Ağzımda da hpv var mıdır?

Merhaba, aklıma geldikçe uykularımı kaçıran konulardan biri oral hpv. Bende genital siğiller var ve bunu bulaştıran kişiyle oral temasımda olmuştu, 1 yıldan fazla geçti genital siğillerim olmasına rağmen ağzımın görünen kısmında lezyon yok kulak burun boğaza gittiğimde üstten bir bakıp görünürde bir şey olmadığı için bir şey yapamam diyip gönderdi, bunun testini yaptıran var mı? Görünmeyen boğaz kısmımda lezyon veya belirti göstermeyen hpv olabilir mi? Temasım olduğu halde oraya tutunamamış olabilir mi? Hpv hastası olan kişilerin çoğunun oral teması da olmuştur diyr düşünüyorum oraya pek tutunamıyor mu veya sizde durumlar nasıl tecrübeleriniz benim için çok değerli
Merhaba..Bende bir zamanlar bu konuyu kafaya çok takmiştim .2 defa KBB doktoruna gittim..Bende siğilsiz Hpv var.Yüksek riskli olandan olduğu için daha çok tedirgin olmustum.Bu konu ile ilgili Genel cerrahla bile konuşmuştum.Dedikleri şuydu :Ağizda lezyon varsa hpv vardır .Yoksada yoktur.İlişki esnasında ağız içinde yara varsa ve bağışıklık çok düşükse lezyon oluşabilir.Var olsa bile ağız epiteli sürekli yenilenen dokulara sahip.Sigara içme alkolden uzak dur sağlıklı beslen bağışıklığını yüksek tut.Kafaya takma demişlerdi.Sizinde içiniz rahat olsun.Hadi En kötüsünü düşünelim..Ağızda Oluşursa eğer çareside var..Çaresiz birşey değil..

Merhaba..Bende bir zamanlar bu konuyu kafaya çok takmiştim .2 defa KBB doktoruna gittim..Bende siğilsiz Hpv var.Yüksek riskli olandan olduğu için daha çok tedirgin olmustum.Bu konu ile ilgili Genel cerrahla bile konuşmuştum.Dedikleri şuydu :Ağizda lezyon varsa hpv vardır .Yoksada yoktur.İlişki esnasında ağız içinde yara varsa ve bağışıklık çok düşükse lezyon oluşabilir.Var olsa bile ağız epiteli sürekli yenilenen dokulara sahip.Sigara içme alkolden uzak dur sağlıklı beslen bağışıklığını yüksek tut.Kafaya takma demişlerdi.Sizinde içiniz rahat olsun.Hadi En kötüsünü düşünelim..Ağızda Oluşursa eğer çareside var..Çaresiz birşey değil..
merhaba,
hpv'nin baş boyun kanserlerine sebep olduğu biliniyor, bununla ilgili bir çok makale var. lezyon yoksa hpv yoktur demek çok doğru gelmedi bana. ama ağız mukozasi sık yenilendiği için hpv tutulmasının daha zor olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, yani genital yolla bulasmasina göre daha zor olabilir.

sevgili konu sahibi,
bazı özel laboratuvarlar bunun için test yapıyorlar, isterseniz yaptırabilirsiniz. zaten yazılmış, özellikle sigara ve alkolden uzak durmanız çok önemli.

çok teşekkür ederim paylaşımınız için, konuyla ilgili içim rahatladı bu hastalıkta en ufak bir bilgi desteği bile psikolojik olarak çok iyi geliyor 🙏🏼

merhaba,
hpv'nin baş boyun kanserlerine sebep olduğu biliniyor, bununla ilgili bir çok makale var. lezyon yoksa hpv yoktur demek çok doğru gelmedi bana. ama ağız mukozasi sık yenilendiği için hpv tutulmasının daha zor olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, yani genital yolla bulasmasina göre daha zor olabilir.

sevgili konu sahibi,
bazı özel laboratuvarlar bunun için test yapıyorlar, isterseniz yaptırabilirsiniz. zaten yazılmış, özellikle sigara ve alkolden uzak durmanız çok önemli.
Evet tabiki ağızda tutunduğu takdirde hastalık yapma ihtimali var.Onu göz ardı edemeyiz.Ama Burda yığınla hpv li bayan hpv varliğını bilmeden(belkide bilerek) oral seks yaşıyor.Ağzinda Siğil olan tabiki oldu ama Daha hiç kansere sebep olanla karşılaşmadım.Tabiki yinede tedbiri elden bırakmamak lazım.

