Ağız yaraları: Aft ve Ucuk

ağız yarallarına dut şurubu veya dut pekmezini deneyebilirsiniz aktarlardan alabilirsiniz

bendeki ucuk artik psikolojik oldu yaaaaaaaaaaaaaaaaaa.dugunume 2 hafta,kina geceme 1 hafta kala bugun sabah kalktim ki dudagimin kenari kasiniyorrrrrrr :KK43:((((((((( ne zaman dusunsem cikiyor yaaa.....oysa 6 aydir cok rahattim,sabah erkenden doktoruma kostum o da ozon terapi falan uygulamak lazim dedi.zamanim yok dedim,dugunum var,sebep belli dedi.stresten olmus...neyse 1 ilac verdi,ben de cok kurdum beynimde kurdum kurdum ya biri daha cikarsa diyeee ve mutlu son digeri de obur taraftan cikti....Allahim 3-cuden koru .....artik negatif dusunmuycem....kizlar dua edin benim icin de nolur tekrarlamasin diyeee.....senağlama

bendeki ucuk artik psikolojik oldu yaaaaaaaaaaaaaaaaaa.dugunume 2 hafta,kina geceme 1 hafta kala bugun sabah kalktim ki dudagimin kenari kasiniyorrrrrrr :KK43:((((((((( ne zaman dusunsem cikiyor yaaa.....oysa 6 aydir cok rahattim,sabah erkenden doktoruma kostum o da ozon terapi falan uygulamak lazim dedi.zamanim yok dedim,dugunum var,sebep belli dedi.stresten olmus...neyse 1 ilac verdi,ben de cok kurdum beynimde kurdum kurdum ya biri daha cikarsa diyeee ve mutlu son digeri de obur taraftan cikti....Allahim 3-cuden koru .....artik negatif dusunmuycem....kizlar dua edin benim icin de nolur tekrarlamasin diyeee.....senağlama

yaa inşallah hemen geçer.geçmezsede fazla takma kafana başka çaresi yok düğünede az kalmış. benim düğüne 1,5 ay var ama beni bile telaş sardı.hep istemediğim zamanlarda aniden ya sivilce çıkar ya kızarıklık olur.ya kaşıntı tutar hepsi ruh halimizle alakalı.sakin olalım.başa gelenide öyle kabul edelim.inşallah geçer hemencik..:1rolleyes:

:çok üzgünüm:Maleseff benide buldu uçukk.Dün akşamm yanağım kaşınıyordur .Hayır olsun dedimm sabah kalktım uçuk çıkmış.Şuan o kadar çok acıyorkimafoldumbenDudağımda şiştimafoldumben20 gün benimle kalıcak kesin :1no2:

uçuk çıkmaya yüz tuttuğu zaman sıcak çay kaşığını dokundurun ,annem korkut derdi :)) geçiyor bazen ..
aftlar ise geçmioo illaki o acısını alacak :KK43:( off çok çıkıoo bende deeeeee.

Az önce ocakta tahta kaşığı ısıttımm.Uçuğum üzerinee koydum rahatlattı gibi anlık ama :)geri git geri git dedim uçuğa bakalım gidicekmikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Az önce ocakta tahta kaşığı ısıttımm.Uçuğum üzerinee koydum rahatlattı gibi anlık ama :)geri git geri git dedim uçuğa bakalım gidicekmikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

sırnaşık şeyŞuan hiçbir değişiklik yokk aynen durduğu gibikaydirigubbakcemile3 bende hemen şifa bekliyomm kaydirigubbakcemile3

Benim dudak şuan kronikleşmiş şekilde toplamış iltahap.Kaşık dahada azdırdı uçuğumu:roflol::roflol:

ayyyy ağız yaraları uçuk çok kötü bende hastalancağım zaman hemen uçuk çıkardı artık yok çok şükür eskisi gibi sık çıkmıyo ..ama çokkk yakınım olan biri behçet hastası bide halam behçet onlar o kadar çok çekiyo ki ..kızlar eğer aftlar çok sık çıkıyorsa ,etrafı kızarıkça sivilceleriniz varsa akneleriniz varsa,eklem yerlerinizde ağrılar oluyorsa sebepsiz ateşlenmelriniz varsa ,genital bölgeniz çok tahriş oluyorsa bir kere behçet taraması yaptırın..drim..sizlere geçmiş olsun ..Allah mutluluklar versin evlencek olan arkadaşlarıma.

bende maaşalah bi çıktı ki herzamankı gıbı dudagım sarktı.dısarı cıkamıyorum.delircem.3 ayda bı genelde oluyor.varmı caresını bılen..

ay kızlar bu aft çok iğrenç bişey ya.hiç bu kadar acımamıştı.sızım sızım sızladım bu defa.sabahtan beri internette araştırıyorum.aspirin koydum önce.şimdi de de karbonat.karbonat yaktı ama iyi de geldi tavsiye ederim.yarın iş görüşmem var napıcam bilmiyorum.konuşamıyorum ki doğru dürüst:KK43:(((

kızlar ya acillik oldum çok fenaydı Allahtan bir krem verdi de doktor biraz toparladım mahvetti beni:KK43:((

Off of başıma bela oldu bir haftadır birşey yiyemiyorum içemiyorum yutkunamıyorum nefes bile alırken acıyor :KK43: iyileş artık ya mafoldumben

Bu uçuk derdi çocukluğumdan beri beni çok etkiler.. Genelde korkulu bir rüya görürsem sabah dudaklarım uçuk içinde kalır. Ama son zamanlarda rüyamda korktuğum an ( uyanabilirsem tabi) hemen dudaklarımı ısırıyorum ki sabaha uçuk çıkmasın.. Genelde başarılı oluyorum.

