Ailem cok koyu, yardim edin lütfen?

YagmurDamlasi14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2016
6
3
Merhaba.
(Baslik ailem cok kotu olacakti)

Biraz uzun bir hikaye oldu ama lütfen okuyun. Ben 16 yaşında öksüz bir kızım, ve hayatımda bunları konuşacak kimsem yok, sizlere çok ihtiyacım var.

Ben 1,5 yasindayken, babam annemi hayattan kopardi. Sonra beni babaannem ve dedem aldi ve buyuttu.

Benim küçüklüğümden beri benim ile uğraşan, beni kiskandiklarindan dolayı psikolojimi bozmaya calisan bir yengem (amcamin karisi) ve onun 3 tane kizlari var. Kiskanmalarinin nedenini sorarsaniz: benim babaannem ve dedemin yaninda kaldigim icin, onlarin malini mulkunu benim ustume vermelerinin korkusu. Yani para.

Ben 13 yaşındayken, yani 3 yil once, bir gun amcam ve yengem kavga yaparkene yengem hepsi babaannemin sucu oldugunu dusunerek babaanneme kufur etmeye başladı. Buna ben tabiki goz yumamadim ve ona "kendine gel, agzindan cikani kulagin duyuyor mu, o senin kayinanan" dedim. Bunu dedim ve donduler bana. Bana taktilar. Buna cevabi suydu "Sen sor bakayim annende kimin elleri varmis." Sonra 3 kizi birden bana taktilar, ve bana insan vicdaninin kaldiramiyacak bir iftira attilar; ben fahişelik yapıyormuşum... henüz 13 yaşındaydım. 4ü bir olup gercek gibi bu yalani soylediler. Cok aci cektim. Bunlarin soyledikleri yalan degil benim canimi yakan; babaannemin dogru mu degil mi suphede kalmasiydi. Sadece bu da degil, onun yaninda amcami bana takmaya bir suru yalan soylediler. (Baba, o kiza soyle sussun, bize diyor ki amcam ve babam gelecek de sizin evinizi yakacak) Bu "insan" olacak insanlari Allaha havale ettim. En kucukleri benden 6 yas buyuk. Neyse. Aradan 2-3 yil gecti ve iletisim olmadi. Ama artik arayi yavas yavas yumusatmaya calisiyorlar. Neden? Para.

Dün en büyük kizlari geldi, kucaginda cocugu ile. Bir yil gecmeden kocasiyla arasi bozuldu bu ara, kayinanasina da bir suru iftira atmis ve tehdit etmis. (babam gelecek sizin evinizi yakacak) neyse.

Dün geldi yuzsuz yuzsuz oturdu koltuga, kimse istemiyor gelmelerini. Benim yuzume bakamiyor. Bardagi tasiran "bu sene turkiyeye gidiyorsaniz iki hafta size gelecem" demeseydi. Yemek yedikten sonra 3 yildir icimde sakladigim seyleri soyledim. Ve zerre kadar pisman degilim. Onlar gibi yalan uydurmadim. Gercekleri vurdum yuzune.

"Cok gurursuz ciktin, zamaninda bana olmayacak iftiralar ettin simdi de yuzsuz yuzsuz gelmissin oturuyon burda."

Yuzume bakamiyor. Neyse olan biten herseyi soyledim, ve farkindayim cok zoruna gidiyor cunku gercekler bu. Size nekadar seviyesi dusuk insanlar oldugunu kanitlamak icin size ne soyledigini soyleyeyim: "benim en azindan annem babammmm var." (28 yasinda)

Sunu da dedim: "kendi yaptiklarinizin ustunu ortmek icin baskalarina atiyorsunuz iftira." (Cunku bu evlenmeden dusup kalkiyormus o cocuk ile, bunun ustunu ortmek icinmis meger.)

Hangi bir yuzune vurdugum gercek artik zoruna gittiyse, mutfaktan cikti basladi aglamaya. Babasida vardi o sirada. Ona "intihar edecem" demis. Laf olsun o da. Eve gittikten sonra babasini ariyor ki: "kavga etmemizin nedeni, bana eve girer girmez "sen napiyorsun burda, git kocanla barissana" demessi". Yani ben boyle demisim. Allahim dedim, Allahim bu insanlarin gozleri donmus. Kudurmuslar resmen.

