ağlama krizlerimi engelleyemiyorum

xuxmitsiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
85
0
çok kötüyüm çoooookk. kendime hakim olamıyorum sürekli ağlıyorum. düşünmeden edemiyorum. ilk aşılamamdı ve ben çok ümitlenmiştim. nasıl üstesinden geleceğim bu durumum. allahım bana dayanma gücü ver!!!

canım tutmamışmı ne kar zamandır deniyosun...bırakma kendini elbet gelecek bir gün bebişlerimiz biz ne kadar ağalasakta sızlasakta bunu öne alamayız

canım tutmamışmı ne kar zamandır deniyosun...bırakma kendini elbet gelecek bir gün bebişlerimiz biz ne kadar ağalasakta sızlasakta bunu öne alamayız

yaklaşık 3 yıl oldu. ilk 1 yıl zaten test bile yaptırmadı doktorlar olur dediler gönderdiler. sonraki yıl bir sürü test yapıldı veilaçsız yumurtlama durumum takip edildi. sonrada lomenle denedik ama tabi klomen kist yaptığı için ara ara tedaviyi kesip doğum kontrol hapı devreye girdi. bu ayda ilk aşılamam olmuştu ama tutmadı hem de hiç!!! her şey normal ama olmuyor işte.

kendimi berbat hissediyorum...

seni çok iyi anlıyorum..bende klomen kullanıyorum herşey mükemmel gidiyo ama malesef sonuç alamıyorumm....inşallah bir gün yüzümüz gülecek...artık benim dr umda aşılamadan bahsetmeye başladı...aşılama toplam ne kadara mal oluyo canım..

yaklaşık 3 yıl oldu. ilk 1 yıl zaten test bile yaptırmadı doktorlar olur dediler gönderdiler. sonraki yıl bir sürü test yapıldı veilaçsız yumurtlama durumum takip edildi. sonrada lomenle denedik ama tabi klomen kist yaptığı için ara ara tedaviyi kesip doğum kontrol hapı devreye girdi. bu ayda ilk aşılamam olmuştu ama tutmadı hem de hiç!!! her şey normal ama olmuyor işte.

kendimi berbat hissediyorum...

canım çok üzüldüm ama böyle bırakma kendini..beterin beteri vardır...kimleri gördük..kaç tane aşılamalar kaç tane tüp bebek operasyonları yapıyolar..yılmadan usanmadan..canım Allah hepimize sağlık versin uzun ömür versin yeterki bi gün mutlaka olur...bak benim ablamda 3 sene olmadı...meğersem eniştem azosperm çıktı..yani hiç sperm yok...mecburi tüp bebek olacaklar..tutmama ihtimalide herzaman var...senin önünde daha çok yöntemler var..hiç bi sorununuzda yoksa kendini bu kadar salma..toparlan..ve bidahakine neler yapabileceğini düşün canım..Allah yardımcın olsun..tez zamanda kavuşursun meleğine inşallah :teselli:

seni çok iyi anlıyorum..bende klomen kullanıyorum herşey mükemmel gidiyo ama malesef sonuç alamıyorumm....inşallah bir gün yüzümüz gülecek...artık benim dr umda aşılamadan bahsetmeye başladı...aşılama toplam ne kadara mal oluyo canım..

oof oof bir çaresi olsa sebepsizlik insanı öldürüyor.

aşılamada ilaçlar çok para tutuyor ben iğne ile aşılama oldum. iğneler yaklaşık 1000ytl ama ben hastaneden rapor çıkardım 200ytl ödedim. klomen ile de aşılama yapılıyor belki doktorun öyle yapar

canım çok üzüldüm ama böyle bırakma kendini..beterin beteri vardır...kimleri gördük..kaç tane aşılamalar kaç tane tüp bebek operasyonları yapıyolar..yılmadan usanmadan..canım Allah hepimize sağlık versin uzun ömür versin yeterki bi gün mutlaka olur...bak benim ablamda 3 sene olmadı...meğersem eniştem azosperm çıktı..yani hiç sperm yok...mecburi tüp bebek olacaklar..tutmama ihtimalide herzaman var...senin önünde daha çok yöntemler var..hiç bi sorununuzda yoksa kendini bu kadar salma..toparlan..ve bidahakine neler yapabileceğini düşün canım..Allah yardımcın olsun..tez zamanda kavuşursun meleğine inşallah :teselli:

inşallah allahım inşallah!!! biliyorum ne durumda olan insanlar var ama dayanamıyorum yine. senelerdir her şeyi deneyen insanları düşünüyorum çok üzülüyorum ama sonra bir an yine aklıma geliyor ve ağlamaktan kör oluyorum.

