Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri

1706

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
6
1
32
Buraya bi yol bulmak için geldim babam akciğer kanseri sağ alt lob 2cm tümör gözüküyordu doktorlar erken evre oldunu söylediler ve biz 3-4 doktor gezdik hepsi aynı şeyi söylediler bizde erken evre olduğu için tabiki içimiz biraz olsun rahatladı ebus Mr derken hepsi temiz gelip ameliyata karar verildi ve ameliyat oldu fakat çıkan patoloji beni biraz üzdü 7ve 11 lenf nodullerde tutulum var gösteriyor doktor kemoterapi şart dedi fakat biz erken evre de olup olmadımizi sorguluyorum bu yoldan geçip aynı şeyleri yaşayanlar varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi lütfen

Tümör boyutu küçük olduğu için başta öyle yorum yapılmış. Verdiğiniz bilgilere göre 2B gibi görünüyor evreniz. Çok kötü değil aslında ama lenf ve kan damarı invazyonu her zaman nüks ve metastaz tehlikesi barındırır o yüzden can sıkan bir şey. Kemoterapi vermek zorunda doktorlar. Belirli bi süre ilaç alıp sonra 3 aylık kontrollere geçersiniz sakin olun.

Hakan özkuldu sanırım yanlış hatırlamıyorsam soyadını mutlaka gorusun onunla. Dayım kanserdi tabi dayimin son evreydi ve hic bir sey yiyemiyordu pankreastan bağırsaklara metastaz yapmıştı eğer yemek yiyebilseydi düzelme ihtimali çok yüksek demisti hakan bey Rabbim şifa nasip etsin. Bi görüşün kac kisiyi kurtardi o adam. Çok çok geçmiş olsun

Artık evre 2 bile olsa sevinecek durumdayım sanırım 7 lenf bezinde kanserli doku beklemiyorduk dedi doktor umarım babacığım iyileşir kötü bi evrede olsaydı da ameliyata uygun bulunup ameliyat yapmazlardı diyede içimi rahatlatmak istiyorum

Çok teşekkür ederim ismini duydum ama doktorumuza danismadan bitkisel şeylere yönelmek istemiyoruz

Çok teşekkür ederim ismini duydum ama doktorumuza danismadan bitkisel şeylere yönelmek istemiyoruz
Sakın ha sakın yukardaki tavsiyeye uymayınız. Kanser tedavisini kanser uzmanı verir. Her hastalığın bir uzmanlığı var. Kolunuz kırılınca göz doktoruna veya aile hekimine gitmezsiniz. 6 yıllık tıp eğitimi üzerine dahiliye uzmanlığı alıp onun üzerine onkoloji yan dalı üzerine eğitim alıyor onkologlar. Nasıl pratisyen hekimle mukayese edilebilir. Bitkisel tedavi diye bir şey yok. Babam 5 yıldır kanser hastası o da az daha böyle abuk subuk bitkisel tedavi verdiğini söyleyenlerin ağına düşecekti. Yalnızca onkoloji uzmanının görüşünü dikkate alın.

Bilime inanan bi aileyiz doktor ne derse o yönde ilerleriz mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…