Akil verin lütfen 😔

Ruhum Buruk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
4.695
11.329
36
Hanımlar,Bayram ama zamanınız olursa lütfen bana akıl verin.Gercekten kafamda neler neler dönüyor hatta boşanma bir an önce huzur bulma😫Esimin kardeşi 10 gun önce baska şehirden korona dinlemeyip nakliye aracılığıyla buraya geldi.Haberim bile yoktu desem yeri yolda öğrendim.Esim sus pus.Neyse dedim yapacak bir sey yok.Geldi inanin esim o gelene kadar uyumadı sabah etti.Sonucta misafir tabi ki güzel ağırlanır ama bu başka bir sey.Hemen klimaları acmalar simitler börekler falan.Neyse günler geçti dün arefe esimle odamızda tartıştık.Esik mutfağa gitti orada bağırmaya devam etti bende tabi yanina gittim.Tartisma kavgaya dönüyor esim üstüme yürüdü.Sasirdim ama bende üstüne gittim ne oluyor diye.2 yila yakındır bu konuma gelmemiştik.Resmen kardeşinin yanında bana racon keser gibiydi 😅Ona yansıttığı erkeklik,sen beni yönetemezsin diye bağırmaları...Bayram sabahı,sabahın köründe çıkmıs kardesiyle kuslarina gitmiş.Bekledim baktim gelmio bende cocuklarimla kahvalti yaptım.Yıkadım giydirdim falan kardesiyle geldiler.Ne bayramlaşma ne bisey.Normalde gelir barisir biseyler yapar.Bende ayıp ayıp dedim bayram günü bayramlasilir bir kahvaltı yapılır sonra cikip gidilir saat 12E geliyor dedim.Sesini cikarmadi uzanmış halde karşımdaydı şekle bak dedim.Insanlara kendi herif diye göstereceksen bunu evinde ki huzurunla bize sahip çıkmakla kol kanat olmakla yaparsın.Su halinle degil dedim.Boyle olacaksan istemiyorum seni kardesini ailemi görünce beni resmen 2.plâna atiosun tavrın değişiodeğişi.Saatler sonra geldi seni çok seviom bana emri vaki konustun zoruma gitti falan dedi bayramlastik.Hanimlar ama inanin normalde boyle degil kardeslerini özellıkle kucuk kardeşini görünce adam sanki gidio yerine abuk zubuk biri gelio.Kendisi 29 yasında kardesi 21 inanin kardesi ondan daha olgun davranıslar sergiliyor.Cocuga padisah muamelesi yapio zamaninda hastaydi bu cocuk ama geçti.Inanin kardesi dese su binadan atla atlayacak.Yuzune söylüyorum gördüğüm bildiğim her şeyi.Kiskaniyorum saniodum kendimi yok degil ama icimde ne var bilmiyorum.Yani olayı bir görseniz çocuğun resmen kölesi ne derse anında yapiyor.Onun yanında sanki o da 21 yasında onun arkadaşlarıyla arkadas oluo ağzının icine bakio.Inanin kafamda surekli dönen sey bosanmak kalsın kardesiyle ailesi de başka şehre taşınmıştı geri geliyorlar bilmiyorum ne olacak ruhum daraliyor.Boyle olmasi normal mi?Boyle mi olur?

Tek bu sorunsa konusarak halledebilirsiniz aile bireylerinin yaninda biraz daha dikkatli olursunuz sonra acısını cikaririsiniz. Ama sizde bunun dışında problemler var diye biliyorum

Ben anlattığımız gibiyse tepkilerinzin dozunu fazla buldum. Rahatsızlık duyduğunuz konuları ayrı bir yerde sakince eşinize anlatabilirsiniz. Bunlar konuşulup ortak karar verilebilecek konular.. Eve gelen misafirle tabi ki ilgilenip özel ilgi gösterecek. Evde kardeşi varken kavga çıkarmak hoş değil. Sabah erken çıktıklarında bekleseydiniz beraber kahvaltı yapardınız. Sizin ailenizden biri gelse esiniz aynı sizin gibi tavırda olsa nasıl hissedersiniz ne tepki gösterirsiniz bir düşünün derim.

Bu durumdan muzdarip kadınlar var burada okumuştum. Eşlerin kardesleri ve anneleri gelince 180 derece dönüyorlar gördüğüm kadarıyla. Bu karaktere o an otomatik olarak ne yükleniliyor çözebilmiş değilim hala.

Yazdıklarınızı okuyunca şaşırmaktan kendimi alamadım.
Birçok konuda yazdıklarınıza denk gelmişimdir.
Aklımda kalmış çünkü yazdıklarınızın dilini genelde iddialı ve kendinden emin bulmuşumdur.
Çok sevildiğiniz, mutlu olduğunuz, iyi ki evlendiğiniz (doğrudan bu kelimeler değil belki ama ana fikir bu) bir eş ve siz..
Ve bu konudaki eş..
Çelişkili bence.

