Agizda Cikan Beyaz Yaralara ( AFT ) Care

aft bende de çok oluyor dut pekmezi yada aktarlarda dut surubu olarakta satılıo çok ii gelio eger daha çıkmaya basladığı gün sürerseniz yarına bişi kalmıo.deneyin.:sm_cool:

benim oğlumda çok çıkıyor doktor karadut pekmezini önerdi yaralı bölgelere kulak pamuğu ile sürülecek geçiriyor

kızlar küçük bir not düşeyim dedim
bu karadut reçelini şurununu pekmezini hangisi olursa olsun yeni doğanlarda pamukçuk denir ağızların da benzer yaralar çıkar ilk aylarda yada haftalarda
onlarada kullanılır
bilginize a.s

aynı problemı bende yasadım toz sumak surunce 2 gunde gecıyor

valla bunu benim kadar çeken yoktur.çıktımı dört beş tane birden çıkar. ayrıca biara bademciğimde 4 5 tane ve ağzımın içi dolucasına çıkmıştı. ölüodum ağrıdan doktorun verdiği ilaçlarda işe yaramadı. ne karbonat ne başka bişey dayanamıorum acısına. ufaklar kennakortla geçio ama büyüklere hiçbişi fayda etmio malesef:KK43:(

arkadaşlar bundan bende çok çıkıyor ve tek kullandığım ilaç var KENAKORT-A ORABASE üzerine sürüyorsunuz o oradaki acıyı alıyor günde bir kaç kez uyguluyorsunuz tavsiye ederim

Arkadaşlar Kenacort-A die bi ilaç var,akşam yatmadan önce yaraya yapıştırın,sabaha geçmiş oluo,ben ve babam da bundan muzdariptik ama bu ilaç sayesinde rahatladık..

yıllardır bu yüzden kenacort a ile yaşıyorum maalesef çok acı veriyor ama bu ilacı sürüp yatıyorum sabaha yara tam iyileşmese bile acı etkisi kalmıyor fakat başka branştaki doktorum kendisininde bu yaralardan .çok çektiğini kenacortun kesin etki etmediğini her yemekten sonra bir karanfil çiğnemem gerektiğini söyledi uzun zamandır yapıyorum ve sonuç yine aft çıkıyor ama eskisi gibi çok fazla ve ağrılı değil

kızlar bu yaralar için daha bir kaç gün önce alternatif tıp dr sinin biri kişniş tohumunu önerdi
havanda iyce dövülen tohum kaynar suda 15 dakika bekletildikten sonra sabahları aç karna içilince hemen iyileşme yapıyormuş.
hatta imkanınız varsa bu otu ekip maydonoz gibi yemenizide öneriyordu.
bilginize sunarım
benim eltimde çok olur o yüzden not aldım onda söyliyeceğimfisfisfis

tuz yada karbonatla gargarayı biliyorum.karadut pekmezini ilk defa duydum ...

ahh ahh ne çektim en son çıkandan bide orucum ne yapacağımı şaşırdım normalde beni bukadar yormazdı
bide sık çıkmazdı
neden acaba
dr bile gitmeyi düşündüm ama

arkadaslar bebeklerin dişleri çıkarken sürülen bir ilaç var ''calgel''pamukçuk ve ağız yaralarına ve benzeri..çok iyi geliyor.kesinlikle tavsiye ederim.

ağız yaralarından bnde çok çektim çaresini buldum!! sabah kalkınca ağzınızda bir kaşık kuru kekik çiğneyin arkadaşlar iyice dilinizle her tarafına yedirin hemen tükürmeyin biraz bekledikten sonra tükürün ağzınızı çalkalamayın biraz tadı kötü ama antioksidan içerdiği için ağız içindeki tüm baakterileri öldürüyo ağız kokusuna daiyi gelio herkese acil şifalar dilerim

hadi bende bir tavsiyede bulunayım benim oğlumda çok çıkar en ufak bir rahatsızlanmasında döker yaraları canım benim en son gittiğim dr bir ilaç verdi yemin ederim size bir dafa sürdüm pyraldyne diye bir sıvı oje gibi bir fırçayla sürülüyor birde afta med junıor diye bir ilaç hatta bunu bulmakta zorluk çektik hemen yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturuyor kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar

bu arada ekleme yapmak istedim sumak bilirmisiniz onu da agzında çiğneyip biraz durdurunca çok iyi geliyormuş ama küçük çocuklara bunu yapamayız herhalde

Arkadaşlar bu dil yaralarından benim çektiğim kadar kimse çekmemiştir. Ne doktorlara gittim, ne tahliller yaptırdım, ne ilaçlar kullandım.
Bunun olmasının birinci nedeni ağzımızı iyi dezenfekte edemeyişimiz.
öncelikle dişlerimizi hergün fırçalamalıyız.
Klorben gargara ile gargara yapmalıyız (yara olduğu dönemlerde değil sürekli) bu gargara hem ağız yaranızdan kurtulmanızın süresini kısaltıyor hemde bir müddet sonra diş etlerinizin gayet sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz.
bana artık kenakort-a ilacı bile fayda etmiyor.Öyle ağrılar çekiyordumki felaket. Konuşamıyordum, ağrı kulağıma vuruyordu, kötü günlerdi.
dişlerinizde çürükleriniz varsa bakımını yaptırın. göreceksiniz çok kısa sürede ağız yaralarınız sizi terk edecek. nisandan beri ağzımda yara çıkmadı müjde...

Tabi stres denilen o şeyden uzak durun diyemeyeceğim çünkü biz bilerek zaten ona yaklaşmıyoruz. yerimseniben

benim eşimde de çıktı şimdi yaa
bi de çok nazlı başımın belası yani
ben ona dişlerini fırçaladıktan sonra köpüğü uzun bi süre ağzında tutmasını söyledim
denedi geçti

Ağızda çıkan her yara aft değldir .Tedavisi de aynı değildir arkadaşlar...
Uçuk, candida yine ağız lezyonlarındandır.Üçünde de klorheksidinli gargara kullanabilirsiniz.ancak
"" Klorben gargara ile gargara yapmalıyız (yara olduğu dönemlerde değil sürekli) bu gargara hem ağız yaranızdan kurtulmanızın süresini kısaltıyor hemde bir müddet sonra diş etlerinizin gayet sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz. ,""
Klorheksidinli gargaralar belli hastalık grupları dışında 2 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır.

arkadaşlar ağız yaraları[aft] dut şurubu birebir gerçekten faydası var ben sürekli hastalara veriyorum kendimde kullandım birde isveç şurubu gargarası yapabilrsiniz..

X