Ah be kayınvalide!

biryesilelma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2013
123
40
Kızlar selam..
Benimkinin bi huyu var. Sanar ki bu dünyadaki en güzel kadın kendisi, en hanımefendi, en evinin kadını, en anne, en kocasının karısı, en doğru yolu gösterici.. Ennn kayınvalide..
Herrr lafa girer. Siyasete girer, yemek konusuna girer, tamire inşaata, temizliğe, gezmeye, ayy herşeye girerr. Her şeye kaş göz eder. Mesela mutfaktan çay koydun getiriyorsun, mırıl mırıl bişey der böyle poposunda kurt var gibi oturduğu yerde kıpırdanır. Bakarsın "önce babana ver" der gibi kaş göz yapıyordur. Yahu zaten ona vericem bi dur. Alışverişe gittin diyelim, onu alma bunu al, bu daha güzel olur der. Kuaföre gidersin şöyle yaptır havalı olsun der. Ayy bi de gösteriş meraklısı. Kimseye derdini sıkıntısını açmaz. Herşeyi içinde yaşar. Bir tane dostu arkadaşı yok. Hepsi laylaylom. Hava civa arkadaşlıkları. Evine hırsız girdi kimseye söylemedi mesela. O kadar ağladı göz yaşı döktü bir allahın kuluna demedi ki ya üzüldüm ben diye. Kardeşlerine bile söylemedi. Hep hahaha hihihi.. Kocasının yanında bi duruşlar bi oturuşlar. Sanarsın padişahla evlenmiş. Sanki yeni gelin. Kırım kırım kırılıyor. Bir saçını attırmalar, otururken hanım hanımcık bacak bacak üstüne atmalar falan.. Dudaklarını büze büze gözlerine süze süze oturmalar. Oturduğu yerden bana ve görümceme yapılması gerekenleri kaşıyla gözüyle parmağıyla talimat etmeler. Iyyyyyy görmeniz lazım ya. Anlatılmaz yaşanır dedikleri. Hani bi laf vardır. Dışarıda hanımefendi, mutfakta aşçı, yatakta .............. diye:KK45: işte o kadın benim kayınvalidem. Kayınpederim de tammm zıttı. O kadar rahat bi adam ki. Kayınvalidem kaş göz yapar "koş babanın terliklerini ver" edasıyla. Getirirsin terliği. Kayınpeder kızar. Ben kendim alırım yaa böyle hizmet eder gibi hareketler yapmayın kızıyorum der.
Geçenlerde mesela yeni bir akrabalarıyla tanıştım. Gerçektennn çokkk güzel bir kızdı. Çok beğendim ben. Bunu da kv me söyledim. "Küçükken benim kızım sanarlardı zaten:63:" diyor yahu deliricem.
Geçtiğimiz günlerde atıştık. Şuan 4 gün oldu beni aramadı. Ben de onu aramadım. Çünkü ettiği bir laf yüzünden eşimle çok kötü tartıştık. Yani onun lafından sebep aramızdaki tartışma çok başka yerlere gitti. Hatta eşim çıktı gitti evden. Ben de topladım bikaç eşya çıktım yola anneme gitmek için. Dayanamadım aradım kayınvalidemi. Hem deli gibi ağlıyorum hem konuşuyorum. Ahh be anne, bak senin o lafından biz şuan nerelere geldik dedim. Ne olur böyle şeyler söylemeyin dedim. Çok ağlıyordum o sırada. İnanın beklentim "ah kızım dur bi sakin olun hiç öyle şey olur mu..." demesiydi. Nerdeeeee. Kontes hiç hata yapar mı. Beeeğğnn sözümün arkasındayım dedi bağırarak. Bak kızığğmm bundan sonra zerre beni ilgilendirmiyorsunuz diye bi konuşma çekti daha da çok ağladım. Hatta tamam yaa daha fazla üzülmek istemiyorum deyip kapatmak istiyorum dedim ve kapattım. 4 gün oldu beni arayan soran nasılsın diyen yok. Eşimle birkaç saat sonra bir araya geldik tabi. Ama ne görümcem ne kayınvalidem ne beraber yaşadıkları diğer akrabaları bir aramadı beni. Kızım nasılsın böyle bi durum olmuş gel bunu halledelim vs.. Gerçekten çok kırıldım ve çok üzgünüm. Şimdi sen küçüksün sen aramalısın diyebilirsiniz ama aramam. Onlar beni aramalıydı!
Çünkü 2 aylık hamileyim ve ayakta duramayacak kadar kötü geçiriyorum. Bunu çok iyi biliyorlar. Eşim de arada kalıyor. Kayınvalidemin yapısı ortada. Özür bekliyordur kesinnn!
Peki şimdi ben ne yapmalıyım?

