Ah alip mutlu olan eski eş

Ah alan eski eş mutlu olurmu?

• Kadina dair

OY: 2 40,0%
  • Dua

OY: 3 60,0%

• Ankete Katılan
    5

Alimee81

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2014
1.497
1.001
Hanimlar iyi aksamlar,

ben 12 sene evli kaldim. Cok zor bir insandi. Aileside öyle. Beni hep disladilar. Eski esim pasif, kisiligi oturmsmis ve narsist bir insandi (zamanla bunu anladim. Nette denk geldim ve bir cok yerde okudum tüm özellikleri uyuyordu)
Sonunda aldatildim ve ayrildim. Büyük travma yasadim.Üstrlik evimde aldatildim %99 böyle.Bunu kanitlayan 5-6 unsur ispat vardi. Zsten sonrada o yabanci kadinla birlikte yasadi 4-5 sene. Fakat Biz bosanali 1 yil oldu. O yanasmadi ve bazi prosüdürler geregi uzadi bosanma süreci. Sonunda bir yil gecti hala o ingiliz kadinla birlikteydi. Kizimdan dolayi kadinla arasi acildi ve kadin bunu terk etti. Adam da hala kadini cagirdi ama kadin nazlandi gelmedi. Bu arada bu ingiliz ile birlikteyken bundan 1-2sene b ir türk kadin ile tanisiyor. Ayni köydenlermis. Kadin buna f.book üzerinden yazmis. Bu kadinla görüntülü konusmuslar etmisler. Sonra ingiliz kadin bunu ögrenince türk kadinla muhabbeti kesmis. Hatta türk kadin buna sitem ediyormus vs. Bunlari kizim anlatti bana. Türk kadin ile iletisimi kestikten sonra 1 -1 bucuk yil bi ingiliz ile devam etti. Sonundada ingiliz bunu kizimdan dolayi terk edince yine ayni türk kadin ile iletisime geciyo. Ve kisa zaman icinde nisanlaniyorlar. Yakindada evlenecekler sanirim. Ingiliz kadin ile birlikteyken umrumda degildi. Hak ettigini yasiyor diye düsünüyordum. Ama simdi beni aldatan ve bir cok baska aci ve eziyet etmis olan adamin türk bir kadinla evlenecek olmasi adaletsizlik gibi geliyor Allah afetsin. Ona karsi zerre kadar bir sey hissetmiyorum. Sadexe ben yalniz ve muzsuz iken üstelikte onun yüzünden evlilikten iliskiden korkmus iken onun düzen kurmasini hazmedemiyorum. Evlenecegi kadinda güzel ve iyi birine benziyor. Simdiden ailesiyle kirk yillik ahbap gibi samimiymis. Kizimdam duyuyorum.
Ilahi adaletin bir an önce tecelli etmesino diliyorum. Türk kadina bir sey olsun istemem o günahsiz bizim konumuzla baglantisi yok ama o adam bana ve cocuguma cok haksizliklar yapti. Ne olur dua edin. Bir kac cümlede söyleyin. Ah alan mutlu olurmu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Yarına kalır yanına kalmaz

Bazı şeyleri yoluna koyduğu onun mutlu olduğunu / olacağını göstermez.
Ayrıca kendini neden kapatıyorsun. Kabuklarını kır mutlu olmaya bak

Bence kafanıza takıp kendinizi üzmeyin kurtulmuşsunuz.
Emin olun Allah size çok daha güzel kapılar açar.
Bir de Rabbim o kadının da yardımcısı olsun.
Amin. Insallah.O kadinada aciyorum inanin. Amin ona ettiginiz duayada.

Ne bileyim elde degil. Sagolun

Kadını sadece dışardan görmüşsünüz tanımıyorsunuz Belkide eşinizin burnunu sürtecek biridir Bence sabırla seyretmeye devam edin olacakları
Bilmiyorum acikcasi adam bununla iletisimi kesmis ingilizle devam etmis. Yinede adamin 1 bucuk sene sonra kabul etmis. Ama diydugum kadariyla 1 sene evli kalmis ilk kocasiyla dayak yüzünden bosanmis.Belkide yillarca yalniz kalmak kadini acele ettirtdi.

