Ailemi görmek

binnazbek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
1
1
35
Ailemi gormeye gitmek zorlaştı evlendigimden beri senede bir giderdim artik senede bir de gidemiyorum. Uzak sehirlerdeyiz. Gitmek istesem esim hep bir bahane buluyor ve zorluk cikariyor. Maddiyat, cocuk yolculukta durmaz, ben de gitmiyorum gibi. Bu yil gitmedim bir sonraki yaza kaldi gidisim. 2 yil olmus olacak yani. Farkli problemlerde var ama gitmeme engel degil diye dusunuyorum. Sonucta ozluyorum ve gitmek istiyorum. Esim kendi ailesine gondermede sıkintı etmiyor ancak kendi aileme gidince oyle olmuyor. Kavga gurultu ciksin istemiyorum anlayabilen biri degil cunku. Gitmemis istememe gondermeme sebepleri neler olabilir ? Ne yapabilirim ?

Hayat o kadar kisaki ben boyle seyleri ertelemeyi sevmiyorum. Sevdiklerimiz birgun var birgun yok. Kocayi insan her zaman bulur. Ya aile? Boyle bi insan icin gercekten nasil sabrediyosun onlardan bu kadar uzak kalmayi. Sen onun kolesi degilsin. Biraz hayatinla ilgili kendi secme hakkin olsun. O kimki?

Siz esinize hissettiklerinizi anlatin. Anlamiyorsa anlayacagi dilden konusun. Uzaklikmis cocukmus yemisim bunlari. 4 saat ucak suruyor, 2 saat once havalimaninda oluyorum. Havalimanindan annemin ev de 1saat. Cocugum ucakta illillah ettiriyor. Bunlara ragmen asla yol gozumde buyumuyor. 1 gun disimi sıkıyorum. Siz calisiyor musunuz ? Maddi olarak gucsuz olmanizi kullaniyor gibime geldi.

Eşiniz sizin babanız değil, izin almak zorunda değilsiniz. Eğer otobüs/uçak bileti bütçesi mevcutsa, ben gidiyorum diyeceksiniz. Çocuğu da sizden daha çok düşünemez heralde, siz annesisiniz.

Hayat çok kısa ve ertelemeye hiç değmez. Yarın birine bi şey olsa (Allah korusun) keşke gitseymişim görseymişim dersiniz.

Hiçbir sebep gitmenize engel olmamalı. Gitmek istiyorsanız eşinizden izin almayın sadece bu sene gitmek istiyorum diyerek haber verin. Zamanı gelince de gidin.

Ne kadar dediğini yaparsanız o kadar engelle karşılaşırsınız.

Eşinizden bu konuda neden izin alıp gönlünü yapıyorsunuz orasını anlamadım. Ailenizi senede 1 bile göremeyecekseniz bu hakkınız olmayacaksa evliliğinizden ne hayır gelecek. 2 sene çok uzun bi süre Türkiyenin bi ucundan diğer ucunda bile olsanız senede 1 illa gidilir. Kendi ailesine giderken bi şey demediğine göre kasıtlı olarak göndermiyor sizi.
Çocuk kaç yaşında?

Neden izin alıyorsunuz? Yani göndermiyor diyorsunuz ya siz sadece gidebilir miyim diye mu soruyorsunuz

Yani zaten beraber geçirilecek kaç seneniz kaldı ki 2 sene görmeden duracaksınız? Aileniz hiç gelemez mi? Bu kadar eşten korkacak ne var ya ,atlayın gidin ailenize. Yarın başlarına bir şey gelse yakanı bırakmam diyin eşinize de.

Afedersiniz ama eşinizin ayılığından başka ne sebep olabilir?

Kendi ailen seni evlerine çağırmıyorlar mı? Para yoksa iki senede biriktirilir, sana yol parası gönderilirdi ya da onlar gelebilirdi. Ailenin seni görmeye gönlü yok gibi anladım ben aile düzeninizden.

İki bayram var, yaz tatili var sizler için. Ailen çalışmıyorlarsa onlar hep müsaittir.

Simdi esinizle etmediginiz kavgayi sonra kendiniz ile edeceksiniz
2 3 sene gormediginiz ailenizin topragina sarildiginiz zaman
Kim bu es firavun mu peygamber mi nasil 2 sene ailenizi gormeden durabilirsiniz aileniz nasil susup oturabilir inanilir gibi degil

Eşinle gitmek zorunda değilsin, aileni çok görmek istiyorsan ve maddi olarak sorunlarınız varsa ailene sizi çok özledim gelmek istiyorum ama uçak biletimi alabilir misiniz diyemez misiniz?

Ben de ailemde para isteme konusunda çekingenim ama gün sonunda o benim ailem. Kocamdan izin alacağıma ailemden para alırım.

Esinden neden izin istiyorsun ailen bunlar senin o kim oluyor cocuk durmaz ne sacma bir bahane gidiyorum bitti iki yil ailenizi gormemis olucaksiniz birine bisey olsa ne hissedersiniz dusundunuzmu esiniz bencil ayinin teki o yuzden gondermiyor

Muhtemelen maddi gücünüz yok şayet var ise sizi ayakta alkışlıyorum.

Eşiniz de olsa el oğlu. Nasıl ailenize gitmenize karışabilir ? Uzak şehirde iseniz yılda bir kez bile görme hakkınız var. Ne demek kendi ailesine götürüyor ama sizin ailenize göndermiyor ? Hiçbir mazeret bunu kabul etmez. Baktı siz ses çıkarmıyorsunuz o da rahatını bozmak istemedi.

Büyük konusmayim benim eşim bunu yapsa ben de asla ailesiyle görüşmem. Bana kizarsa da kendin bu duruma soktun hatayı kendinde ara derim. Bırakın kavga cikacaksa çıksın. Boyle saçmalık mi olur ?

Ya nasıl bu kadar sabırlı olabiliyorsunuz? Büyük konuşmayı hiç sevmem ama söz konusu aile olunca tutamıyorum kendimi. Elin oğlu gelip saçma sapan bahanelerle 2 yıldır annemi babamı görmemi engelleyecek onun ümüğünü sıkarım. Bence sizin de biraz söz hakkınız olsun hayatınızla alakalı. Bu kadar tepkisiz olmanızın sebebi nedir? Bırakın kavga çıkacaksa da çıksın. Bazı meselelerin kavgası edilmeli.

Kavga gürültü siz ailenizi görmek istediğiniz için çıkacaksa çıksın. Siz ailenize gitmek istiyorsunuz diye boşayacak mı ? Boşayacak diye korkuyorsanız , siz ailenizi 10 yıl daha göremezsiniz. Anlayabilen biri değil demişsiniz, ben gidiyorum sen ne istersen elinden geleni ardına koyma derseniz anlayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…