ağustosta hamile kalanlar gelin birlikte ilerleyelim

seyduna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2010
412
0
arkadaşlar ben 4 haftalık hamileyim sorunlarımızı yapılacaklarımızı birbirimizle paylaşalım istiyorum

kımse yok galıba bende agustosta hamile kaldım

yaa evet:gitme:birbirimizin aşağı yukarı aynı problemlerimiz olur birlikte çözeriz diye düşünmüştüm :CüvCüv:inşallah arkadaşlar da katılırda ne yapıyoruz nediyoruz paylaşırız:icecream:

kzılar merhabe bende agustosta hamıle kaldım öğrenelı 3 gun oluyor . daha doktora gitmedım bayramdan sonra gıtsem geç mı olur?

kzılar merhabe bende agustosta hamıle kaldım öğrenelı 3 gun oluyor . daha doktora gitmedım bayramdan sonra gıtsem geç mı olur?

selam nazocum tebrik ederim önce allah saglıklı nasip etsin ben de dün ogrendım hala ınanmakta gucluk cekıyorum dun ve bu sabah ıdrar testınde ıkı cızgı de belırgındı yalnız kan testı ıcın yarın sabahı beklıyorum sen nasıl ogrendın acaba herhangı belırtılerın var mı

nazocum hiç bir problem olmaz hatta daha iyi olur ben erken öğrendiğim için çok sorun oldu geç döllenme olmuş o sbebeplede beta hcg oranım düşüktü tehlikeli olabilir dediler moralim çok bozuldu dediğim gibi meğerse geç döllenmeymiş 4- 5 hafta arası doktor ultrasonda ancak görebiliyor canım ama kızlar aman folik asiti eksik etmeyin en önemlisi o

selam kizlar..bende 5 haftayi bitirdim.4 haftanin sonundayken ultrasonda gördük.2 hafta sonra kontrol.ara ara kasilmalar oluyor cok nadirde olsa ve mide bulantim hic yoktu bu sabah basladi.bu arada bazen yogun bazende az akinti oluyor.sizde ne durumda

kızlar 15 haftalık hamileyim...
sizin şimdi bulantılarınız fazla olur...zorlu ve keyifli bi yolculuk bu...
benim göbeğim çıktı..şimdilik güzel gidiyo ama o berbat bulantılar bitti rahatladım...
aklınızda bulunsun sabah bulantılarına kraker yada kızarmış ekmek iyi geliyo

bende 6 haftalığım benimde akıntım oluyor bazen çamaşırım falan ıslak olacak sekilde bazende koyu bi akıntı oluyor ama normalmiş doktoruma sordum arkadaşlar size bir önerim olacak doktorunuza gitmeden önce ona soracağınız soruları bir kağıda yazın orada heyecandan unutma ihtimaliniz yüksek çünkü sizleri çok öpüyorum:1hug::icecream:

bende agustos ayında hamile kaldım 5 haftalık kese göründü ve kalp atışları için bayramdan sonra gidicem doktora bu arada bendede akıntı oluyor.

ben 6buçuk haftadayım şuan 17sinde kalp atışlarını dinlemeye gidicez: akıntı normalmiş buarada

seyduna 6 cı haftada kalp atışları duyulurmuymuş ben çok merak ediyorum doktorda bişi demedi yalnızca son kontrolümde on gün sonra gel dedi.

kızlar ben de yarın 6. haftama giriyorum. akıntı bende de var. ıslaklık hissi. 2 gündür mide bulantılarım başladı. çok fena halde. sadece sabah kahvaltımı iyi yapıorum gerisi fos. ben 53 kilo ile hamile kaldım. sabahları bazen 53.600, 700 çıkıorum bazen 54, bazen 53. sanırım vucudum su topluyor. bir de gaz olayım var. çok feci şekilde. sizde durumlar nasıl (bu arada ben ağustos hamilesiyim):ecrin_bebek::ecrin_bebek:

kızlar bende 6buçuk. haftadayım cuma günü 7buçuk oluyo doktor dinliycez dedi 6da duyan var ama anladığım kadarıyla erken döllenme olanlarda mesela benim sat 13 temmuzdu yani 8 haftalık hamile olmam lazımdı ama doktorun söylediğine göre 10 gün gerideyim yani geç döllenme olmuş 10 gün önce 5buçuk dedi.buarada benimde bulantılarım bayaa başladı sabah olmuyo benim bulantım günün herhangibir saatinde oluyor ama sadece öğürüyorum çıkarmadım daha hiç gaz bendede var gaz yapıcak yiyeceklerden uzak durmaya çalışıyorum

bende mide bulantısı saçma bi şekilde gelişio bazı şeylerde mesela kokular çok yoğun gelirse tiksiniyorum ama belirgin bir mide bulantım yada kusmam yok yalnızca burnum aşırı hassas çalışıo bunu anladım:)) bide göğüslerim çok acıyo fena bazen zonkluyor benim gibi olan varmı acaba ciddi şiştiler ilk aydan şişmeleri komik geldi bana:))

benim göğüslerimde şişmeye başladı normalde çok küçüktü o yüzden çok mutlu oldum şişmelerine bayaa dolgunlaştı sütyen takmayınca yerçekimine yenik düşüp ağrıyor burnum tazınınki kadar kuvvetli geçenlerde doktorda ter kokusu vardı apartopar çıktık milletin içinde öğüre öğüre mafvoldumbayanssulusmile:bbo:

evet gerçekten komik burunlara sahip olucaz sanırım bende herşeyin kokusunu iki ve üç katı yoğunlukta alıyorum ama bazende kötü oluyor bu tabi herşey aromalı herşey aşırı kokulu dünya kokuyo burnuma benim:)

kızlar merhaba bende ağustos annesiyim .aşılama ile hamile kaldım ayın 31 ağustosta kan testi yaptım beta hcg sonucum 677.8 di .doktora görünmedim daha .tedavi olduğum hastane de hemişre baktı sonuca gebesin dediler çooooooookk mutlu oldum çünkü bir buçuk yıldır uğraşıyorduk yüce rabbim inşallah sağ salim doğmayı nasip eder korkuyorum aslında.14 eylülde randevu verdi gitcem bakalım ne olcak .şimdi internetteki hesaplamalara göre 5+5 im ama genelde tutmuyor galiba.31 ağustostan sonra bidaha kan testi yaptırdım aslında hemişere gerek yok dedi ama ben emin olayım dedim .1000in üstündeydi değerim yani 2 gün sonra .inşallah görürüm ve kalp atışını duyarsam rahatlayacam .siz neler yapıyorsunuz beslenmeye dikkat ediyormusunuz ben etmeye çalışıyorum .süt içyorum , pekmez ,kuru üzüm yiyiyorum.meyve tüketiyorum .fındık yiyiyorum.folik asit devam zaten .progesteron vajinal jel kullanıyorum .salı gününü dört gözle bekliyorum.kızlar paylaşalım lütfen birbirimizle ve topiğimiz devam ettirelim yarım kalmasın.en azından eksik kalan bişey olmasın diye .

elfida, hayırlı olsun canım. umarım hepimiz şu sancılı 3 ayı çabucak ve sağlıkla atlatırız. senin değerinde güzelmiş:)

benim en büyük sorunum gaz ve kabızlık. 3 gündür büyük tuvalete çıkamıyorum, sen düşün yani. kayısı yiyorum ısrarla ama nafile. tuvalette ıkınmaktan canım yanıyor. ıkınmaktan çocuğa bişi olcak d,e korkuyorummafoldumben

genel anlamda iyiyim ama ufak tefek şeyler olmuo dewğil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…