Adama onu iten sebepleri bilmem ama ah alanın yanına kaldığını hiç görmedim İlahi adalet burunlarından getiriyor merak etmeyin Siz sadece sabredin inşallah yavrunuzla birlikte çok güzel günleriniz olur herşeyi unutursunuz

Üçüncü kadın hiç korkmuyor mu? Hiç araştırmadı mı ya. Ben de bunu anlamıyorum. Erkekler mutlaka birini buluyor kandıracak. Böyle erkelerden nefret ediyorum. Sonlarını ben de merak ediyorum

Bu ilişkisinin de düzen tutacağını sanmıyorum İngiliz kadın varken bu niye vardı bu varken o niye var oldu vs vs yani sağlam temelli bir evlilik gibi gelmedi bana

Bu ilişkisinin de düzen tutacağını sanmıyorum İngiliz kadın varken bu niye vardı bu varken o niye var oldu vs vs yani sağlam temelli bir evlilik gibi gelmedi bana
Aynen. Kadin bile bile lades yapmis gibi geldi banada. Ama benim eski esimle aramiza sogukluk katan ailesiydi.Tabii adam adam olup ailesinin degerini bilmeliydi yinede. Simdi ailesi bu kadini seviyordur. Ingilizden kurtulmasina sebep oldu ya bide sicak kanliymis kadin. Dolayisiyla bunu kaybetmeyeyim der diye düsünüyorum eski esim. Birde bizi kaybetti bu ona ders olmus olabilir Zaten ingiliz kadin buna msj atmis nisanlandigini duyunca. Seni seviyorum falan demis. Eski esimde ben seni sevmiyorum senin yüzünden bana ait olani kaybettim demis sanki bizi kastetmis gibi . Yani bari bu türk kadini kaybetmeyeyim diye düsünebilir Ama yarin bir gün cani yine baska kadin cekerse ne yapar bilmen.

Bence bu adamdan hiç bir cacık olmaz. Maymun iştahlı. Boşver in önünüze bakın
Allah eslerin arasına giren aileleri bildiği gibi yapsın.

Amin. Sagolun. Sizde

Ahlı eski eş bende de mevcut . Başlarda siZinle aynı şeyleri düşündüm . Zaman geçtikte bıraktım . Asla takip etmiyorum . Haber almıyorum . Allah’ın adaletine inancım sonsuz . Allah gösterirmi göstermezmi bilmem , ama yanına bırakmayacağından şüphem yok. Bu düşünceleri kafandan atmalısın. Sizin çocuğunuz varmış. Kızınıza sormayın bence . Tek yapmanız gereken Allah’a havale edip , onun mutsuzluğunu beklemeyi bırakmak .

Bence bu adamdan hiç bir cacık olmaz. Maymun iştahlı. Boşver in önünüze bakın
Allah eslerin arasına giren aileleri bildiği gibi yapsın.
Amim
Haklisiniz. Ben sormuyorum aslinda pek ama laftan cikinca bir seyleri duyup canim sıkılıyor. Siz ne kadar oldu bosansli? Cocugunuz yok sanirim? Ben birde karamsarim sanki bu güvensizlikle bir daha evlenip mutlu olamam gibi geliyor belkide beni asil üzen bu.

3 seneyi geçti boşanalı. Çocuğum yok. Hayata sadece evlenmek için gelmiyoruz . Olmazsa da olmaz:) herşeyin hayırlısını dilemek lazım . Şurda ömrümüzün yarısı belkide daha fazlası bitmiş . Ben beklentiyi bıraktım . Oturup üzülmekle bişey değişmiyor aksine vücudumuza zarar veriyoruz . Elimizde olanlara şükredip oturmalıyız . İnsanlar ne hayatlar ne zorluklar yaşıyor . Sağlık olmadımı hiç birşey olmuyor. Her üzüntüde sağlıktan götürüyor . Nasipte varsa olur , yoksa olmaz morundayım her konuda. :) böyle hayat daha Kolay

Cok haklisiniz. Bende 39 yasindayim. Bazen olmazsa yoksa kaderde olmaz diyorum. Aynen sizin gibi düsünüyorum ömrümün yarisi belkide daha cogu gitti. Ahiret önemli. Sadece burada yeni bi sehir ve cevrem yok. Ailem uzakta. Hayatim cok sıkıcı. Buda haliyle benim kurmama mutsuz olmama sebep. Kurs falan yapayim diyorum bakalim. Dua edelim birbirimize. :) Öpüyorum iyi geceler

Ahiretin öneminin bilincine varmak ve dikkatli yaşamaya çalışmak bunun farkına varmış olmak bile nasip. Bunun içinde şükretmemiz lazım . Elbette dua ederim . Allah’a emanet olun . İygeceler

Eski eşiniz sadece şuan için mutlu eğer sizin ahınızı aldıysa sonunu görmekte acele etmeyin hele bir evlensin biraz zaman geçsin ozaman görün ilahi adalet yerini bulacak

Eski eşiniz sadece şuan için mutlu eğer sizin ahınızı aldıysa sonunu görmekte acele etmeyin hele bir evlensin biraz zaman geçsin ozaman görün ilahi adalet yerini bulacak
Aldi almazmi. Ben hirsima yenilmek iste iyorum ama ne cektigimi biliyorum. Onun icin o hak ettigini yasasin istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…