tüp bebeğe başladıktan sonra da her denemeden sonra 3 ay süre veriliyormuş doğru mu?

allah sabırlar versin canım,bir zamanı vardır mutlaka,allah bir gün nasip edecektir,o yüzden kendini çok yıpratma,bu şekilde defalarca aşılama yaptırıp sonuç alamyan birsürü kadın var,onları düşün ve şükret,inşallah en kısa zamanda kendiliğinden olur,dualarımız sizinle:1hug:

inşallah çok istiyorum anlatamam. belki de bu kadar istediğim için olmuyordur. çok yoğun tempoda çalışıyordum sürekli seyahat halindeydim. doktorum aşılamaya geçeceğiz sancılı ve yoğun bir süreçtir dedi ve işi bıraktım. yeter ki bir bebişim olsun dedim ama olmuyor. işi bırakınca da bu duruma daha çok takmaya başladım :KK43:

inşallah allahım inşallah!!! biliyorum ne durumda olan insanlar var ama dayanamıyorum yine. senelerdir her şeyi deneyen insanları düşünüyorum çok üzülüyorum ama sonra bir an yine aklıma geliyor ve ağlamaktan kör oluyorum.

tüp bebeğe başladıktan sonra da her denemeden sonra 3 ay süre veriliyormuş doğru mu?

bu konuda bi fikrim yok canım..senin oraya gelmene çok var daha.şimdiden düşünüp iyiyce strese sokma kendini..aşılamana devam et...

bu konuda bi fikrim yok canım..senin oraya gelmene çok var daha.şimdiden düşünüp iyiyce strese sokma kendini..aşılamana devam et...

saol canım. iyi olmak için çabalıyorum. acaba doktora gitmek mi bu kadar stres ediyor insanı kendi oluruna bırakınca da olmuyor. ooof bilmiyorum ne yapmalı

ümitsiz canımm..üzüldüm aşılamanın tutmamasına kısmet değilmiş ama allah inşallah en kısa zamanda sana bir bebiş vermeyi nasip eder....bizimde hiçbir sorumuz yok 20 aydır bekliyoruz...işte hiçbir sorun yokken olmaması daha çok koyuyor insana....ama yine çok şükür sorun yok ki...içimiz rahat..gerisi yüce allahıma kalmışş.allahım bizede bebişlerimizi verecektir elbet biliyorum.. bizim için hayırlısı olan bu demek ki...bizimde sınavımız bu...ve unutmaki bu durumda olan sadece biz değiliz bizim gibi birçok insan var bu sitede yada bilmediğimiz başka yerlerde yanlız değiliz yani..ve bu durumu sadece yaşayan insanlar anlar..biz birbirimizi anlarız sadeece. başkasının anlamasını da bekleyemeyizzz...önemli olan bu kadar bekledikten sonra sağlıklı ve hayırlı evlat olması..AMİNNNN.

ümitsiz canımm..üzüldüm aşılamanın tutmamasına kısmet değilmiş ama allah inşallah en kısa zamanda sana bir bebiş vermeyi nasip eder....bizimde hiçbir sorumuz yok 20 aydır bekliyoruz...işte hiçbir sorun yokken olmaması daha çok koyuyor insana....ama yine çok şükür sorun yok ki...içimiz rahat..gerisi yüce allahıma kalmışş.allahım bizede bebişlerimizi verecektir elbet biliyorum.. bizim için hayırlısı olan bu demek ki...bizimde sınavımız bu...ve unutmaki bu durumda olan sadece biz değiliz bizim gibi birçok insan var bu sitede yada bilmediğimiz başka yerlerde yanlız değiliz yani..ve bu durumu sadece yaşayan insanlar anlar..biz birbirimizi anlarız sadeece. başkasının anlamasını da bekleyemeyizzz...önemli olan bu kadar bekledikten sonra sağlıklı ve hayırlı evlat olması..AMİNNNN.