Sanirim babaannem intihar edecem dedigine biraz bozuldu. (Babaannem atiklari iftiralarin yalan oldugunu biliyor) "Iyi yapmadim mi babaanne dedim?" "Bilmiyorum" dedi.

Cok zoruma gidiyor. Inanin ki nefes alamiyorum gibi. Kucuklugumden beri benimle ugrasan insanlar, boyle serefsiz yalanlar atan insanlar bana, benim ustumden gezecek ve ben birsey demiyecem, oyle mi? Annem yanimda yok diye, yetim diye, oksuz diye, biz bunu kolay yeriz diye dusunuyorlar. Zaten beni koruyup kollayan birisi olsaydi bunlari soyleyebilirlermiydi. Asla. Hep ezildim. Ve yine eziliyorum. Kimse yok yanimda, ve kendi halalarim bile bunlarin nasil insan olduklarini bildikleri halde, hala bunlara inaniyorlar. Banaannem iki torun arasinda kaliyor, ama benim onun sevgisine, mutluluguna ihtiyacim var. Onlarin babaannemin parasina ihtiyaclari var. Size anlatamiyacak kadar agir birsey yasiyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum. Bu insanlar cok tehlikeli. Kiskanclik ve fesatlik gozlerini dondermis bunlarin. Bunlar ne yapmaz ki bana? Ben kendimi cok yalniz hissediyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum inanin ki. Babaannemin benim sonuna kadar yanimda olmasi hem cok zoruma gidiyor, hemde bunlarin hepsi o yuzden oldu. O beni koruyup kollasaydi, onlar boyle bir pis iftirayi nasil atacaklardi? Benim babaanneme ihtiyacim var.

Ne yapacagimi bilmiyorum, gercekten cok kotuyum. Bana biraz yardim, siz benim yerimde olsaydiniz ve bukadar haksizliga ugrasaydiniz ne yapardiniz?

Son düzenleme:
Yaşadıklarına çok üzüldüm.
Belli ki çok aklı birisin bu yaşta daha.
Şuan 16 yaşındaymışsın. Yerinde olsam bunlardan hırslanıp deli gibi ders çalışırım.
18 yaşına geldikten sonra da kendi ayaklarımın üstünde olmayı planlarım.

Güzel bir bölüm okuyup iyi bir meslek sahibi olduğunda onlar tam anlamıyla delirecekler.
Çünkü her istediğini kendi elde etme gücün olacak.
Onların uğruna yalakalık yaptıkları para her an sende olursa uğrasmaktan da vazgecerler.

Zor sartlar insanı güçlendirir unutma.
Sen dön yoluna bak.

Bunları 16 yaşında bir kız mı yazıyor gerçekten ? Çok şaşırdım sanki karşımda 20li yaşlarda birisi var ... Okuyor musun ?

"Zaten beni koruyup kollayan birisi olsaydı bunları söyleyebilirler miydi"demişsin içim yandı.Daha kücüksün okuyup meslek sahibi ol.Ben öyle yaptım çünkü.

Evet okuyorum. 16 yasindayim. Yasim icin cok olgun oldugumu cok duyuyorum
Evet çok olgunsun , yaşadıkların seni olgunlaştırmış. Bir an önce okulunu bitirmeye bak. Okumazsan ayaklarının üstünde durmazsan yerler gülüm seni bunlar .... Sabırlı ol biraz daha sonrası çorap söküğü.

Oku oku oku oku para kazanacağın bir bölüm oku . Kesinlikle kimseyle büyük tartışmaya girmeden kendını savun sakince . Köşelere kaçma asla dik dur cokkk dua et ve oku ..

Derslerine çok sıkı sarıl. Üniversiteyi kazan ve gidebilirmiyim diye sorma kimseye. Engelleme kapasiteleri var. İyi bir puan alırsan devlet yurduna yerleşebilirsin. Part time çalışırsın. Telefon bile kullanma onlardan uzaklaştıgında. Ogün geldiğinde ne yapıcam,nasıl ayaklarının üstünde durucam, şimdiden bunların hayalini kurmaya planını yapmaya başla.

Gerçekten çok üzüldüm keşke yanına gelsem de ben elinden tutup çıkarsam seni o insanların içinden . Annen ve kendin için bol bol dualar et. Allah rahmet eylesin annene.

