .

Senin yazdıklarını okuyunca kendi başıma gelmiş gibi sinirlendim herkes de aynı şekilde hissetmiştir zaten. Kimse burda kötülüğüne bişey yazmamış kimseyi yanlış anlama o yüzden normal aranıza bir tartışma olsa ailenden sakla tabi ki kocanla aranızda kalsın ama bu iki olayda çok büyük normal şeyler değil. Sen mutlu olmadıktan sonra bebeğin de mutlu olmaz. Mutlu anne mutlu bebektir. Bu adam seni mutlu edemez. Şuan bebeğini ve kendini düşün herkes boşanabilir. Ne ilk ne de sonsun öyle düşün. Yaşın daha çok genç bebeğini mahkeme bile bu kanıtlarla zaten sana verir. Kendine yeni bir hayat kurabilirsin gençliğine bebeğine yazık etme .
Evet haklısınız. Yarın iyice ölçüp tartıp ona göre bir karar vereceğim

Güvenme zaten. Kendini de suçlama. Seni şüphelendirmiş ki telefonuna bakmak zorunda kalmışsın.
Adama bak hem bekar gibi takılacak hem de yakalandığı an afra tafra yapacak! Senden uzaklaşarak surat yaparak seni yıldırmaya çalışmasına izin verme. Manipüle etmesine izin verirsen bir daha aynı haltı yer.
Erkek milletine dünya güzeli de olsan gözü dışarda ise ne yapsan durmaz.
Sakın üstüne varma, hatta süründür ki yaptığı hatayı anlasın

Bencede net aldatma sayılır bu durum. Esrar da varmış… çok zor, çok. Allah yardımcınız olsun. Dilerim bebeğinizinde sizinde kaderi güzel olur, mevlam sizi başka büyük imtihanlarla sınamaz.
Çevremde ki insanlardan ve burada okuduklarımdan gözlemlediklerime dayanarak söyleyebilirim ki eşinizden bir cacık olmaz, akıllanmazlar bu tip insanlar.

Erken yasta şöyle yapmışsın yapmamissin konuşulması fayda sağlamaz olan olmuş
Şimdi ne yapmalısın?
Eşini seviyorsun belli. Evliliğimizin en taze hem de karnında ikinizin bebeği varken en tatlı zamanındasin. Bir kadın için bu çok değerli ve eşsiz bir duydudur.
Sizin en tatlı güzel zamanınızda çok sevdiğin eşin sana bunu nasıl yapıyor? Bir düşün. Öyle arsiz ki utanmamis bile!
Baba evinde rahat değilmişsin problemlerden kacmissin belki o yüzden düzeltilebilir mi diye soruyorsun bir yolunu bulmak istiyorsun.
Ama bu adam senin en güzel zamanında cicim aylarinda bu igrencligi yapmissa ileride hiç rahat duracağını sanmıyorum canim. al valizini baba evinde bu olanı iyice düşünüp kendini kurtarmak üzere odaklan..

X