ahh bu bulantilar gecmez mi?

hostess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
27
0
46
Kizlar,5 inci haftami doldurduktan 5 gun sonra, mide bulantisi ile uyandim, durum hala ayni neredeyse 8 inci haftama giricem, ama ben cikaramiyorum, afedersiniz oguruyorum, aslinda cikartsam rahatlasam diyorum, rahatlatmaz mi acaba daha mi kotu olur, hatta bazen dilimin ustune parmagimla bastiriyorum ki kusayim, yine oguruyorum o kadar, tansiyonum hep 9 a 4.5. geceleri daha beterim, bileklerime elastik akapunktur bandlari aldim eczaneden hicbir ise yaramadi, limon, zencefil , nane, biskuvit, denemedigim yok, mide bulantisindan da cok, bir tiksinme hali herseyden, mutfaga girmeyeli 10 gun oldu, kocacim sagolsun, bana cok iyi bakiyor, kendimi mizmiz ve simarik bir cocuk gibi hissediyorum, depresyona dusmeme ramak kaldi, bir de progestron hormon hapi aliyorum, ilk ayimda hafif kanamalarim vardi diye, igneden hapa donduk simdi, bu haplardan kullananiz var mi? biraksam mi? ya dusuk tehlikesi, annemin iki hamileliginde de hic midesi bulanmamis, bende de oyle olacak sanmistim ama beni cok kotu vurdu, sabah kalkip da gece uykuya dalana kadar, hayat, yatak, banyo arasinda geciyor, kizlar ne diyorsunuz, ne zaman gececek, boyle yavas yavas mi yoksa hayal ettigim gibi bir sabah bir kalkicam bakicam ki gecmis ve ben yemek yemege baslamisim, agzima sicak yemek girmedi, muz ve biskuvi ekmek le besleniyorum:enbuyukkk:

Yazdıklarını okuyunca kendi yaşadıklarım aklıma geldi..Benim de bulantılarım tam Ramazan ayına denk gelmişti ne oruç tutabildim ne de doğru dürüst karnımı doyurabildim..Resmen kabus gibiydi..Ha bire turşu ve mısıra aşeriyordum (ve istediğim turşuyu hiç bulamadım ona hala üzülüyorum) kokulardan midem kalkıyordu ve tatlı görünce mide bulantılarım artıyordu..Ama 3. aya doğru geçti..Bende geçmeyecek sanıyordum..Hatta hiçbirşey yiyemediğim için ağladığımı bile hatırlıyorum..

Merak etme biraz sabretmen gerekiyor..Zaten bulantıların geçince iştahın artıyor o dönemde kilo almamaya çalışmalısın..Kimse beni bu konuda uyarmadı ama ben seni uyarayım..Daha hamileliğinin başındasın mutlaka doktorundan bir beslenme listesi al ve mümkün olduğunca ona uymaya çalış..Yoksa benim gibi 7. ayda 17 kilo ile bir rekora imza atabilir ve şekerin yüksek çıktığı için diyet yapmak zorunda kalabilirsin..

Bu arada hamileliğini hiç midesi bulanmadan geçirenlerede acayip sinir oluyorum :smiley-cool: bizim ne suçumuz vardı diye düşünmeden edemiyor insan :tomato:

dogum yaptiktan sonra gecer canim birseyin kalmaz:icecream:
saka bir yana cogu hamilenin yasadigi bir durum insallah tez zamanda gecer herseyden onemlisi bebisini saglicakla kucagina alirsin canim

canim seni korkutmak istemem ama ben 24 haftalik hamileyim ve halen mide bulantim oluyor ve istifar ediyorum öncesine bakarakdan azaldi ama.
hic gecmicek zannediyordum günde en az 5 kere istifar ediyordum gece yarisi bile olsa.
tabi bu sendede bu kadar uzun sürmesi gerekmiyor.
sabret dayan bebisin buna deger

Evet bence de haksizlik gibi ben de hamileligimde herkese cok mutluyum demek istiyorum, hep guzel bir hamilelik duslemistim, yuruyuslere ciktigim, yuzmelere gittigim, kitabimi alip kafelere gidip hamile hamile oturmalar, arkadaslarla bulusmalar, ama simdi cok bedbahtim, sanki kocami da uzuyorum boyle
soylesenize arkadaslar, boyle pat diye gecer mi dersiniz bir sabah ki haftalarimi degil ben gunlerimi sayiyorum, boyle 11+6 hafta olunca ertesi sabah kalkar ve kendimi dinc acikmis, guzel hisseder miyim

cnm ben 14 haftalık hamileyim ve hala bulantılarım var ben sigaradan öle bir tiksindimki evde herkese sigara içmeyi yasakladım herşeyden tiksindim.hala aynı şekilde devam ediyor bulantılarım.sanki hayatım boyunca böle kalacakmışım gibi.ama geçeceğine inanıyorum elbet geçer sen canını sıkma..

