airbnb ev kiralamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
Herkese merhaba,

daha önce airbnb'den ev kiralayan veya evini kiraya veren var mı? Eylül sonu gibi Ukrayna Lviv'e gitmeyi düşünüyoruz,airbnb daha mantıklı geliyor çünkü yemek vs için hep dışarıda oluruz. Sadece yatmak,duş almak için kullanacağımız bir yer gerek. Ama işte güvenemiyorum vaadedilenler bire bir yerine getiriliyor mu?

ayrıca evini kiraya veren varsa yazabilirse çok sevinirim çünkü eğer bu gittiğimizde kiralar ve memnun kalırsak evimi de kiralayabilirim. şimdiden çok teşekkürler.

Airbnb yurtdışında baya ciddi görülüyor Victoria's Secret modelleri, Kim Kardashian falan bile Airbnb kullanıyor bence korkmana gerek yok.

Airbnb yurtdışında baya ciddi görülüyor Victoria's Secret modelleri, Kim Kardashian falan bile Airbnb kullanıyor bence korkmana gerek yok.

ay bilemedim ya mesela ben ev sahibinin anahtar teslim hariç eve girmesini vs istemem hani öyle bir durumla karşılaşır mıyım diye çekindim.

EV sahibi eve filan gelmez. Gayet güvenilir bir sistem gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otellerde zaten ek ücret ödemedikçe kahvaltı olmuyor. Merkeze yakın güzel oteller de mevcut hem de çok uygun fiyatlara.

ya daha önce erkek arkadaşım gitmiş ukraynaya kendisi lüks düşkünü olduğu için de otele bir ton para vermiş. onunla otelde kalmak zor yani beni aşar. ben de direttim otelde kalmam diye,şimdi buradan biraz fikir alıp öyle karar vericez o yüzden oteli eledim yani. Çok teşekkür ederim :)

2 yıl önceki bir seyahatimiz için airbnb den seyahatimize 6 ay kala ev kiraladık. Evin ücretini peşin aldılar karttan.
Uçağa binmeden 1 saat kadar önce ev sahibinin rezervasyonu iptal ettiğine dair mail aldık. Eve girişimize yaklaşık 4 saat vardı. Yaşadığımız paniği hayal etmek zor olmasa gerek. Hep booking kullanırken o seyahat için airbnb yi tercih etmiştik. Şimdi bookingden şaşmıyoruz. Mutfaklı kocaman daireler kiralıyoruz.

ben cok kullandim amerika'da...diger kalanlarin reviewlerine bakin ona gore kiralarsiniz.genlde herkes durust yorum yapiyor...

Biz hep kullanıyoruz tatillerde, şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadık. Hatta çok uygun fiyatlara, otelden çok daha konforlu yerler bulabiliyorsun kalabalık gidersen, ama yoğun bir dönemde gideceksen mutlaka erkenden rezervasyonunu hallet çünkü güzel olan evler kapılıyor sonra.

Son düzenleme:
ay bilemedim ya mesela ben ev sahibinin anahtar teslim hariç eve girmesini vs istemem hani öyle bir durumla karşılaşır mıyım diye çekindim.
Hayır karşılaşacağınızı hiç düşünmüyorum. Tabii ki hiçbir şeyin garantisi yok ama özellikle yurtdışında sorun çıkacağını düşünmem.

ücreti tekrar alabildiniz değil mi? bilmiyorum kafam karıştı ya benim de. Yorumlar şu otellerin yorumları gibi şişirme midir diye merak ettim.

işte 20 gün sonra falan gitmeyi düşünüyoruz da şimdiden halledelim dedim. benim için pek önemi yok ama sevgilim lüks otelleri tercih ediyor ben ev diye tutturdum diye bunu tercih edicez. bi aksilik çıkarsa dilinden zor kurtulurum dalga geçer durur

Ben otellerden daha çok seviyorum ya bilmiyorum, kaldığın yerin dekorasyonu konumu vs daha güzel oluyor airbnb'de. Prag'tayken ana cadde üstünde saunalı dublex kocaman bir daire bulmuştuk mesela 4 yıldızlı otel fiyatına.

biz kaldık, ev vaad edildiği gibiydi, ama gece minik bir süprizle karşılaştık, fındık faresi varmış evde uyuyamadım kaç gece...
hayır amsterdamda marketlerde fare zehiri falan da yok, hatta, fare sevmeyenleri garip karşılıyorlarmış
bi de ev eski tiplerden olduğundan üst kattakilerin konuşmaları olduğu gibi duyuluyordu, böyle süprizler oldu işte

ayy arkadaşlarım da belgradta 2 hafta hamam böcekleriyle kalmışlar...

Çok kafama yattı aslında ama yine de tırstım

Biz gecen yil 15 gun italyanin 5 farkli sehrine gittik, hepsinde de airbnb evlerinde kaldik ve oldukca memnun ayrildik.
Evlerin aciklamalarini iyi okuyun, kafaniza takilan seyleri sahiplere sorun hemen donus yapiyorlar. Pazarlik da yapin, illa indirim de yapiyorlar.

Amerika'da ve İspanya'da sorunsuz airbnb deneyimim oldu, bunun üzerine kardeşim Belçika ya gidecek olduğunda tavsiye ettim, gittiği evi temizlemeye lüzum görmemişler bile. Çok sıkıntı yaşadı.
Yorumlar gayet iyidi ama ona mı denk geldi onu da anlamadık.
6 gün diye kalacağı evde 2 gün dayanabildi. Devamında otele geçti.
Şans işi biraz...
Ukrayna da sürpriz yaşama ihtimaliniz yüksek yerlerden biri. Ben sanırım otel tercih ederdim..

ya haklısınız ama işte anlaşamadık sevgilim lüks otel istiyor ben de gerek yok zaten sürekli gezeriz ucuz yollu bir şey olsun diyorum. hani gece yatıp günlük duş alacak kadar. zaten yurtdışı tatillerinde eve en erken sabaha karşı geliyoruz

sanırım çok iyi araştırıp seçmem gerekecek,otele boşuna para verecekmişim gibi hissediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…