Aile Planlaması Ah spiral ahhhhh

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yenianne26

ஐ ♥―♥―♥―
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
270
1
KISLAR SELAM BEN 4 AY ÖNCE SEZERYAN İLE DOĞUM YAPTIM VE SU AN KONDOM İLE KORUNUORUZ AMA İÇİM REGL OLANA KADAR RAHAT OLMUO VE DOĞUMDAN SONRA DOKTORUMA DOĞUM KONTROLU İÇİN DANIŞMAYA GTTIM SPİRALİ ÖNERDİ TAK VE UNUT YANİ AMA BEN ÇOOKK KORKUYORUM KAÇ GUNDUR GIDICEM SALLIYORUM KORKUDAN ASLINDA SUPER BI DOĞUM KONTROL ARACI DOKTORUM SU KAHVEYI BIZ İÇENE KADAR TAKIP GELMIŞTIK DIO.BIDE BENDE HEYECEN OLUO PANIK ATAK VAR OYUZDEN KISA SURELI UYUTUP TAKICAK YANI 5 DK FALAN DOKTORUM AYRICA ANESTEZİ UZMANI AMA BENIM KORKUM SONRASI İÇİN YA SONRASINDA ÇOK AĞRI FALAN YAŞARSAM DİEE DENEMEDENDE ANLAYAMAM AMA LUTFEN FIKIRLERINIZI BEKLIYORUM YAAAfisfisfis

slm canım ben de seninle aynı durumdayım. ben de 4 ay önce doğum yaptım.doktorum 40. gün spiral takalım dedi. o gün bu gündür kaytarıyorum. en büyük korkum işlem sırasında acı çekermiyim..doktor 3-4 dakika kadar süren bir iş 10 yıl garantisi var dedi. taktırdıktan sonra bir süre ağrılar oluyormuş ama zamanla düzeliyormuş. umarım bu konuda bizi cesaretlendirecek arkadaşlar buraya fikirlerini tecrübelerini yazarlar

arkadaşlar bende 1 yıl önce taktırdım ve sizin gibi öyle çok korkuyordumki,inanın 4 ay üstüste her adet dönemimde sağlık ocaağına gidip gidip geldim,sonra cesaretimi toplayıp çıktım o masaya, korkacak hiçbirşey yok,toplam 5 dakika ancak sürüyor,bu süre içindede en fazla 1 dk canınız acıyordur,oda tabi dayanılmayacak bir ağrı bile değil,çok memnunum,gerçekten taktım ve unuttum,ilk birkaç ay biraz kanamam çoğaldı ama sonra oda normale döndü,eşimde hissetmiyor,kesinlikle çok rahat,kızım 2.5yaşında kızıyorum kendime keşke doğumdan hemen sonra taktırsaydım diye,hiç zaman kaybetmeyin kızlar hatta şöyle diyebilirim spiralden sonra seks hayatımız dahada düzene girdi,az söyleyeyim çok anlayın,üstelik birde ben doğuda küçücük bir sağlık ocağında ebeye taktırdım,eminim doktorlar daha tecrübelidir,sormak istediğiniz merak ettiğiniz şeyler olursa cevaplayabilirim,umarım biraz da olsa rahatlamışsınızdır,

Spiral için anestezi alıp uyuyacakmısınız?

Ne gerek var ya anesteziye...:)

Amma da büyütmüşsünüz haaa....Ben anestezisiz taktırdım geldim..10 da sürmüyor, uyumaya falan da gerek yok...

neyse hemen git taktır..cık cık cık:)

guzelım konumu tam okumadın sanırım anesteziyi panik atagım olduğu içi yapıcak doktor heyecanlanıyorum atak geçiriorumCADIARZU

guzelım konumu tam okumadın sanırım anesteziyi panik atagım olduğu içi yapıcak doktor heyecanlanıyorum atak geçiriorumCADIARZU

Okudum canım..

Sadece sana güç vermek adına, bu şekilde yazdım yani korkacak birşey yok, anestezisiz bile taktıran çok kişi var, büyütme kafanda, kurma sakin ol vs vs..anlamında hani sana güç verme amacıyla falan yazmıştım, niyetim buydu ,ama sanalda böyle oluyor işte:)

Neyse....kolay gelsin sana..

benim annemde de panik atak vardı şimdi geçti. zamanında o da senin gibi epey zorlanmıştı yenianne. umarım sen de yenersin. şu spiral konusunda biraz daha cesaretlendim sanki. destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. aklıma gelen bişi olursa tekrar yazacağım

evet CANIM DEDIM YA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK İNŞALLAH ZORLUK CIKAMAZDA PİŞMAN OLMAYIZ CANIM BENDE ÇARŞAMBA GIDIYIM DIYORUM BAKALIM HABERDAR EDRIM SENDE ET:)kaydirigubbakcemile5

Sonrasında derken yaa ama her bunyede aynı reaksıyonu gÖstermıyormuŞ ınŞallah bende o sanslı bunyelerden olurum beee

hihoyyytSonrasında derken yaa ama her bunyede aynı reaksiyonu göstermıyormuş inşallah bende o sanslı bunyelerden olurum beee

Offf allahımm neden butun zahmetlerı kadınlar Çekerdeee hazıra konarr ya:)

varya canım bu spıral hakkınd apek çok hurafe varrr:) takmıcan aslındaaa :)

varya canım bu spıral hakkınd apek çok hurafe varrr:) takmıcan aslındaaa :) yani sölenenleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…