Canım aslına bakarsan benimki öyle hemencecik geçmedi..Geçmesine yakın bulantılarım daha da şiddetlendi, biteceği zamana 2 hafta kadar kala çıkarmaya başladım ve baya korktum ama sonra bulantılarım geçti mide yanmalarım başladı..Mide yanmalarım bitti başka sorunlarım başladı..Yani hamilelik bir uyum süreci bazıları hiç sıkıntı yaşamıyor bazıları A'dan Z'ye bir dolu sorunla boğuşuyor..Ama o yaşadıklarının hepsini unutuyorsun..Rüya gibi geliyor..Ama herşeye rağmen arkadaşlarınla çıkıp dolaşabilirsin..Hiç unutmam bulantılarımın geçtiği ve iştahımın coştuğu dönemde arkadaşımla buluşup Kızılayda Allah ne verdiyse tıkınıp avazımız çıktığı kadar hamilelik üzerine konuşmuştuk ( görmemişler hamile kalmış misali o da benden hemen sonra hamile kalmıştı..) Merak etme geçecek İnşallah..a.s.

benim 7 haftada bitti bulantılarım çok şükür ama aksi gibi iştahım açıldı inan o çok daha kötü .(

kızlar bende9+4 düm bulantılar igrenç mutfaga girmek ölüm gibi hele buzdolabını açmak felaket sırf dolap açmamak için bazen ıvır yiyorum allahım geçsede kurtulsam diye dua edip sabah birden normale döndümmü diye uyanıyorum bari üçüncü aydan sonra geçse bazılarının öyle olurmuş tavsiyem patlamış mısır iyi geliyo bol tuzlu tabiii

3 ay boyunca sadece çok az yoğurt ve ekmeğin kabuğunu yiyebildim bende
tansiyon dersen 6-4 den yukarı ölçtürdüğüm hiç olmamıştır
tam 3 ay evdde yemek pişmedi eşimede yasaktı:)
adamcağız 3 ay boyunca peynir zeytinle beslendi
ama bir sabah kalktım ve ne bulduysam yemeye başladım
shir gibi pufff oldu gitti bulantılari
yoğurt iyi gelir bulantılarına
birde her sabah daha yataktan kalkmadan gözünü açar açmaz tuzlu bişey at ağzına çizi gibi
iyi gelir

Aynurcum aslında mısırın her türlüsü iyi geliyo, haşlanmış mısırıda tavsiye ederim..Ben ekşiye ve tuzlu şeylere çok düştüğümde bana sanırım kızın olacak demişlerdi ama ben İnşallah erkek annesi olcam..

benim 7 haftada bitti bulantılarım çok şükür ama aksi gibi iştahım açıldı inan o çok daha kötü .(

keske istahim acilsin, ben dizginlerim kendimi biraz, su tiksinme ve bulantlar ve eksimeler gecsin, biraz da gobegim ciksin, hamile oldugumu gostersin degmeyin keyfime

O bulantılar insana kendini ne kötü hissettiriyordur.
Bebeğin böyle olmasını istiyorsa geçirmenin bir imkanı yok galiba.
Tuzlu krakerker, ilaçlar vs.. İnşallah hemen geçer de sen de güzelce yemeğini yer, hayatına hamileliğe bulantısız devam edersin:1rolleyes:

17.haftamdayım hala mide bulantılarım devam ediyoo((
ilkbaşlarda hiç bulantım olmamıştı ne kadar mesuttum:)
son günlerde biraz daha arttı.
şimdi her sabah bir posta geçiyoruz nerdeyse..
ne kadar rahatsız hissediyo insan kendini..
ayaklarım ve ellerimde hafif şişlikler olduğu için çubuk kraker yiyemiyorumm, halim fena arkadaşlarrr....

ayyyy seni öyle iyi anlıyorum ki..12+2 oldum inan 11 inci haftaya kadar sadece ayva yiyebildim hala en büyük kurtarıcım ayva.çubuklar krakerler de yaramadı yiyemedim hiçbirini.artık çorba içebiliyorum hemde yanında ekmekle :)) birşeyler yiyebilmek için adeta ağlıyordum.benimde geceleri daha çok azıyor.ağzımdaki o iğrenç tat hala tam olarak geçmedi.en çok suya hasretim içim öyle çok yanıyorki 2 litre su verseler nefessiz içerim heralde ama ben 2 yudumda başlıyorum bulanmaya.şimdi sen en yoğun günlerdesin yavaş yavaş azalacak inşallah hiç merak etme bizde birgün yemek yiyebilecez inşallah(su da içelim lütfeeen)
annenle kıyaslama hiç çok farklı oluyor.benim annem 3 ayını hastanede geçirmiş ben daha iyiyim çok şükür.düzelecez arkadaşım inşallah hepsi geçecek merak etme...

şu an 8. hftamdayım.senın yaşadıklarını birebır aynen bende yaşıyorum.malsef sabredıyorum.3.aydan sonra gece dıyorlar.işkence gibi.kusamıyorum bende sureklı öğürtü.offf berbat..ama bız ıstedık napalım:)naniknanik

canım benim 14 haftalıkken azaldı ama şuan 16 haftadayım arada hala oluyo ilaç kullanıyorum bulantı için dokrounla görüş en iyisi hap bence .ben 14. haftaya kadar 6 kilo verdim sırf bulantı yüzüden.

canım benim birde benim kanamam oluyodu proegestan kullandım doktorum 14. haftaya kadar devam etmemi söyledi doktoruna sormadan sakın bırakma progestan önemli..

dr bana bulantı hapı verdi bir de renie duo verdi hapı içmiyorum ama renie çok ferahlatıyor gebelikte tam güvenli yazıyor içinde.
progestoron ben de alıyorum ama ağızdan alındığında bulantıyı yapıyormuş dr bana iki kapsül vajinadan al dedi fitil gibi yani.
bir de su içesim var hep içim yanıyor sanki.

Bir de şükredelim ki bulantılarımız var bulantının olması bebeğin iyi ve sağlıklı olduğunu gösterirmiş :)

cuvcuv renie nedir? mide bulantisi ilaci mi? mide yanmasina iyi gelen birsey mi? nane haplarindan mi? (peppermint chewing tablet yazan hani)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…