çok doğru söylüyorsun canım.sabrımız böyle sınanacakmış. hayırlısıyla inşallah bir gün olacak diye düşünmekten başka yapacak bir şey yok.

canım kendini bırakma inşallah en kıza zamanda istedigin sonucu alırsın benide ikibuçuk sene oldu ve hala bekliyoruz düşüklerim oldu toktor dinlenme verdi onu bekliyoruz

çok kötüyüm çoooookk. kendime hakim olamıyorum sürekli ağlıyorum. düşünmeden edemiyorum. ilk aşılamamdı ve ben çok ümitlenmiştim. nasıl üstesinden geleceğim bu durumum. allahım bana dayanma gücü ver!!!

canım seni çok iyi anlıyorum sana üzülme desemde elinde olmadığını biliyorum senin yaşadıklarının aynısını yaşadım ikibuçuk sene doktor doktor gezdim hiç bir sonun yoktu ama hamilede kalamıyordum her adet olduğum zaman sanki bir suç işlemişim gibi ben adet olduğumu eşime nasıl söyliyeceğimi düşünüyordum kendimi suçluyordum en son doktor aşılama yapalım dedi bizde kabul ettik ve aşılama yaptık fakat sonuç yine negatif artık çok yorulmuştum ruhen çökmüştüm sanki aşılama benim son ümidimdi onuda kaybettim gibi geliyordu bana eşimle konuşup artık tedavi olmak istemediğimi en azından birkaç ay ara vemek istediğimi söyledim o da sen nasıl istersen dedi ve tedaviyi bıraktım çok rahatlamıştım artık canımız istediği zaman eşimle beraber oluyorduk ilişkiyi bir görev gibi görmüyorduk tam altı ay tedavi olmadım ama hamilede kalamamıştım yine eşimle konuştum tedaviye yeniden başlamak istediğimi söyledim çünkü beklemeklede olmuyordu ve iyi bir doktordan randevu aldım tabi bu arada adetimin üstünden on beş gün geçmişti ama yeminim vardı asla test yapmayacaktım zaten çok sancım vardı hamile olma ihtimalim yoktu ve rendevu günümüz geldi doktora gittik sorunumuzu anlattık ve hemen aşılama istediğimi söyledim doktorda olur dedi ama önce bir muanne edeyim dedi ve bana ama sen zaten hamilesin dedi ben hayır olamaz yanlış görmüşsünüzdür kist falandır dedim ve bebeğimin kal atışlarını bana dinletmesiyle ağlamaktan doktor bana peçete yetiştiremiyordu günlerce kendime gelemedim hamile olduğuma inanamıyordum bunu sana anlatmamın nedeni hiç umudunu kaybetme allah çok büyük şimdi beş yaşında dünya tatlısı bir kızım var darısı senin ve tüm isteyenlerin başına şuanda ikinci bebek olsun diye mücadele veriyorum inşallah olur ikinci bebeşim çünkü kızım çok istiyor allahım kızımı kerdeşsiz bırıkmasın inşallah bütün isteyenlere hayırlı evlatlar versin aminnnnn.:1hug:

bu kadar kendini kahretme.herşeyde bir hayır vardır.nasip değilmiş.moralde çok etkili biliyorsun.dilerim en kısa zamanda isteğin gerçekleşir

canim seni cok iyi anliyorum ilk asilamamda tutmayinca dunya basima yikildi sanmistim suekli agliyordum...hatta testin sonucunu alip zarfi aldigimda bir parkta oturup herkesin bana bakmasina aldiris etmeden deli gibi aglamis ve sismis gozlerle eve geri donmustum...hic unutmam o gunu....ikinci asilamamdada cok uzulmustum ilki kadar degildi ama o kadar aglamamistim ve ucuncu asilamamda olmayacak diye diye gittim ama sonuc pozitif olmustu ne yazikki dusukle sonuclandi ve sonrasinda 3 asilama daha negatifle sonuclandi...yani toplam 6 asilama oldum ve psikolojiik olarak cok yiprandim...ama ne olursa olsun mucadele ettim ve halada ediyorum...benim sana demek istedigim acini anliyorum ama ne olursa olsun kendini birakma mucadele et ve kazan Allahin izniyle....a.s.

