Aile Dizimi

Üfürükçü hocaların modern şekli tabirine son derece katılıyorum.
Temelinde bazı doğru noktalar olduğunu farz etsek bile şarlatanın bol olacağı bir alan.
Bir iki sertifikayla herkes her seyin uzmanı oluyor zaten.
Atalarımızı yattığı yerde rahat bırakalım birde, sorumluluk alamayan kendine suçlu arıyor en kolayından.

Üfürükçü hocaların modern şekli tabirine son derece katılıyorum.
Temelinde bazı doğru noktalar olduğunu farz etsek bile şarlatanın bol olacağı bir alan.
Bir iki sertifikayla herkes her seyin uzmanı oluyor zaten.
Atalarımızı yattığı yerde rahat bırakalım birde, sorumluluk alamayan kendine suçlu arıyor en kolayından.
Suistimale çok acık bunu bizzat görmüş oldum.Gecerliligi varsa bile soru isareti bol bir alan..

Belki eğitimini alan vardır ya da yaptıran olmuştur diye düşünerek konu açtım.Sanirim tam sonuç alan ya da uygulayıcı olan yok

Ben dedeme İstanbul'da bulunan arsalarını ve 100 dönüm tarlayı satıp yediği için içimden devamlı söyleniyorum.Geçerken fabrikaları görüyorum tetikliyor iyice beni bu durum ve "Canım dedem afiyet olsun,iyi olmuş herşeyi satmışsın"diyemiyorum şahsen ne var yani doğacak torununun geleceğini düşünseydi bende zengin olaydım :kızgın:
Nedir bu dedelerden çekilen 🤣pardon atalardan🤣

Belki eğitimini alan vardır ya da yaptıran olmuştur diye düşünerek konu açtım.Sanirim tam sonuç alan ya da uygulayıcı olan yok
Benim bahsettiğim arkadaşım inanılmaz takıktı bu konuya, para döktü bayağıda. Sonuç olarak iyi bir psikologa gitti derdini anlattı ve aile diziliminin onun hayatına etkisi oldu mu, nasıl oldu, bunlarla nasıl başa çıkılır gibi alanlarda terapi aldı. Bir sürüde metot varmış bunu alanında uzman biri ile çözün bence. Paranızı kaptırmayın

Ayrıca atama kimse ezik diyemez öyle terapist olur mu yav. Işığa yönlendirecekmiş ne yapacak geçmişi mi değiştirecek? 😳

Ayrıca atama kimse ezik diyemez öyle terapist olur mu yav. Işığa yönlendirecekmiş ne yapacak geçmişi mi değiştirecek? 😳
Zaten üslup beni benden aldı.. Bu yüzden konu açtım.Yonlendirme vs var mı bu strateji mi yoksa olmaması gereken bir şey mi diye..Olmaması gerekiyormuş.Yaptiran, daha önce katılanlarda böyle birseye şahit olmamış..

Zaten üslup beni benden aldı.. Bu yüzden konu açtım.Yonlendirme vs var mı bu strateji mi yoksa olmaması gereken bir şey mi diye..Olmaması gerekiyormuş.Yaptiran, daha önce katılanlarda böyle birseye şahit olmamış..

Benim bilgim sıfırın altında sadece zeytin dalı mı ne diziyi izledim. 😀 Ama yönlendirme çok mantıksız geldi. Hani mevzu geçmişle yüzleşmek ve kabullenmek ya müdahale amaca aykırı oluyor bence.

Bundan şeyin haberi var mı mesela Ataların 😂

Konu sahibinin cümlelerinden hicbisey anlamadıktan sonra çok şükür açıklayan yorumcular sayesinde anlayabildim. Ne kadar uzakmışım😂 Canım kadınlar 😘

İyi geceler herkese..inşallah konuyu yanlış yere acmiyorumdur..

Şimdi bir aile dizimi izleyicisi oldum.Ve kafama takılan şeyleri sormak, yaptıran varsa da tecrübelerini öğrenmek istedim..
Açılımı yapan kişi yönlendirme yapabiliyor mu?Benim denk geldiğim ışığa gitmeyen ataya ezik dedi..Yamuk yumuk ortada dolan dedi..Bu şekilde zorlamalar sanırım gitmeyi kabul etsin diye idi..
Bana tuhaf geldi..
Yaptırmayı düşündüğüm bir konu vardı ama bu durumu kafamda bir yere oturtamadim.
Tecrubelerinizi , sonuclarini ,aldıysanız eğitimini (pratikte bu şekilde mi oluyor )paylaşır mısınız?
Bence oraya bir daha sakın gitmeyin. Dehşet resmen.1 saat eğitimle bu alana girenler var. Ne için aile dizimi istediğinizi bilmiyorum ama bu konuda önereceğim tek isim Mira Şeniz Erten’dir. Her şeyi kaynağından öğrenmiştir çok uzun yıl önce. Meditasyonları eğitimleri katkı doludur. Hatta eşim anne kökü eğitimine girmişti.

Ayrıca aile dizininde seneler sonra da açılım olabilir yani bunu kaldıracak enerjiniz var mı bilmiyorum. Hiç olmayabilir de, hemen de olabilir. Bir de katılımcıların çoğunun rol yaptığını da duydum. Belki gitmek istediğiniz sebebin daha kestirme bir yolu vardır.

Bence oraya bir daha sakın gitmeyin. Dehşet resmen.1 saat eğitimle bu alana girenler var. Ne için aile dizimi istediğinizi bilmiyorum ama bu konuda önereceğim tek isim Mira Şeniz Erten’dir. Her şeyi kaynağından öğrenmiştir çok uzun yıl önce. Meditasyonları eğitimleri katkı doludur. Hatta eşim anne kökü eğitimine girmişti.

Ayrıca aile dizininde seneler sonra da açılım olabilir yani bunu kaldıracak enerjiniz var mı bilmiyorum. Hiç olmayabilir de, hemen de olabilir. Bir de katılımcıların çoğunun rol yaptığını da duydum. Belki gitmek istediğiniz sebebin daha kestirme bir yolu vardır.
İlginiz , yorumunuz ve isim önerdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Ben uygulama ile ilgili tereddüte düşmüştüm.Ama konu uygulayıcı imiş..
Önerdiğiniz ismi arastiracagim🙏

Meşhur diziyle başlayıp bende merak salanlardanim. Yakın zamanda svagitonun sevginin köklerini okudum, aklınızdaki sorulara cevap niteliğindedir. Herlingere göre terapistin bir yönlendirmesi olmuyor, sadece konumlandiriyor ve süreç dahilinde dizime yeni birini ekliyor. Sadece atalarından süregelen birşey var mı onun varlığını biliyorsun çozmek yine senin elinde, onun yerine başka alternatif terapi yöntemleri denenebilir diye düşünüyorum

Meşhur diziyle başlayıp bende merak salanlardanim. Yakın zamanda svagitonun sevginin köklerini okudum, aklınızdaki sorulara cevap niteliğindedir. Herlingere göre terapistin bir yönlendirmesi olmuyor, sadece konumlandiriyor ve süreç dahilinde dizime yeni birini ekliyor. Sadece atalarından süregelen birşey var mı onun varlığını biliyorsun çozmek yine senin elinde, onun yerine başka alternatif terapi yöntemleri denenebilir diye düşünüyorum
Teşekkür ederim cevabınız için.Benim denk geldiğim durum uygulayicinin basiretsizligiymis onu anladım.
Mantık olarakta zaten konuyu danışan kendi içinde kendi iradesiyle farkederek çözecek demektir..Ben bir tiyatro izlemiş oldum.

X