Göz Makyajı akmayan siyah göz makyajı yapamıyorum

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
  • Konu Sahibi black__devil
bencede pudra iyi oluyor benimde cildim çokk yağlı değil gözlerim kapaklıda değil ama yinede far falan toplanıyor onun için pudra kullanıyorum gayette rahat oluyor göz altlarına aydınlatıcı gibi de kullanıyorum bide kalem yerine sürme kullanıyorum herkes söylüyor çokk güzel çekiyorsun kalemi diye ama kalem değil bilmiyorlarşakkıdı

bencede pudra iyi oluyor benimde cildim çokk yağlı değil gözlerim kapaklıda değil ama yinede far falan toplanıyor onun için pudra kullanıyorum gayette rahat oluyor göz altlarına aydınlatıcı gibi de kullanıyorum bide kalem yerine sürme kullanıyorum herkes söylüyor çokk güzel çekiyorsun kalemi diye ama kalem değil bilmiyorlarşakkıdı

akmıyormu sürme canım ben kajalın aldım pastel sürmesini 15 dk sonra gözlerimin altı simsiyahtı :1no2:

buarada göz kalemi demişken :lepi:
bugün makyaj malzemelerimi düzenlyordum, emily kalemlerimi gördüm, acayip akan bir kalem.
üstünde waterproof yazıyormuş :roflol:
insan yazmaya utanır, ben hayatımda böyle akan kalem görmedim :teytey:

canım üstünde wateproof yazan kalemlere güvenmiceksin aslında o su gibi akıyor demek sırnaşık şey

bende far süremiyorum göz kapağım düşük olduğundan ve cildim yağlı olduğundan çizgi oluyor yada siliniyor farım...ama şöyle yaptığımda akmıyor..gözüne önce pudra sür sonra siyah farını sür dağıt sonra kalemini çek göz üstüne onu üste doğru dağıt kirpiğinin üstünede likit eyeliner çek alt kirpiğinede kalem sür biraz farla dağıt..en sonda rimel sür ben smookeyimi böle yapıyorum bende akmıyor...ama ben kaşına kadar far sürenlerden değilim sırnaşık şey göz kapağına sadece..kalem olarak carmina mystical eyelinerı dene canım ben çok memnunumkaydirigubbakcemile2

göz kapağima ve etrafına önce gözaltı kapatıcımdan sürüyorum.biraz bekledikten sonrada far ve kalem uyguluyorum.bende o zaman akma olmuyo.:icecream:
akmayan kalem istiyosan beyu ve carmina mystical tavsiye ederim:lepi:

canım selam, ben siyah göz makyajı yapıyorum herzaman. ve bunu günlük makyaj olarak kullanıyorum :KK70: napim çok hoşuma gidiyor. ilk zamanlar kajal ın siyah kalemini kullanıştım ama akıyordu. şimdi ise hint sürmesi kullanıyorum. o makyajla denize giriyorumçıkıyorum aynı. toz sürmeyi gçz içine uyguluyorum. hafiften altlara dogru dağıtıyorum, sonrada kutudaki çubugu bademyagına veya hint yagına batırıp göz üzerine eyeliner,yada dagıtarak far olarak kullanıyorum. bu toz sürme hem kirpiklerimi uzatıyor hemde çok yarar sağlıyor. bence bunu da bir dene bakalım. ama her toz sürmeyle de bunu elde edemeyebilirsin. kimi yaglımsı oluyor,kimi kömür tozu gibi. seçici olman lazım. örnegin ben 4 yıldır aynı markadan şaşmam.umarım yardımcı olabilmişimdir...

bunun bide resmini eklese çok makbule geçer birde nerden temin ediyorsun?

kajalın göz farları ve kalemleri bende hiç akmıyor çok menunum

bendenizde kendimi bildim bileli siyah ve koyu renk göz makyajına takıntılıyımdır.göz bölgemde çok yağlı vede makyaj tazelemekten nefret ederim:1shok: ama tüm gün hiç akmyan bozulmayan göz makyajı ile geziyorum bunun sırrıda tamamen kullanılan malzemelerde.koyu renk makyajın güzel durması ve kalıcı olması biraz masraflı iş:gitme: ama değer bence.bazı kullandığım şeyleri yazayım
eyeliner olarak kesinlikle mac liquidlast.denizde havuzda kaynar suyla banyoda bile çıkmıyor
kalem olarak yine mac in waterproof kalemleri muhteşem
estee lauder krem farları da doğun renk veriyor ve çıkmıyor.mac in shadestick leride aynı şekilde.tabii bunlarla gölgelendirme tam yapılamıyo.mac paint pot un siyah renginide tek başına sürebilrsin.aslında far bazı ve farla kullanıldığında farların kalıcılığını oldukçça fazla arttırıyor.riimeldeyse dior lauder mac....vs vs
birde fırça gerek tabii çoğu kaliteli fırça çok gereksiz derecede pahalı satılıyor ama yakın zamanda boyner de satılan fırçaları keşfettim.daha makul fiyatlarda ve mac gibi markalarla benzer kalitede

bu arada yanlış bilinen birşeyde var.yağlı göz kapağı olanların göz makyajı altına ffazla ondöten pudra falan sürmesi makyajın dahada kolay akmasına sebep olur.göz bölgesi bazları dengeleyicileri kullanmak mantıklı eğer şartsa tabii ama bunlar çok detaya giriyorşakkıdı

yazdım da yazdım umarım yararı olur:KK70:

Ben önce siyah kalemi far gibi uyguluyorum ve üzerinden aplikatörle
far sürer gibi geçip iyice göz kapağıma yayılmasını ve
nasıl desem deriyle birleşmesini sağlıyorum birnevi..
Ondan sonrada üzerinden toz farı iyice bastırarak sürüyorum..
böylece kalıcı oluyor..
Ama bu uygulamayı göz kapağının deydiği yere kadar yapmalısın yoksa sürdüğün far
o kapağın değdiği yere bulaşarak kötü bi görüntü oluşturuyor..
Aynı şekilde alt kirpik dibinede kalemi sür ve bi aplikatörle üzerinden geç istersen hafifte toz far kullan..
makyajın bittikten sonrada kapatıcını sür..
Bu benim uygulamam yani..bi tavsiye:KK66:

Ben bu uygulamayı koyu gri göz farı ve kalemle yada koyu lacivert kalem ve farlada yapıyorum bence harika oluyor..ama herkesin yapısı değişik tabiki ama denemekte yarar var diyorum hemde inanın pahalı ürünlerle bi ilgisi yok buna inanmayın derim ben.. ben flormarın kalemini ve farını kullanıyorum yada yine onun kadar uygun bi markanın farketmiyor yani..

benımkıde cok akardı eskıden ama akmıyor bu arada goz ustune sabıtleyıcı olarak pudra kullanmayın kurutur putur putur olur

sımdı ne kullanıyorum clarins paris in ten rengi farını aldım ne akma ne parlama hıc bısey yok onu suruyorum goz ustune ve goz altında kalem surecegım yerlere ten rengı zaten yves roshes dende sıyat kalıcı kalem aldım onnu suruyorum 5-6 saat en ufak bı akma olmuyo clarins paris far onemlı ama her far ıse yaramıyo bazı farları surdugunuzde ustune kalem bıle suremıyosunuz kalemın rengı bıle cıkmıyo cunkı hem clarins paris bıtkısel bı fara gore bıraz pahalı ama

X