Bak sana 5 yaşında yetim ve öksüz kalan birini anlatcam. Bu çocuğun babası aşırı zenginmiş, köy ağası gibi düşün, bu çocuğun iki tane kendinden 20 yaş büyük abisi varmış, abileri de sahip çıkmamış, çıkmadıkları gibi bu çocuğun miras hakkı da dahil her şeyi yemişler. Yan köyde babası sağken yardım ettiği fakir bir aile varmış, düşün ki yiyecek ekmeği zor buluyorlarmış, bu aile o yetime sahip çıkmış, çocuk aslında biraz solda sağda büyümüş, pek aile hayatı görmemiş; ama küçüklüğünden itibaren yazları çalışıp, para kazanıp, kışları okumuş, sonra memur olup, mutlu bir yuva kurmuş. Şimdi onun evleri, arabası varken vaktinde onun hakkını yiyenlerin, ona hiç sahip çıkmayanların hiçbir şeyi yok. Olmadığı gibi hala onun elinden yemeye çalışıyorlar. O çocuk şimdi evlatlarına diyor ki "Fesat insanın tırnağı bile uzamaz."
Bırak ne yaparsa yapsınlar, uzak dur, hayatını kurmak için çabala. Gün gelir devran döner, Allah biliyor ya sana ettiklerini yeter.

Benim de dikkatimi çeken se annenin vefatı babanın ve ailesinin parmağı olduğunu biliyorsun kafama direk cinayete kurban gittiği geldi baban herhangi bir konuyla ilgili açıklama yaptımi sana
Bu arada amcan ve ailesinden mümkün olduğunca görüşmemeye çalış okulunu oku mektep sahibi ol ki ayaklarının üzerinde durabilesin

Oku oku , kendini kurtar
Mesleğini eline al, ayaklarının üstünde dur ve dönüp arkana bile bakma
Allah mazlum olduğun için senin yardımcın olur muhakkak

Canim oyle dusunerek kendini uzme oksuzum diye. İnsanin arkasinda kimsesi olmasa bile bir insan baska bir insana bunu yasatmamali.
O yuzden kendine acima arkamda kimsem yok diye. Sen tek basina Allahin izniyle zaten dimdik durdunmu kendi hayatinla ilgilendinmi kimse birsey yapamaz sana. Boyle ucuz entrikacilar icinde hic uzme kendini bence. Cunku degmez.. Basit insanlarin oyunlari icine sokma kendini. Uzaklastir oyunlarina entrikalarina dahil bile olma kaale bile alma. Ancak oyle kazanirsin. Birak onlar konussun dursun sen o sirada kendine hayatina odaklanarak hayatta basarilara ulas kendini gelistir hayatini yasa. İsteyen istedigini dusunsun. Sen kendini bildikten sonra onlarin iftiralari bos. Ha cok ileri gidiliyorsa ozaman mahkemeye verirsin..oyle halledilir cunku ugrasmaya degmez. Hic kafani yorma tmm

Canım benim sana sadece sarılmak isterdim...
Ablacığım uyanık ol maalesef bazılarımız tek oldukları için kendileri kalkıyorlar düştükleri yerden herşeyi kendileri yapıyor sende öyle olacaksın güçlü ol akıllı davran
Babanenede anlat kendini buraya yazdıkşarını onada söyle oku sadece oku

Okuyormusun? Sanirim yurt disinda yasiyorsun. Eger taninmak istemiyorsan ozel mesaj atabilirsin bana. Sana diger arkadaslarin da tavsiye ettigi gibi okumaya eger okuyorsan tabi daha siki saril be muhattap olma cunku sen muhattap oldukca onlara yeni firsatlar vericeksin. Allah goruyor yaptiklarini hele ki oksuz birine ve ona gore cezalarini vericek ve eminim seni de sabrin icin mukafatlandiracak. Konusmak istersen ben burdayim canim. Kendine iyi bak

adam akıllı okulunu oku bunlara takılma.
aklını takma. gelirse de gelmezse de... senin sevgiye ihtiyacın var biliyorum. sakın sevgiyi yanlış yerlerde arama.
seviyesiz diyaloglara girme.
sen kendi kuracağın aile de mutlu huzurlu olasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…