ya kizlar bendede devamla tekrarlayan ucuklar cikio hep ayni yerde beni delirtiolar yaaa bide onlarin kalp atisi gibi atmalari yokmu beni cileden cikario ben kasik falan koymadim bir yerde limon ve sarimsagi ezip koyun yaziordu koydum simdi bekliom ama sarimsagi tekrarliom cok yakioooooooo birde beni hep hasta oldugum zaman yakalar ve herye üst üste gelir mesela su an fena halde gribim yaklasik 3 gündür sirf yatiom derken dilimde bir yara cikti ardindan hemen ucuk deminde adet oldum ben ne zaman hasta olsam adetim gelir ardindan ucuk gelir hepsi bir arada gelir biktim bu ucuklardan yaaaa sarimsak koyuyorum okadar yakiokiiiiiiii ama gözüm onu bile görmüo valla yaksin cayir cayir aranizda ucuga bi care bulan varmi bitkisel yöndegamyoncuiremsu

selam kizlar bendede cok cikar alistim artik kankam oldu sanki ucuklarim zaten dudalklar kalin oluyor tam bir portakal anam ama kafaya takm,iyorum artik ne kadar düsünürsen o kadar cikiyor ---aft icinde sunu söyleyim 1.yazidaki seyleri yemeyin gercekten cikmiyor suan ben yazarken esim yanimda catur cutur patates cipsi yiyor ve ben elimi bile sürmüyorum aft cikar diye dikkat etmek cok önemli !!! yanmaya baslayinca ucuk krem sürün yatin tmmciktiysada kurcalamayin derimm.....

en mutlu günümde bile ucuk beni yanliz birakmadi ohaoldumsmile ne diyim ???ucuklu gelin oldumm heyacandan olsa gerek kaynanamda sicak cay kasigi degdir korkut dedi iyice azdi sakin denemeyin sicak yarayi azdiriyorrr buz tut ondan iyi beeeee mafoldumben oglunu :1hug: öpemeyim diye yapti sanirim:asigim:

bugun 3.günü sevgili uçuğumunn abartısız söylüyorum sanki dudağımın içinde kabuklu bi fındık katmışım gibib kocaman şişti :KK43: işin kötüsü dudğımn içinde de var eczaneye gttm andorex sprey ve zovirax krem verdi tek umudum onlar , şişliği inse yeter bnm içinnn

kızlar kendimi bildim bileli 3-4 ayda bir uçuk çıkar dudağımda. zoviraks, asiviral fln kullanıyorum ben ama artık onları da bol bol süre süre bağışıklık mı kazandı ne bilmem eskisi gibi hemen gidermiyolar tabi yine de başka çare yok çıkıcağını hissettiğim an sürüyorum hemen.
yalnız bugun değişik bi şekilde uçuğumu tedavi ettim.
dün akşama doğru uçuk çıkıcağını hissettim ama dışardaydım ve bu bahsettiğim kremleri süremedim. eve geldim uyurken anca sürdüm yattım. sabah kalktım dersim olmasına rağmen gitmedim okula çnkü inanılmaz bir acı ve şişlik. onca yıldr uçuk çıkarırım böylesini görmemiştim. resme ağzımı oynatamıyorum.
önce bol sabunla yıkadım ben bunu iyce mikrop fln kırılsın diye. sonra evde beyaz şarap vardı alkol namına ondan sürdün iyice temizlensin diye. ondan sonra sen misin çıkan diye daldım. çünkü 2 gün sonra biriyle buluşucam ve bunun gitmsi lazım yani. dedim ya iyice azıp yüzüme sıçrıycak o zaman da derim ben hastaım gelemiycem ya da bunun icabına bakıcam.
sonra sarımsak sürdüm bi yanma oldu falan. ondan sonra hani böyle kabarcık kabarcık olurya uçuğun uç kısmı oraya sürekli ısıtılmış çay kaşığı koydum kaldrıdım o kabarcıklar sıcaktan patlayıp içinden su çıkana kadar her seferinde de yine alkollu pamukla sildim tekrar kaşık koydum bunu böyle 20 kez fln tekrarlamışımdr. neyse sular çıktı patladı. alkolle de temizledim sonra buz koydum ama buzu mesela 3 dk tuttum iyce dondu dudağım 1 dk fln bekledim tekrar koydum bunu da bi 20 kez fln yapmışmdr heralde iyce dondu dudağım. sonra bu bahsettiğim asiviral ya da zoviraks artık ne varsa bolca ondan sürdüm. üzerinden 2 saat fln geçti baktım o kabarcıklar yıne çıkmış aynı işlemi tekrar yaptım ve bu sefer daha çok yaktım dedimki dudak derim hafif yanarsa yansın onu kamufle etmek kolay.
şimdi akşam olmaya başladı işte ben bu işe sabah giriştim şuan uçuğumun şişliği indi dudağım normal boyutuna geldi. hala uçuk kremi sürüyorum ama tekrar tekrar. bakalım inşallah yarın sabaha tamamen gitmiş olur.

4 yaşındaki oğlumda çıktı bu aft denen illet neredeyse 1 ay sürdü ama ne çekti yavrum geceleri sürekli ağlıyor arı kesici vermeden uyuamıyordu nasıl birşeyse biri geçiyo başka yerden çıkıyo bu sefer vitamin veriyoruz b 12 iyi geldi sanırım rabbim esirgesin bidaha çıkmaz inşallah..:KK25:

X