ümitsiz lütfen ağlama arkadaşım benim de olmuyor 2senedir belkide hiç olmaz ama böyle hayata ümitsiz bakma tadını çıkar olmazsa olmaz demeye çalış ben öyle yapmaya çalışıyorum inan insan daha mutlu oluyor allah bize sağlık versin ne yapalım arkadaşımmm

cnm bu kadar üzülme lütfennn seni çok iyi anlıyorum bende senin gibi bekleyenlerdenim ama herşey rabbimden cnm allahım doğru zamanda hayırlı evlat etsin cnmm...bizleri böle sınıyor cnm ve şükretmek lazım ...bir düşün eşinin spremi hiç olmayan sayısı çok düşük olan çiftleri düşün tüüpleri tıkalı yumurtalık rezervesi tükenmiş bayanları düşün onlar istemiyormu anne olmayı onlar istemiyormu baba olmayı senin için nasıl yanıyorsa onlarında yanıyorr ...ama olmuyor ne yapsınlar canlarındanmı vazgeçsin rabbim çok büyük odur yaradan odur var eden ve alan......
bende ilk aşılamamda çok umutluydum o kadar umut vardıki hamile kaldığımı sandım 14.gün lekelenme geldi ona rağmen eşim kolumdan tutup test yaptırmaya götürdü sonucun negatif olduğunu anlamıştım ama eşim inanmıyordu............ve negatifti.....sonra dok.değiştirdim eşimin spremleri düşüktü ve aşılamda daha fazla düşük çıktı ve dok.tüp bebek dedi dok.inanmadım tekrar dok.değiştirdim ....ve eşim ameliyat oldu ve 2,5 ay geçtii test yaptık ve eşimin sonucları harika çıktı cnmm ....şimdi ikinici aşılama için strat verdik hatta ugün ikinici iğnemi oldummm ....üroloğumuz normal yollada gebelik olur dedi ama kadındoğumcum tedavi için ilaçları almıştı isterseniz yapmayalım dedi bende zaten bekledik ilaçları aldık bu yola girdik gelin yapalım dedik....ve başladık ama inan bana öle heycan yok gayet sakinim çokkk çokkkkda umudum yok sonucda anlıma yazıldıysa olacaksa olacak olmayacaksada olmayacak......lütfen üzülme bu işlerde stres herieye engel oluyor cnm .........

Arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.Ben de 5 kez aşılama oldum Hatta dr um devam edebiliriz dedi.Ben istemiyorum artık.Bir kez hamile kaldım ama düşük yaptım.1sene oldu.Hala bekliyoruz.3sene oldu.Ben pkoluyum .Yumurtam büyümüyor.Adetlerim çok düzensiz.Anlayacağın yıprandım.Ama eskisi gibi canım yanmıyor artık.Pek umudum yok.taktir Allahın

selam canım bir kere ismini değiştir ne o öyle ''ümitsiz''....bak bende tedaviyle cocuk peşinde olanlardan biriyim 3 sene olacak uğrasıyorum gerçi hersey kısmet,yinede hayırlısı diyorum...öncelikle lütfen kuvvetli olmaya calış,seni belki annenden bile daha iyi anlayan bizleriz çünkü hepimizin sorunu bu...bi defa asılama ilkinde olmazsa ikincide olma olasılığı artıyor,üçüncüde bu oran dahada artıyor ,4-5-6 hep şansın bir kat daha ileride gidiyosun,internetteki bilgilerde bile bu böyle....bende ilk aşılamamda çok ümitliydim regl olunca inan bana doktorumu ben teselli ettim,bir an evvel eve gidip bağıra bağıra ağlıycam dedim hastanedeyken ama sonra düsündümki güçlü olmak zorundayım.hayat sınav umudunu yitirme kafandan cıkar cok düsünme...ha ağla yine ama 1 gün...ertesi gün üzüntünü silkele ve dediğim gibi lütfen kuvvetli ol canım...

X