Neyse.
Konunuza gelince bazı erkekler kardeşlerine karşı böyle, kazığın alasını yeseler de.. Hep bir abi değil de baba rolü..
Bu konularda tecrübeli değilim ama belki de daha farklı bir taktik izlemeniz gerek ama bunu daha tecrübeli olanlar önerebilir.

Benim abimde bana Ve anneme karşı iyiydi baba gibi ,çünkü babamız yok .ama gelin hanım bundan rahatsız oldu resti çekti .şimdi merhaba merhabayız .. Sizin yaşadıklarınızı bilemem tabiki .ama kardeşinin yanında bu tarz konuşmalar doğru değil

Hanımlar,Bayram ama zamanınız olursa lütfen bana akıl verin.Gercekten kafamda neler neler dönüyor hatta boşanma bir an önce huzur bulma😫Esimin kardeşi 10 gun önce baska şehirden korona dinlemeyip nakliye aracılığıyla buraya geldi.Haberim bile yoktu desem yeri yolda öğrendim.Esim sus pus.Neyse dedim yapacak bir sey yok.Geldi inanin esim o gelene kadar uyumadı sabah etti.Sonucta misafir tabi ki güzel ağırlanır ama bu başka bir sey.Hemen klimaları acmalar simitler börekler falan.Neyse günler geçti dün arefe esimle odamızda tartıştık.Esik mutfağa gitti orada bağırmaya devam etti bende tabi yanina gittim.Tartisma kavgaya dönüyor esim üstüme yürüdü.Sasirdim ama bende üstüne gittim ne oluyor diye.2 yila yakındır bu konuma gelmemiştik.Resmen kardeşinin yanında bana racon keser gibiydi 😅Ona yansıttığı erkeklik,sen beni yönetemezsin diye bağırmaları...Bayram sabahı,sabahın köründe çıkmıs kardesiyle kuslarina gitmiş.Bekledim baktim gelmio bende cocuklarimla kahvalti yaptım.Yıkadım giydirdim falan kardesiyle geldiler.Ne bayramlaşma ne bisey.Normalde gelir barisir biseyler yapar.Bende ayıp ayıp dedim bayram günü bayramlasilir bir kahvaltı yapılır sonra cikip gidilir saat 12E geliyor dedim.Sesini cikarmadi uzanmış halde karşımdaydı şekle bak dedim.Insanlara kendi herif diye göstereceksen bunu evinde ki huzurunla bize sahip çıkmakla kol kanat olmakla yaparsın.Su halinle degil dedim.Boyle olacaksan istemiyorum seni kardesini ailemi görünce beni resmen 2.plâna atiosun tavrın değişiodeğişi.Saatler sonra geldi seni çok seviom bana emri vaki konustun zoruma gitti falan dedi bayramlastik.Hanimlar ama inanin normalde boyle degil kardeslerini özellıkle kucuk kardeşini görünce adam sanki gidio yerine abuk zubuk biri gelio.Kendisi 29 yasında kardesi 21 inanin kardesi ondan daha olgun davranıslar sergiliyor.Cocuga padisah muamelesi yapio zamaninda hastaydi bu cocuk ama geçti.Inanin kardesi dese su binadan atla atlayacak.Yuzune söylüyorum gördüğüm bildiğim her şeyi.Kiskaniyorum saniodum kendimi yok degil ama icimde ne var bilmiyorum.Yani olayı bir görseniz çocuğun resmen kölesi ne derse anında yapiyor.Onun yanında sanki o da 21 yasında onun arkadaşlarıyla arkadas oluo ağzının icine bakio.Inanin kafamda surekli dönen sey bosanmak kalsın kardesiyle ailesi de başka şehre taşınmıştı geri geliyorlar bilmiyorum ne olacak ruhum daraliyor.Boyle olmasi normal mi?Boyle mi olur?
Bu 81 ildeki yasak kime var bitek onu merak ediyorum suan.
Bdv fik fik sokakta geziyor💆🏻‍♀️

Kardeşine klima açtı, simit, börek aldı diye niye bozuluyorsunuz?
Benim de kardeşim çok kıymetlimdir.
Geldiklerinde hem kardeşimin hem gelinimizin sevdiği şeyleri ayrı ayrı yapar ikram ederim.
Yesinler diye de bunu senin için yaptım,
hadi kardeşim sen seversin der dururum.
Kalanları da paket eder yanlarına veririm.
Eşim beni bu nedenle hiç eleştirmedi.
Onun ailesini de güzel ağırlarım gerçi.
Bu kısmı normal buldum o nedenle.

Karı-koca tartışmışsınız kocanız mutfağa geçmiş bırakın gitsin.
Niye peşinden gidip kavgaya devam ediyorsunuz?