çok teşekkür ederim paylaşımınız için, konuyla ilgili içim rahatladı bu hastalıkta en ufak bir bilgi desteği bile psikolojik olarak çok iyi geliyor 🙏🏼
Emin olun bende sizin gibiydim. Rahim ağzım leep işlemi ile temizlenmişti zaten ama o zamanlar ağız bölgesi beni aşırı derecede tedirgin etmişti.Sizi biraz olsun rahatlattıysam ne mutlu bana..👍

Emin olun bende sizin gibiydim. Rahim ağzım leep işlemi ile temizlenmişti zaten ama o zamanlar ağız bölgesi beni aşırı derecede tedirgin etmişti.Sizi biraz olsun rahatlattıysam ne mutlu bana..👍
Merhabalar çok geçmiş olsun 1 kere mi leep yaptırdınız aceba tipi neydi hpv nizin nuks etti mi nasıl bir yol izlediniz.bende leep yaptıracağım bu ay tıp 16 pozitifmis çin 2 geldi kolposkopide tekrar edecek mi tekrae tekrar bu işlemler yapilacakmi 6 ayda bir onun korkusundayim açıkçası.🤷🏻‍♀️

Merhabalar çok geçmiş olsun 1 kere mi leep yaptırdınız aceba tipi neydi hpv nizin nuks etti mi nasıl bir yol izlediniz.bende leep yaptıracağım bu ay tıp 16 pozitifmis çin 2 geldi kolposkopide tekrar edecek mi tekrae tekrar bu işlemler yapilacakmi 6 ayda bir onun korkusundayim açıkçası.🤷🏻‍♀️
Merhaba.Çok geçmiş olsun.Evet ben 1 kere leep yaptırdım.Sınırlar temiz gelince tekrar leep yapmaya gerek kalmıyor.Şuan Hpv ne durumda bilmiyorum.(Aslinda artık bende tekrar hpv testi yaptırsam iyi olacak🤔).Hpv 16 varlığını 2019 aralikta ögrendim.Smear temiz gelmişti.Sonra kolposkopide CIN1 olduğu ortaya çiktı.Leep yapıldı.Ve sonrasinda kenarları negatif çıktı.Şimdi sadece 6 ayda bir smear veriyorum.Leep ile temizlenmemiş olsaydı sanırım doktorum smear yerine kolposkopi yapardı..Yani bu benim fikrim..Genelde doktorlar leep sonrası sonuç temiz gelince sadece 3 ayda yada 6 ayda bir smear testi ile takip ediyorlar.

Bende bu ağızda hpv ile ilgili kafayı yemek üzereyim baş boyun kanserinde alkol ve sigara kadar etkili hpv yaşam oranıda çok düşük çok araştırdım ama şunada bakıyorum bir sürü hpv hastası var daha ağız boğaz kanserinden yakınanı görmedim de yinede korkuyor insan ya 😔

Düşünüyorum eğer bu kadar baş boyun kanseri yapıyorsa ortalık kanserden geçilmezdi önüne gelen öpüşüyor filmlerde dizilerde sokak ortasında her yerde yani düşünmekten kafayı yicem artık 😔

Takip ettiğim bir sürü KBB uzmanı var daha doğru düzgün baş boyun kanseri paylaştıklarını da görmedim
Merhaba, ben hpv konusunda uzmanlaşmış bu konuda çok tecrübeli bir doktorda tedavi oluyorum bu konuyu da danışıp öğrendim, sadece bu konuda hastaları olan doktorun sadece bir tane ağızda hpv siğili sorunu yaşayan hastası olmuş onun içinde sürekli hpv taşıyan farklı farklı bir çok insanla oral sex yapmakla biraz mümkün olabileceğini çok nadir görüldüğünü öğrendim, içiniz rahat olsun yani 🙂

Merhaba, ben hpv konusunda uzmanlaşmış bu konuda çok tecrübeli bir doktorda tedavi oluyorum bu konuyu da danışıp öğrendim, sadece bu konuda hastaları olan doktorun sadece bir tane ağızda hpv siğili sorunu yaşayan hastası olmuş onun içinde sürekli hpv taşıyan farklı farklı bir çok insanla oral sex yapmakla biraz mümkün olabileceğini çok nadir görüldüğünü öğrendim, içiniz rahat olsun yani 🙂
Bunu size söyleyen jinekolog mu

Bunu size söyleyen jinekolog mu
Evet, sadece hpv rahatsızlığı olanları tedaviye yönelik çalışan bir jinekolog, hpv konusunda her türlü donanım ve bilgiye sahip biri ve ayrıca yüzlerce hpv hastasıyla karşılaşmış biri. Oral siğil çok çok nadir görülen bir durummuş her hpv tipi ağız mukozasına tutanamadığı gibi oldu ki tutunmuş olup siğile yol açmayanlar olabilirmiş bir ihtimal, o da ya vücut bağışıklığı ile atılabilir ya da hpv tedavisinde zaten ahcc mutlaka kullanılıyor genital siğili olanlar için haliyle ağızda varsa onuda atmaya yardımcı oluyor zaten siğil yoksa hpv de uygulayacak başka bir tedavi yok bu hastalıkta tedavi siğili yok edip bağışıklığı yükseltmeye yönelik

