Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri şüphesi lütfen yardım

Annem 4. Evre adenokarsinom akciğer kanseri.
Teshis koyulali bir yil oldu, bir yilda 3 kez ayri ayrı uzak metastaz yaptı, maalesef asiri agresif seyrediyor. Ancak her akciğer kanseri boyle değil, siz internette genelde kötü hikayeleri okuyacaksiniz cunku insanlar iyilesmis gitmis bir şeyi yazma eğiliminden cok, acilarini ve kayıplarını yazma eğilimindeler, ki bu cok normal.
Umarım babanizdaki kitle kanser degildir, ama oyle olsa bile, ya da bir gün akciğer kanseriyle ilgili bir seyler arayan biri bu yazdıklarımı okuyacak olursa diye... ne olur son ana kadar umudunuzu kaybetmeyin, oyle agir donemlerden donen ve sagligina kavuşan insanlar duydum, gordum ki... Gercekten cikmadik candan umut kesmemek gerekiyormus, kanser hastalarına yarin oleceklermis gibi bakmayin, belki biz onlardan once olecegiz, ki yasadik bunu, ben annem hasta diye aglarken, sapasaglam yakınimi kalp krizinden kaybettik. Hayat boyle bisey, kisa, acımasız, sert, dilerim hayat size bu cirkin yüzünü göstermez, basit ve zararsiz bir kitledir. Şimdiden geçmiş olsun

Esimin amcası da akciğer kanseriydi. Bir akcigeri alindi. 5 yili gecti tek akcigerle yasiyo tekrarlamadi da. Ölecek diye bir sey yok. Allah gecinden versin ömrüne ömür katsın.Karalar baglamayin lütfen.Türüne evresine göre degisir. Endise etmeyin hemen. Zor bir durum ama gec kalmaktan kork demisler. Gecmis olsun.

Esimin amcası da akciğer kanseriydi. Bir akcigeri alindi. 5 yili gecti tek akcigerle yasiyo tekrarlamadi da. Ölecek diye bir sey yok. Allah gecinden versin ömrüne ömür katsın.Karalar baglamayin lütfen.Türüne evresine göre degisir. Endise etmeyin hemen. Zor bir durum ama gec kalmaktan kork demisler. Gecmis olsun.
Böbrek demek istediniz sanirim

Rabbim şifa versin ins sonucu temiz gelir yada en başından teşhis konmuştur inşallah arkadasimin anneside son evrede akciğer kanseri ama daha yeni öğrenildi ve radyoterapi ve fitoterapi görmeye karar verdiler kemoterapiyi onermemis doktoru

Babam amasyada yaşıyor Samsun 19 mayıs fakültesine geçiş yaptık
Bronoskopi ve pet tatama verdiker Perşembe günü parça alınacak bakalım
Geçen hafta benim kayınpederime de aynı sizin gibi 8*6 kitle görüp hemen burunoskopi yapıldı parça alındı sonrasında pet testi özelde yapıldığı için 2 günde sonuçlar çıktı.İstanbul ve bursada hemen doktorlara gösterdik 3 gün kemoterapi almaya başladı. Doktorlar artık o kadar olumsuz konuşmadılar.

Rabbimacil sifalar versin. Siz umutlu, guclu olun ki o da guclu olsun. Lutfen sonra bize durumu bildirin. Tekrar acil sifalar.

Geçen hafta benim kayınpederime de aynı sizin gibi 8*6 kitle görüp hemen burunoskopi yapıldı parça alındı sonrasında pet testi özelde yapıldığı için 2 günde sonuçlar çıktı.İstanbul ve bursada hemen doktorlara gösterdik 3 gün kemoterapi almaya başladı. Doktorlar artık o kadar olumsuz konuşmadılar.
Size özelden yazabilir miyim lütfen
Pet testi hakkında

Allah şifa versin babacığınıza inşallah, çok genç..

Akciğer kanseri erken evrede yakalnırsa kolaylıkla atlatılıyor. Ama önce teşhis konması gerek tabi ki. Babama teşhis konulana kadar defalarca mr, tomografi, bronkoskopi, biyopsi yapıldı. Kitle Bir akciğerin yarısını kaplıyor olmaısna rağmen. Ameliyata karar verildi, teşhisten ameliyata kadra bütün akciğeri kaplamıştı, hızlı ilerliyor meret. Sonra ameliyatını oldu, iyileşti, kanseri atlattı. Vücudunda tek bir kanserli hücre kalmadı. Ama ameliyatta kaptığı hastane enfeksiyonunda kaybettik maalesef.
Akciğer kanseri evet hızlı ilerleyen, agresif bir tür ama tedavisi var. Sakin olun ve iyi doktorlar araştırın bu süreçte. Biz izmirden ankaraya taşıdık babamı aylarca iyi doktor orada diye.
Merbahalar ankarada hangi doktor hangi hastahaneye geldiniz tedavi oldunuz babanıza🙏lütfen banada söyler misiniz 😣🙏

Kızlar o kadar çok üzgünüm ki günlerdir ne yedğimiz belli ne içtiğimiz ailecek mafolmuş vaziyetteyiz
Babam 51 yaşında kalp krizi geçirdi dört daamarı tıkalı imiş baypas dediker tamm dedk
Baypas yapmak için ciğerlerden film istediler ve akciğerlerde kitle gördüler
Muhetemelen akciğer kanseri ve kötü hıylu biyopsi falan yapılacak sonuç bekliyoruz
Kitle akciğerin ucunda bi yerdr 9x5 cm imş bu ne demek oluyor bilm varmı
Akciğer kanseri en tehlikeli kanser türü tedavi edilse bile yaşam süresi 5 yıl imiş
Var mı bilen duyan bu hastalığı iyi şeyler duymaya ihtiyacım var
Akciğerde kitle olup da bişey çıkmayan falan varmı kızlar
Bende de akcigerde kitle görüldü.Tomogrofi sonuçlarını yedikule göğüs hastalıklarına götürdük,orda başka tetkiklerle hastalığın tüberküloz olduğunu ogrendik.Doktor dahi sonuca şaşırıp sevinmişti.Her kitle o hastalığı getirmesin aklınıza.Ki olsa bile her şeyin çaresi,ve şifası vardır inşallah.Dua edicem..

X