Ben şunu anlamıyorum herkes eşinin huyunu az çok bilir.
Adam kardeşinin yanında coşuyor demek ki.
Üzerine gidip niye hepten gaza getiriyorsunuz?

Böyle durumlarda ben yeni evliyken eşime şakayla karışık;
Misâfirler gidecek, başbaşa kalacağız ona göre derdim toparlanırdı.
Açıkcası ben boşanacak kadar ciddi bir olay göremedim.

Eşinizin davranışı hatalı daha olgunlaşmamış . Ancak problem varsa bunu ailesinin yanında değil baş başa iken konusursaniz olaylarin istemediğiniz yönlere gitmesini engellersiniz.
Odamızda konuşuyorduk kalktı gitti.Baktim mutfakta bağırıyor gittim yanina kardeşine show mu yapion ne oluyor diye

Bu durumdan muzdarip kadınlar var burada okumuştum. Eşlerin kardesleri ve anneleri gelince 180 derece dönüyorlar gördüğüm kadarıyla. Bu karaktere o an otomatik olarak ne yükleniliyor çözebilmiş değilim hala.
Bir bilsem aile olayları düzelmişti.Oyle ciddi sıkıntılar yaşamıştik ki davalardan döndük.Sonra ailesi baska şehire gitti.şimdi geri geliyorlar ve adam 2 yil sonra aynı moda doğru gidioooo

29 yaşinda 2 cocuk...kac yaşinda evlendiniz bilmiyorum ama eşiniz de çocuk kalmiş, erkekler 30 dan önce evlenmemeli bence,hatta hiç kimse önce kendi başina ayakları üzerinde durup,bir müddet tek başina ailesinden ayrı yaşamadan evlenmemeli
2 değil 3 cocuk.Ilk ikiz oldu.Bilemedim işte evlenmeden bu kadarini dusunmuosun.Benim durumumda dusunecegim ortamda yoktu zaten.Ben eşimden 3 Yaş büyüğüm boyu poşu cüssesi kapatmıştı gözümde o farkı onunda etkisi vardir belki bilmiom.

Ben anlattığımız gibiyse tepkilerinzin dozunu fazla buldum. Rahatsızlık duyduğunuz konuları ayrı bir yerde sakince eşinize anlatabilirsiniz. Bunlar konuşulup ortak karar verilebilecek konular.. Eve gelen misafirle tabi ki ilgilenip özel ilgi gösterecek. Evde kardeşi varken kavga çıkarmak hoş değil. Sabah erken çıktıklarında bekleseydiniz beraber kahvaltı yapardınız. Sizin ailenizden biri gelse esiniz aynı sizin gibi tavırda olsa nasıl hissedersiniz ne tepki gösterirsiniz bir düşünün derim.
Ama anlatamıyorum normal ilgi degil bu.Misafir tabi ki yapacak ama şah padişah gibi değil.Benim kardeşlerime niye yapmadı?Olay eskiye döndü bayramda bir sebep mutlaka olurdu beni cocuklarimi evde bırakıp kvgile giderdi bayram günü.Resmen o canlandı gözümde.Evet kahvaltı yapmamış tavrı da oyle değildi ama ben sınırdayim.Ve sınırda olduğum icin doluyum her şey gözüme mi batıo yoksa olan zaten bu mu?

2 değil 3 cocuk.Ilk ikiz oldu.Bilemedim işte evlenmeden bu kadarini dusunmuosun.Benim durumumda dusunecegim ortamda yoktu zaten.Ben eşimden 3 Yaş büyüğüm boyu poşu cüssesi kapatmıştı gözümde o farkı onunda etkisi vardir belki bilmiom.
allah bagislasin evlatlarinizı, zaten 3 çocukla ugrasmak cok yorucu bir de boyle dertler eklemeyin kendinize, boyle bir zamanda yatıli misafir zaten sıkıntı, üstüne esinizle gerginlik iyice yorar,allah sabir versin

allah bagislasin evlatlarinizı, zaten 3 çocukla ugrasmak cok yorucu bir de boyle dertler eklemeyin kendinize, boyle bir zamanda yatıli misafir zaten sıkıntı, üstüne esinizle gerginlik iyice yorar,allah sabir versin
Amin canim.amin.Sagol.Su cocuklari anaokuluna versem işimin başına geçsem umrumda bile olmayacak esim ailesi kardesi ne yaparsa yapsin.

Kardeşine klima açması simit börek alması sizi neden rahatsız etti anlamadım ?
Kendi kardeşiniz gelince siz yapmıyorsanız sıkıntı sizde bence, adamda değil.
Biraz şov yapmak istemiş, erkeklerin çoğu böyle benim babam da bizzat bu erkeklerin arasında. :işsiz:
Biz artık dışarıya reis oyunu oynuyoruz evde yine yapacağımızı yapıyoruz.:KK76:

X