Evet, sadece hpv rahatsızlığı olanları tedaviye yönelik çalışan bir jinekolog, hpv konusunda her türlü donanım ve bilgiye sahip biri ve ayrıca yüzlerce hpv hastasıyla karşılaşmış biri. Oral siğil çok çok nadir görülen bir durummuş her hpv tipi ağız mukozasına tutanamadığı gibi oldu ki tutunmuş olup siğile yol açmayanlar olabilirmiş bir ihtimal, o da ya vücut bağışıklığı ile atılabilir ya da hpv tedavisinde zaten ahcc mutlaka kullanılıyor genital siğili olanlar için haliyle ağızda varsa onuda atmaya yardımcı oluyor zaten siğil yoksa hpv de uygulayacak başka bir tedavi yok bu hastalıkta tedavi siğili yok edip bağışıklığı yükseltmeye yönelik
Dediğim gibi çok araştırdım baş boyun kanseri olanların %60ında hpv pozitifliği saptanmış sigara alkol kadar etkiliymiş boğazda okuyunca mahvoldum bende jinekolog onkologa gidiyorum çok hpv ile içli dışlı oda dedi hatta tek tek çizdi vulvada vajinada rahim ağzında vs vs buralarda tutunur ama kanserleşmez sadece rahim ağzında kanserleşir dedi bende düşünüyorum hep jinekologlar paylaşıyor hpv yi rahim ağzını falan ama bir tane KBB uzmanında paylaştığını görmedim oral kansere neden olsa diyorum ortalık kanserden geçmez yani ağızdan ağıza öpüşen herkesin kanser olması lazım o zaman dedim yemin ediyorum varya deli oldum sürekli ağzıma boğazıma bakıp duruyorum sesim kısıldı boğazım acısa eyvah diyorum 😔

Birde zaten boğazda sorun çıkartsa jinekolog derdi yani kbb yede gözük kanser olabilir derdi demi

Bence içini rahat tut birde öpüşmeyle geçebilecek bir şey değil karşı tarafın ağzında sana temas eden bir yerde aktif siğil olucakta o da sana tutanacak anca öyle, oral sexle geçer ama sürekli hpvli kişilerle devamlı olarak yapıyor olman gerek bende bir dönem bu düşüncelerden uykuları kaçan biri olarak bağışıklığını yüksek tutup aşı ol gerisini düşünme derim kbb ye de gittim iki defa zaten yaptıkları şey sadece siğil var mı diye ağız içini kontrol etmek oluyor ama dediğim gibi ağızda siğil pek görülen bir durum değil yoksa malum herkes bu dertten muzdarip olurdu

Bence içini rahat tut birde öpüşmeyle geçebilecek bir şey değil karşı tarafın ağzında sana temas eden bir yerde aktif siğil olucakta o da sana tutanacak anca öyle, oral sexle geçer ama sürekli hpvli kişilerle devamlı olarak yapıyor olman gerek bende bir dönem bu düşüncelerden uykuları kaçan biri olarak bağışıklığını yüksek tutup aşı ol gerisini düşünme derim kbb ye de gittim iki defa zaten yaptıkları şey sadece siğil var mı diye ağız içini kontrol etmek oluyor ama dediğim gibi ağızda siğil pek görülen bir durum değil yoksa malum herkes bu dertten muzdarip olurdu
İki kişi tanıyorum rahim ağzı kanseri olan birisi öldü 😔 diğeri kurtuldu
İki kişi tanıyorum rahim ağzı kanseri olan birisi öldü😔 diğeri 15 yıldır yaşıyo baş boyun kanseri olsa onlarda olurdu demi ama ikisinide de yoktu böyle bişey eşlerindede yok ben boğazda siğilide geçtim rahim ağzını operasyonla hallediyolar testi var ama boğazda yok ondan çok korktum 😔 ama bu platformda bile yüzlerce kişi var hpv olan kimsede görmedim oral kanser olduğunu kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama gel birde bana sor

merhaba belli ki bu konuda bilginiz var yardımcı olursunuz diye düşündüm hpv siğili vulvada çok küçük çizgiler şeklinde olabiliyor mu yoksa illa yuvarlak ve dağınık mı olması gerekiyor eğer biliyorsanız cevaplarsanız çok sevinirim hiç bir yerde bu konuyla ilgili bi yazı yok şimdiden teşekkürler

X