ah şu tırnaklar...

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
minik kuzum pazar günü 3 aylık olucak teyzeleri kilosunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum..
havalar ısındı ne güzel kızımda büyüdü biraz eldivenleden kurtulduk derken geçen gün kızım baş parmğını emmeye çalışıyodu bende onu izliyodum bi anda parmağını gözüne soktu hemen çektim elini Allahtan ucuz atlattık ama tırnağıyla yüzünü çizdi kanadı hemde içim gitti sonra kendimi suçladım niye eldiveni çıkarttım diye..
sonra yine giydirdim.. tırnaklarını düzgün bi şekilde kestiğim halde nasıl çizdi anlamadım..
sizdede oldumu böyle küçük kazalar...

cnm omur boyu eldıvenmı takcak bu yaramaz benımkıde cızıo sureklı kesıyorum ama cızılcek yoksa yaz gelıo baska caren yok cıkarıcan o eldıvenlerı bırak oğrnsınnn cocuk

maşallah canım da eldivenleri hala takmaya devam etmemelisin
tırnaklarını daha dikkatli kes
çınarın eldivenlerini çıkarttığımda sadece 1 kere çizdi yüzünü sonra kendi kendine çizmemeyi öğrendi herhalde
bu şekilde cisimleri ve kendini tanıyamaz
dokunarak öğreniyorlar daha onlar

kardelen kestiğim halde sürekli çiziyor hemde kaç yerini öyle öğrenicekler çizmemeyi bencede takma artık yazık çocuğa sıcak zaten ben kırkı çıkmadan çıkarmıştım eldivenleri ellerini keşfetsin bizimki emziğini bile tutuyor bazen

bende kırkından hemen sonra çıkardım çok büyük kızın çıkar bencede
bizim oğlanda ara sıra çiziyor ama olsun
elleri gelişmez böle allah korusun
bizim doktorda en fazla 2 ay kullanın demişti

Çok tatlımıŞ allah baĞıŞlasın ben pek anlmam bebeŞım yok ama bencede Çıkar rahat etsın bebıŞ

maşşallah canım kzıına çok tatlı.....ben eldivenleri çıkartalı nerdeyse 1,5 ay oluyor.artık yaz geldi canım.hatta artık sadece eldivenleri değil uzun kolluları bile çıkarmalısın.biz 1 haftadır şort ve kısa kollu tshirt giyiyoruz.çok fazla sıcağa alıştırmamak lazım.bende düzgün kestiğim halde yüzünü çiziyor benim oğlan.ufak çizikler bunlar zararı olmaz.her bebek yapıyor bunu.bide çok çabuk uzuyor,3,4 günde bir kesmek lazım....

evet canım çıkarmalısın bize doktor özellikle çıkartın gelişinin bi parçası dediii ağzına götürsün elini huzursuzluğunu alır dedi.nasıl yürümeye başladığında düşe kalka büyüyolarsa çize çize büysünşer bıark

çıkarttım kızlar eldivenleri ellerini ağzına sokuyo parmağını bulamayınca elinin hepsini ağzını sokmaya çalışıyo çok tatlı görünüyo ama gözüne falan gelcek diye korkuyorum...
bide uykudan uyanırken hep yüzüne gözüne sürüyo ellerni bişey olmaz dimi yada sadece gece mi taksam eldivenleri..

canım allah korudugu surece bısey olmaz olcak olan o eldıvenlede olur bılıosun o yuzden bu konuda bıraz daha rahatlat kendını boğazına kacıcak dıye yemek yedırmıcez su yutcak dıye yıkamıcaz duser dıye yurumesıne ızın vermıcez vs vs hepsı aynı mantık gecelerı de takma bence zaten sıcak olucak yakında havalar trler ellerı yavrunun bırak alıssın bı sure sonra cızmemeyı ogrenır kendı kendıne

nolucak canım korkma eller onun yüz onun bırak ellesin kaydirigubbakcemile3kardelen uyuken elinin birini yüzünün yan tarafına koyup öyle uyuyo çok tatlı görünüyorlar elleriye oynarken :asigim:

canım benim kızım iki kez yüzünü çizdi..çok çabuk uzuyor tırnakları...nerdeyese her hafta kesiyorummm..:ecrin_bebek:

canım bencede artık çıkar ne bekliyorsun çizerek alışaçak çizmemeyi öğrencek zamanla.hem havalar ısındı bak kokutçan çocuğun ellerini:)

tatlım psikomotor gelişimini engeller eldiven en fazla 1 ay takmak lazım.keşfeedevcekleri bir dünyaları var onların:)

sürekli ellerini emmeye çalışıyo kızım ama beceremiyo cadı...
ellerini yüzüne sürtüyo sürekli canını yakıyo sonrada ağlıyo 1 dk bırakamıyorum yanlız uyurken bile yanındayım esiri oldum resmen....

Ben de kesmeye korktuğum için eldivenleri çıkarmıyordum ama bir haftadır tırnak kesme konusunda daha iyiyim hiç eldiven takmadım. Gece taksam mı acaba diye düşünmüyor değilim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…