Akçay/Balıkesir

isikay

www.aynurartgallery.com
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2007
91
26
Akçay/Balıkesir

Egenin Sevimli beldesi Akçay yeşilliği ve geniş sahil şeridiyle birçok yerli yabancı turisti heryıl ağırlamakta.
Bu güzel tatil benldesini mutlaka görmenizi tavsiye ederim.Konaklama açısından ister günlük ev ister pansiyorn ister otel tercihi yapabilirsiniz.
Mandalina, portakal, nar ağaçlarının hatta kivi asmalarının süslediği bahçeli evlerin çevrelediği sokaklardan geçerken ayrı bir mutluluk yaşarsınız. Yaz güzelliği kadar kışında yerleşmek için ideal bir yaşam standardına sahip.Hangi açıdan derseniz; Ucuz yaşam kolaylığı sağlayan bir yer olması ile beraber her Cuma civar köylerden gelen satıcıların ürünlerini alabilme şansınıa sahipsiniz. Böyle güzel meyve sebzeleri ve daha doğalını başka bir yerde bulamazsınız.Her köşebaşı çeşmelerden akan buz gibi Kazdağı(İda) suyunun tadını asla unutmayacaksınız. Ayrıca Yemek için seçeceğiniz lokanta v.s. yerlerde çok yüksek fiyatlarla karşılaşmazsınız.
Yüzyıllık çınarağaçlarının altında çay içmek isteyenler için Kızılkeçili köyüne mutlaka uğramasınını tavsiye ederim.
Temmuz ayında düzenlenen Kültür ve Sanat festivali etkinlikleri ile konserler ve resim sergilerini görme şansına sahip olursunuz.
Kimbilir birçok sonradan Akçay'a yerleşen arkadaşlar gibi sizde Akçaylı olmak isteyeceksiniz
:nazar:turkbayragia.s.
Akçay sevdalısından

kesinlikle bir numara bir yer Akçay...Bodrum falan hava civa kalır yanında,suyu -havası yeter

son 7-8 seneden beri her yaz gideriz akçay a havası,suyu, parkları,pazarı çok güzeldir keşki ilerde imkanımız olsada oraya yerleşebilsek ,kızılkeçili köyündeki kahvaltıda harika arkadaşlar tavsiye ederim...

Güre kaplıcalarınıda unutmamak lazım...Akçay merkezdeki çay bahçesini, oradaki kivi çayının lezzeti bambaşka, ama kışın tabi...
Hiç unutmam Dalyan'a doğru deniz kenarından yürümemizi, engelleri bile dinlememiştik, duvarların ğzerinden yürümüştük :))

akçay iyi güzelde gençler için vasat biraz ya
bizim akçaya 3 dk uzaklıkta gürede annemlerin yazlığı var.
oraya gideriz ama akşamları doğru dürüst eğlenicek yer yok..
ama kafa dinlemek için doğayla, temiz havayla birlikte bir tatil geçirmek için ideal
meyvesi sebzesi tazecik
ama gitmeyi düşünenlere hatirlatiyim suyu çivi gibidir
adama şok etkisi yaratır ilk girince
yüzdükçe alışırsınız, serinlersiniz o sıcaklarda

Evet arkadaşlar ben Kızılkeçilideki çay bahçesini nasılda atlamışım.Doğal gölgelikli ağaçların altında çay keyfi ne güzel ne doğal bir yer.
Umarım Akçayda zamanla bozulmaz.Yerleşim alanları giderek artıyor ve yerleşen sayısı da.Fakat buraları korumak gelecek nesillere bırakmakta bizim elimizde.Yeşil alanları ve doğayı korumak yine bizim elimizde.turkbayragi

harika bir yer , ilk gittiğimizde bayıldık ev alıp döndük , kesinlikle tavsiye ederim alkisalkisalkis

ama kafa dinlemek için doğayla, temiz havayla birlikte bir tatil geçirmek için ideal
meyvesi sebzesi tazecik

akçaya inersen sahil bouyunca geceleri canlı müzik disko bulabilirsin ayrıca temmuz ayında zeytinlikte rock festivali oluyor
bilmeyenler için söylüyorum burad adı geçen yerler kızılkeçiler köyü güre zeytinlik birbirlerine çok yakındır.

akçayı gören birdaha başka bir yere gidemez tuaf bir durumu var akçayın insan aşık oluyor.:jeyyar:

Güre kaplıcalarınıda unutmamak lazım...Akçay merkezdeki çay bahçesini, oradaki kivi çayının lezzeti bambaşka, ama kışın tabi...
Hiç unutmam Dalyan'a doğru deniz kenarından yürümemizi, engelleri bile dinlememiştik, duvarların ğzerinden yürümüştük :))

geçen kurban bayramında bizde güre kaplıcalarına gittik,harika bir yerdi gerçekten,kazdağlarının eteği,ordan altınoluk,akçay,ayvalık,cunda hep gezmiştik şansımıza hava güzeldi,ama güre yi çok beğendim...özellikle sahil şeridini hasan boğuldu çayını,şelalelerini,tam bi doğa harikası yani...

Yarı Akçaylı sayılırım, eşim oralı, gerçekten güzel bi yer, ama denizi çok soğukkkkk

meyvesi sebzesi tazecik

bencede genç kesime pek uymuyo cluplerini falan hiç beyenmedm ben zaten bi kaç tane gördüm.. sabah gezmedim hiç güzellklerini görmedm güneşlenmekten :-)

bende gıttım akcaya tatıl ıcın edremıtte kaldım munıbuse bınıp hergun akcaya plaja gıttım sosyete plajı vardı oraya gıdıyodum hergun ayrıca pazarı cok guzeldı gerek yıyecek gerek kıyafette vardı almıstım denızıde cok guzel yuzmeyı bılmeyen varsa aklında bulunsun bogulacak gıbı bır denız degıl ama yınede allah korusun en korktugum sey

akçayı kimse beğenmezin ki akçay bize kalsın memleketimiz içinde rahat yaşayamıyoruz...
çok kalabalıklaştı.

çok merak ediyorum . ulaşım nasıl istanbuldan en kolay arkadaşlar?

canım biz arabayla gidiyoruz ama otobüsle 7 saatte orada olunuyor diye biliyorum.uçakla gideceksen edremite istanbuldan belirli saatlerde uçak kalkıyor.birkaç saatte ordasın.edremit akçay arası 15 20 dakika

Akçay'a gittikten sonra gerçekten aşık oLdum.. heLe gece odamdaki o kLarnet ve gitar sesiyLe uyku başka birşeye benzemiyor:KK70: sanırım bu senede ALLah kısmet ederse baLayı için :kedi: yine orayı tercih edicem. yerimseniben kafa dinLemek için de eğLenmek içinde birebir. tabii gittiğimde yine turLara katıLmayı ihmaL etmiycem:KK70: :sm_cool:

kızlar ben günübirlik gitmek istiyorum.
bana 1 günde nerelere gidebilirim yazabilirmisiniz..hiç gitmedim yabancıyım..
kahvaltıyı dediğiniz kızılkeçilide yapsam daha sonra nerelere gidebilirm.pikniklik alanda dahil..denize girmeyeceğim ama,sadece gezmek için..doğal güzellikleri varmı

bende akçay ı tadanlardanım. havası temiz-denizi temiz. O kadar sıcakta hiç terlemiyorsunuz , Hasan boğuldu çok çok hoş.. Gitmenizi görmenizi tavsiye ederim.

X