Ailem ölmemi istiyor

Herkes anne baba olmasın bunun için deniyor.anne baba var anne baba var.iyi konuşamadım kusura bakma

Beddua etmeleri ciddi ciddi ölmeni istedikleri için değil de bazı insanların iletişim dili beddua üzerine kurulu. Özellikle eski kafalı insanların zaten iletişim problemi var. Sakin kalmaya çalış. Derslerine çok çalış ve kendine güzel bir gelecek kurmaya bak.

Oturup isyan etmek sana bir faydası dokunmayacak. Evet aileden psikolojik şiddet görüyorsun ve sınav dönemindesin çok zor bir süreç. Ama kendini bu aileden kurtarmak için sadece geleceğine odaklan. Aileni sen seçmedin ve onları değiştiremezsin de, kendini bu yüzden değersiz hissetme.

Beni dünyaya onlar getirdi onlar bile istemiyor kendimi çok işe yaramaz biri gibi
hissediyorum
Herkeste aynı ebevynlik motivasyonu olmuyor. Bu sizin değerinizi belirlemez. Daha kucuksunuz. Okulu kazanın okuyun çalışın bir yandan sonra büyüyüp para kazanınca sizin de cevap vermeniz gereken zamanlar gelecek

Aileniz açık giymeyi günah diye nitelerken beddua sallamayı sevap sanıyor sanırım nefrett ederim böyle cahil insanlardan dini namusu sadece kadina varsayanlardan yerinde olsam çok çalışır iyi bir bölüm tuttururum zira atanamayacagin sacma salak bir bölüm okuyacaksan döneceğin yer yinr aynı

Malesef muhafazakar ailelerde bu çok oluyor.eminim tesettürlü olsaniz başka biseye takarlardi.boyle örnekleri görünce insanı dinden sogutuyorlar,din kesinlikle böyle bişey değil.mesela ben tesetturluyum ilerde kızıma bunun güzelliğini anlatırım ama yapıp yapmamasi ona kalmış birşey.kimseye zorla bişey yaptiramazsin hele bu konu dinle alakaliysa.kendinizi kötü hissetmeyin bı an önce o evden kurtulmaya bakin.

Aileniz bile olsa onların sevgisine, desteğine ihtiyacınız yok. Kendi ayaklarınız üzerinde duran güçlü bir insan olursanız her zaman istemediğiniz kadar destek olurlar. O yüzden onlara kulak asmayın ve çok çalışın, çabalayın iyi bir üniversiteye gidin. O zaman hem özgür olursunuz hem kafanız rahatlar hem de istemediğiniz kadar sevgi ve desteğiniz olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…