Senin için önemli olan eşin canım.
O onu yapmış bu böyleymiş, umursama. Eğer eşin senin dönmeni istiyor ve ısrar ediyorsa dön ama eşine ailesinin bir kere bile aramadığını olan sizin mutluluğunuza olduğunu güzelce anlat.. Ben pek boşanacak kadar bir neden göremedim, bundan sonra da mesafeli ol bence eşinin ailesiyle. Ne özür dilemesi yüzünü görmek istemezdim!:KK47:

Ayrıntılarda kendi annemi gördüm. Her işe şef kıvamında direktif vermeseler kimsenin beceremeyeceğini sanmalar, babamla azıcık ters düşsek adamdan çok dertlenmeler, tamam genel olarak yetenekli bilgili bir kadındır ama bazen çok alakasız konularda tam bir bilirkişi olmalar, hep derim iyiki oğlun yok diye, kendisi de kabul eder. Anlıyorum o nedenle neden rahatsız olduğunuzu ama size kaynanalık yapmaya çalışmadığını kendi karakterinin öyle olduğunu kabul ederseniz daha kolay alışırsınız zamanla. Zaten satır arasında belirttiğinize göre görümceye de aynılarını yapıyormuş.

Ayy ben kv nizin bazı özelliklerine imrendim doğrusu.. Ayy aslında acik alttan alsaniz ne güzel kakara kikiri anlasirsiniz.. tabi artık kacmis o tren.. umarım bundan sonra bari tartışmaya polemiğe girmezsiniz.. bu kadar dışarı mükemmel görünmek isteyen kadın; gelinini kimbilir ne övgüler ile anlatır çevresine..

Ayy ben kv nizin bazı özelliklerine imrendim doğrusu.. Ayy aslında acik alttan alsaniz ne güzel kakara kikiri anlasirsiniz.. tabi artık kacmis o tren.. umarım bundan sonra bari tartışmaya polemiğe girmezsiniz.. bu kadar dışarı mükemmel görünmek isteyen kadın; gelinini kimbilir ne övgüler ile anlatır çevresine..
aynen bende
yada anlatım tarzı tatlı güzeldi
ondan sempatik geldi banada

Ne yalan soylim ben de imrendim hatuna :KK51: nerdeeeee millette bi püsür kaynana mıy mıy mıy

O tartismada o tepkiyi vermesi olmamis evet. Arabulmaya calisabilirdi üste çikmiş. Ne yapalim sen kocana bak artik. Kv ile de sen de laylayloy ol. Asik suratli huysuz nalet olmaktansa kakara kikiri olsun.

kocam+kendi annem= senin kaynanan. mümkünse mesafe koy diyorsun ya her şeyi içinde yaşıyor.mesafe koy ki sana kızıyorsa içinde yaşasın içinde patlasın.emin ol kendinden bi örnek gelin olsa onla anlaşamazdı.bu bilirimcilikte papinleyene kadar.

her koyun kendi bacağından asılır
ne diye başkalarından medet umuyorsunuz
kimseye göbek bağı bağlamayın
kendinize kendiniz yetinmeye çalışın
ayrıca kimse karı koca ilişkisine karışmaz ki karıştırmayın da

Kaynanayi kiskanma
Esinle aranda gecen tartisma veya baska herhangi birseyi de arayip anlatma
O zaman sorun kalmaz
Ayrica aramasin aramak zorunda degil kimse seni
Sen de onlari arama
Ne olacak yani aman ne buyuk kayip bosver rahat ol kendine odaklan yaaa

X